Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dugo nije bilo moguće prijaviti problem sa mobilne aplikacije, sada ipak vidim da je moguće. Videćemo, prijavio sam jedan problem sa ulicama, videćemo kada će ispraviti.
 
Više u računu ne piše pređena kilometraža!? Zašto li su to izbacili?
 
Neprijatnost člana porodice od sinoć: noćna vožnja, grad pust, policija zaustavlja auto, vozač kaže da vozi prijateljicu kući (sedela je pozadi), nakon 15 minuta držanja, policajac dolazi i pita je da li živi daleko (nisu joj tražili dokumenta) i da će provera automobila da potraje, pa da je možda bolje da ode. Jeste bilo 400 metara od kuće, jeste komšiluk, ali je i 2 noću i kiša svako malo pada i staje. Sa sve čekanjem je vožnja izašla manje nego taksijem, ali neprijatnost je neprocenjiva.
Da li je moguće da policija ima bazu CarGo vozača i da vrše pritisak i na ovaj način?

BTW ista osoba u petak po danu nije uspela da dobije vozilo nakon nekoliko pozivanja. Mislim da je CarGo izgubio najmanje jednog klijenta.
 
Poslednju put sam imao račun sa kilometražom krajem februara.
Nisam obratio pažnju, zašto bi to ukinuli, vrlo koristan podatak!

Kada na Androidu dobijem CarGo notifikaciju (danas: Sastanak članova...) i kliknem na nju, CarGo app je uopšte ne prikaže. Ranije su isto slali i na mail (ovo nisam dobio - ne znam o čemu je reč), a čini mi se da sam info za protesne vožnje i gratis vožnje sa decom video upravo iz app.
 
Da li je moguće da policija ima bazu CarGo vozača i da vrše pritisak i na ovaj način?

Moguće je, a moguće je i da je vozač od "ranije poznat policiji", jer kod ovakvog vida prevoza može praktično svako sa dozvolom da vozi ;)
 
Ne moze.
Obavezna je provera u policiji za sve vozace, nije to neka naročita mudrost.
E sad što policija daje sebi za pravo da zadržava vozilo to je za neku drugu priču.

Notifikacija tj ta obaveštenja izlaze samo u notifikacijama čim kliknete one nestaju.
Do 17h ne radi aplikacija zbog današnjeg skupa.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sedela je pozadi iza, a on sam napred, panduri su videli odma sta je. Mozda su se iz inata sto ih laze resili da ga zadrze malo jer moze im se. A mozda ne vole car go, a mozda imaju nalog da zezaju svakog car go vozaca. Nemaju oni nikakve baze ali se to odmah primeti, ti vozis sam napred, upaljena ti nav na telefonu koji je na drzacu, klijent pozadi... Pa nisy ni panduri bas iz viceva ispali... Cuo sam i za slucajeve gde su pustali odma, i za one gde su trkeljisali, trazili ugovore iako to nije njihiva nadleznost itd...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Na istom mestu su već mesecima, svaka subota poslepodne, pa do nekog trenutka noću. Mene su jednom držali 10-ak minuta, ali su tada i saputnicima uzeli dokumenta.

Da je sinoć bio neki problem sa vozilom ili vozačem, verovatno bi uzeli podatke i putniku. Ako ništa drugo, u svrhu pozivanja na neko svedočenje.
 
Možda je i vozač mladji, ošišan na opasno, tetovaže crimi look i sve uz to... :)

Mene su zasutavljali, eventualno daju da duvam i teraj dalje...bezbroj puta

I ne znam zbog čega bih lagao koga vozim, nema potrebe.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Vozač 50-ak godina, normalan izgled. Ništa upadljivo.
 
Ne moze.
Obavezna je provera u policiji za sve vozace, nije to neka naročita mudrost.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Može. Nije obavezna nego poželjna. Pošto se na to uverenje čeka oko 7 dana, a njima su preko potrebni vozači, kažu ti da doneses naknadno, mene mrzelo da se cimam za to uverenje i nisam ni išao u policiju po tu potvrdu, a posle mi nisu ni tražili.
 
Notifikacija tj ta obaveštenja izlaze samo u notifikacijama čim kliknete one nestaju.
Do 17h ne radi aplikacija zbog današnjeg skupa.
Sjajno! I kako da pročitam obaveštenje onda? Nisam znao da neće raditi danas i da je opet protest.
Obično šalju i email, ovaj put nisu poslali.
 
^ja sam dobio mail, pre nekoliko dana.
 
^ Ni brat ni ja nismo dobili email, dok ranije redovno jesmo. Čak je Gmail sam stavio CarGo mejlove u Spam folder, koliko su jedno vreme često slali.

Sad - nit' email da neće raditi, nit' mogu notifikaciju da pročitatam.
 
Nisam obratio pažnju, zašto bi to ukinuli, vrlo koristan podatak!

Mislim da je do ove promene došlo kad su registrovali udruženje građana. Verovatno da bi našli rupu u zakonu. Od tada mi se čini i da je cena veća.
 
I ja sam dobio taj utisak, ali cena voznji koje prolazim jako cesto se nije promenila sve dok nisu zatvorili delove NBG i Trg. Od tada jesu vece, ali i duze voznje, sto je za ocekivati.

Manje mi treba da predjem Brankov Most u spicu nego NBG van spica ponekad, sem petkom!
Od kada rade i delove NBG, nisam nikada video guzvu na Brankovom:)
 
"Skriveni putnik" je morao biti član Udruženja. Pošto je ovim verovatno prekršio neki član Statuta (mrzi me sad da čitam) možda će i on biti tuzen?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li si ti ozbiljan? Nekakvo udruzenje da tuzi inspektora zato sto obavlja svoj posao?
Cargo je, svidjalo se to nama ili ne pred zakonom ove drzave nelegalni taxi prevoz.
 
Poslednja izmena:
Pa da smo uređena država svakako bi moglo tužiti inspektora.

Cela akcija oduzimanje vozila je nelegalna, ali se ide po principu oduzeti pa naka dokazuju da nije kriv.

Dal je car go nelegalan?

Ako jeste zašto ga ne zatvore?

to je bar jednostavnije nego juriti vozilo po vozilo zar ne?
Tako se jure divlji taxisti, car go je lako ugasiti na jednom mestu nema potrebe neko da se juri.

I da se ne ponovljam... Car go nije taxi prevoz

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne, nije kur*a nego eskort servis...

A zasto ga ne zatvaraju vec toliko godina zna se, neko iz ove uredjene drzave ima priliku da se dodatno obogati na brzinu.
30% od svake voznje je dovoljno za sve. Zar mislis da bi ovde mogao neko tek tako da se "svercuje" vec preko cetiri godine? Da se toliko bogati samostalno?

Sve ostalo je farsa i koriscenje situacije u kojoj je taxi prevoz u jako losem stanju, opet zbog drzave koja je u istom takvom.
Kao i sve ostalo, zdravstvo, skolstvo, i da ne nabrajam.
Nikada Cargo nece prestati sa radom ne brini, zato sto je Cargo prilika da se nekolicina ljudi obogati. Prvo na krilima opste prihvacene anti taxi histerije unistiti celu jednu bransu, sa sve lopovima i bagrom, ali i postenim taksistima koji hrane mnogo porodica i skoluju mnogo dece(znaci mnogo socijalnih slucajeva) a onda kada preuzmu monopol bice im sve lako. Na primer da formiraju drugacije cene...
 
Poslednja izmena:
Cargo je firma koja je normalno otvorena po vazecim zakonima ali je drzava korumpirana pa je 2x menjala zakone samo da bi im zabranila rad. S druge strane neke druge zakone koji su nam preko potrebni nikako da izglasaju. Ne stizu na red. Toliko o tome.
Oduzimanje vozila je toliko nelegalno da je nepotrebno zapocinjati raspravu o tome. Ljudi koji su prijavljeni i placaju porez ne mogu da rade i oduzimaju im vozila a divlje taksiste niko ne dira, zasticeni su kao beli medvedi iako pljackaju narod i varaju drzavu za porez. I sta sad dalje da pricamo?

Tapatalk from Poco loco
 
Normalno otvorena kao limo servis sa u to vreme vecinskim fiat punticima? Ja mislio ovde se prica ozbiljno. Da li znas da Cargo posluje u Svajcarskoj sa legalnim taxistima? Cudno zar ne ?
Divlji taksisti su zasticeni kao beli medvedi iz istog razloga kao sto je zasticen i cargo, zbog obostrane koristi.
Evo pogledaj "ekipu" na aerodromu, i njima ponekad oduzmu vozilo. Farsa takodje.
 
Kome otimaju vozila? Nemoj da se salis. Oni ljudi uredno placaju 100e dnevno po vozilu da rade i nemaju problema, niko ih ne dira. Jedino ako neko proba da se ufura a da nije platio. Ovi koji su na trgu svi imaju kamare krivicnih prijava koje kao ne mogu im se isporuce jer nisu na adresi a inspektori sede s njima po ceo dan i zezaju se. Posle je onaj iz cargo koji mene preveze kriminalac? Daj budi malo realan.

Tapatalk from Poco loco
 
Cargo je našao rupu u zakonu i posluje. Daleko od toga da su legalni ali i taksisti nisu ništa bolji.
@sivuk koliko je samo bilo frke, ubistava i nesstanaka oko taksi udruženja. Sve je to za izbegavanje.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Dobro bre Saj, pa ko je rekao da su vozači Cargo kriminalci [emoji849]

A ni ovo drugo ništa nisi shvatio al nema veze nisi jedini.

Za kraj da ponovim, samo uživajte, neće Cargo prestati da radi dok god živimo u banana državi. Znači još dugo.




Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Pa to i jeste problem. Ti mislis da oni ne treba da rade ako bi drzava bila normalna. Bas tada bi i trebali da rade. Ti si onaj koji ne shvata na zalost. Nema smisla vise pricati.

Tapatalk from Poco loco
 
Ne, nije kur*a nego eskort servis...

A zasto ga ne zatvaraju vec toliko godina zna se, neko iz ove uredjene drzave ima priliku da se dodatno obogati na brzinu.
30% od svake voznje je dovoljno za sve. Zar mislis da bi ovde mogao neko tek tako da se "svercuje" vec preko cetiri godine? Da se toliko bogati samostalno?

Sve ostalo je farsa i koriscenje situacije u kojoj je taxi prevoz u jako losem stanju, opet zbog drzave koja je u istom takvom.
Kao i sve ostalo, zdravstvo, skolstvo, i da ne nabrajam.
Nikada Cargo nece prestati sa radom ne brini, zato sto je Cargo prilika da se nekolicina ljudi obogati. Prvo na krilima opste prihvacene anti taxi histerije unistiti celu jednu bransu, sa sve lopovima i bagrom, ali i postenim taksistima koji hrane mnogo porodica i skoluju mnogo dece(znaci mnogo socijalnih slucajeva) a onda kada preuzmu monopol bice im sve lako. Na primer da formiraju drugacije cene...

U svakom žitu ima i kukolja, ali u Bogradu kako to da naletim samo na takve. Da li je neko gledo klipove šta su sve radili Zlatan Zlatković



 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno