»RSS Benchmark sajt

Strana 66 od 68 PrvaPrva ... 165662636465666768 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 976 do 990 od ukupno 1009

Tema: car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2015
        Poruka
        6
        Citat Citiram korisnika: bakara Pogledaj poruku
        cargo moze biti sve ali taxi definitivno nije.

Pre svega nema oznake na vozilu, pa oni da to mogu prvo sto bi uradili je da oznace vozila.

Jedino zajednicko sa taxijem je sto se prevoze ljudi.
        Čitam ovu temu već duže vreme i nisam do sada pisao ali ovo mi liči...nisam benzinska pumpa al prodajem gorivo
        1.Registujem udruženje građana
        2.Članovi udruženja su prodavci goriva i potrošači.
        3.Prodavci goriva su registovani preduzetnici za obavljanje delatnosti "prevoz opasnih materija" (a u većini slučajeva i nisu nikako registovani) jer su nevidljivi za državni aparat koji vrši kontrolu jer prodaju gorivo iz trafike koji nema oznake da prodaje gorivo
        4.Potrošač postaje član udruženja kupovinom prvih 2l goriva
        5.Gorivo je jeftinije 30-40%
        6.Kada preuzmemo tržište i uništimo benzinske pumpe (nek ostane po koja nije problem )onda kreće...SURGE PRICING
        7. Imate mogućnost da ocenite prodavca goriva
        8. Znate ime prodavca tj. ko Vam prodaje gorivo
        9.Sve vrste plaćanja

Odzmu nam 2-3 tafike sa gorivom ali šta mene briga , prilikom sledećeg oduzimanja organizujem prodavce i spečimo oduzimanje još koje trafike a kad dođe interventna policija ja okerenem jedan telefon i odustaje se od oduzimanja.
        Kako bre mogu da nam oduzmu kad sve radimo legalno.....
        Evo vidiš, mi smo donirali 1.000.000 din i pomogli bolesnoj deci,platili smo objave o tome da svi čuju,sponzorisli objave o tome na facebook,poslali svim članovima-potrošačima mejl o tome.
        Ma mi smo dobri ,samo hoćemo da pomognemo građanima da imaju jeftinije i kavalitetnije gorivo....

Građani bi nas sigurno podržali jer smo bolji od benzinskih pumpi

ps
        U mnogim delatnostima bi mogao da se primeni ovaj način poslovanja,polako...
        Menjao batica11 : 30.06.2019. u 23:29

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.879
        Gde nabavljaš gorivo? Kako uspeš da izbegneš akcize, pa da budeš jeftiniji 30-40%? Loš je primer.
        U mnogim delatnostima se vrlo legalno primenjuje način poslovanja dampingom isterivanje konkurencije, to si upravu, ali ti je primer sa gorivom i dalje loš.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2015
        Poruka
        6
        Primer možda jeste loš ali suštima poslovanja cargo je sličan,gorivo bi kupovao preko diplomatskog predstavništva Etiopije,Zambije itd jer tamo imam kontakte a oni nemaju akcizu.

Taksi prevoz postoji odavno i jedinai napredak u obavljanju te delatnosti je napravljen kada se prešlo sa konjske zaprege na automobil i uveden taksimetar kao obračun naplate usluge ,posle toga sve do danas ostao isti po načinu obavljanja te delatnost jedino se promenilo način usluge po kojaoj se poziva taksi prevoz.
        Cargo pljuje taksiste kako su kartel,mafija a oni su dobročinitelji i žele da pomognu građanima, pa to je smešno.
        Slične aplikacije su se pojavile u mnogo uređenijim društvima nego što je naše gde je taksi prevoz bio sasvim uređen.
        Uber je u mnogim Evropskim zemljama morao da se prilagodi postojećim propisima i posluje sa registovanim taksi prevoznicima,pa nisu valjda Nemci ludi pa Uber posluje samo u 3-4 grada i to samo sa legalnim taksistima.
        Niko ne spori da je taksi prevoz kod nas loš i neuređen ali za to nisu krivi taksisti.
        Kod nas je opšte poznato da postoji zakoni propisi koji uređuje delatnost ali se ne primenjuje.
        Tako je i u taksi prevozu gde postoje nelegalni prevoznici,lopovi itd.

Eto Cargo nek ima oko 500 vozila sa kojim sarađuje u prevozu i nek svako vozilo (vozač partner sa svojim vozilom) ima pazar oko 4000din
        500 vozila x 4000 din = 2.000.000din
        CarGO UZIMA 600.000din dnevno.
        600.000 x 30 dana = 18.000.000din /118 = 152.542 evrića

Promet od 2.000.000 din ko naplaćuje i kako se vrši isplata u kešu patner vozačima je gimnastika

Vozać partner ima pazar oko 4000din,CarGo uzme 1.200 din
        2.800 - 1000din gorivo
        Eto vozaču ostaje 1800din dnevno x 25dana =45.000din solidna plata zar ne
        Ali od tih para kad bi platio porez i još amortizacija auta ostane mu baš puno.
        Prvi veći kvar,ćao zdravo ili nedaj bože udes
        A tek kupovina drugog boljeg vozila,bajka

Inače neka prosečna vožnja bude oko 400din,znači treba 10 vožnji da bih imao pazar 4000din i min 10h rada dnevno.
        Mnogi odu ali eto ih novi koji bi da probaju.
        Menjao batica11 : 01.07.2019. u 11:15

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        7.520
      5. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
        • INET: Kablovska
      6. Па и јесу криви јер нема препреке да се такси превоз изједначи са ЦГ превозом и понуди све предности које се код њих помињу. Такси може да користи апликације за позивање возила и да се у њима види где је возило и када стиже. Такси може да направи варијанту удруживања па и везивања на неки рачун са онлајн плаћањем. Такси возила свакако могу и морају да буду боља, скоро је промењен закон и сва такси возила морају да имају фабричку климу (која ће наравно морати и да ради) а и морају да буду релативно већа па ће Пунтићи да отпадну. Једини проблем који мора да се решава су сами таксисти мада то можда и може да се решава селекцијом.

Овде је урађено много од овога што сам навео, једино не знам да неко удружење наплаћује онлајн мада знам да нека имају "чланске картице" и "чланове" па ови добијају попуст.

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.879
        Citat Citiram korisnika: batica11 Pogledaj poruku
        Primer možda jeste loš ali suštima poslovanja cargo je sličan,gorivo bi kupovao preko diplomatskog predstavništva Etiopije,Zambije itd jer tamo imam kontakte a oni nemaju akcizu.
        Nadam se da znaš kako se kupuje gorivo (i bilo šta) preko diplomatskog predstavništva i da bi ti to prilično ogranicilo izvor prodajnog artikla. Posebno što je za Srbiju zadužen konzulat Etiopije u Italiji.

Ne kažem da je sistem rada CarGo dobar, ali da je nelegalan, odavno bi ih zatvorili. Da li je moralno i etički ispravan, to smo već prošli pre nekoliko stranica i ako je zaista toliko loše, ostaće bez vozača i prestati da rade.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.981
      9. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      10. Hmm.... ovaj zadnji pasus ne moze napisati neko ko je ziveo u SRB

Ko si ti i sta si uradio sa PiJamom?
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        7.520
      12. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
      13. Зар ЦГ није регистрован на пословима типа "konsultantske delatnosti u oblasti informacione tehnologije" а ту се провлачи и превоз? Сутра ће да почну да продају и струју и слично ... а зар није и Убер ту и тамо, у земљама које нису СРБ и које су много уређеније, на ивици и марици закона?
        Поменуо сам нови закон и ту су пооштрени услови и за возила и за возаче а мислим да ЦГ мора да буде регистрован и за јавни превоз а не за консултантске делатности. Зато их и не затварају јер могу да буду консултанти али ако нађу некога да врши јавни превоз, онда се другачије гледа. По тој логици свака фирма може да почне да превози људе, одеш у ххх фирму а они кажу ... ево можемо да вас повољно превеземо где хоћете. Сутра ће свака консултантска фирма да понуди и превоз.

Иначе видим у закону да то што причате да је у Београду таксиста само предузетник са својим возилом није тачно, пише да то може да буде и привредно друштво које је власник аутомобила и ангажује возаче који морају да испуњавају неке услове. Баш скоро сам чуо од некога да и у Црној гори функционише као овде код мене, фирме имају возила и возаче који раде за проценат.

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        485
        Ne možeš da budeš posrednik u obavljanju nezakonitih poslova. Dao sam već primer sa posredovanjem u prodaji droge.
        Ako hoćemo da pričamo o sivoj zoni onda je kupujemprodajem primer toga, proizvodi koji se nude na sajtu nisu kao proizvodi nedozvoljeni, ali je veliki deo te robe iz šverca, i tu bismo mogli da pričamo da li kp ima odgovornost što dozvoljava oglase koji su očigledno primer prodaje švercovane robe. Da bi CG bio legalan, morao bi da od svojih partnera traži potvrdu da imaju licencu za obavljanje delatnosti, i naravno samo sa onima koji imaju licencu da sklapa ugovore. Dodatno pitanje je i gde je račun CG, koji bi morao da bude u Srbiji.

Newcomers
        Na forumu od
        Jun 2015
        Poruka
        6
        Oduzeto vozilo CarGo

https://www.blic.rs/vesti/beograd/gr...vozilo/2kw0pbp

Zanimljivo je kakvu priču pravi CarGo , na koji način im je oduzeto vozilo

ovo je smešno...

"" ali da su "svi šokirani činjenicom da se zloupotrebljavaju osobe sa invaliditetom, da se oponašaju ili koriste inspektori sa bolovanja jer je očigledno inspektor imao otvorenu ranu ili su čak unajmili i šminkera u ovoj akciji "

a tek ovo...

"" a oni koji su protiv nas treba da se zapitaju da li žele da nastave sa prljavom igrom, za koju će svakako biti sankcionisani ""
        Menjao batica11 : 03.07.2019. u 05:25

Member
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        466

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

CarGO predao krivicnu prijavu protiv ona tri kartela:

https://www.youtube.com/watch?v=yNhPjd9YBN0

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderator Avatar korisnika Falcon
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        6.599
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-5930K :: Prolimatech Megahalems rev.B :: Noiseblocker NB-eLoop
        • MoBo: Asus X99-A/USB3.1
        • RAM: 4 x 8GB Kingston Fury DDR4 2667Mhz
        • VGA: Asus ROG STRIX GTX1080Ti
        • MON: Alienware AW2518HF :: Dell U2414H
        • HDD: Samsung SM951 512GB AHCI M.2 :: QNAP TS-669L (12TB)
        • Case: Corsair 600T :: Corsair HX850W
        • SND: Onkyo TX-NR818 :: Jamo C607 + C60CEN + 4x E8SUR :: SVS PB-1000 :: Sennheiser HD-555 :: X-Fi Pltnm
        • LAP: Dell Latitude 5590
        • TV: Samsung LE40B650 :: BenQ W1050@105":: Apple TV 4
        • Ostalo: Alienware AW768 :: Logitech G9x :: PS3 :: PS4 Pro
      19. https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-london-27799938

Despite the protest, Uber said it had seen the number of people downloading its app increase by 850% compared to last Wednesday.

Iako je događaj iz 2014. vrlo je poučan. Izgleda da
        naši taksisti ne uče na greškama drugih.
        Social media gives legions of ldiots the right to speak when they once only spoke at a bar after a glass of wine, without harming the community [...] but now they have the same right to speak as a Nobel Prize winner. It's the invasion of the ldiots. - Umberto Eco

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.981
      21. Moja mašina
      22. WOW, a prošla sreda je bila nešto velika, pa je to direktno poredivo Da su barem ceo mesec poredili.
        Ovo je na nivou naše NBS do pre koje godine gde je "najbolje štedeti u dinarima" jerbo eto za neki datum, naspram istog prošle godine, se tako pokazalo - to što se za 50 datuma oko njega pokazalo suprotno, nema veze

Na temu CarGo-a: ovih dana nekoliko puta ne mogu uopšte da dobijem vožnju. Ne idem nikada u špicu, gužvi, sa čudnih lokacija, imam preko 200 vožnji samo ove godine, mnogo više prošle. Mapa pokazuje da skoro da nema vozača, blizu ih nema def.

Zovem taksi, stigao za minut, ne čekam da ukuca destinaciju, vozi...

Ove nedelje bi rado i bus koristio, pošto mi vreme prija )hladnije, ne prelazi kiša-sunce), ali ne znam da li i jedan bus ide pravom trasom, čak i informacije sa busevi.com nisu tačne, recimo ne piše da dvojka uopšte ne ide.

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.164
      24. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
      25. B92: Milionski dugovi: Gotovo 4.000 beogradskih taksista nije platilo porez http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....nav_id=1565016

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.981
      27. Moja mašina
      28. A meni poslali opomemu za 30.000, koji su njihova greška...

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.164
      30. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
      31. Isto....
        Meni nisu rasknjizili lepo, dodje opomena, pa nosi dokaze o uplati, a naravno svi lepo raspolozeni u drzavnoj sluzbi

Strana 66 od 68 PrvaPrva ... 165662636465666768 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •