»RSS Benchmark sajt

Strana 72 od 76 PrvaPrva ... 2262686970717273747576 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.066 do 1.080 od ukupno 1130

Tema: car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        490
        Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku

Iznose pare, strana firma, poreze ne placaju (?!), izrabljuju ljude itd.

Cek, dobili ste bolju uslugu (svi automobili koji su mene vozili imaju klimu i ljudi su vrlo prijatni), jeftiniju uslugu, zaposlili su ljude koji inace ne bi imali posao ili dodatni posao ( i ne ne bi radili kod njih da im je krsh) i opet ne valja.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
        Zamišljam AV vanredno obraćanje, i kako ovo tvoje priča dok se breca, i sa gađenjem gleda na ove što se pozivaju na vladavinu prava.

Samo još da si pomenuo da su nas pre CG vozile zmije i narkomani...

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.181
      3. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
        • INET: Kablovska
      4. No.
        Vozili su nas bahati ljudi, koji gledaju da te zajebu posebno ako nisi iz BGa sa kruzenjem, koji se ne javljaju na voznju ako je kisa, jako sunce, guzva, sneg, koji nece da voze na taksi blok, ako Jeleni Karleusi nije dobar dan i koji nisu culi da auto ne treba da smrdi na pikslu i da klima postoji.

Cast izuzecima ( u mojim slucajevima oko 30% voznji).

Jedan mali edit: Sve gore navedeno je za BG.
        U ostalim gradovima nikad nikakvih problema sa taksistima.
        Menjao [Miki] : 14.08.2019. u 17:48

Moderator
        Na forumu od
        Jul 2002
        Poruka
        8.472
      6. Moja mašina
        • CPU: PH-E0 @ 3,7 Ghz under Alpenföhn K2 feat. Delta AFB1312M
        • MoBo: GA-990FXA-UD7 @ 2500 / 2000
        • RAM: 4x 8Gb Micron @ 1866Mhz CL11 1.55V
        • VGA: GTX 1060 WindForce OC 3G
        • MON: AOC 32"
        • HDD: Samsung 850 PRO 256GB feat. TC Sunbow 480GB
        • OPT: -0.5
        • Case: Alexander Weiss Skywalker (C903) feat. ZM750-HP
        • SND: Creative CA20K1 X-Fi Xtreme 64Mb X-RAM feat. Superlux HD668B
        • LAP: HP ProBook 6555b
        • TV: Maxi
        • INET: DSL
        • Ostalo: Porsche Leasing
      7. Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku
        Zasto pisete da posluju mimo zakona? Zar ne bi firma koja posluje mimo zakona bila ugasena? Isto kao sto je sad slucaj i sa SBBom (ko je pratio).
        Zivimo u istoj zemlji ali mi je neverovatno da se ljudi i na forumu i u zemlji (ajde zemlja kakva je ne cudi me) busaju oko jednog CarGoa koji im donosi unapredjenja i pojeftinjenje usluge, a ne smeta im sve ostalo sto se dogadja (pocev od te nelgalne gradnje).

Cek, dobili ste bolju uslugu ...
        Bez ljutnje ali očigledno da ne živimo u istoj zemlji.

Tamo gde si ti možda su vozači profesionalci pa neće da te dovedu u opasnost svojim neznanjem ili neiživljenosti a i ako se nešto ne daj bože desi - osiguran si kao što si u taksiju.
        Tamo gde si ti možda ti vozači moraju da prođu neke preglede, neka gradska komisija / uprava da im izda potvrdu da poznaju grad, da su psihički stabilni i tako dalje.
        Ovde, u Srbiji - Beogradu to nije tako.

Dalje, da bi mogli diskusiju da vodimo konstruktivno i učili jedni od drugih, moramo za osnov da postavimo:
        Početak mudrosti je nazvati stvari njihovim pravim imenom.

Konfučije
        Kad se spomene ovaj forum u konotaciji kao gore citiranoj - odmah se pokušava srozati na neke grane koje su ispod svakog proseka, pa i u ovoj zemlji, makar tako ja to vidim.
        A GOOD friend will come bail you out of jail
        A TRUE friend will be sitting next to you saying, "Damn we fucked up!!"

Member Avatar korisnika [SAJ]ber Kurajber
        Na forumu od
        Apr 2004
        Poruka
        15.678
      9. Moja mašina
        • CPU: Ryzen 1700 @3.9GHz - Noctua NH-D15 SE
        • MoBo: Asrock x370 Killer SLI
        • RAM: 4x8GB G-skill Trident Z 3200MHz cl14 @3066 cl14
        • VGA: Asus Strix 1080TI OC
        • MON: 40" Samsung LE40C530
        • HDD: Samsung Evo 850 M.2 500GB, Samsung F3 1TB, Samsung F4 2TB
        • Case: Corsair 600T, Seasonic 760XP2
        • SND: Logitech G51 / Sennheiser HD 515
        • LAP: Asus E403N
        • TV: Samsung LE40C530, 49" Grundig VLE6621, Samsung 55NU7402
        • Ostalo: G15, MX518.
      10. Iz mojih iskustava taksiji su smrdeli na sve i svasta, od teskog nikotina do stocnog djubriva. Juce gledam taksistu kod Fontane, neko ga odvalio otpozadi, skratio ga 30cm, sazvakao mu gepek... Baja izlepio neki najlon i karton pozadi i uredno taksira takvim autom. Kapiram ja da ga mozda i muka naterala ali daj bar da postoji neki red. Da mi takvo vozilo doslo na poziv ne bih usao u njega ni lud.

Tapatalk from Poco loco
        Onome kome ima svrhe objasnjavati, nema potrebe. Onome kome ima potrebe objasnjavati, nema svrhe jer su ograniceni - "Ja"

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.181
      12. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
      13. @SuperStar Hm ne znam kako si neke zakljucke mogao da izvuces iz mojih postova.

Zivim i radim u Beogradu, ako je to bitno a izgleda da jeste.

Sa CarGo nisam imao, do sad, nikakve nepijatne situacije, lose ponasanje, vozaca itd. I to je cela moja poenta i iskreno navijam da lepo zazive kod nas kao sto su i u drugim drzavama. Da li trebam da razumem taksiste kao organizaciju takva kakva jeste? Ne.

Tema je u forumu Trendovi, dogadjaji, ali je najmanje to. Ako bi se ocistila gde se prozivaju jedni ili drugi ostala bi na 10 strana mozda.

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Member Avatar korisnika sokratbg
        Na forumu od
        Sep 2006
        Poruka
        260
        Da je taksi u Beogradu valjao CarGo nikad ne bi zaziveo. Zadnjih 30 godina ne mogu ondosno nece da rese divljake i prevarante. Cinjenica je da u taksiju cesto ne znaju adrese, voze krseve, neljubazni su, nemaju sitno a o placanju poreza bolje da ne nacinjemo temu. Smucilo mi se sto se svaka vlast plasi kad tasisti najave starjk i stalno se njima izlazi u susret. Sto se tice voznje taksisti su profesionalci samo na papiru.
        U zemlji gde je krsenje zakona nacin zivota najmanje me pogadja koliko je CarGo zakonit dok rade koristicu njihove usluge do god taksi ne postane bolji.

Member
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        256
      16. Moja mašina
        • CPU: I5 760
        • MoBo: msi
        • RAM: 8GB
        • VGA: HD 7770 Ghz
        • MON: Dell u2412m
        • HDD: nikad dosta
        • OPT: ?
        • Case: crno
        • SND: HK990 , Focus 110 , HD650 ,AKG K66
        • INET: DSL
        • Ostalo: D3300 turist edišn
      17. Bahatost, stajsko đubrivo u kolima, i sve ostalo se rešava jednostavno rejting sistemom iz aplikacije, kada već država to nije uradila. Nisu CG vozači pali sa marsa fini i namirisani a taxi vozači se rodili takvi.
        Sistem i kazne čine ljude kulturnim ili bezobraznim lopovima. Ovde toga ima u svim mogućim segmentima života, kamo sreće da su taksisti najveći ometači prosperiteta.

Miki, gde je to još zaživeo CG ako nije problem da mi odgovoriš

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
        We don't stop playing because we get old!
        We get old because we stop playing!!

Newcomers
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        12
        Ne vozim se danju, samo noću, večeras sam imao nekoliko vožnji, smešne su cifre koje sam platio, nerealno za Beograd i noćni provod. Mozda se preko dana ne oseti razlika, ali nocu, ovo je džabe, bukvalno sam bio zapanjen kad sam video koje su cifre u pitanju.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.445
      20. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      21. ^e, sad zamisli kada CarGo uzme 20-30% (kako kom vozacu?), koliko ostane tim ljudima?

Sto se tice pitanje gde je jos zaziveo CarGo - nigde. Mozda je mislio na slicne stvari, tipa UberPop.

Ja sam i prosle godine probao da koristim CarGo u Becu (bio je probni izgleda, radio je, ali samo neki su mogli da poruce verovatno).
        Ove godine javno radi u Becu. JEDVA sam igde nasao vozilo. Po 10 i vise minuta bi cekao, i to u gradu gde saobracaj kolima jedva postoji, i nema zastoja. I nije uopste mesto tipa Inner Stadt/Stephanplatz, gde ne moze da se prodje kolima, nego oko Hbf i Schonbrunn-a (tj. taj deo, ali dovoljno dalje od palate da mogu slobodno stati).

Kada se nadje vozilo, i probam Price estimate... cena veca nego Uber i FreeNow, a i oni nisu jeftini uopste. Da li im i tamo luduje mapa ili jesu skuplji, ne znam.

Inace, nisam bas razaznao koje vozace koriste. Obicni vozaci (kao sto CarGo ovde koristi) mislim da su zabranjeni skroz, dakle taksisti i profi vozaci.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        142
        Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        ^e, sad zamisli kada CarGo uzme 20-30% (kako kom vozacu?), koliko ostane tim ljudima?
        Dovoljno. Inače ne bi radili taj posao. Niko ih ne tera. To je apsolutna istina, jer je vrlo prosto. I sam si rekao da znaš neke vozače koji rade još od početka. A svako može da prestane da radi kad god poželi, a upravo to se i dešava često, mnogi prestanu da rade, pa dođu neki novi umesto njih. Naravno da to nije idealno, ali ako neko kaže da je to loše u odnosu na razne stvari koje se dešavaju na tržištu rada... Hajde da pričamo onda o radnicima u trafikama, gde plata za izrazito naporan posao nije 25.000 dinara, nego je 0, zato što gazde samo dovode nove na probni rad, pa prvi mesec rade za dž, a drugi mesec "kasni" plata, pa onda kao gazda nije zadovoljan, pa onda ni tu platu nikad ne isplati i onda ide sledeći na traci. U CarGo-u je sve legalno, transparentno, nikom ne kasni plata, čisti odnosi, idealni uslovi za rad u smislu fleksibilnog radnog vremena itd. Misliš da vozači ne cene to što mogu da rade kad god požele? Pa upravo to je vredno toga da je manja zarada, realno je. A mnogima je to i dodatni posao, prosto jer je moguće tako.
        Menjao mnt : 17.08.2019. u 11:18

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.445
      24. Moja mašina
      25. Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Dovoljno. Inače ne bi radili taj posao. Niko ih ne tera. To je apsolutna istina
        To je apsolutno bezobrazna istina. Ne treba da se prihvata da neko se jos vise bogati na konto toga sto neko jeftino mrcvari.

Hajde da pričamo onda o radnicima u trafikama
        Whataboutism nije tema ovde.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        142
        Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Ne treba da se prihvata da neko se jos vise bogati na konto toga sto neko jeftino mrcvari.
        • "još više bogati"

CarGo nije neki konglomerat koji se bavi raznim delatnostima ili koji ima dugačku istoriju. To je startap. Većina startapa propadne. Plus, oni su se finansirali iz svog džepa, nisu dobijali nikakvu pomoć ili investicije. A pored prihoda naravno da imaju i velike odlive, ne padaju im pare s neba. Dakle, mislim da nije prikladno da se iskoristi izraz da se "još više bogate". Možda može da se kaže da se "bogate", ali to izraz koji je činjenično primenjiv na svaku firmu na svetu koja posluje u malo većem plusu. Drugim rečima, sasvim je normalno da svaka firma posluje u plusu, drugačije nije zdravo. Pritom, CarGo u poslednje vreme često donira novac u dobrotvorne svrhe, mislim da su pomogli nekom manastiru i nekoj deci. A i zaposlili su invalida. Kada se na to doda činjenica da CarGo plaća sve poreze, dolazimo do zaključka da je od izuzetnog benefita to što CarGo postoji i posluje u plusu.

• "jeftino mrcvari"

Da li bi ti radio neki posao ako nisi zadovoljan koliko novca zarađuješ tu? A umesto te količine novca koju dobijaju vozači, druga opcija je da dobijaju 0, tako što uopšte ne rade. Pošto ne mogu da postanu taksisti u Beogradu nikako drugačije.

• "mrcvari"

Da si izabrao neki slabo plaćen a težak posao, pa bi mogla da se iskoristi ta reč, ali ovde bukvalno vozači mogu da rade kad im je volja, bez ikakvog pritiska, napora, stresa itd. Druga je priča ako je neko odlučio da mu je to primarni posao i da hoće da zaradi što više novca, pa će da radi po ceo dan, ali poenta je da postoji izbor i nema nikakvog šefa koji ih tera da "mrcvare". Znači, može da bude ili slabo plaćen i lak posao, ili dobro plaćen i težak posao. Ili bilo šta između. To je fer.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        43.445
      28. Moja mašina
      29. Manite se toga "startup", "svoj dzep", "treba da zaradi"....
        Ko jos veruje da su dvojica klinaca stvarno to iz svog dzepa sve uradila, treba da poraste

Da neko ne moze da napravi onaj app da radi vec 4 godine znaci da ne placa programere ili to namerno radi
        20% im je potrebno.... mda

VIP member
        Na forumu od
        May 2006
        Poruka
        6.044
        Zivimo u istoj zemlji ali mi je neverovatno da se ljudi i na forumu i u zemlji (ajde zemlja kakva je ne cudi me) busaju oko jednog CarGoa koji im donosi unapredjenja i pojeftinjenje usluge, a ne smeta im sve ostalo sto se dogadja (pocev od te nelgalne gradnje).

Cek, dobili ste bolju uslugu (svi automobili koji su mene vozili imaju klimu i ljudi su vrlo prijatni), jeftiniju uslugu, zaposlili su ljude koji inace ne bi imali posao ili dodatni posao ( i ne ne bi radili kod njih da im je krsh) i opet ne valja.
        Dakle, samo da je jeftino, to je model kojem treba težiti. Za eksternalije bilo koje vrste koga zabole.

Trka do dna.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        142
        Citat Citiram korisnika: iconoclast Pogledaj poruku
        Dakle, samo da je jeftino, to je model kojem treba težiti. Za eksternalije bilo koje vrste koga zabole.
        Ja CarGo uopšte ne koristim zbog cene, već upravo zbog tih tvojih "eksternalija". Štaviše, najčešće naručujem Eko klasu koja košta otprilike isto kao taksi.

A čak i da CarGo usluga nije bolja od taksija i čak i da je CarGo skuplji, opet bih ga koristio, jer želim da podržim borbu protiv monopola i zatvorenog tržišta. A i naravno da ću pre da podržim programere i mlade vozače nego klasu ljudi koji su taksisti (čast izuzecima).

Citat Citiram korisnika: iconoclast Pogledaj poruku
        Trka do dna.
        Trka do vrha. Bolja usluga u svakom smislu. Osim uobičajenih prednosti koje svi znaju, da podsetim da Eko klasa ima sedišta za decu, a uskoro će biti i nova klasa za prevoz invalida.

Strana 72 od 76 PrvaPrva ... 2262686970717273747576 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •