Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A ti si onaj ostatak koji se vozi taxijem sa 20% popusta?:d
 
Da samo sto ovde imas i trosak za gorivo koji tvoj zet nema :)
Лепо кад прескочиш остатак. Зет направи пазар 10к, за њега остане 2,2-2,5к, ти направиш 10к, платиш гориво трећину и остаје ти 6к. Можда је већи проблем што фирма узме 30% за посредовање. Кад и то платиш, не остаје ти много, боље онда да таксираш, ту мање отимају.
 
Ne, najveci deo voznji mi je CarGo. Imas i rundown od pre koji dan. @bakara.
 
Kad padne prvi sneg i zabele se ulice, taxi ne radi, CarGo prihvati pa odbije vožnju.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
E to je neki bug izgleda, zovi vozaca i proveri.. ne moze te voziti, nemas kako da odredi koliko da naplati.
Ali videces da li je bug.
 
Kad padne prvi sneg i zabele se ulice, taxi ne radi, CarGo prihvati pa odbije vožnju.

U Nisu cim pocne da prska kisa ne mozes dobiti ni jedan taxi ili se niko ne javlja. Ovi sto primaju "pozive" preko vajber poruka nikad i ne odgovore, a ovi sto se i nekad jave na telefon (posle 20+minuta pozivanja), kazu ti za 6-8min, a cesto se uopste i ne pojavi vozilo i vozac. Kada se i pojavi to je bar 15-20minuta nakon poziva.

U svim centralama ista prica, "gazda" je naredio da ne smeju da kazu duze vreme cekanja na taxi ili da ne mogu da prihvate nove voznje... Totalno rasulo. O snegu ili nesto vise i da ne pricamo. ;)

"Jeftin" taxi + malo taxi vozila + na ulicama gro vozaca koji su poslednji put seli u auto pre 10+ godina kada su polagali vozacki ispit ili oni koji voze samo kada je kisa (mali grad, pa se i ne isplati vozikati se non stop :p) i tome slicno je zasluzno za takvo stanje. Koliko sam samo puta zakasnio na autobus ili trckarao pesaka da bih stigao na vreme da podignem rezervaciju i upadnem na bus, ne znam ni sam. Ali tako je i po drugim manjim gradovima sa kojima imam dodir.

Po obicnom vremenu, manje vise sve je ok, ali kad ti stvarno neophodan, retkost je da funkcionise.
 
Bolje to nego Uber po snegu u Njujorku - cena 10-30x veca, zvanican Surge pricing ;)
Mnogo im znaci sto imaju aplikaciju :p
 
U Nisu cim pocne da prska kisa ne mozes dobiti ni jedan taxi ili se niko ne javlja. Ovi sto primaju "pozive" preko vajber poruka nikad i ne odgovore, a ovi sto se i nekad jave na telefon (posle 20+minuta pozivanja), kazu ti za 6-8min, a cesto se uopste i ne pojavi vozilo i vozac. Kada se i pojavi to je bar 15-20minuta nakon poziva.
Не возим се таксијем јер је то мени скупо, лети педалам, зими или пешачим или идем бусом али сам приметио да по киши све буде другачије. Саобраћај у граду тотално стане, одједном 5х више возила од којих већина нема појма (то су они који су тек положили али неће да кисну па пале ауто) а на празним такси стајалиштима очајни покисли који не налазе такси па стопирају сваки редом.
Мислим да у Нишу има превише таксија, избројао сам бар 25 удружења а знам да 2-3 имају и по стотинак возила што је за мали град превише. Јесте проблем када је киша и онда би и дупло могло да вози али би осталих дана блејали по стајалиштима. Нигде по свету није другачије, свуда се такси тешко добија по киши.
То што се не јављају није зато што неће него зато што удружења имају више бројева (сваки мобилни оператер и понеки фиксни) а само пар диспечера и када се они јаве, остали бројеви као звоне у празно. Мораш да разумеш и чекање, џабе ако се нађе слободан ауто који је близу ако заглави негде. У петак пред новака сам ишао бусом за Сомборску и на мосту заглављено све, пола сата смо прелазили мост. Сад замисли да је неки такси пошао на ту страну (а цео град је био у хаосу) па касни.
Пре мало више од годину дана сам био у Београду и возио се трамвајима. Онакав хаос се овде не дешава, можда овај петак личи на блажи облик али је то тамо редовна свакодневна ситуација.

Како ради car:go? Возачи су цео дан у аутомобилима или иду тек по позиву? Да ли могу да одбију позив и да ли апликација може да промени очекивано време ако је колапс?
 
Опет морам да заобилазим модулаторе, слабо им иде оправка проблема. ;)

U Nisu cim pocne da prska kisa ne mozes dobiti ni jedan taxi ili se niko ne javlja. Ovi sto primaju "pozive" preko vajber poruka nikad i ne odgovore, a ovi sto se i nekad jave na telefon (posle 20+minuta pozivanja), kazu ti za 6-8min, a cesto se uopste i ne pojavi vozilo i vozac. Kada se i pojavi to je bar 15-20minuta nakon poziva.
Не возим се таксијем јер је то мени скупо, лети педалам, зими или пешачим или идем бусом али сам приметио да по киши све буде другачије. Саобраћај у граду тотално стане, одједном 5х више возила од којих већина нема појма (то су они који су тек положили али неће да кисну па пале ауто) а на празним такси стајалиштима очајни покисли који не налазе такси па стопирају сваки редом.
Мислим да у Нишу има превише таксија, избројао сам бар 25 удружења а знам да 2-3 имају и по стотинак возила што је за мали град превише. Јесте проблем када је киша и онда би и дупло могло да вози али би осталих дана блејали по стајалиштима. Нигде по свету није другачије, свуда се такси тешко добија по киши.
То што се не јављају није зато што неће него зато што удружења имају више бројева (сваки мобилни оператер и понеки фиксни) а само пар диспечера и када се они јаве, остали бројеви као звоне у празно. Мораш да разумеш и чекање, џабе ако се нађе слободан ауто који је близу ако заглави негде. У петак пред новака сам ишао бусом за Сомборску и на мосту заглављено све, пола сата смо прелазили мост. Сад замисли да је неки такси пошао на ту страну (а цео град је био у хаосу) па касни.
Пре мало више од годину дана сам био у Београду и возио се трамвајима. Онакав хаос се овде не дешава, можда овај петак личи на блажи облик али је то тамо редовна свакодневна ситуација.

Како ради car:go? Возачи су цео дан у аутомобилима или иду тек по позиву? Да ли могу да одбију позив и да ли апликација може да промени очекивано време ако је колапс?
 
Ako hoće da se bave prevozom neka se bave time. Ako neće da rade, ima ko hoće. Nije to hirurgija oka, nego prosta vožnja od A do B.
Ovo važi i za taksiste i za CarGo.


Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 
Cale, mozda zato.sto ih modulises :)
 
Ako hoće da se bave prevozom neka se bave time. Ako neće da rade, ima ko hoće. Nije to hirurgija oka, nego prosta vožnja od A do B.
Ovo važi i za taksiste i za CarGo.

Upravo tako.

@calexx, ma sve je to ok i sve ja to razumem, ali da me lazu ne razumem i ne volim. Evo recimo situacija od pre par nedelja, dan putovanja, spremim se jos ujutru i tako ubijam vreme cekajuci da dodje vreme da pozovem taxi (40ak min pre polaska autobusa) i tako surfam po internetu i ne primetim da je pocela kisa/susnezica i sta se dogadja, kada je doslo vreme da zovem taxi, shvatam da je bolje da krenem pesaka jer za 30ak minuta sa sve prtljagom ima da se odgegam do autobuske, jos ako usput uskocim u neki bus eto me i brze. Cura je ostala da zove taksiste kod kuce, a ja krenuo, pa da me pokupe sa ulice... Pogadjas? Stigao sam na busku, ona jos uvek nije dobila taksiste, tj, dobila je ali vozilo nikada nije proslo ulicom gde mu je receno da se nalazim :)

edit: a ovo za bus, pa ako si sam onda je mozda i ok da ides busom, ako vas je dvoje-troje ili imas prtljag ili zdravstvenih problema ili sta god, od busa nema nista, ili je skuplja karta za sve nas zajedno od taxi voznje.

@alfaunits, znaci bolje je da sa detetom koje mora sto pre da stigne u hitnu idem pesaka po nevremenu ili da ne stigne uopste do hitne, nego da platim 20x vecu cenu? OK, imas pravo da mislis da je to bolje, ali nije.
 
Poslednja izmena:
Ali i sa tom 20x vecom cenom neces dobiti vozilo, jer jedva ikoga ima, i obicno ne u tvom kraju.
I vecina ne moze da plati tu cenu. To je 250$ za <10km voznje, ako se dobro secam, kao da kod nas treba da platis 5000 da bi se vozio negde u Nisu - da li je to realno?


Takve stvari NE SMEJU da se prihvataju. Zato sto to dovodi do mnogo vecih problema kasnije, a to je nemoguce objasniti ljudima :( Nisam orator, ali mislim da ni Stephen Fry ne bi to mogao da objasni vecini.
Ali mislim da je Rossman objasnio jedan deo price:
https://www.youtube.com/watch?v=VPuXN9nrhHU
I to je onaj najmanje stetan deo.
 
Poslednja izmena:
Ne znam odakle vam to da nema vozila kada ima padavina, naprotiv tada ih ima najvise (zato je i gužva), ali...

Kao što već rekoh u takvoj gužvi taxi vam neće ici na poziv jer nema nikakve logike ići na neku adresu kada ćeš do tamo da propustis nekoliko klijenata koji će da podignu ruku na ulici.

Cargo nema tablu on jedino na poziv i dolazi tako da su veće šanse da njega uhvatis kada su gužve. A to što na mapi ne vidiš vozila znaci da su svi zauzeti.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sto znaci da nema dovoljno vozila?

Posto ti vozis, da li vidis da tada ima vise pazara? Tipa vozis me od Bezanijske do Usca za 600-800 ali vozis sat i nesto?
Ili jos gore od Energoprojekta do Takovske? Mozda ces dobiti i 1200, ali ces dva sata olako zaglaviti.
 
Poslednja izmena:
Нове информације за такси, овде ипак нема car:go услуге. Каже зет следеће: када су кише или гужве из било ког разлога, приоритет имају позиви а у екстремним ситуацијама им стигне инфо да до даљег не примају на прст. Значи у неком тренутку прескачу све који "стопирају" да би што више возила било доступно за позиве. Објашњење је логично, ко позове па извиси, можда следећи пут промени фирму а онај ко заустави по киши можда више никад не уђе у такси.

Када је гужва, нема паузе. Иначе имају једну од сат и више краћих али ако је гужва, може само нека краћа. Значи тада је више возила на улицама али су онда сви заузети. Чак и нека удружења са кршевима који иначе чешће стоје него што возе су у покрету.

Ако је гужва, нема неке велике зараде јер онда и вожње трају дуже. Уместо да некога одвезе за 5 минута, сачека 10 до нове вожње па опет вози 5, њему се вожња развуче и преко пола сата, јесте да наплати мало више због потрошеног времена али не онолико колико би наплатио за 2-3 краће вожње. Што више краћих вожњи, већа зарада. Боље да има 10 вожњи од км него једну од 10км по јединици времена.

Наравно да је такси некад неопходан и обавезан, баш у тим случајевима. А некад је овде и јефтинији од буса, сестрић и његова тадашња девојка су радили код неког Кинеза па пошто нема директ бус линије до стана, а било је још двоје из комшилука, такси их је коштао мање од бус карте по особи. Ја ипак гледам из свог соло угла. Следећи пут немој да слушаш метеорологе него погледај и кроз прозор па ако је сумњиво, позови што раније па ако може, закажи. Имаш овде 2-3 фирме са много возила па почни од њих, већа шанса је да имају слободан ауто.

Они слободњаци тј газде од аута могу да раде како хоће, не познајем ниједног па не знам како раде.
 
Sto znaci da nema dovoljno vozila?
Apsolutno ne.
Kada ceo grad stoji sta ti znaci jos 300 vozila vise, kad i ona mogu samo da stoje, da mogu da se krecu vec bi bilo slobodnih vozila.


Posto ti vozis, da li vidis da tada ima vise pazara? Tipa vozis me od Bezanijske do Usca za 600-800 ali vozis sat i nesto?
Ili jos gore od Energoprojekta do Takovske? Mozda ces dobiti i 1200, ali ces dva sata olako zaglaviti.
nema, tada ima manje pazara jer si neefikasan a tarifiras minute umesto kilometre.

Bolje mi je da imam 4 voznje u sat vremena nego jednu od sat vremena i 5km koja ce da izadje 600din, ne moze nikako da bude 1200din
Каже зет следеће: када су кише или гужве из било ког разлога, приоритет имају позиви а у екстремним ситуацијама им стигне инфо да до даљег не примају на прст.
U BG to definitivno nije tako iz sasvim logicnih razloga.
On da bi dosao na poziv (na koji jos ide popust) treba da potrosi gorivo i da preskoci nekoliko klijenata koji mu ispred nosa traze voznju bez popusta.
Ne vidim sto bi to radio sebi, a kad radis za gazdu onda radis kako gazda trazi :)
 
Poslednja izmena:
Da bi dosao na poziv javice se negde tu u kraju, nece sigurno ici preko pola grada. Ta prica pada u vodu.
Gold recimo ima par kanala u zavisnosti od dela grada i taksisti se prebace na drugi kanal ako ih put tu nanese, fakticki su uvek tu negde u lokalu.

Tapatalk from Poco loco
 
Kojem kraju?

Momci pricaju o guzvama kada su padavine, tada saobracaj ide sporo svuda.

Svugde ima vozila samo sto kada je haos ona su zauzeta jer su blokirana.
Cargo ce ti svakako naci vozilo samo sto je malo ko spreman od vozaca da ide 15km po klijenta isto kao sto taj klijent nece biti spreman da ceka toliko, i onda taj zahtev ostane neuspesan.

E zato se uber setio da biduje cenu, kako bi stimulisao vozaca da ipak dodje po klijenta koji hoce da plati vise.
Rade to ljudi i ovde, jednostavno umeju da koriste aplikaciju na razne napredne nacine :)

Znaci do vozila je uvek moguce doci samo treba znati.
 
Poslednja izmena:
Nece doci Uber dalje, nego ce klijent blizi platiti vise. Jer ima klijenta blize.
Ali lepo kazes, nema malo vozila za kisu i sneg, kako se i ovde cesto prica.

Ubaci slobodno Surge pricing od 5x, alo vidno, ne kao Divljaci, naravno, i vidi da li bi dobio putnike :)
 
Ne vidim sto bi to radio sebi, a kad radis za gazdu onda radis kako gazda trazi :)
О томе се и ради, овде и тамо изгледа да никад неће моћи да се пореди. Овде се ради за мало пара, ради се слично тј по 12 сати мада ту и тамо има места за договор и слуша се газда.
Е сад, овде су централе основа пословања таксија, не цимање на улици. Свако ће да позове такси од куће, из аутобуса ако долази од негде, из кафића/кафане а сада већина удружења има варијанту да пошаљу СМС да је возило стигло. Значи седиш у кафани, позовеш такси и сачекаш поруку да је ауто стигао. Изађеш, седнеш и вози те. Зашто би неко јурио ауто по улици? Плус знам да бар 5-6 удружења има апликацију којом се позива такси мада ниједном нисам пробао и не знам да ли се ту види где је ауто и за колико стиже. Како год, многи због тих разлога изаберу неко удружење и очекују да имају неки приоритет када је гужва. Зато вероватно и форсирају да се прво оде по њих ако су звали а тек после да се скупља по улици.
Замисли да позовеш такси, у централи виде да има слободних у близини и кажу да стиже за 5 минута. Таксиста види некога да маше, покупи га и оде у други крај. И тако сви у близини. Мислиш да ће тај опет да зове исти такси?

Колико унапред се зове car:go? Зовеш и чекаш или може и одмах? Или позовеш а они кажу ... може за пола сата?
 
Kao taksi, ali skoro bez izuzetka nesto duze. Uglavnom mi i kaze da treba dosta krace da dodje vozilo nego sto stvarno treba.
Ja racunam 10 minuta. Ne treba vise, ne prihvataju takve voznje izgleda.
 
Замисли да позовеш такси, у централи виде да има слободних у близини и кажу да стиже за 5 минута. Таксиста види некога да маше, покупи га и оде у други крај. И тако сви у близини. Мислиш да ће тај опет да зове исти такси?

Ne moramo da zamisljamo, meni se desavalo to i kao pozivalac i kao mahac. Jos mi se hvali, kako je ispalio nekog da bi "ucinio" meni. Naravno centrali ne javi nista, tako da ovi ostali sto su bili u blizini, nemaju pojma da imaju stranku koja ceka. Tako sam i saznao zasto i mene ispaljuju. A o njihovim izgovorima, ne bih. Gnusno mi je i da se prisecam. U dilu su centrala i vozac, briga ih. :)

Da se razumemo, ima i korektnih, ali ima i ovih mufljuza koliko zelis. Da ne ispadne da su svi do jednog isti.
 
Poslednja izmena:
^a obicno se lose stvari primete i kritikuju (ne kritikujem, konstatujem ^^).

Evo nesto inace na temu broja taksista: https://www.google.com/url?sa=t&rct...-reports.pdf&usg=AOvVaw0LVsRHeJJXVUJDYMRRq0l1

U Minhenu je broj taksija ogranicen na 3400, Frankufurtu 1700. Koliko ih bese ima Beograd, grad sa jedva vise stanovnika, ali 100ak puta manje novca, ima taksista?:) (poredjenja radi 2008 je sam Frankfurt imao vise nego duplo veci BDP od cele Srbije)
 
Minhen i Frankfurt imaju metro.

U Njujorku, Budimpesti, Amsterdamu, Pragu... se nikada nisam vozio taksijem, samo metro ili busevi, em je 10x jeftinije em se stize duplo brze.
 
+1
u gradovima koji imaju uredjen gradski prevoz taxi je luksuz, u srbiji je neophodnost. Nemas nacin recimo kako da odes svojim autom posto ni parking nije resen.
 
Пре неколико порука је било речи о томе, ко има више чланова, малу децу, старе или болесне, ствари ... иде таксијем или својим колима. Ко солира као ја најчешће, може било како. Овде градски превоз није толико лош, ретко има гужве (мада се ја ретко возим) и лако се стигне било где.
 
U BGu ne moze ni da se poveca broj vozila kada ne mogu stici uopste. 95ca je mozda najduza linija u BGU, ide 8 komada na sat, nekada i 12 - dzaba, naidju 5 za redom, pa nema nijedne pola sata, jer je tako "omogucio" Brankov Most.
Treba da se zabrani prelaz bitnijim uskim grlima vozilima sa malo putnika ili da se naplacuje ulaz u delove gde je ionako neprohodno i nema parkinga (Gornji Dorcol recimo). Ne treba svakoj shushi da sama vozi na posao, nije toliko ljudi toliko bitno :) Nego se Srbi umisle uvek :D
 
Ubaci slobodno Surge pricing od 5x, alo vidno, ne kao Divljaci, naravno, i vidi da li bi dobio putnike :)
nema sta da gledam, rade to ljudi kojima je hitno.
Jednostavno stave pin kod slobodnog vozila i kada ovaj potvrdi dolazak pozovu vozaca i kazu mu da startuje voznju i na koju adresu da dodje, ta fora uvek prolazi.
Kao sto rekoh ljudi umeju da koriste na razne napredne nacine aplikaciju, a to sto je uber implementirao je samo jedna od stvari na koje sve nacine korisnici koriste vozila i aplikaciju jer ima jos toga gde se ovo razlikuje od taxija.


Овде се ради за мало пара, ради се слично тј по 12 сати мада ту и тамо има места за договор и слуша се газда.
Е сад, овде су централе основа пословања таксија, не цимање на улици. Свако ће да позове такси од куће, из аутобуса ако долази од негде, из кафића/кафане а сада већина удружења има варијанту да пошаљу СМС да је возило стигло. Значи седиш у кафани, позовеш такси и сачекаш поруку да је ауто стигао.

ja ti objasnih da se ovde radi za mozda i manje pare i ako je cena veca jer koliko je meni poznato kada radis za gazdu ovde ti niko nece sipati gorivo a ono je najveci trosak.
Zato sam ti i skrenuo paznju da ti ovde treba 20km da bi zaradio 1000din.
I grad je prepun taxista u svakom delu i opet tvrdim da nikako nemaju racuna da odlaze na poziv kada ima klijente koje ce da pokupi usput, to ima logike kada mu neko drugi plati gorivo ali kada placa sam niko mu nece platiti sto je isao po klijenta.


Kao taksi, ali skoro bez izuzetka nesto duze. Uglavnom mi i kaze da treba dosta krace da dodje vozilo nego sto stvarno treba.
Ja racunam 10 minuta. Ne treba vise, ne prihvataju takve voznje izgleda.
meni u proseku treba do 5min, klijenti su obicno udaljeni izmedju 2 i 5km jer gotovo nikada ne mozes pravolinijski do njih.

A i klijenti su razliciti...
Imas klijenta koji nece da predje na drugu stranu resavske ulice vec trazi da napravis polukruzno, ili ce cekati 25min da ti dodjes iz masarikove do nemanjine jer nece da seta nimalo i ako mu se jako zuri, a imas i klijenta koji je u krunskoj 3 a ti kod pravnog koji zna da ce sebi ustedeti 15min time sto ce se popeti do raskrsnice sa takovskom.
Eto ovih par primera da calexx vidi kako su klijenti jako blizu a tako daleko :)

E sad voznje od 10+min su vec nezahvalne i rizicne jer se cesto desi da klijent otkaze jer nece da ceka toliko i onda si popusio pa se ni vozaci bas ne pecaju na udaljene voznje i trazeno je da se otkazivanje naplacuje nakon recimo 2min sto bi vec klijentima donelo da vozac lakse prihvati udaljnog klijenta jer je rizik manji.
 
Poslednja izmena:
nema sta da gledam, rade to ljudi kojima je hitno.
I to je kao fer? Moram u bolnicu, daj plati 5x?:)

Jednostavno stave pin kod slobodnog vozila i kada ovaj potvrdi dolazak pozovu vozaca i kazu mu da startuje voznju i na koju adresu da dodje, ta fora uvek prolazi.
Ne radi ovo bas :( Ja sam probao to vise puta (i ranije i sada), i posto nije mapa tacna, tj. nije vozac uglavnom tu gde se vidi mrav vozila, podje neko ko je dosta dalje nekada.
Ja se cak dogovorim sa vozacem koga znam, pozovem ga da primi voznju, ali neko drugi je uzme, jer je bio blizi. Onda sam shvatio da je taj nacin siguran jedino kada prvo pozovem vozaca, pitam gde je tacno, pa onda trazim vozilo u tom delu.


radis za gazdu ovde ti niko nece sipati gorivo a ono je najveci trosak.
Pa i gazda ima trosak goriva?

meni u proseku treba do 5min, klijenti su obicno udaljeni izmedju 2 i 5km jer gotovo nikada ne mozes pravolinijski do njih.
E, moguce da dosta delova i moze brzo. Vracar/Dorcol - no way. Nisam pratio ranije, ali zadnjih dva meseca jesam, nijedan CarGo nije stigao za ispod 5m, a samo jednom je posao neko sa NBG po mene, ostali su bili svi na Dorcolu.

Imas klijenta koji nece da predje na drugu stranu resavske ulice vec trazi da napravis polukruzno, a imas i klijenta koji je u krunskoj 3 a ti kod pravnog koji zna da ce sebi ustedeti 15min time sto ce se popeti do raskrsnice sa takovskom.
?

Nevezano za ovo sto te nisam shvatio, vidim ja da kod mene, gde god da postavim PIN, oni uvek stanu na isto mesto, jer je odlicno za parkiranje i ne naplacuje se ;) A to mesto je po 20-25m dalje od PINa, i trazi da se okrecu umesto da me pokupe na raskrsnici i idemo pravo :)

E sad voznje od 10min su vec nezahvalne i rizicne jer se cesto desi da klijent otkaze jer nece da ceka toliko i onda si popusio pa se ni vozaci bas ne pecaju na udaljene voznje i trazeno je da se otkazivanje naplacuje nakon recimo 2min sto bi vec klijentima donelo da vozac lakse prihvati udaljnog klijenta jer je rizik manji.
Slazem se. Nisam pomenuo to kao kritiku, vec iako mi app kaze da treba 2-6m (a stvarno samo jednom je rekao preko 5m da treba), ja racunam 10m da treba da dodje. I smatram da i ne treba da prihvata voznje toliko daleke, sem ako ne vidite ko je klijent i znate da ide dalje.
Onaj primer sa NBG kada je dosao vozac po mene, on je stigao brze nego jedan sa Bajlonija ;) Ali da ne zna da sam ja pozvao i pretpostavlja gde idem, mislim da ne bi prihvatio.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno