Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сад сам пробао гугл мапе, неколико праваца и путања је увек била тачна, свако скретање исправно, испоштован смер у свакој једносмерној улици.

Je l' si to u Nišu probao? Sigurno Niš ima mnogo manje komplikovanih raskrsnica i uopšte situacija. Evo daću nekoliko primera šta se često dešava na Google Maps:

1. Navigacija misli da može da se skrene levo tamo gde ne može:
https://www.google.com/maps/dir/44....0575,20.4583459,59m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0
Namerno sam stavio satelitski snimak, da i ko ne poznaje raskrsnicu može da vidi da je pogrešno. Ovakvih pogrešnih skretanja levo u Google Maps mislim da ima na stotine samo u Beogradu, ja sam sigurno video preko 50 primera. Koga ne mrzi može da istražuje. Evo još jedan primer: https://www.google.com/maps/dir/44....554,20.4622282,102m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

2. Navigacija misli da ne može da se skrene levo tamo gde može:
https://www.google.com/maps/dir/44....1316,20.4240355,71m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0
Ovakvih primera mislim da nema mnogo, pošto sam ukupno naišao na možda 10. Mislim da se ovo dešava jer nacrtana ulica nije dobro spojena sa ulicom u koju treba da se uđe.

3. Navigacija misli da može da prođe kroz barijere:
https://www.google.com/maps/dir/44....597,20.3693984,105m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0
Obavezno videti street view ovde (barijera): https://www.google.com/maps/@44.843...4!1sGAdwkTvWRT1BDHP77jSJfQ!2e0!7i13312!8i6656
Ovakvih primera mislim da ima preko 100 u Beogradu, desilo mi se bar 20-30 puta da me navigacija vodi kroz barijeru, jer je na mapi nacrtana ulica bez prekida, a u praksi je ili neka ograda (komšija zagradio sebi :D), ili veća promena u visini pa se prekida ulica, ili neke stepenice i sl. A najgore je što nisu te barijere nastale nakon datuma kada je napravljen poslednji street view, što znači da je vozač Google auta došao do barijere, stao, morao da se okrene, a nije zabeleženo to. Verujem da bi softver mogao i automatski da zabeleži da tu nema dalje i ispravi na mapi.

4. Kombo prolazak kroz barijeru + u pogrešnom smeru :)
https://www.google.com/maps/dir/44....44.795904,20.4876264,18.75z/data=!4m2!4m1!3e0
Street view barijere: https://www.google.com/maps/@44.795...248.64677&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656
A na početku ove uličice u koju ulazi u pogrešnom smeru, vidi se znak za jednosmernu ulicu: https://www.google.com/maps/@44.796...340.58203&pitch=0&thumbfov=100!7i13312!8i6656
Primera sa pogrešnim smerom ima isto baš dosta u Beogradu, u suštini gde god nije upisana strelica na mapi, a manja je ulica, dobre su šanse da je jednosmerna, ali iz nekog razloga nije upisana strelica.

5. Navigacija vodi preko neasfaltiranih puteva iako može preko asfaltiranih:
https://www.google.com/maps/dir/44....409,20.5095061,321m/data=!3m1!1e3!4m2!4m1!3e0

Претпостављам да се то редовно ажурира а мислим да и гугл мапе имају могућност да пријавиш грешку.

Nažalost, već duže vreme nema načina da korisnici prijave ili izmene nešto na mapi u našem regionu, ne znam zašto. Inače se ide na tri crtice gore-levo, pa Send feedback, pa onda tu ima raznih opcija za editovanje mape, ali ništa ne radi kod nas.

Ali bez obzira na to, nije mi jasno zašto Google Maps ne može automatski vremenom da vidi da negde ne prolazi niko, pa da ne nudi to. Ali kao 'ajde, možda je mali broj korisnika u nekoj oblasti i eto niko ne ide nekim putem, a možda bi se uštedelo vreme jer se izbegne gužva. Ali definitivno mi nije jasno za onaj moj slučaj br. 2 gore, jer ne samo da je po propisu tu skenuti levo, nego 90% automobila tu skreće upravo levo (ka uključenju na autoput) i onda ne razumem kako Google Maps ne vidi da mnogo vozača tu skreće levo, pa da ispravi navigaciju automatski.

Međutim, primetio sam da je ranije navigacija pokazivala da može da se skrene levo iz Dečanske u Nušićevu, što je zabranjeno, a sada to više ne predlaže, ne znam da li na osnovu tog machine learning-a ili kako:
https://www.google.com/maps/dir/44....4.8146001,20.4625494,18.57z/data=!4m2!4m1!3e0
(inače, ko je snalažljiv, neka proba kolima da dođe iz tog dela Dečanske u prvi deo Kosovske :D)

Neki vozači koriste CarGo aplikaciju za navigaciju, ali ona ima neke bubice i ne uzima u obzir gužve, koje Google Maps računa. Neki vozači koriste Google Maps.

E da, samo da pojasnim, kad sam rekao Here Maps, mislio sam na tu navigaciju u CarGo aplikaciji, jer su oni u pozadini iskoristili Here endžin, tako mi je bar rekao jedan vozač, a i onaj glas na srpskom koji čujem za navigaciju, znam da nije Google Maps. Ali da, neki koriste i Google Maps, koja je po meni ipak bolja baš zbog toga što planira optimalnu putanju na osnovu trenutnih gužvi.
 
Ko putuje na Kosovo i Metohiju, moze da zaboravi gugl maps, prvo ne pokazuje ni jedan od manjh prelaza jer uvek tera na Presevo, drugo kroz KiM vise od pola mesta ne nalazi, dok here maps i u oflajn rezimu radi kao sat.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока
 
Je l' si to u Nišu probao? Sigurno Niš ima mnogo manje komplikovanih raskrsnica i uopšte situacija. Evo daću nekoliko primera šta se često dešava na Google Maps:
У Нишу је другачије, ако на некој раскрсници може да се скрене десно или лево, то је и дозвољено. Једино у неким већим улицама нема скретања лево када се иде главном улицом или из неке споредне не може лево у главну. И то је само понегде, тамо где је та главна баш баш прометна. Мислим да не постоји забрана скретања десно ако улица није једносмерна или слично.

Зато сам и писао да је потребно да се направи нека интерна навигација коју би користили возачи, успут би могли и они да јављају грешке што би се брже и сигурније исправило. Прво би нека екипа проверила све несигурне раскрснице или погрешна усмеравања па би променили и онда би и возачи могли да пријављују грешке. После тога би било све мање шансе да возачи намерно или зато што не знају возе дужим путем. Некако ми личи да би оваква врста фирме и превоза морала да се 99% ослања на навигацију за разлику од таксиста од којих многи и немају или не знају да то користе.
 
Zasto pisete da posluju mimo zakona? Zar ne bi firma koja posluje mimo zakona bila ugasena? Isto kao sto je sad slucaj i sa SBBom (ko je pratio).

Svrati u Beogradu do reke Save , tu malo pored železničke stanice, pa pitaj tamo... kako stvari rade mimo zakona.
Kad bi svi koji rade(i bogate se) mimo zakona strpali u zatvore, trebalo bi nam 5x više zatvorskih kapaciteta od postojećih.
 
Probam CarGo u Becu... pa nemaju ni glavnu stanicu u izboru :D Ko li uspe da koristi ovde..
 
Zivimo u istoj zemlji ali mi je neverovatno da se ljudi i na forumu i u zemlji (ajde zemlja kakva je ne cudi me) busaju oko jednog CarGoa koji im donosi unapredjenja i pojeftinjenje usluge, a ne smeta im sve ostalo sto se dogadja (pocev od te nelgalne gradnje).

Iznose pare, strana firma, poreze ne placaju (?!), izrabljuju ljude itd.

Cek, dobili ste bolju uslugu (svi automobili koji su mene vozili imaju klimu i ljudi su vrlo prijatni), jeftiniju uslugu, zaposlili su ljude koji inace ne bi imali posao ili dodatni posao ( i ne ne bi radili kod njih da im je krsh) i opet ne valja.

A i sama moja poruka je bila za to mimo zakona jer da je stvarno tako, odavno bi bili zatvoreni iz razloga sto nekome u drzavi smetaju (naravno i taksistima). Ovi sto grade ne smetaju drzavi jer podmazuju i niko ih ne pominje, dok je CarGo malo malo pa u vestima u negativnom kontekstu, isto kao SBB.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Pa jel ti stvarno mislis da ce te drzava ugasiti ako nisi po zakonu, a iza tebe stoje mnogo jaki ljudi??? Gde zivis ti covece...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
O kojim jakim ljudima pricamo kada ih cela drzava pljuje, ukljucujuci ministe i ko sve ne?

Ostale ne diraju.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Daš zaposlenje jednima tako što ga oduzmes drugima, samo za upola manje para. Drugu polovinu uzmeš ti i neko ko te štiti.

Spustis cenu, ali ne sebi. Narod zadovoljan.
Ostaje ti brdo para, imaš i za nove Tojote i Škode. Narod se čudi tvojoj dobroti i poštenju.

Pljujes po ovima što ne bi da ti daju, nego bi da rade za sebe i svoje porodice. Sve sam ološ koji vozi krntije. Stipse.

Nađeš predsednika udruženja sa inovativnim imenom i prezimenom.

I ko je rekao da ne smeta divlja gradnja?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da razumem neke stvari oko aplikacije koji bi trebalo da otklone a to ne čine, čist nemar i nista drugo. Prvo, aplikacija i dalje nudi mogućnost plaćanja kreditom i ako ta opcija ne postoji već 6 meseci. Veoma neozbiljno. Neko ko ne prati detaljno rad udruženja je doveden u zabludu. Drugo, aplikacija ne dozvoljava da se ista kartica doda 2 puta, ali zato za svaki pokušaj skine po 1 dinar. Znaci kad jednom dodate karticu pa je sklonite, morate njima da se javite da bi vam opet omogućili da je koristite, ali će vam zato svaki put biti skinut po dinar ako bezuspešno pokušate kao ja, sve dok nisam saznao u čemu je problem.
Vidim da aplikacija ažurirana a ove 2 stvari i dalje stoje kao problem, ne znam šta su unapredjivali onda?
 
Taj dinar se valjda vraća nakon verifikacije? Kao što mi Google pay procesor uvek skine 1€ kada plaćam nešto online. Posle ga vrate.
 
O kojim jakim ljudima pricamo kada ih cela drzava pljuje, ukljucujuci ministe i ko sve ne?

Ostale ne diraju.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Covece, drzava da "hoce" zatvorila bi ih za sat vremena, blokira aplikaciju i servere zapleni... To je igra velikih igraca

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Covece, skroz si u pravu.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Pa na to sam i mislio, možda sam nejasno napisao. Evo opet radi konteksta: "U Americi je Uber/Lyft jeftin prevoz i mnogi koji uopšte ne bi išli klasičnim taksijem bilo gde su počeli da idu Uberom jer im je mnogo zgodno. U Beogradu je skroz druga priča, taksi (čak i CarGo) je veoma skup za većinu građana."

Hteo sam da kažem da se taj članak o situaciji u Americi vrlo verovatno ne primenjuje na Beograd, baš zato što su tamo aplikacije preuzele mnoge ljude koji su pre toga hodali, koristili javni prevoz, bicikl ili jednostavno manje išli bilo gde, što kod nas nije slučaj, iako se CarGo reklamira baš u tom pravcu (jer bi oni to želeli). Kod nas je CarGo uglavnom preuzeo one koji se već voze taksijem često, a ne javnim prevozom / biciklom / peške.

Zato ima smisla da su aplikacije u američkim gradovima povećale gužve, a da to nije slučaj u Beogradu, bar ne sa trenutnim cenama; možda u budućnosti ako se dozvoli više konkurencije u prevozu. Jer za većinu Beograđana taksi je luksuz, a CarGo realno uopšte nije nešto značajno jeftiniji kako ga mnogi predstavljaju, posebno otkako ima manje vozača.

Ono što im u SAD omogućava da budu popularni i dovoljno jeftini je jeftinije gorivo, mnogo jeftinije nego ovde.
 
Iznose pare, strana firma, poreze ne placaju (?!), izrabljuju ljude itd.

Cek, dobili ste bolju uslugu (svi automobili koji su mene vozili imaju klimu i ljudi su vrlo prijatni), jeftiniju uslugu, zaposlili su ljude koji inace ne bi imali posao ili dodatni posao ( i ne ne bi radili kod njih da im je krsh) i opet ne valja.


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Zamišljam AV vanredno obraćanje, i kako ovo tvoje priča dok se breca, i sa gađenjem gleda na ove što se pozivaju na vladavinu prava.

Samo još da si pomenuo da su nas pre CG vozile zmije i narkomani... :d
 
No.
Vozili su nas bahati ljudi, koji gledaju da te zajebu posebno ako nisi iz BGa sa kruzenjem, koji se ne javljaju na voznju ako je kisa, jako sunce, guzva, sneg, koji nece da voze na taksi blok, ako Jeleni Karleusi nije dobar dan i koji nisu culi da auto ne treba da smrdi na pikslu i da klima postoji.

Cast izuzecima ( u mojim slucajevima oko 30% voznji).

Jedan mali edit: Sve gore navedeno je za BG.
U ostalim gradovima nikad nikakvih problema sa taksistima.
 
Poslednja izmena:
Zasto pisete da posluju mimo zakona? Zar ne bi firma koja posluje mimo zakona bila ugasena? Isto kao sto je sad slucaj i sa SBBom (ko je pratio).

Zivimo u istoj zemlji ali mi je neverovatno da se ljudi i na forumu i u zemlji (ajde zemlja kakva je ne cudi me) busaju oko jednog CarGoa koji im donosi unapredjenja i pojeftinjenje usluge, a ne smeta im sve ostalo sto se dogadja (pocev od te nelgalne gradnje).

Iznose pare, strana firma, poreze ne placaju (?!), izrabljuju ljude itd.

Cek, dobili ste bolju uslugu ...

Bez ljutnje ali očigledno da ne živimo u istoj zemlji.

Tamo gde si ti možda su vozači profesionalci pa neće da te dovedu u opasnost svojim neznanjem ili neiživljenosti a i ako se nešto ne daj bože desi - osiguran si kao što si u taksiju.
Tamo gde si ti možda ti vozači moraju da prođu neke preglede, neka gradska komisija / uprava da im izda potvrdu da poznaju grad, da su psihički stabilni i tako dalje.
Ovde, u Srbiji - Beogradu to nije tako.

Dalje, da bi mogli diskusiju da vodimo konstruktivno i učili jedni od drugih, moramo za osnov da postavimo:
Početak mudrosti je nazvati stvari njihovim pravim imenom.

Konfučije
Kad se spomene ovaj forum u konotaciji kao gore citiranoj - odmah se pokušava srozati na neke grane koje su ispod svakog proseka, pa i u ovoj zemlji, makar tako ja to vidim.
 
Iz mojih iskustava taksiji su smrdeli na sve i svasta, od teskog nikotina do stocnog djubriva. Juce gledam taksistu kod Fontane, neko ga odvalio otpozadi, skratio ga 30cm, sazvakao mu gepek... Baja izlepio neki najlon i karton pozadi i uredno taksira takvim autom. Kapiram ja da ga mozda i muka naterala ali daj bar da postoji neki red. Da mi takvo vozilo doslo na poziv ne bih usao u njega ni lud.

Tapatalk from Poco loco
 
@SuperStar Hm ne znam kako si neke zakljucke mogao da izvuces iz mojih postova.

Zivim i radim u Beogradu, ako je to bitno a izgleda da jeste.

Sa CarGo nisam imao, do sad, nikakve nepijatne situacije, lose ponasanje, vozaca itd. I to je cela moja poenta i iskreno navijam da lepo zazive kod nas kao sto su i u drugim drzavama. Da li trebam da razumem taksiste kao organizaciju takva kakva jeste? Ne.

Tema je u forumu Trendovi, dogadjaji, ali je najmanje to. Ako bi se ocistila gde se prozivaju jedni ili drugi ostala bi na 10 strana mozda.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Da je taksi u Beogradu valjao CarGo nikad ne bi zaziveo. Zadnjih 30 godina ne mogu ondosno nece da rese divljake i prevarante. Cinjenica je da u taksiju cesto ne znaju adrese, voze krseve, neljubazni su, nemaju sitno a o placanju poreza bolje da ne nacinjemo temu. Smucilo mi se sto se svaka vlast plasi kad tasisti najave starjk i stalno se njima izlazi u susret. Sto se tice voznje taksisti su profesionalci samo na papiru.
U zemlji gde je krsenje zakona nacin zivota najmanje me pogadja koliko je CarGo zakonit dok rade koristicu njihove usluge do god taksi ne postane bolji.
 
Bahatost, stajsko đubrivo u kolima, i sve ostalo se rešava jednostavno rejting sistemom iz aplikacije, kada već država to nije uradila. Nisu CG vozači pali sa marsa fini i namirisani a taxi vozači se rodili takvi.
Sistem i kazne čine ljude kulturnim ili bezobraznim lopovima. Ovde toga ima u svim mogućim segmentima života, kamo sreće da su taksisti najveći ometači prosperiteta.

Miki, gde je to još zaživeo CG ako nije problem da mi odgovoriš


Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne vozim se danju, samo noću, večeras sam imao nekoliko vožnji, smešne su cifre koje sam platio, nerealno za Beograd i noćni provod. Mozda se preko dana ne oseti razlika, ali nocu, ovo je džabe, bukvalno sam bio zapanjen kad sam video koje su cifre u pitanju.
 
^e, sad zamisli kada CarGo uzme 20-30% (kako kom vozacu?), koliko ostane tim ljudima?

Sto se tice pitanje gde je jos zaziveo CarGo - nigde. Mozda je mislio na slicne stvari, tipa UberPop.


Ja sam i prosle godine probao da koristim CarGo u Becu (bio je probni izgleda, radio je, ali samo neki su mogli da poruce verovatno).
Ove godine javno radi u Becu. JEDVA sam igde nasao vozilo. Po 10 i vise minuta bi cekao, i to u gradu gde saobracaj kolima jedva postoji, i nema zastoja. I nije uopste mesto tipa Inner Stadt/Stephanplatz, gde ne moze da se prodje kolima, nego oko Hbf i Schonbrunn-a (tj. taj deo, ali dovoljno dalje od palate da mogu slobodno stati).

Kada se nadje vozilo, i probam Price estimate... cena veca nego Uber i FreeNow, a i oni nisu jeftini uopste. Da li im i tamo luduje mapa ili jesu skuplji, ne znam.

Inace, nisam bas razaznao koje vozace koriste. Obicni vozaci (kao sto CarGo ovde koristi) mislim da su zabranjeni skroz, dakle taksisti i profi vozaci.
 
^e, sad zamisli kada CarGo uzme 20-30% (kako kom vozacu?), koliko ostane tim ljudima?

Dovoljno. Inače ne bi radili taj posao. Niko ih ne tera. To je apsolutna istina, jer je vrlo prosto. I sam si rekao da znaš neke vozače koji rade još od početka. A svako može da prestane da radi kad god poželi, a upravo to se i dešava često, mnogi prestanu da rade, pa dođu neki novi umesto njih. Naravno da to nije idealno, ali ako neko kaže da je to loše u odnosu na razne stvari koje se dešavaju na tržištu rada... Hajde da pričamo onda o radnicima u trafikama, gde plata za izrazito naporan posao nije 25.000 dinara, nego je 0, zato što gazde samo dovode nove na probni rad, pa prvi mesec rade za dž, a drugi mesec "kasni" plata, pa onda kao gazda nije zadovoljan, pa onda ni tu platu nikad ne isplati i onda ide sledeći na traci. U CarGo-u je sve legalno, transparentno, nikom ne kasni plata, čisti odnosi, idealni uslovi za rad u smislu fleksibilnog radnog vremena itd. Misliš da vozači ne cene to što mogu da rade kad god požele? Pa upravo to je vredno toga da je manja zarada, realno je. A mnogima je to i dodatni posao, prosto jer je moguće tako.
 
Poslednja izmena:
Dovoljno. Inače ne bi radili taj posao. Niko ih ne tera. To je apsolutna istina
To je apsolutno bezobrazna istina. Ne treba da se prihvata da neko se jos vise bogati na konto toga sto neko jeftino mrcvari.

Hajde da pričamo onda o radnicima u trafikama
Whataboutism nije tema ovde.
 
Ne treba da se prihvata da neko se jos vise bogati na konto toga sto neko jeftino mrcvari.

  • "još više bogati"
CarGo nije neki konglomerat koji se bavi raznim delatnostima ili koji ima dugačku istoriju. To je startap. Većina startapa propadne. Plus, oni su se finansirali iz svog džepa, nisu dobijali nikakvu pomoć ili investicije. A pored prihoda naravno da imaju i velike odlive, ne padaju im pare s neba. Dakle, mislim da nije prikladno da se iskoristi izraz da se "još više bogate". Možda može da se kaže da se "bogate", ali to izraz koji je činjenično primenjiv na svaku firmu na svetu koja posluje u malo većem plusu. Drugim rečima, sasvim je normalno da svaka firma posluje u plusu, drugačije nije zdravo. Pritom, CarGo u poslednje vreme često donira novac u dobrotvorne svrhe, mislim da su pomogli nekom manastiru i nekoj deci. A i zaposlili su invalida. Kada se na to doda činjenica da CarGo plaća sve poreze, dolazimo do zaključka da je od izuzetnog benefita to što CarGo postoji i posluje u plusu.

  • "jeftino mrcvari"
Da li bi ti radio neki posao ako nisi zadovoljan koliko novca zarađuješ tu? A umesto te količine novca koju dobijaju vozači, druga opcija je da dobijaju 0, tako što uopšte ne rade. Pošto ne mogu da postanu taksisti u Beogradu nikako drugačije.

  • "mrcvari"
Da si izabrao neki slabo plaćen a težak posao, pa bi mogla da se iskoristi ta reč, ali ovde bukvalno vozači mogu da rade kad im je volja, bez ikakvog pritiska, napora, stresa itd. Druga je priča ako je neko odlučio da mu je to primarni posao i da hoće da zaradi što više novca, pa će da radi po ceo dan, ali poenta je da postoji izbor i nema nikakvog šefa koji ih tera da "mrcvare". Znači, može da bude ili slabo plaćen i lak posao, ili dobro plaćen i težak posao. Ili bilo šta između. To je fer.
 
Manite se toga "startup", "svoj dzep", "treba da zaradi"....
Ko jos veruje da su dvojica klinaca stvarno to iz svog dzepa sve uradila, treba da poraste :D

Da neko ne moze da napravi onaj app da radi vec 4 godine znaci da ne placa programere ili to namerno radi :)
20% im je potrebno.... mda :)
 
Zivimo u istoj zemlji ali mi je neverovatno da se ljudi i na forumu i u zemlji (ajde zemlja kakva je ne cudi me) busaju oko jednog CarGoa koji im donosi unapredjenja i pojeftinjenje usluge, a ne smeta im sve ostalo sto se dogadja (pocev od te nelgalne gradnje).

Iznose pare, strana firma, poreze ne placaju (?!), izrabljuju ljude itd.

Cek, dobili ste bolju uslugu (svi automobili koji su mene vozili imaju klimu i ljudi su vrlo prijatni), jeftiniju uslugu, zaposlili su ljude koji inace ne bi imali posao ili dodatni posao ( i ne ne bi radili kod njih da im je krsh) i opet ne valja.

Dakle, samo da je jeftino, to je model kojem treba težiti. Za eksternalije bilo koje vrste koga zabole.

Trka do dna.
 
Dakle, samo da je jeftino, to je model kojem treba težiti. Za eksternalije bilo koje vrste koga zabole.

Ja CarGo uopšte ne koristim zbog cene, već upravo zbog tih tvojih "eksternalija". Štaviše, najčešće naručujem Eko klasu koja košta otprilike isto kao taksi.

A čak i da CarGo usluga nije bolja od taksija i čak i da je CarGo skuplji, opet bih ga koristio, jer želim da podržim borbu protiv monopola i zatvorenog tržišta. A i naravno da ću pre da podržim programere i mlade vozače nego klasu ljudi koji su taksisti (čast izuzecima).


Trka do vrha. Bolja usluga u svakom smislu. Osim uobičajenih prednosti koje svi znaju, da podsetim da Eko klasa ima sedišta za decu, a uskoro će biti i nova klasa za prevoz invalida.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno