»RSS Benchmark sajt

Strana 57 od 57 PrvaPrva ... 7475354555657
      Prikazani rezultati od 841 do 850 od ukupno 850

Tema: car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.153
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        20x sam barem pomenuo kako su negde vec sredili trziste, da posto imaju preveliki udeo, efekat je samo da korisnici primetno vise placaju na kraju. A Uber samo pokupi kajmak.
        Nasi taksisti se nisu zalili na Taxify i Yandex. Ali treba... to ce im doci glave lakse nego CarGo.

Da se uvede naplata PDVa, taksi bi se zatvorio u BG. Jer bi tada cene bile 20% vece.
        Taman, odlicno svima, zatvore se preskupe TAXI sluzbe i onda bi CarGo i slicni mogli da rade i da bude zdrava konkurencija. Win - Win

Member
        Na forumu od
        Sep 2001
        Poruka
        4.422
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K
        • MoBo: GIGABYTE GA-Z87X-D3H
        • RAM: 2x4GB DDR3 Geil Black Dragon
        • VGA: GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB
        • MON: 23" Dell U2312HM LED IPS
        • HDD: HDD SATA3 1TB WD Red WD10EFRX
        • OPT: Samsung SATA
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl, Cooler Master V700
        • INET: DSL
      6. Zaboravljaš da niža cena znače i veću uposlenost. Ja nisam čuo da je neki beogradski taksista napustio taksi posao. Cena taksija u Moskvi je 2-3 puta niža nego u Beogradu. Gorivo jeste jeftinije, ali su plate veće. Ovde su taksi stanice pune osim po kiši. I dalje ne razumem zašto je ograničen broj taksista, a nije ograničen broj pekara, apoteka, programera, automehaničara...

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        94
        Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Nasi taksisti se nisu zalili na Taxify i Yandex. Ali treba... to ce im doci glave lakse nego CarGo.
        Kako to misliš "treba da se žale na Taxify i Yandex"? Zašto se Hleb & Kifle ne žali na Skroz Dobru Pekaru, niti će ikada?

Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        20x sam barem pomenuo kako su negde vec sredili trziste, da posto imaju preveliki udeo, efekat je samo da korisnici primetno vise placaju na kraju. A Uber samo pokupi kajmak.
        Ja želim Uber-like uslugu i platiću je i više ako treba, samo da više ne vidim klasični srpski taksi i mentalitet tih vozača. Ali to što je poskupelo u nekoj drugoj zemlji ne znači da će ovde da poskupi, drugačija je situacija. A kada bi grad dozvolio nova taksi udruženja, taksi nikad ne bi ni mogao da bude skup, prosto zbog konkurencije. Neka tržište i konkurencija urade svoje, aman, a ne striktne regulacije za šta si ti...

Member
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        246
      9. Moja mašina
        • CPU: I5 760
        • MoBo: msi
        • RAM: 8GB
        • VGA: HD 7770 Ghz
        • MON: Dell u2412m
        • HDD: nikad dosta
        • OPT: ?
        • Case: crno
        • SND: HK990 , Focus 110 , HD650 ,AKG K66
        • Ostalo: D3300 turist edišn
      10. Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Ja ne mogu da verujem da ovde bar jednom na svakoj strani moram da podsećam komentatore da je u Beogradu nemoguće registrovati novo taksi udruženje. Znači bukvalno je zabranjeno novom igraču da se uključi legalno na tržište. To uključuje i pojedinačne vozače, niko nov ne može da postane taksista. Ne mogu da verujem koliko puta to mora da se ponavlja i ne vredi. Kada bi iko racionalno primio to k znanju, tu bi bio kraj svake priče u vezi s tim!

Gle čuda iconoclast, zato rade tako kako rade u Beogradu. Druga stvar je koliko je to kako sada rade legalno, o tome možemo da diskutujemo do sutra, ali nediskutabilna činjenica je da ne mogu da rade po zakonu nikako, koliko god hteli ili dali para itd. Naravno, sve dok se jednog dana ne poveća ili ukine ograničenje broja taksi licenci.

I najjači su mi komentatori kao iconoclast koji pominju Cirih i kao kako eto tamo moraju da rade po zakonu, a ovde kod kuće se poigravaju. A zašto, šta imaju tačno od toga? Pa oni su toliko transparentni sa transakcijama, da oni plaćaju bar jednako ili više poreza nego bilo koji taksista ili taksi udruženje. A najgore u celom tom poređenju (Cirih/Beograd) je to što se stalno plasira priča kako oni ovde neće da rade po zakonu, a tamo moraju, a u stvari CarGo sve vreme pokušava da radi po zakonu i apeluje nadležnima da ukinu ograničenje licenci. Pogledaj neke pres konferencije ili intervjue sa Guberinićem i videćeš da on stalno pominje taj problem. Znači da oni sve vreme hoće da rade po zakonu i pokušavaju, ali im se ne dozvoljava (ni njima ni bilo kom drugom). Zato rade tako kako rade.
        Sve je netačno.

Svako može da otvori taksi kompaniju, pa i CG. Isto kao u Cirihu mogu da urade u Beogradu, jer oni nisu tamo dobili nove taksi dozvole, već su počeli da sarađuju sa već postojećim legalnim taksistima.
        Ovde to ne žele jer onda ne bi mogli da poseduju robove i sa 30% provizije uz nisku cenu da se bukvalno bogate.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
        We don't stop playing because we get old!
        We get old because we stop playing!!

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.560
      12. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      13. Citat Citiram korisnika: perafilozof Pogledaj poruku
        Ko je to prestao da radi, i šta smo to prestali da kupujemo nakon što je uveden PDV od 20% ? Ništa. Bolje i 20% skuplje svaki put nego jednom 500%.
        Taksi je nesto sto primetis olako, jer ne vozi se svako kao ja (mada ja niti mogu da vozim, a i sracunao sam da mi se vise isplati od kupovine OK auta + gorivo + cimanje..)
        Neces prekinuti da kupujes osnovne stvari kada poskupe, samo ces mozda traziti alternative.

Ali taksi ces manje koristiti. Da nemam 20% popusta na taksi stalno, pa mi dodje slicno kao CarGo, ne bi ni ja usao u njega tako cesto, i eto njima olako manje posla i zarade.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.560
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku
        Taman, odlicno svima, zatvore se preskupe TAXI sluzbe i onda bi CarGo i slicni mogli da rade i da bude zdrava konkurencija. Win - Win
        CarGo nije zdrava konkurencija!
        Po stranu olosi, koje ima naravno, ali taksi nije za svakodnevnu upotrebu i ne bi ni smeo biti takav (mnogo je gori po sredinu, vise se trosi resursa od toga da putnici imaju svoj automobil).
        Taksi je luksuz, sem kada neko mora u hitnu ili slicno

CarGo ne znam da li je deo Ubera ili je vezan nekako sa njima, ali na isto se svede. I sam CarGo kaze da je Vuk radio u Uberu pre CarGo-a Vremenom ce i oni da povecaju cene, tako da cemo mi, u najboljem slucaju, biti na nuli, ali verovatno cemo biti u minusu (naspram cena koje bi placali da njih nije bilo u igri uopste), jer takve stvari su se vec desile, na trzistu gde je Uber usao.

Citat Citiram korisnika: Laza Pogledaj poruku
        Zaboravljaš da niža cena znače i veću uposlenost.
        Odakle ti to? Mozda u nekim bransama, ali ne u bransi koja se gleda kao luksuz za najveci deo sveta. A nece oni imati vise od AVa ili Miskovica. Imace vise jedino ako raja ih koristi vise nego sada - a raja ih koristi samo kada mora.
        Ako ih koristi samo kada mora, a cena se smanji - sta kaze matematika?

Ja nisam čuo da je neki beogradski taksista napustio taksi posao.
        Ja jesam, trojicu koja su me vozila. TJ. pola godine barem rade nesto drugo, jer im je i lakse i isplativije. Taksiraju samo ostatak godine, obicno leti.

Cena taksija u Moskvi je 2-3 puta niža nego u Beogradu. Gorivo jeste jeftinije, ali su plate veće.
        Ne tvrdim da sam u pravu za ono sto sam napisao gore, za slucaj taksija kod nas, ali neka trzista tacno tako reaguju - niza cena = samo niza zarada svima, nista vise posla. Ili mizerno vise, ali manje u proseku svejedno.

Ovde su taksi stanice pune osim po kiši. I dalje ne razumem zašto je ograničen broj taksista, a nije ograničen broj pekara, apoteka, programera, automehaničara...
        Znaci taksi stanice su pune, sem po kisi, a mislis da ih treba vise?
        Broj apoteka je realno ogranicen. Brojem diplomiranih farmaceuta. Iskreno, to ne bih da diramo ovde, preterano je drugacije trziste.
        U Nemackoj je recimo ogranicen broj pekara. Tj. kao nije... ali da bi otvorio pekaru ili nesto slicno, moras dobiti dozvole nekog "udruzenja pekara" (ne mogu da se setim kako se zove, bas sam zbog Ubera istrazivao to). A tu dozvolu neces dobiti ako u krugu od x metara od planiranog prodajnog mesta vec postoji pekara.

To se zove planiranje.. I za taksi se ne slazem da ih treba vise jer ih nema dovoljno po kisi - po kisi je haos u gradu. Neka ljudi tada koriste gradski prevoz ili carpool. A ne svaka shusha da udje u taksi i onda jedno vozilo za jednu osobu da bude tipicna pojava.

Razmisljam naglas, naravno da ne mislim da je sve ovako prosto

Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Kako to misliš "treba da se žale na Taxify i Yandex"? Zašto se Hleb & Kifle ne žali na Skroz Dobru Pekaru, niti će ikada?
        Iskreno ta dva su skroz drugacije pekare. Ja ni pod razno ne bi usao u jednu kao zamenu za drugu.
        Taksi treba da se zali na Taxify/Yandex, zato sto im oni uzimaju procenat, i povecavace taj procenat.. Na kraju ce i taksisti povecati cene (tako sto ce izlobirati da ih grad poveca).
        Ta dva su njima veca steta na srednje staze nego CarGo.

Ja želim Uber-like uslugu i platiću je i više ako treba, samo da više ne vidim klasični srpski taksi i mentalitet tih vozača.
        Kako vi zovete taksi? Pa su vam toliko omrazeni? Uhvatite ih kod Beton Hale, Usca i Terazije na "stanici"?

Ali to što je poskupelo u nekoj drugoj zemlji ne znači da će ovde da poskupi, drugačija je situacija.
        Da, da, samo se ti nadaj
        Mislim u najboljem slucaju ce Taxify/Yandex samo otici odavde, jer ne mogu da uzmu procenat koji zele... a taksisti ce se vratiti na staro, ali sa manje zarade.

A kada bi grad dozvolio nova taksi udruženja, taksi nikad ne bi ni mogao da bude skup, prosto zbog konkurencije. Neka tržište i konkurencija urade svoje, aman, a ne striktne regulacije za šta si ti...
        Nemacka ima jos stroze regulacije taksija - mislis da je to primer lose drzave, da bi bilo bolje po americkom principu?
        Ne hvala.
        Trziste je glupo! Trziste nije u stanju da shvati da ga truju, i kada im se to javlja na TVu i da nesto urade po tom pitanju. A kamoli da mogu da regulisu taksi

A kako bi to slobodno trziste regulisalo divlje taksiste? Ako nema regulacije, onda oni mogu da tabaju ako im neko stane na prometno mesto

Citat Citiram korisnika: sivuk Pogledaj poruku
        Ovde to ne žele jer onda ne bi mogli da poseduju robove i sa 30% provizije uz nisku cenu da se bukvalno bogate.
        Otprilike
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.560
      18. Moja mašina
      19. Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        187
        Car go je poceo kao cista rupa u zakonu, registuj firmu za prevoz i udri, e nda zapusise tu rupu i postali su ilegalni. E sad, ako tebi neko zabrani da radis, nije li logicni da krenes da se boris za novu dozvolu i da posto su skoro ko taxisti, blokiras grad 7 dana pa se boris (mrzim blokiranje grada kao vid protesta ali je to jedino efikasno) i sednes za sto, a ne da nastavis po starom i pljujes po zakonu?!?! Sa druge strane apsolutno je cist kriminal sta rade taxisti i njihov zakon tj monopol. Kompleksna je tema ali svakako po meni logicno je da se izboris da radis po zakonu, a ne krenes nelegalno pa se u toku rada boris... Ali opet ovo je srbija i tako to funkcionise, pogledajte izgradnju zgrada pa cete videti slicnosti

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        469
        ^
        CG nikad nije bio 'rupa u zakonu', sve vreme je bilo u pitanju nesprovođenje zakona.

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.167
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-4770K 4.0 GHz
        • MoBo: ASUS MAXIMUS VII HERO
        • RAM: Kingston DDR3 16GB 2133MHz HyperX Beast
        • VGA: Gigabyte GTX 1080 G1
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: 480GB Kingston, 240GB Kingston SSDNow V300, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Purple 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      24. Taxi po kiši ne možeš da nađeš zato što neće da voze. A ne zato što ih svako uzme. A razlog? Citiram ti dvoje taksista, jer sam ih to direktno pitao, " Po kiši ne vozim jer mi stranke kad uđu pokvase sedišta i auto".
        Pametnom dosta da njihove usluge nikad više ne koristi.

Strana 57 od 57 PrvaPrva ... 7475354555657

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •