Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mogao bi sistem da sakrije gde se ide, da nema kalkulisanja, ali da pokaže smer u kom će se ići na početku samo
 
To je kao iskljuceno zbog kalkulisanja, kao da je moguce naterati vozaca da vozi nesto sto mu ne odgovara... najcesce kontraproduktivno.

I kao rezultat dobijes da u najvecem spicu vozac se jednostavno iskljuci jer nece da rizikuje da prihvati da ga voznja odvede tamo gde nece.

I tako coveku niko nece da dodje u nusicevu jer ne zna niko gde ide.
 
Bezveze...

Meni kao korisniku je bolje da me odbije svako ko neće da me vozi tu gde ja hoću da idem i da vožnju prihvati onaj ko to želi. Nego, da neko prihvati, pa odbije, ili još gore da me vozi tamo i da šizi ceo put, žuri i slično.

U tome nisu trebali da se jednače sa taksistima.
 
Ali najzad nalazim voznje u Becu! :D
No skupi bre covece! 15m voznja, <4km, 8eur.
 
Skupi su u poređenju sa taxijem, drugim servisom ili...?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Skupi su u poređenju sa taxijem, drugim servisom ili...?
U poredjenju sa time koliko sam spreman da platim za voznjicu ;)
Ne znam iskreno cene taksija u Becu uopste, ali Seul/London su mi uvek bili jeftiniji ili u rangu Beograda, sve dok se ne prelaze zone (za Seul je ovo deal-breaker, ne smeju ili nece da predju zone u gradu, a za London te mnogo vise kosta).
Ovo dodje skoro duplo skuplje nego CarGo u BGu. Ako im vozaci znaju grad kao ovde - qq :D
 
Pa *mjau**mjau**mjau* i treba da je je duplo skuplje, tamo je standard X4 u odnosu na nas... Ja sam kolima redovno, tako da ne koristim prevoznike pa nisam merodavan oko cene :)




Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
U Londonu je tek veci standard, pa cena taksija je u rangu cena BG taksija. Veci standard znaci i vise posla, pa ne mora biti veca cena uopste.
 
Sinoć od Smokvice na Adi do Geneksa za 650 dinara, baš smešno u poređenju sa taksijem.

Edit : Buko bi dobro da ubace da vozač može i naknadno da se oceni, pošto ja redovno mahinalno zatvorim prozor za ocenu koji iskoči kad otvorim app po završetku vožnje, a posle se više ne pojavljuje.

OnePlus 6/Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Taksi od sredine Vojvode Stepe do Trga Republike nikako ne moze da izadje 700rsd u prvoj tarifi. 530 je neki prosek.
 
Poslednja izmena od urednika:
Taksi od sredine Vojvode Stepe do Trga Republike nikako ne moze da izadje 700rsd u prvoj tarifi. 530 je neki prosek.

Sredina Vojvode Stepe je otprilike Trošarina.
Taksi od Voždovačke crkve do ugla Kneza Miloša i Admirala Geprata je bio 560 dinara. Radni dan, ~11 ujutru.
 
Prošlo je više od mesec dana od kako sam poslao zahtev da mi vrate novac koji je uplaćen kao kredit (jer ne može više da se koristi), ništa nisam dobio.

Tada su me obavestili da je prosleđen službi koja treba da isplati. Podsetio sam ih danas ponovo.
 
^ Update: uplatili su mi novac sa kredita na račun u roku od 45min posle "podsećanja".
 
Prošlo je više od mesec dana od kako sam poslao zahtev da mi vrate novac koji je uplaćen kao kredit (jer ne može više da se koristi), ništa nisam dobio.

Tada su me obavestili da je prosleđen službi koja treba da isplati. Podsetio sam ih danas ponovo.
Ja sam ih tako "podsetio" pre 20 dana da mi nisu uplatili i da zelim da mi odgovore tacno kada ce mi uplatiti i naglasio im da im ne treba negativni publicitet. Dobio sam odgovor posle 2 dana da ce mi novac biti uplacen u toku dana i 2h kasnije su mi poslali SS uplate.
Da mi nisu tada odgovorili ili da su sacekali jos 2 dana pozvao bih novine i poslao bih im sve SS mailova pa nek se slikaju. I ovako ih vlast ceka na penal.
Em im das podrsku, em koristis njihove usluge a oni se prave ludi za vracanje para. Bas bi im zakuvao corbu.
Sto se tice cargo, polako ali sigurno postaju firma kojoj je novac i profit najbitniji. Klasicna kapitalisticka prica.

Tapatalk from Poco loco
 
Da budemo jasni, CarGo je i nastao da bi neko zaradio novac, a ne da bi smo se ti i ja vozili jeftinije :)
Čujem da mesečno zapošljavaju preko 30 vozača, a na pitanje koliko ih mesečno ode odgovor je bio "dosta".

*mjau**mjau**mjau*, dok radi i dok je jeftinije, koristim. Oni su od alternative postali prvi izbor. Lako mogu da se vrate nazad...
 
Problem ce biti ako vremenom ne budu alternativa nego jedini izbor, a tome teze, kao i Uber (ako nisu ista firma tajno).

Udji, razbij trziste dumpingom, polako dizi cene i provizije, i ne vredi da se zale korisnici.

Mada su meni u zadnje vreme bas zgodni, brzo stizu, i znaju koje su sve ulice zatborene u centru :)
 
S obzirom da im cene uopste nisu preterano dumping mislim da za to nema realne opasnosti. Po ovim cenama mislim da moze bilo ko da udje na trziste i bude u plusu bez problema.

Veliki plus ovog tipa prevoza je sto uvek znas koliko bi to trebalo da kosta i kuda su te vozili. Da bi postigao istu sigurnost u taksiju morao bi da ili znas taksistu ili odlicno znas relaciju pa imas ideju o mogucem rasponu cena.

U beogradu mozda i nije preveliki problem ali za 10 dana u Portugalu (Lisabon) se to pokazalo kao ogromna prednost uber-a nad taksijem.
 
Oni na to i dosta racunaju - da ce turisti/stranci koristiti kao "sigurniju" stvar (a onda vidis sta rade njihovi vozaci, mislim na Uber konkretno, mada ni Lyft nije cvecka verovatno).

Sto se dumpinga tice, jeste dumping kada gledas trziste digitalno pismenih. Dosta nas je preslo na CarGo, jeste primarno zbog komfora (naplate u mom slucaju), ali i cene sigurno igraju ulogu.
Da nije cena igrala ulogu, mi bi koristi Yandex ili Taxify, koji nude iste stvari, a u slucaju Yandexa moje je iskustvo da su MNOGO ozbiljniji vozaci i vozila (jeste da nisam ko zna koliko se vozio Yandexom, ali svi su bili klasa i za CarGo i za ostale taksiste, mozda slucajno, ne znam).

Yandex je i usao pravim dumpingom. Davao je odlicne bonuse taksistima i nije uzimao proviziju, da bi usli taksisti u pricu. Sada nema vise bonusa izgleda, a vec su presli 5% za proviziju verovatno.
Mi smo slabo trziste, pa se ne vide te stvari olako, a nekada i ne prodju uopste.
Ali u Njujorku, Londonu, Torontu vec vide razliku, pogotovu za Uber Eats/Deliveroo.
 
S obzirom da im cene uopste nisu preterano dumping mislim da za to nema realne opasnosti. Po ovim cenama mislim da moze bilo ko da udje na trziste i bude u plusu bez problema.

sa ovim cenama je vecina CG vozaca vrlo nezadovoljna i cela prica ce doziveti debakl.
Ovo trenutno moze da izvuce jedino ako se umesa neko novi.
 
^nisu oni nezadovoljni cenama, nego time sto CarGo uzima debeo %.
Taksisti imaju duplo vise zarade po prosecnoj voznji, pod uslovom da i CarGo vozac placa iste pausalne poreze ili slicno.

Koliko je bila provizija CarGo-a na pocetku, kolika sada?
 
Ne znam za vozace ali kao krajnjem korisniku ovo je tako marginalno jeftinije od taksija da u principu i nema smisla sa finansijskog stanovista. Ima sa stanovista galantnosti koriscenja ali niti su bitno jeftiniji niti znaju gde voze, vreme dolaska je tragicno itd..
 
^nisu oni nezadovoljni cenama, nego time sto CarGo uzima debeo %.
Taksisti imaju duplo vise zarade po prosecnoj voznji, pod uslovom da i CarGo vozac placa iste pausalne poreze ili slicno.

Koliko je bila provizija CarGo-a na pocetku, kolika sada?

nekada je bila 20%, sada ide preko 30% plus porezi i doprinosi tako da vozacu kada odbije gorivo ne ostane cisto vise od 30% a treba uracunati i amortizaciju vozila.

Vozac cargo placa poreze dosta vise nego taxi vozac.
 
@Kass
Ova tvrdnja baš i ne stoji. Razlika u ceni je veoma primetna i u korist car:go, pogotovo uveče i noću, samim tim i prosečna cena je na strani car:go. Dodatni plus su bezbednost i lakoća korišćenja. Voleo bih da vozači nisu nezadovoljni procentom koji car:go uzima ali to će valjda tržište da reguliše.

Što se tiče da li znaju da voze ili ne, nikada nisam imao problem da me (namerno ili iz neznanja) voze nekim drugim putem od onog koji ima navigacija izračuna. Treba biti svestan da njihovi vozači nisu profesionalni vozači (taksisti) i najčešće ne znaju put do adrese bez navigacije. Na svaki moj zahtev da idu drugačijom rutom od one koju dobiju sa navigacije, nije bilo nikakvih problema, čak su bili i zahvalni za prečice koje im otkrivam (aktivan sam vozač). Jedino mi je žao što jako mali broj njih koristi Google Maps za navigaciju kroz gužvu nego uglavnom koriste Here koji nema informacije o zastojima, zato ja na svom telefonu vidim gde je brže proći i navedem ih da voze tuda.
 
Google previse cesto gresi ako gleda guzve kod nas, za moje voznje. Ali iako nisam vozac, vec sam naucio da unapred gledam mapu i kazem gde da NE idu slucajno.

Bakara, pa koliko su porezi i doprinosiza vas?
 
Google Maps greši kod nas zbog 2 razloga:
1. nema informacije o radovima na putu ili se do njih dođe indirektno (verovatno algoritam skonta vremenom da se u određenom pravcu ne može proći jer nema, primer Karađorđeva ulica).
2. nema kompletne i tačne informacije o dozvoljenim skretanjima, pravcima jednosmernih ulica itd. i nema mogućnosti da se ova greška prijavi (bar nije moglo kada sam poslednji put pokušao, odgovor je bio da se nalazim u zemlji ili regionu u kojem to nije moguće).

Obe proističu iz nezainteresovanosti nadležnih.


I pored ovih mana, informacije o gužvi u saobraćaju za gradsku vožnju vrede više nego sve ostale navigacije zajedno na gomili.
 
Jeste u cudnim tarifama su jeftiniji ali to mi apsolutno ne znaci nista jer ih ne koristim u cudnim tarifama.

Sto se tice neznanja vec smo pricali o tome i strasno me nervira pausalno pravdanje svega i svacega. Ne nije problem u guzvama nego u tome sto ne znaju grad. Ne uzimam im to za zlo ali je tako i stvarno bi mogli jednom da preskocimo ubedjivanje oko toga.

I jos jednom put koji bilo koja navigacija izracuna u beogradu je pogresan. 99.9% ce pogresiti bar za jednu ulicu kojom realno ne treba proci. Poznavanje grada znaci znati kako da dodjes do negde bez gledanja u navigaciju sve vreme i nalazeci povoljne putanje.
 
Poslednja izmena:
Google Maps greši kod nas zbog 2 razloga:
1.
2. nema kompletne i tačne informacije o dozvoljenim skretanjima, pravcima jednosmernih ulica itd. i nema mogućnosti da se ova greška prijavi (bar nije moglo kada sam poslednji put pokušao, odgovor je bio da se nalazim u zemlji ili regionu u kojem to nije moguće).

.

Ja sam pre izvesnog vremena prijavio parking ispred lokala gde radim i nakon tipa dva meseca me obaveste da je prihvaćeno i relativno brzo je i ucrtan. Na ortofoto snimku je parking ispod drvoreda i izgledao je kao šumica.
Ucrtali su i pešačku stazu sa druge strane zgrade, što znači da je prijavljeno sa još nekog naloga, ne samo mog.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno