»RSS Benchmark sajt

Strana 71 od 76 PrvaPrva ... 2161676869707172737475 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.051 do 1.065 od ukupno 1126

Tema: car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        142
        Citat Citiram korisnika: calexx Pogledaj poruku
        Сад сам пробао гугл мапе, неколико праваца и путања је увек била тачна, свако скретање исправно, испоштован смер у свакој једносмерној улици.
        Je l' si to u Nišu probao? Sigurno Niš ima mnogo manje komplikovanih raskrsnica i uopšte situacija. Evo daću nekoliko primera šta se često dešava na Google Maps:

1. Navigacija misli da može da se skrene levo tamo gde ne može:
        https://www.google.com/maps/dir/44.8...e3!4m2!4m1!3e0
        Namerno sam stavio satelitski snimak, da i ko ne poznaje raskrsnicu može da vidi da je pogrešno. Ovakvih pogrešnih skretanja levo u Google Maps mislim da ima na stotine samo u Beogradu, ja sam sigurno video preko 50 primera. Koga ne mrzi može da istražuje. Evo još jedan primer: https://www.google.com/maps/dir/44.8...e3!4m2!4m1!3e0

2. Navigacija misli da ne može da se skrene levo tamo gde može:
        Ovakvih primera mislim da nema mnogo, pošto sam ukupno naišao na možda 10. Mislim da se ovo dešava jer nacrtana ulica nije dobro spojena sa ulicom u koju treba da se uđe.

3. Navigacija misli da može da prođe kroz barijere:
        Obavezno videti street view ovde (barijera): https://www.google.com/maps/@44.8437...7i13312!8i6656
        Ovakvih primera mislim da ima preko 100 u Beogradu, desilo mi se bar 20-30 puta da me navigacija vodi kroz barijeru, jer je na mapi nacrtana ulica bez prekida, a u praksi je ili neka ograda (komšija zagradio sebi ), ili veća promena u visini pa se prekida ulica, ili neke stepenice i sl. A najgore je što nisu te barijere nastale nakon datuma kada je napravljen poslednji street view, što znači da je vozač Google auta došao do barijere, stao, morao da se okrene, a nije zabeleženo to. Verujem da bi softver mogao i automatski da zabeleži da tu nema dalje i ispravi na mapi.

4. Kombo prolazak kroz barijeru + u pogrešnom smeru
        https://www.google.com/maps/dir/44.7...a=!4m2!4m1!3e0
        Street view barijere: https://www.google.com/maps/@44.7958...7i13312!8i6656
        A na početku ove uličice u koju ulazi u pogrešnom smeru, vidi se znak za jednosmernu ulicu: https://www.google.com/maps/@44.7968...7i13312!8i6656
        Primera sa pogrešnim smerom ima isto baš dosta u Beogradu, u suštini gde god nije upisana strelica na mapi, a manja je ulica, dobre su šanse da je jednosmerna, ali iz nekog razloga nije upisana strelica.

5. Navigacija vodi preko neasfaltiranih puteva iako može preko asfaltiranih:
        https://www.google.com/maps/dir/44.7...e3!4m2!4m1!3e0

Citat Citiram korisnika: calexx Pogledaj poruku
        Претпостављам да се то редовно ажурира а мислим да и гугл мапе имају могућност да пријавиш грешку.
        Nažalost, već duže vreme nema načina da korisnici prijave ili izmene nešto na mapi u našem regionu, ne znam zašto. Inače se ide na tri crtice gore-levo, pa Send feedback, pa onda tu ima raznih opcija za editovanje mape, ali ništa ne radi kod nas.

Ali bez obzira na to, nije mi jasno zašto Google Maps ne može automatski vremenom da vidi da negde ne prolazi niko, pa da ne nudi to. Ali kao 'ajde, možda je mali broj korisnika u nekoj oblasti i eto niko ne ide nekim putem, a možda bi se uštedelo vreme jer se izbegne gužva. Ali definitivno mi nije jasno za onaj moj slučaj br. 2 gore, jer ne samo da je po propisu tu skenuti levo, nego 90% automobila tu skreće upravo levo (ka uključenju na autoput) i onda ne razumem kako Google Maps ne vidi da mnogo vozača tu skreće levo, pa da ispravi navigaciju automatski.

Međutim, primetio sam da je ranije navigacija pokazivala da može da se skrene levo iz Dečanske u Nušićevu, što je zabranjeno, a sada to više ne predlaže, ne znam da li na osnovu tog machine learning-a ili kako:
        https://www.google.com/maps/dir/44.8...a=!4m2!4m1!3e0
        (inače, ko je snalažljiv, neka proba kolima da dođe iz tog dela Dečanske u prvi deo Kosovske )

Citat Citiram korisnika: PJ Pogledaj poruku
        Neki vozači koriste CarGo aplikaciju za navigaciju, ali ona ima neke bubice i ne uzima u obzir gužve, koje Google Maps računa. Neki vozači koriste Google Maps.
        E da, samo da pojasnim, kad sam rekao Here Maps, mislio sam na tu navigaciju u CarGo aplikaciji, jer su oni u pozadini iskoristili Here endžin, tako mi je bar rekao jedan vozač, a i onaj glas na srpskom koji čujem za navigaciju, znam da nije Google Maps. Ali da, neki koriste i Google Maps, koja je po meni ipak bolja baš zbog toga što planira optimalnu putanju na osnovu trenutnih gužvi.

Member Avatar korisnika jabree
        Na forumu od
        Apr 2007
        Poruka
        1.494
        Ko putuje na Kosovo i Metohiju, moze da zaboravi gugl maps, prvo ne pokazuje ni jedan od manjh prelaza jer uvek tera na Presevo, drugo kroz KiM vise od pola mesta ne nalazi, dok here maps i u oflajn rezimu radi kao sat.

Послато са Mi A2 уз помоћ Тапатока

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        7.635
      4. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
        • INET: Kablovska
      5. Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Je l' si to u Nišu probao? Sigurno Niš ima mnogo manje komplikovanih raskrsnica i uopšte situacija. Evo daću nekoliko primera šta se često dešava na Google Maps:
        У Нишу је другачије, ако на некој раскрсници може да се скрене десно или лево, то је и дозвољено. Једино у неким већим улицама нема скретања лево када се иде главном улицом или из неке споредне не може лево у главну. И то је само понегде, тамо где је та главна баш баш прометна. Мислим да не постоји забрана скретања десно ако улица није једносмерна или слично.

Зато сам и писао да је потребно да се направи нека интерна навигација коју би користили возачи, успут би могли и они да јављају грешке што би се брже и сигурније исправило. Прво би нека екипа проверила све несигурне раскрснице или погрешна усмеравања па би променили и онда би и возачи могли да пријављују грешке. После тога би било све мање шансе да возачи намерно или зато што не знају возе дужим путем. Некако ми личи да би оваква врста фирме и превоза морала да се 99% ослања на навигацију за разлику од таксиста од којих многи и немају или не знају да то користе.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.466
      7. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      8. Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku
        Zasto pisete da posluju mimo zakona? Zar ne bi firma koja posluje mimo zakona bila ugasena? Isto kao sto je sad slucaj i sa SBBom (ko je pratio).
        To je neka šala ili ne živimo u istoj zemlji?
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        492
        Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku
        Zasto pisete da posluju mimo zakona? Zar ne bi firma koja posluje mimo zakona bila ugasena? Isto kao sto je sad slucaj i sa SBBom (ko je pratio).
        Svrati u Beogradu do reke Save , tu malo pored železničke stanice, pa pitaj tamo... kako stvari rade mimo zakona.
        Kad bi svi koji rade(i bogate se) mimo zakona strpali u zatvore, trebalo bi nam 5x više zatvorskih kapaciteta od postojećih.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.466
      11. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      12. Probam CarGo u Becu... pa nemaju ni glavnu stanicu u izboru Ko li uspe da koristi ovde..
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.182
      14. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
      15. Zivimo u istoj zemlji ali mi je neverovatno da se ljudi i na forumu i u zemlji (ajde zemlja kakva je ne cudi me) busaju oko jednog CarGoa koji im donosi unapredjenja i pojeftinjenje usluge, a ne smeta im sve ostalo sto se dogadja (pocev od te nelgalne gradnje).

Iznose pare, strana firma, poreze ne placaju (?!), izrabljuju ljude itd.

Cek, dobili ste bolju uslugu (svi automobili koji su mene vozili imaju klimu i ljudi su vrlo prijatni), jeftiniju uslugu, zaposlili su ljude koji inace ne bi imali posao ili dodatni posao ( i ne ne bi radili kod njih da im je krsh) i opet ne valja.

A i sama moja poruka je bila za to mimo zakona jer da je stvarno tako, odavno bi bili zatvoreni iz razloga sto nekome u drzavi smetaju (naravno i taksistima). Ovi sto grade ne smetaju drzavi jer podmazuju i niko ih ne pominje, dok je CarGo malo malo pa u vestima u negativnom kontekstu, isto kao SBB.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        201
        Pa jel ti stvarno mislis da ce te drzava ugasiti ako nisi po zakonu, a iza tebe stoje mnogo jaki ljudi??? Gde zivis ti covece...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.182
      18. Moja mašina
      19. O kojim jakim ljudima pricamo kada ih cela drzava pljuje, ukljucujuci ministe i ko sve ne?

Ostale ne diraju.

Member
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        254
      21. Moja mašina
        • CPU: I5 760
        • MoBo: msi
        • RAM: 8GB
        • VGA: HD 7770 Ghz
        • MON: Dell u2412m
        • HDD: nikad dosta
        • OPT: ?
        • Case: crno
        • SND: HK990 , Focus 110 , HD650 ,AKG K66
        • INET: DSL
        • Ostalo: D3300 turist edišn
      22. Daš zaposlenje jednima tako što ga oduzmes drugima, samo za upola manje para. Drugu polovinu uzmeš ti i neko ko te štiti.

Spustis cenu, ali ne sebi. Narod zadovoljan.
        Ostaje ti brdo para, imaš i za nove Tojote i Škode. Narod se čudi tvojoj dobroti i poštenju.

Pljujes po ovima što ne bi da ti daju, nego bi da rade za sebe i svoje porodice. Sve sam ološ koji vozi krntije. Stipse.

Nađeš predsednika udruženja sa inovativnim imenom i prezimenom.

I ko je rekao da ne smeta divlja gradnja?

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
        Menjao sivuk : 13.08.2019. u 13:38
        We don't stop playing because we get old!
        We get old because we stop playing!!

Newcomers
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        12
        Ne mogu da razumem neke stvari oko aplikacije koji bi trebalo da otklone a to ne čine, čist nemar i nista drugo. Prvo, aplikacija i dalje nudi mogućnost plaćanja kreditom i ako ta opcija ne postoji već 6 meseci. Veoma neozbiljno. Neko ko ne prati detaljno rad udruženja je doveden u zabludu. Drugo, aplikacija ne dozvoljava da se ista kartica doda 2 puta, ali zato za svaki pokušaj skine po 1 dinar. Znaci kad jednom dodate karticu pa je sklonite, morate njima da se javite da bi vam opet omogućili da je koristite, ali će vam zato svaki put biti skinut po dinar ako bezuspešno pokušate kao ja, sve dok nisam saznao u čemu je problem.
        Vidim da aplikacija ažurirana a ove 2 stvari i dalje stoje kao problem, ne znam šta su unapredjivali onda?

Moderator Avatar korisnika PJ
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        6.961
        Taj dinar se valjda vraća nakon verifikacije? Kao što mi Google pay procesor uvek skine 1€ kada plaćam nešto online. Posle ga vrate.
        Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Member
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        201
        Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku
        O kojim jakim ljudima pricamo kada ih cela drzava pljuje, ukljucujuci ministe i ko sve ne?

Ostale ne diraju.

Covece, drzava da "hoce" zatvorila bi ih za sat vremena, blokira aplikaciju i servere zapleni... To je igra velikih igraca

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.182
      27. Moja mašina
      28. Covece, skroz si u pravu.

VIP member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        6.044
        Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Pa na to sam i mislio, možda sam nejasno napisao. Evo opet radi konteksta: "U Americi je Uber/Lyft jeftin prevoz i mnogi koji uopšte ne bi išli klasičnim taksijem bilo gde su počeli da idu Uberom jer im je mnogo zgodno. U Beogradu je skroz druga priča, taksi (čak i CarGo) je veoma skup za većinu građana."

Hteo sam da kažem da se taj članak o situaciji u Americi vrlo verovatno ne primenjuje na Beograd, baš zato što su tamo aplikacije preuzele mnoge ljude koji su pre toga hodali, koristili javni prevoz, bicikl ili jednostavno manje išli bilo gde, što kod nas nije slučaj, iako se CarGo reklamira baš u tom pravcu (jer bi oni to želeli). Kod nas je CarGo uglavnom preuzeo one koji se već voze taksijem često, a ne javnim prevozom / biciklom / peške.

Zato ima smisla da su aplikacije u američkim gradovima povećale gužve, a da to nije slučaj u Beogradu, bar ne sa trenutnim cenama; možda u budućnosti ako se dozvoli više konkurencije u prevozu. Jer za većinu Beograđana taksi je luksuz, a CarGo realno uopšte nije nešto značajno jeftiniji kako ga mnogi predstavljaju, posebno otkako ima manje vozača.
        Ono što im u SAD omogućava da budu popularni i dovoljno jeftini je jeftinije gorivo, mnogo jeftinije nego ovde.

Strana 71 od 76 PrvaPrva ... 2161676869707172737475 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •