»RSS Benchmark sajt

Strana 57 od 57 PrvaPrva ... 7475354555657
      Prikazani rezultati od 841 do 854 od ukupno 854

Tema: car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Member Avatar korisnika [Miki]
        Na forumu od
        Jun 2001
        Poruka
        2.153
      2. Moja mašina
        • CPU: AMD 2700x
        • MoBo: Gigabyte Aorus x470 Gaming 7 WiFi
        • RAM: Corsair Vengeance LED 3200 2x8GB
        • VGA: Asus Strix 1080Ti OC Gaming
        • MON: Acer Predator 27"
        • HDD: 250 GB Samsung NVMe 960Evo + 500GB Samsung 850 EVO
        • Case: Fractal Design R6
        • SND: LG
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        20x sam barem pomenuo kako su negde vec sredili trziste, da posto imaju preveliki udeo, efekat je samo da korisnici primetno vise placaju na kraju. A Uber samo pokupi kajmak.
        Nasi taksisti se nisu zalili na Taxify i Yandex. Ali treba... to ce im doci glave lakse nego CarGo.

Da se uvede naplata PDVa, taksi bi se zatvorio u BG. Jer bi tada cene bile 20% vece.
        Taman, odlicno svima, zatvore se preskupe TAXI sluzbe i onda bi CarGo i slicni mogli da rade i da bude zdrava konkurencija. Win - Win

Member
        Na forumu od
        Sep 2001
        Poruka
        4.422
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i5-4670K
        • MoBo: GIGABYTE GA-Z87X-D3H
        • RAM: 2x4GB DDR3 Geil Black Dragon
        • VGA: GeForce GTX760 MSI GAMING OC 2GB
        • MON: 23" Dell U2312HM LED IPS
        • HDD: HDD SATA3 1TB WD Red WD10EFRX
        • OPT: Samsung SATA
        • Case: Fractal Design Define R4 Black Pearl, Cooler Master V700
        • INET: DSL
      6. Zaboravljaš da niža cena znače i veću uposlenost. Ja nisam čuo da je neki beogradski taksista napustio taksi posao. Cena taksija u Moskvi je 2-3 puta niža nego u Beogradu. Gorivo jeste jeftinije, ali su plate veće. Ovde su taksi stanice pune osim po kiši. I dalje ne razumem zašto je ograničen broj taksista, a nije ograničen broj pekara, apoteka, programera, automehaničara...

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        95
        Citat Citiram korisnika: alfaunits Pogledaj poruku
        Nasi taksisti se nisu zalili na Taxify i Yandex. Ali treba... to ce im doci glave lakse nego CarGo.
        Kako to misliš "treba da se žale na Taxify i Yandex"? Zašto se Hleb & Kifle ne žali na Skroz Dobru Pekaru, niti će ikada?

20x sam barem pomenuo kako su negde vec sredili trziste, da posto imaju preveliki udeo, efekat je samo da korisnici primetno vise placaju na kraju. A Uber samo pokupi kajmak.
        Ja želim Uber-like uslugu i platiću je i više ako treba, samo da više ne vidim klasični srpski taksi i mentalitet tih vozača. Ali to što je poskupelo u nekoj drugoj zemlji ne znači da će ovde da poskupi, drugačija je situacija. A kada bi grad dozvolio nova taksi udruženja, taksi nikad ne bi ni mogao da bude skup, prosto zbog konkurencije. Neka tržište i konkurencija urade svoje, aman, a ne striktne regulacije za šta si ti...

Member
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        246
      9. Moja mašina
        • CPU: I5 760
        • MoBo: msi
        • RAM: 8GB
        • VGA: HD 7770 Ghz
        • MON: Dell u2412m
        • HDD: nikad dosta
        • OPT: ?
        • Case: crno
        • SND: HK990 , Focus 110 , HD650 ,AKG K66
        • Ostalo: D3300 turist edišn
      10. Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Ja ne mogu da verujem da ovde bar jednom na svakoj strani moram da podsećam komentatore da je u Beogradu nemoguće registrovati novo taksi udruženje. Znači bukvalno je zabranjeno novom igraču da se uključi legalno na tržište. To uključuje i pojedinačne vozače, niko nov ne može da postane taksista. Ne mogu da verujem koliko puta to mora da se ponavlja i ne vredi. Kada bi iko racionalno primio to k znanju, tu bi bio kraj svake priče u vezi s tim!

Gle čuda iconoclast, zato rade tako kako rade u Beogradu. Druga stvar je koliko je to kako sada rade legalno, o tome možemo da diskutujemo do sutra, ali nediskutabilna činjenica je da ne mogu da rade po zakonu nikako, koliko god hteli ili dali para itd. Naravno, sve dok se jednog dana ne poveća ili ukine ograničenje broja taksi licenci.

I najjači su mi komentatori kao iconoclast koji pominju Cirih i kao kako eto tamo moraju da rade po zakonu, a ovde kod kuće se poigravaju. A zašto, šta imaju tačno od toga? Pa oni su toliko transparentni sa transakcijama, da oni plaćaju bar jednako ili više poreza nego bilo koji taksista ili taksi udruženje. A najgore u celom tom poređenju (Cirih/Beograd) je to što se stalno plasira priča kako oni ovde neće da rade po zakonu, a tamo moraju, a u stvari CarGo sve vreme pokušava da radi po zakonu i apeluje nadležnima da ukinu ograničenje licenci. Pogledaj neke pres konferencije ili intervjue sa Guberinićem i videćeš da on stalno pominje taj problem. Znači da oni sve vreme hoće da rade po zakonu i pokušavaju, ali im se ne dozvoljava (ni njima ni bilo kom drugom). Zato rade tako kako rade.
        Sve je netačno.

Svako može da otvori taksi kompaniju, pa i CG. Isto kao u Cirihu mogu da urade u Beogradu, jer oni nisu tamo dobili nove taksi dozvole, već su počeli da sarađuju sa već postojećim legalnim taksistima.
        Ovde to ne žele jer onda ne bi mogli da poseduju robove i sa 30% provizije uz nisku cenu da se bukvalno bogate.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
        We don't stop playing because we get old!
        We get old because we stop playing!!

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.566
      12. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      13. Citat Citiram korisnika: perafilozof Pogledaj poruku
        Ko je to prestao da radi, i šta smo to prestali da kupujemo nakon što je uveden PDV od 20% ? Ništa. Bolje i 20% skuplje svaki put nego jednom 500%.
        Taksi je nesto sto primetis olako, jer ne vozi se svako kao ja (mada ja niti mogu da vozim, a i sracunao sam da mi se vise isplati od kupovine OK auta + gorivo + cimanje..)
        Neces prekinuti da kupujes osnovne stvari kada poskupe, samo ces mozda traziti alternative.

Ali taksi ces manje koristiti. Da nemam 20% popusta na taksi stalno, pa mi dodje slicno kao CarGo, ne bi ni ja usao u njega tako cesto, i eto njima olako manje posla i zarade.
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.566
      15. Moja mašina
      16. Citat Citiram korisnika: [Miki] Pogledaj poruku
        Taman, odlicno svima, zatvore se preskupe TAXI sluzbe i onda bi CarGo i slicni mogli da rade i da bude zdrava konkurencija. Win - Win
        CarGo nije zdrava konkurencija!
        Po stranu olosi, koje ima naravno, ali taksi nije za svakodnevnu upotrebu i ne bi ni smeo biti takav (mnogo je gori po sredinu, vise se trosi resursa od toga da putnici imaju svoj automobil).
        Taksi je luksuz, sem kada neko mora u hitnu ili slicno

CarGo ne znam da li je deo Ubera ili je vezan nekako sa njima, ali na isto se svede. I sam CarGo kaze da je Vuk radio u Uberu pre CarGo-a Vremenom ce i oni da povecaju cene, tako da cemo mi, u najboljem slucaju, biti na nuli, ali verovatno cemo biti u minusu (naspram cena koje bi placali da njih nije bilo u igri uopste), jer takve stvari su se vec desile, na trzistu gde je Uber usao.

Citat Citiram korisnika: Laza Pogledaj poruku
        Zaboravljaš da niža cena znače i veću uposlenost.
        Odakle ti to? Mozda u nekim bransama, ali ne u bransi koja se gleda kao luksuz za najveci deo sveta. A nece oni imati vise od AVa ili Miskovica. Imace vise jedino ako raja ih koristi vise nego sada - a raja ih koristi samo kada mora.
        Ako ih koristi samo kada mora, a cena se smanji - sta kaze matematika?

Ja nisam čuo da je neki beogradski taksista napustio taksi posao.
        Ja jesam, trojicu koja su me vozila. TJ. pola godine barem rade nesto drugo, jer im je i lakse i isplativije. Taksiraju samo ostatak godine, obicno leti.

Cena taksija u Moskvi je 2-3 puta niža nego u Beogradu. Gorivo jeste jeftinije, ali su plate veće.
        Ne tvrdim da sam u pravu za ono sto sam napisao gore, za slucaj taksija kod nas, ali neka trzista tacno tako reaguju - niza cena = samo niza zarada svima, nista vise posla. Ili mizerno vise, ali manje u proseku svejedno.

Ovde su taksi stanice pune osim po kiši. I dalje ne razumem zašto je ograničen broj taksista, a nije ograničen broj pekara, apoteka, programera, automehaničara...
        Znaci taksi stanice su pune, sem po kisi, a mislis da ih treba vise?
        Broj apoteka je realno ogranicen. Brojem diplomiranih farmaceuta. Iskreno, to ne bih da diramo ovde, preterano je drugacije trziste.
        U Nemackoj je recimo ogranicen broj pekara. Tj. kao nije... ali da bi otvorio pekaru ili nesto slicno, moras dobiti dozvole nekog "udruzenja pekara" (ne mogu da se setim kako se zove, bas sam zbog Ubera istrazivao to). A tu dozvolu neces dobiti ako u krugu od x metara od planiranog prodajnog mesta vec postoji pekara.

To se zove planiranje.. I za taksi se ne slazem da ih treba vise jer ih nema dovoljno po kisi - po kisi je haos u gradu. Neka ljudi tada koriste gradski prevoz ili carpool. A ne svaka shusha da udje u taksi i onda jedno vozilo za jednu osobu da bude tipicna pojava.

Razmisljam naglas, naravno da ne mislim da je sve ovako prosto

Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        Kako to misliš "treba da se žale na Taxify i Yandex"? Zašto se Hleb & Kifle ne žali na Skroz Dobru Pekaru, niti će ikada?
        Iskreno ta dva su skroz drugacije pekare. Ja ni pod razno ne bi usao u jednu kao zamenu za drugu.
        Taksi treba da se zali na Taxify/Yandex, zato sto im oni uzimaju procenat, i povecavace taj procenat.. Na kraju ce i taksisti povecati cene (tako sto ce izlobirati da ih grad poveca).
        Ta dva su njima veca steta na srednje staze nego CarGo.

Ja želim Uber-like uslugu i platiću je i više ako treba, samo da više ne vidim klasični srpski taksi i mentalitet tih vozača.
        Kako vi zovete taksi? Pa su vam toliko omrazeni? Uhvatite ih kod Beton Hale, Usca i Terazije na "stanici"?

Ali to što je poskupelo u nekoj drugoj zemlji ne znači da će ovde da poskupi, drugačija je situacija.
        Da, da, samo se ti nadaj
        Mislim u najboljem slucaju ce Taxify/Yandex samo otici odavde, jer ne mogu da uzmu procenat koji zele... a taksisti ce se vratiti na staro, ali sa manje zarade.

A kada bi grad dozvolio nova taksi udruženja, taksi nikad ne bi ni mogao da bude skup, prosto zbog konkurencije. Neka tržište i konkurencija urade svoje, aman, a ne striktne regulacije za šta si ti...
        Nemacka ima jos stroze regulacije taksija - mislis da je to primer lose drzave, da bi bilo bolje po americkom principu?
        Ne hvala.
        Trziste je glupo! Trziste nije u stanju da shvati da ga truju, i kada im se to javlja na TVu i da nesto urade po tom pitanju. A kamoli da mogu da regulisu taksi

A kako bi to slobodno trziste regulisalo divlje taksiste? Ako nema regulacije, onda oni mogu da tabaju ako im neko stane na prometno mesto

Citat Citiram korisnika: sivuk Pogledaj poruku
        Ovde to ne žele jer onda ne bi mogli da poseduju robove i sa 30% provizije uz nisku cenu da se bukvalno bogate.
        Otprilike

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.566
      18. Moja mašina
      19. Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member
        Na forumu od
        Dec 2014
        Poruka
        187
        Car go je poceo kao cista rupa u zakonu, registuj firmu za prevoz i udri, e nda zapusise tu rupu i postali su ilegalni. E sad, ako tebi neko zabrani da radis, nije li logicni da krenes da se boris za novu dozvolu i da posto su skoro ko taxisti, blokiras grad 7 dana pa se boris (mrzim blokiranje grada kao vid protesta ali je to jedino efikasno) i sednes za sto, a ne da nastavis po starom i pljujes po zakonu?!?! Sa druge strane apsolutno je cist kriminal sta rade taxisti i njihov zakon tj monopol. Kompleksna je tema ali svakako po meni logicno je da se izboris da radis po zakonu, a ne krenes nelegalno pa se u toku rada boris... Ali opet ovo je srbija i tako to funkcionise, pogledajte izgradnju zgrada pa cete videti slicnosti

Sent from my EML-L29 using Tapatalk

Member
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        469
        ^
        CG nikad nije bio 'rupa u zakonu', sve vreme je bilo u pitanju nesprovođenje zakona.

Member Avatar korisnika perafilozof
        Na forumu od
        Mar 2013
        Poruka
        2.167
      23. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-4770K 4.0 GHz
        • MoBo: ASUS MAXIMUS VII HERO
        • RAM: Kingston DDR3 16GB 2133MHz HyperX Beast
        • VGA: Gigabyte GTX 1080 G1
        • MON: Asus PG278QR
        • HDD: 480GB Kingston, 240GB Kingston SSDNow V300, WD Caviar Black 1TB, WD Caviar Purple 3TB
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CoolerMaster 690 II Basic+ Seasonic PRIME 1200W Gold
        • Ostalo: CoolerMaster Hyper 412S
      24. Taxi po kiši ne možeš da nađeš zato što neće da voze. A ne zato što ih svako uzme. A razlog? Citiram ti dvoje taksista, jer sam ih to direktno pitao, " Po kiši ne vozim jer mi stranke kad uđu pokvase sedišta i auto".
        Pametnom dosta da njihove usluge nikad više ne koristi.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2017
        Poruka
        95
        Svako može da otvori taksi kompaniju, pa i CG.
        Tehnički možeš da osnuješ taksi udruženje, ali ono ne može da posluje. I novi ljudi ne mogu da postanu taksisti, osim kad neko od postojećih umre ili proda licencu za velike pare (ali to je veoma retko, čuvaju ih k'o oči u glavi, čak i kad ih ne koriste).

Isto kao u Cirihu mogu da urade u Beogradu, jer oni nisu tamo dobili nove taksi dozvole, već su počeli da sarađuju sa već postojećim legalnim taksistima.
        Lepo si napisao da u Cirihu sarađuju sa postojećim taksistima, dakle nisu otvorili novu firmu za taksiranje, već su se samo registrovali kao IT firma i sarađuju sa legalnim taksistima. I da, to mogu i ovde da urade (kao Yandex), ali ponavljam, ne mogu da budu novo taksi udruženje, kao što je Pink taxi ili Beo taxi. I sad je kao pitanje "a zašto da budu taksi udruženje, kad mogu kao Yandex da lepo rade s postojećim taksistima?", a ja na to odgovaram pitanjem - zašto su onda ta taksi udruženja osnovana? Zar neko ne može da želi da ima svoje vozače, a ne da radi s vozačima iz drugih udruženja?

Uvek mi se prevrne u želucu kad čujem da CarGo radi samo zbog profita. A zbog čega treba da radi komercijalna firma? Oni se "bogate", a druga taksi udruženja imaju neke humanitarne ciljeve? Evo otprilike neka Pink taksi ima 1000 taksista i neka je članarina 5000 dinara mesečno, to je 5 miliona dinara mesečno odnosno preko 40.000€. Za šta tačno? Za nekoliko operatera na radio stanici? I to je sve OK, a CarGo sigurno zarađuje manje od toga, ali to je nemoralno ili šta već. I naravno, uvek se uzima ta neka cifra od 30%, kao da firma ima samo prihode, a ne i rashode...

A što se "robova" tiče, niko ne može da bude rob. Da li neko tera ljude da rade za CarGo? Šta su radili pre toga? Što ne rade to drugo ako misliš da im je CarGo toliko loš? Možda je to drugo ništa, što znači da sad bar imaju posao. Kada firma formira ponudu plate, ona treba da bude što niža moguća, a da neko želi da se zaposli. Onda ako se niko ne javlja za posao, onda se plata povećava i tako sve dok ne bude dovoljno zaposlenih. Šta ti misliš, da firma treba da nudi plate veće nego što je potrebno, kada bi se i sa nižim platama zaposlili radnici? Očigledno nisi vlasnik firme, inače bi drugačije razmišljao. Nikada firma ne može da bude kriva za niske plate, već samo i isključivo oni koji prihvataju da rade taj posao za tu platu. Jer da oni ne prihvate, firma bi bila prinuđena da poveća plate. Čist primer da tržište tako funkcioniše su vozači autobusa GSP. Masovno su davali otkaz i odlazili u inostranstvo i smanjio se broj vozača, postao je nedovoljan. Grad je onda bio prinuđen da poveća plate i op, odmah se prijavilo dovoljno vozača da se nastavi normalno sa radom.

Sad ćeš odmah da kreneš sa pričom kako su ti ljudi jadni i nemaju izbora, pa zato moraju da rade za tu nisku platu (što je kao prvo netačno), a u stvari je sa taksijem u BG problem upravo to što mnogo ljudi bi želelo da radi taj posao - vrhunska plata (1000-2000€), bez stručne spreme, ali ne mogu, pa su onda bar našli alternativu, a to je CarGo, koji im je naravno lošija opcija, ali jedina raspoloživa, ako baš žele da taksiraju. A niko ih ne tera, mogu i da prosto ne rade za CarGo, kao što do tada nisu.

taksi nije za svakodnevnu upotrebu i ne bi ni smeo biti takav (mnogo je gori po sredinu, vise se trosi resursa od toga da putnici imaju svoj automobil).
        Ovo je totalna suprotnost objektivnoj istini! I to sam baš začuđen da si tako baš skroz suprotno napisao, jer je to opšte poznato, a i prosto logično. Guglaj koliko hoćeš o tome i videćeš. Dakle, taksi je nebrojeno mnogo puta bolji za sredinu, za resurse itd, nego da svako vozi svoj automobil. Svaki automobil ostavlja ogroman footprint, fizički pravi gužvu, a i zagađuje. Kod korišćenja taksija nema traženja parking mesta (dodatna gužva, dodatno zagađivanje okoline), nema oduzimanja trotoara od pešaka (više mesta i za biciklističke staze), i svašta... Onda, taksi je mnogo puta efikasniji od ličnog vozila, jer se lično vozilo koristi 2-4% vremena dnevno, a taksi 33% vremena dnevno. Reupotreba istog vozila znači da bi se smanjio broj vozila na ulici u odnosu na to da svako ima svoj automobil. A kad bude autonomni taksi, biće korišćen blizu 100% vremena dnevno. Kada bi se apsolutno svi vozili taksijem, a ne svojim vozilom, to bi bilo najidealnije moguće rešenje za čovečanstvo. To će se i desiti kada taksiji budu samovozeći i jeftiniji.

Iskreno ta dva su skroz drugacije pekare. Ja ni pod razno ne bi usao u jednu kao zamenu za drugu.
        Taksi treba da se zali na Taxify/Yandex, zato sto im oni uzimaju procenat, i povecavace taj procenat.
        Kao prvo, da li je moguće da si upravo rekao da "ni pod razno" ne bi ušao u jednu pekaru kao zamenu za drugu?! Znači kad si mnogo gladan i žuriš, nećeš "ni pod razno" ući u drugu pekaru? U obe se proizvodi hrana od testa koja namiruje glad. Isto tako će te i Yandex i Pink odvesti od tačke A do tačke B.

Drugo, taksistima Yandex samo doprinosi povećanoj mesečnoj zaradi, u odnosu da ne rade i za Yandex! I plus niko ih ne tera da rade za Yandex, već dobrovoljno žele da imaju dodatne vožnje kad nema ništa preko radio stanice. Plus im Yandex često plaća po vožnji, kao i za nalepnice na autu. Dakle, zašto bi se žalili na nešto što im donosi 10, 20, 30% više para mesečno? Kakvo crno uzimanje procenta, u tom periodu kad voze za Yandex bi u suprotnom samo sedeli na taksi stanici, pa ti vidi šta je bolje za njih. A nikog nećeš moći da ubediš da se žali na nešto što će se potencijalno desiti u nekoj budućnosti, a da sada treba da zarađuje manje da bi u toj imaginarnoj budućnosti zarađivao više? Pusti ti te priče, naravno da svako gleda sada i odmah, treba da plati račune.

Kako vi zovete taksi? Pa su vam toliko omrazeni?
        Ne razumem, pa uzmeš telefon i pozoveš broj, ili aplikacija ko ima. Ili ima još neki način? Naravno da niko ne priča o divljacima, to je posebna priča. Misliš da je tolika razlika u mentalitetu taksista između samih udruženja? Vozio sam se stvarno sa raznim udruženjima i čuo razne njihove priče. I naravno nema mladih ljudi na taksiju, dok je u CarGo-u to prijatno osveženje, posebno ako ste tip za razgovor. Btw, upravo to što nema mlađih ljudi na taksiju je dokaz da ne može da se dođe do licence, za one koji još uvek ne veruju.

Nemacka ima jos stroze regulacije taksija - mislis da je to primer lose drzave, da bi bilo bolje po americkom principu?
        Ne hvala.
        Amerika ima blaže regulacije taksija - misliš da je to primer loše države, da bi bilo bolje po nemačkom principu?
        Ne hvala.

Trziste je glupo! Trziste nije u stanju da shvati da ga truju, i kada im se to javlja na TVu i da nesto urade po tom pitanju. A kamoli da mogu da regulisu taksi
        Auu, taksi, veoma komplikovana delatnost! Ljudi ne bi umeli da vide šta je bolje/jeftinije za njih, ma ne, nikako.

A kako bi to slobodno trziste regulisalo divlje taksiste?
        ??? Pa tako što postoji sistem ocenjivanja i svaki vozač ima reputaciju. Ako neki taksista nekog prevari, jedna zvezdica i završio je karijeru. Zato nikome neće smeti ni da padne na pamet tako nešto. A ko hoće da vara, uvek može da radi preko nečega što nije aplikacija sa ocenjivanjem, ali korisnici će onda da odluče koju će aplikaciju hteti.

Ako nema regulacije, onda oni mogu da tabaju ako im neko stane na prometno mesto
        To je posao za policiju, nema nikakve veze sa taksijem i (ne)regulacijom istog.

Citat Citiram korisnika: Bya-Bya-sama Pogledaj poruku
        CG nikad nije bio 'rupa u zakonu', sve vreme je bilo u pitanju nesprovođenje zakona.
        Nije tačno, uvek je radio po zakonu, prvo po Zakonu o turizmu, a onda kao privatno udruženje građana koje ne može da vrši javni prevoz tj. prevoz bilo koga osim svojih članova, stoga svakako ne potpada pod Zakon o prevozu putnika. Tim advokata im je to tako smislio i svakako se vidi da je "rupa", ali to nije nelegalno niti je "nesprovođenje zakona". Nesprovođenje zakona bi bilo kada bi bili registrovani kao taksi firma, a npr. nemaju TX tablice. Ni ti ne sprovodiš razne zakone jer se ne odnose na tebe.

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.827
      27. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      28. Citat Citiram korisnika: perafilozof Pogledaj poruku
        Taxi po kiši ne možeš da nađeš zato što neće da voze. A ne zato što ih svako uzme. A razlog? Citiram ti dvoje taksista, jer sam ih to direktno pitao, " Po kiši ne vozim jer mi stranke kad uđu pokvase sedišta i auto".
        Pametnom dosta da njihove usluge nikad više ne koristi.
        Ne znam kako je u BG, ali u NS nikada nisam imao problema sa taksi službom koju koristim, a taksi zovem isključivo kada je kiša. Koristim onu koja ima svoju aplikaciju i uvek su mi bili tu za 2-5 minuta. Mada znam da ne vole kišu, jer im vožnja traje duže, te manje mogu da zarade.
        Menjao rAMA : 20.06.2019. u 16:17
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.083
        U beogradu taxisti ne idu na poziv kada pada kisa...
        Jednostavno nema potrebe da trose gorivo sve musterije su na ulici, kupe ih usput.

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        42.566
      31. Moja mašina
      32. Citat Citiram korisnika: mnt Pogledaj poruku
        zašto su onda ta taksi udruženja osnovana? Zar neko ne može da želi da ima svoje vozače, a ne da radi s vozačima iz drugih udruženja?
        Ne kapiram? Ko kaze da ti ne mozes uzeti taksiste iz drugih udruzenja, ako im nudis bolje uslove (da ih privuces..)?
        Taksisti cesto menjaju udruzenje, nastaju neka nova, uglavnom propadnu.

Ti izgleda mislis na to da ne moze neko da osnuje novo udruzenje, i zaposli "skroz nove taksiste"? To je skroz drugo.

Uvek mi se prevrne u želucu kad čujem da CarGo radi samo zbog profita. A zbog čega treba da radi komercijalna firma?
        Postoji velika razlika kada firma zaradjuje, i kada je samo disrupter, koji udje u trziste BEZ OBAVEZA I ODGOVORNOSTI, i samo kupi kajmak.
        Generalno, nije problem da to bude i milijarda evra, ali kada oni uzmu 30% od vozaca, a on od ostatka treba da pokrije troskove, dok oni NEMAJU ODGOVORNOST, to nije fer. I ne sme da se podrzava.
        Ovo je totalna suprotnost objektivnoj istini! I to sam baš začuđen da si tako baš skroz suprotno napisao, jer je to opšte poznato, a i prosto logično. Guglaj koliko hoćeš o tome i videćeš. Dakle, taksi je nebrojeno mnogo puta bolji za sredinu, za resurse itd, nego da svako vozi svoj automobil. Svaki automobil ostavlja ogroman footprint, fizički pravi gužvu, a i zagađuje. Kod korišćenja taksija nema traženja parking mesta (dodatna gužva, dodatno zagađivanje okoline), nema oduzimanja trotoara od pešaka (više mesta i za biciklističke staze), i svašta...
        Koja nebuloza Jedan taksi jeste bolji nego da 4 ljudi voze istu distancu, ako ih poveze njih 4. Ali je itekako gori kada treba da dodje od stanice do putnika (ili od bilo cega do putnika, naspram toga da je odmah kod putnika u garazi).
        Nemoj sada neke linkove taxi-sponsored istraga da saljes.

Onda, taksi je mnogo puta efikasniji od ličnog vozila, jer se lično vozilo koristi 2-4% vremena dnevno, a taksi 33% vremena dnevno. Reupotreba istog vozila znači da bi se smanjio broj vozila na ulici u odnosu na to da svako ima svoj automobil.
        Cekaj, ajde procitaj to jos jednom AKo se licna vozila koriste 2-4% dnevno, kakva guzva naspram taksija?
        Svako koristi vozilo kada mu treba! Bilo ono taksi ili licno. Ako je taksi, znaci da mora vise da predje, jer nije tu gde i korisnik. To je taj ekoloski trosak. Plus vozi jednu osobu vise.

A kad bude autonomni taksi, biće korišćen blizu 100% vremena dnevno. Kada bi se apsolutno svi vozili taksijem, a ne svojim vozilom, to bi bilo najidealnije moguće rešenje za čovečanstvo. To će se i desiti kada taksiji budu samovozeći i jeftiniji.
        WTF are you on, m8?
        To vazi za javni prevoz, ne za taksi.

Kao prvo, da li je moguće da si upravo rekao da "ni pod razno" ne bi ušao u jednu pekaru kao zamenu za drugu?! Znači kad si mnogo gladan i žuriš, nećeš "ni pod razno" ući u drugu pekaru? U obe se proizvodi hrana od testa koja namiruje glad. Isto tako će te i Yandex i Pink odvesti od tačke A do tačke B.
        Nisam to rekao
        Rekao sam da mi jedna nije zamena za drugu, jer imaju skroz razlicite proizvode. Tako da, ako hocu X koji je u HK ici cu tamo iskljucivo. Ako hocu Y koji je u MDP/DJP, ici cu tamo. Necu ici u drugu pekaru, jer ta druga nema isti proizvod, a ni slican proizvod.

Ako razmisljas da je sve to isto, ti onda uzmi ono najjeftinije meso, hleb, i ostalo, a daj meni Kobe steak i crni pirinac.

Drugo, taksistima Yandex samo doprinosi povećanoj mesečnoj zaradi, u odnosu da ne rade i za Yandex
        Nije tacno TO vazi za taksiste koji se medju prvima ubace, i dok ne dodje dovoljno njih. Posle toga dodje do zasicenja, i taksista samo gubi % koji daje Yandexu, umesto da ga ne daje.
        Nijedan taksista ne radi samo za Yandex - obavezno imaju i neko udruzenje, jer nema jos uvek dovoljno posla preko Yandexa. Dakle, Yandex = dodatni trosak za taksiste u globalu.
        TI koji inace ne bi dobili voznju jer putnik hoce samo preko Yandexa da poruci ce dobiti, ali taksisti ukupno su NA GUBITKU.
        Nije zero-sum game - isto kao i trzista. Disrupters samo uzimaju kajmak - ucesnici gube.

I plus niko ih ne tera da rade za Yandex, već dobrovoljno žele da imaju dodatne vožnje kad nema ništa preko radio stanice. Plus im Yandex često plaća po vožnji, kao i za nalepnice na autu.
        Nema vise toga da Yandex daje nesto dodatno, sada ide kao taksimetar voznja, i Yandex je uzimao 5% pre pola godine, mislim da je trenutno preslo 10% (pretpostavljam).
        Znaci, taksisti ukupno gube 10% od voznji koje su preko Yandexa. A koje bi imali i da nema Yandexa, jer bi putnici na obican nacin pozvali taksi.

Dakle, zašto bi se žalili na nešto što im donosi 10, 20, 30% više para mesečno?
        Zato sto treba gledati dalje od svog nosa, pogotovu ako imaju novca kao sto ti kazes. Imaju i vremena onda da mogu da razmisle o tome.

Kakvo crno uzimanje procenta, u tom periodu kad voze za Yandex bi u suprotnom samo sedeli na taksi stanici, pa ti vidi šta je bolje za njih. A nikog nećeš moći da ubediš da se žali na nešto što će se potencijalno desiti u nekoj budućnosti, a da sada treba da zarađuje manje da bi u toj imaginarnoj budućnosti zarađivao više? Pusti ti te priče, naravno da svako gleda sada i odmah, treba da plati račune.
        PO tvojim recima cini mi se da taksisti zaradjuje po najmanje 1000e a i po nekoliko hiljada?
        Sta on juri pa da mora odmah da radi onda?

Ne razumem, pa uzmeš telefon i pozoveš broj, ili aplikacija ko ima. Ili ima još neki način? Naravno da niko ne priča o divljacima, to je posebna priča. Misliš da je tolika razlika u mentalitetu taksista između samih udruženja? Vozio sam se stvarno sa raznim udruženjima i čuo razne njihove priče. I naravno nema mladih ljudi na taksiju, dok je u CarGo-u to prijatno osveženje, posebno ako ste tip za razgovor. Btw, upravo to što nema mlađih ljudi na taksiju je dokaz da ne može da se dođe do licence, za one koji još uvek ne veruju.
        Pitam kako dolaze do taksija kada toliko imaju problema.

Amerika ima blaže regulacije taksija - misliš da je to primer loše države, da bi bilo bolje po nemačkom principu?
        Ne hvala.
        O, da! Nemacki taksista ne naplacuje mnogo vise od americkog (cene su extremno slicne, barem kada se uporede veci i prometni gradovi, a ne nesto tipa selo u Wyomingu ili Misisipiju). Ali ima, skoro bez izuzetka, MErcedes E klase, extra komfor, placene sve poreze i doprinose i ostalo.
        Taksista u Americi je nesto najgore moguce, i odlican primer da ne treba da se dopusti da trziste odlucuje.

Auu, taksi, veoma komplikovana delatnost! Ljudi ne bi umeli da vide šta je bolje/jeftinije za njih, ma ne, nikako.
        Pa i ne umete Evo, ti jos uvek ne shvatas koliko su Uber & Co lose za trziste

??? Pa tako što postoji sistem ocenjivanja i svaki vozač ima reputaciju. Ako neki taksista nekog prevari, jedna zvezdica i završio je karijeru. Zato nikome neće smeti ni da padne na pamet tako nešto. A ko hoće da vara, uvek može da radi preko nečega što nije aplikacija sa ocenjivanjem, ali korisnici će onda da odluče koju će aplikaciju hteti.
        Niko ne uzima divlje taksiste jer ima mogucnost da pozove ili da koristi app Nego jer ne zna i/ili ne ume i/ili ne moze.

To je posao za policiju, nema nikakve veze sa taksijem i (ne)regulacijom istog.
        Ali cekaj, to je regulacija??? Ne moze da taba musteriju, zasto ga regulises, kad hoces da nema regulacije?

Nije tačno, uvek je radio po zakonu, prvo po Zakonu o turizmu, a onda kao privatno udruženje građana koje ne može da vrši javni prevoz tj. prevoz bilo koga osim svojih članova, stoga svakako ne potpada pod Zakon o prevozu putnika. Tim advokata im je to tako smislio i svakako se vidi da je "rupa", ali to nije nelegalno niti je "nesprovođenje zakona". Nesprovođenje zakona bi bilo kada bi bili registrovani kao taksi firma, a npr. nemaju TX tablice. Ni ti ne sprovodiš razne zakone jer se ne odnose na tebe.
        Iskreno me zanima gde stoji da udruzenja smeju da zaradjuju, ili neko da zaradjuje na prevozu putnika udruzenja?

Strana 57 od 57 PrvaPrva ... 7475354555657

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •