Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hahaha, naravno da je normalno imati plaćeni godišnji i bolovanje u Evropi u 2019. Ovo je već ozbiljno trolovanje.
 
^ Moderacija opasno spava...
 
Mislio sam da su mnogi ovde IT frilenseri, i naravno da nemaju plaćen godišnji odmor ili šta god. Ja iz ličnog iskustva pričam - nikad nisam bio plaćen za nerad, uvek samo za rad. Nikad nisam dobio ništa besplatno, niti mislim da je to normalno ili "bogom dano".

A sa strane vlasnika firme, naravno da ti je to uračunato u platu tj. taj godišnji odmor nije "plaćen" već je samo plata preraspodeljena u toku godine tako da je malo manja svakog meseca. To je zato što su ljudi generalno glupi za finansije i ne umeju da raspolažu novcem, pa im je to potrebno. Za nekog normalnog i pametnog, naravno da to nije potrebno. Ja bih radije da imam višu platu svakog meseca i da nisam plaćen za nerad.
 
Poslednja izmena:
^^ cela ta logika ima smisla samo dok si sposoban za rad
 
Zanimljivo je kako mnogi ne prihvataju nijedno mišljenje osim svog, do te mere da žele da prijave postove koji se ne slažu sa njima. Znači u redu je prijavljivati kapitalističke postove, jer je to "trolovanje", a komunistički postovi su okej...
 
Postoji zakon o radu koji propisuje najosnovnije radne uslove. Pročitaj ga pre nego što nekog nazoveš komunistom.

Trolovanje prijavljeno po ps.
 
@ Alfa - ne bih da se nadovezujem na tvoj post jer trazis nesto da kontriras koliko vidim, sto je na kraju skroz ok. Forumi su postali mesto kontriranja :).

Samo bih dodao da ne zelim da se bavim resavanjem velikih problema kod nas jer sve ide u smeru da se nece promeniti ni za 100 godina. Ono sto mi je bitno imam pouzdaniji servis od taxija i to mi je dovoljno.
 
Postoji zakon o radu koji propisuje najosnovnije radne uslove. Pročitaj ga pre nego što nekog nazoveš komunistom.

Jel ovo tema o CarGo-u i eventualno o taksiju? Jeste. Dakle kakve veze ima sad plaćen godišnji odmor sa tim poslom i ovom temom?

I da znaš da je Ciklogremlin prvi nazvao nekog liberalnim kapitalistom zbog nekog posta.
 
Poslednja izmena:
@ Alfa - ne bih da se nadovezujem na tvoj post jer trazis nesto da kontriras koliko vidim, sto je na kraju skroz ok. Forumi su postali mesto kontriranja :).
Naprotiv, volim kada nisam u pravu (jer obicno sam u pravu za lose stvari)... "I'm vocal" samo za stvari koje, nazalost, dobro poznajem.
Neke ne znaci da ce se desiti, ali sam siguran da firme koje ih guraju idu u smeru, za koji "dizem uzbunu". Neke su vec davno vidjene (operateri), neke zalaze lagano.

Ja sam da se sredi taxi itekako - ali to mora na drugoj strani da se radi, ne da se samo oslobodi CarGo.


Ono sto mi je bitno imam pouzdaniji servis od taxija i to mi je dovoljno.
HMm? Pa oni ne znaju ni 10% BGa uglavnom, cast Pedji (tip sa spec. cvikerima, koga vidite u dosta njihovih spotova/videa na YT) i jos nekima. To nije pouzdano :(
Ja sam opisao mozda 20% problema koje sam imao sa CarGo-om, a to je izgleda preko pola problema koji su pomenuti u temi.. takve probleme nisam imao sa taksijem u Moskvi 90ih, a ne verujem da sam igde bio da je taksi bio gori.
 
"I'm vocal" samo za stvari koje, nazalost, dobro poznajem.

Nažalost, vocal si i za stvari koje ne poznaješ dobro, npr. misliš:
1. da popust na poziv nije zakonom zabranjen,
2. da disrupter nije neko ko uvodi revolucionarnu tehnologiju,
3. da je AirBnB loš za ljude,
4. da je ista ili manja gužva ako svi koriste svoje lično vozilo, iako se taksi reupotrebljava 10-ak puta u toku dana od strane različitih ljudi,
5. da taksisti plaćaju sav porez,
itd.
 
Jel ovo tema o CarGo-u i eventualno o taksiju? Jeste. Dakle kakve veze ima sad plaćen godišnji odmor sa tim poslom i ovom temom?

Ima itekako, vozači CarGo-a nisu beogradski taksisti preduzetnici sa svojim beneficijama, već nezaposlene osobe sa vozačkom dozvolom. Ako CarGo već hoće da ih uposli treba da radi to u skladu sa zakonom uz neki ugovor u radu i pripadajuća prava.
 
Па зар се не склапа уговор о раду?
 
Izgleda da su ti komunistički trendovi prevaziđeni.
 
U IT firmama mnogi rade kao preduzetnici, a ne kao zaposleni. I CarGo vozači su preduzetnici, isto kao taksisti.
 
Poslednja izmena:
cargo moze biti sve ali taxi definitivno nije.

Pre svega nema oznake na vozilu, pa oni da to mogu prvo sto bi uradili je da oznace vozila.

Jedino zajednicko sa taxijem je sto se prevoze ljudi.

Čitam ovu temu već duže vreme i nisam do sada pisao ali ovo mi liči...nisam benzinska pumpa al prodajem gorivo
1.Registujem udruženje građana
2.Članovi udruženja su prodavci goriva i potrošači.
3.Prodavci goriva su registovani preduzetnici za obavljanje delatnosti "prevoz opasnih materija" (a u većini slučajeva i nisu nikako registovani) jer su nevidljivi za državni aparat koji vrši kontrolu jer prodaju gorivo iz trafike koji nema oznake da prodaje gorivo
4.Potrošač postaje član udruženja kupovinom prvih 2l goriva
5.Gorivo je jeftinije 30-40%
6.Kada preuzmemo tržište i uništimo benzinske pumpe (nek ostane po koja nije problem )onda kreće...SURGE PRICING
7. Imate mogućnost da ocenite prodavca goriva
8. Znate ime prodavca tj. ko Vam prodaje gorivo
9.Sve vrste plaćanja

Odzmu nam 2-3 tafike sa gorivom ali šta mene briga , prilikom sledećeg oduzimanja organizujem prodavce i spečimo oduzimanje još koje trafike a kad dođe interventna policija ja okerenem jedan telefon i odustaje se od oduzimanja.
Kako bre mogu da nam oduzmu kad sve radimo legalno.....
Evo vidiš, mi smo donirali 1.000.000 din i pomogli bolesnoj deci,platili smo objave o tome da svi čuju,sponzorisli objave o tome na facebook,poslali svim članovima-potrošačima mejl o tome.
Ma mi smo dobri ,samo hoćemo da pomognemo građanima da imaju jeftinije i kavalitetnije gorivo....



Građani bi nas sigurno podržali jer smo bolji od benzinskih pumpi

ps
U mnogim delatnostima bi mogao da se primeni ovaj način poslovanja,polako...
 
Poslednja izmena:
Gde nabavljaš gorivo? Kako uspeš da izbegneš akcize, pa da budeš jeftiniji 30-40%? Loš je primer.
U mnogim delatnostima se vrlo legalno primenjuje način poslovanja dampingom isterivanje konkurencije, to si upravu, ali ti je primer sa gorivom i dalje loš.
 
Primer možda jeste loš ali suštima poslovanja cargo je sličan,gorivo bi kupovao preko diplomatskog predstavništva Etiopije,Zambije itd jer tamo imam kontakte a oni nemaju akcizu.

Taksi prevoz postoji odavno i jedinai napredak u obavljanju te delatnosti je napravljen kada se prešlo sa konjske zaprege na automobil i uveden taksimetar kao obračun naplate usluge ,posle toga sve do danas ostao isti po načinu obavljanja te delatnost jedino se promenilo način usluge po kojaoj se poziva taksi prevoz.
Cargo pljuje taksiste kako su kartel,mafija a oni su dobročinitelji i žele da pomognu građanima, pa to je smešno.
Slične aplikacije su se pojavile u mnogo uređenijim društvima nego što je naše gde je taksi prevoz bio sasvim uređen.
Uber je u mnogim Evropskim zemljama morao da se prilagodi postojećim propisima i posluje sa registovanim taksi prevoznicima,pa nisu valjda Nemci ludi pa Uber posluje samo u 3-4 grada i to samo sa legalnim taksistima.
Niko ne spori da je taksi prevoz kod nas loš i neuređen ali za to nisu krivi taksisti.
Kod nas je opšte poznato da postoji zakoni propisi koji uređuje delatnost ali se ne primenjuje.
Tako je i u taksi prevozu gde postoje nelegalni prevoznici,lopovi itd.

Eto Cargo nek ima oko 500 vozila sa kojim sarađuje u prevozu i nek svako vozilo (vozač partner sa svojim vozilom) ima pazar oko 4000din
500 vozila x 4000 din = 2.000.000din
CarGO UZIMA 600.000din dnevno.
600.000 x 30 dana = 18.000.000din /118 = 152.542 evrića

Promet od 2.000.000 din ko naplaćuje i kako se vrši isplata u kešu patner vozačima je gimnastika

Vozać partner ima pazar oko 4000din,CarGo uzme 1.200 din
2.800 - 1000din gorivo
Eto vozaču ostaje 1800din dnevno x 25dana =45.000din solidna plata zar ne
Ali od tih para kad bi platio porez i još amortizacija auta ostane mu baš puno.
Prvi veći kvar,ćao zdravo ili nedaj bože udes
A tek kupovina drugog boljeg vozila,bajka

Inače neka prosečna vožnja bude oko 400din,znači treba 10 vožnji da bih imao pazar 4000din i min 10h rada dnevno.
Mnogi odu ali eto ih novi koji bi da probaju.
 
Poslednja izmena:
Па и јесу криви јер нема препреке да се такси превоз изједначи са ЦГ превозом и понуди све предности које се код њих помињу. Такси може да користи апликације за позивање возила и да се у њима види где је возило и када стиже. Такси може да направи варијанту удруживања па и везивања на неки рачун са онлајн плаћањем. Такси возила свакако могу и морају да буду боља, скоро је промењен закон и сва такси возила морају да имају фабричку климу (која ће наравно морати и да ради) а и морају да буду релативно већа па ће Пунтићи да отпадну. Једини проблем који мора да се решава су сами таксисти мада то можда и може да се решава селекцијом.

Овде је урађено много од овога што сам навео, једино не знам да неко удружење наплаћује онлајн мада знам да нека имају "чланске картице" и "чланове" па ови добијају попуст.
 
Primer možda jeste loš ali suštima poslovanja cargo je sličan,gorivo bi kupovao preko diplomatskog predstavništva Etiopije,Zambije itd jer tamo imam kontakte a oni nemaju akcizu.

Nadam se da znaš kako se kupuje gorivo (i bilo šta) preko diplomatskog predstavništva i da bi ti to prilično ogranicilo izvor prodajnog artikla. Posebno što je za Srbiju zadužen konzulat Etiopije u Italiji.

Ne kažem da je sistem rada CarGo dobar, ali da je nelegalan, odavno bi ih zatvorili. Da li je moralno i etički ispravan, to smo već prošli pre nekoliko stranica i ako je zaista toliko loše, ostaće bez vozača i prestati da rade.
 
Hmm.... ovaj zadnji pasus ne moze napisati neko ko je ziveo u SRB

Ko si ti i sta si uradio sa PiJamom? :D
 
Зар ЦГ није регистрован на пословима типа "konsultantske delatnosti u oblasti informacione tehnologije" а ту се провлачи и превоз? Сутра ће да почну да продају и струју и слично ... а зар није и Убер ту и тамо, у земљама које нису СРБ и које су много уређеније, на ивици и марици закона?
Поменуо сам нови закон и ту су пооштрени услови и за возила и за возаче а мислим да ЦГ мора да буде регистрован и за јавни превоз а не за консултантске делатности. Зато их и не затварају јер могу да буду консултанти али ако нађу некога да врши јавни превоз, онда се другачије гледа. По тој логици свака фирма може да почне да превози људе, одеш у ххх фирму а они кажу ... ево можемо да вас повољно превеземо где хоћете. Сутра ће свака консултантска фирма да понуди и превоз.

Иначе видим у закону да то што причате да је у Београду таксиста само предузетник са својим возилом није тачно, пише да то може да буде и привредно друштво које је власник аутомобила и ангажује возаче који морају да испуњавају неке услове. Баш скоро сам чуо од некога да и у Црној гори функционише као овде код мене, фирме имају возила и возаче који раде за проценат.
 
Ne možeš da budeš posrednik u obavljanju nezakonitih poslova. Dao sam već primer sa posredovanjem u prodaji droge.
Ako hoćemo da pričamo o sivoj zoni onda je kupujemprodajem primer toga, proizvodi koji se nude na sajtu nisu kao proizvodi nedozvoljeni, ali je veliki deo te robe iz šverca, i tu bismo mogli da pričamo da li kp ima odgovornost što dozvoljava oglase koji su očigledno primer prodaje švercovane robe. Da bi CG bio legalan, morao bi da od svojih partnera traži potvrdu da imaju licencu za obavljanje delatnosti, i naravno samo sa onima koji imaju licencu da sklapa ugovore. Dodatno pitanje je i gde je račun CG, koji bi morao da bude u Srbiji.
 
Oduzeto vozilo CarGo

https://www.blic.rs/vesti/beograd/gradski-inspektori-oduzeli-jos-jedno-cargo-vozilo/2kw0pbp


Zanimljivo je kakvu priču pravi CarGo , na koji način im je oduzeto vozilo

ovo je smešno...

"" ali da su "svi šokirani činjenicom da se zloupotrebljavaju osobe sa invaliditetom, da se oponašaju ili koriste inspektori sa bolovanja jer je očigledno inspektor imao otvorenu ranu ili su čak unajmili i šminkera u ovoj akciji "

a tek ovo...

"" a oni koji su protiv nas treba da se zapitaju da li žele da nastave sa prljavom igrom, za koju će svakako biti sankcionisani ""
 
Poslednja izmena:
WOW, a prošla sreda je bila nešto velika, pa je to direktno poredivo :) Da su barem ceo mesec poredili.
Ovo je na nivou naše NBS do pre koje godine gde je "najbolje štedeti u dinarima" jerbo eto za neki datum, naspram istog prošle godine, se tako pokazalo - to što se za 50 datuma oko njega pokazalo suprotno, nema veze :)

Na temu CarGo-a: ovih dana nekoliko puta ne mogu uopšte da dobijem vožnju. Ne idem nikada u špicu, gužvi, sa čudnih lokacija, imam preko 200 vožnji samo ove godine, mnogo više prošle. Mapa pokazuje da skoro da nema vozača, blizu ih nema def.

Zovem taksi, stigao za minut, ne čekam da ukuca destinaciju, vozi...

Ove nedelje bi rado i bus koristio, pošto mi vreme prija )hladnije, ne prelazi kiša-sunce), ali ne znam da li i jedan bus ide pravom trasom, čak i informacije sa busevi.com nisu tačne, recimo ne piše da dvojka uopšte ne ide.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno