»RSS Benchmark sajt

Strana 87 od 110 PrvaPrva ... 377783848586878889909197 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1.291 do 1.305 od ukupno 1644

Tema: car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        542
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
        • INET: Kablovska
      3. Citat Citiram korisnika: SuperStarr Pogledaj poruku
        Da li ste nekad pomislili na to da su ti isti taksi vozači prošli svašta (preglede, komisije, testove) da bi postali to što jesu?
        Da li shvatate da su oni sve uradili po zakonu? Inače ne bi bili legalni, bili bi "divljaci" a takvih je sve manje, iz raznih razloga.
        To je upravo i problem koji im se obija o glavu. Oni su zapravao de facto sami napisali zakon da bi njih favorizovao i ograničio konkurenciju. Zakon koji ne služi opštem, javnom, dobru možda jeste u skladu sa principom legaliteta, ali nije legitiman. Baš zato je razvojem tehnologije takav zakon neprimenjiv tj. sada generiše nekonkurentnost baš onoj strani koja ga je uvela. Sada imamo apsurdnu situaciju da se forsira nelegalan oblik štrajka, a protiv zakonskog rešenja koje su štrajkači sami doneli ili velikim delom učestvovali u donošenju. Takvi zahtevi nikako ne mogu da budu legitimni i meni je čudno da toliki taksisti prate tih par nesposobnjakovića koji ih vode, a znaju unapred da ništa neće postići.

Dakle, taksisti ne mogu u nedogled da rade "fine tuning" nekakvih zakona u svoju korist kako bi održali monopol, jer je to neprihvatljivo sa stanovišta opšteg interesa, a sada i raspoloženja javnosti. Opšti interes je veoma prost - niža cena usluge uz zadovoljavajuću dostupnost usluge. Sve to sada nije slučaj već imamo (ponovljeno x puta i to niko ne može da ospori):

- Veoma skupu uslugu
        - Uslugu veoma lošeg kvaliteta
        - Pružaoca usluge koji ne može da zadovolji potražnju za uslugom

To je posledica veštačkog ograničenja broja licecni za pružaoce usluga, veštačkog održavanja minimalne cene i nepostojećeg ulaganja u kvalitet usluge. Takav sistem je neodrživ i zato se poslednjih par meseci urušava, a za to su krivi sami pružaoci usluge i njihova udruženja.

Zaključak je da Car:Go nije samo, kako kaže izvršna vlast, iskoristio rupe u zakonu koji su pisali taksisti. Car:Go je iskoristio, mnogo važnije, veoma loše stanje na tržištu usluge koje su sama taksi udruženja generisala ponašajući se kao monopolisti.

"Borba" taksista je besmislena, jer ako nestane Car:Go doći će neko drugi - jednostavno postoji veliki prostor na tržištu koji su sami taksisti napravili svojom kratkovidošću i nepoznavanjem osnovih prinicpa tržišta.

U paralelnoj dimenziji je "taj neko" ko ih podržava i ko ima prostu računicu po principu "dok traje, traje". Kada bude morao, pustiće ih niz vodu i legalizovaće ne samo Car:Go već i Uber i gomilu drugih.
        Menjao marantz : 09.10.2019. u 08:28

Member Avatar korisnika radashin
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        1.264
        Imam jedno pitanje, za one koji pouzdano znaju. Da li su svi taksisti morali da izvade (i to rade periodično) potvrde iz suda i policije da su krivično čisti?

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

Member Avatar korisnika rAMA
        Na forumu od
        Feb 2007
        Poruka
        9.851
      6. Moja mašina
        • CPU: i7 6700k + NH-D15
        • MoBo: Maximus VIII Ranger
        • RAM: G.SKILL TridentZ RGB 16GB DDR4 3000MHz (F4-3000C16D-16GTZR)
        • VGA: GeForce® GTX 1080 G1 Gaming 8G
        • MON: Acer Predator XB271HU 27" G-Sync @150Hz
        • HDD: Samsung 830 128GB + SEAGATE BarraCuda 3TB ST3000DM008 + 1.5TB Samsung EcoGreen F2 + WD6400AAKS
        • OPT: ...?
        • Case: Fractal Define XL Titanium Grey + Seasonic Focus Plus 850W Gold
        • SND: Creative Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100, Sennheiser HD 598, Presonus HD7
        • TV: Sony KDL-50W756C + Sony HT-RT4 + PS4 Pro
      7. @marantz

Više vozila na ulicama nije opšte javno dobro, već nešto sasvim suprotno. Niti interes i komfor pojedinca, skupoća usluge, služe interesima javnog dobra, već interesima pojedinaca.

U normalnim socijalno orijentisanim državama se osim o pravima radnike brine i o ekološkim aspektima, prebukiranosti saobraćajnica, itd, a upravo to su interesi javnog dobra. I u većini Nemačkih gradova (da uzmemo tu državu kao pojam socijalno orijentisane države koja brine o pravima pojedinaca) imaš limit licenci, u EU je odavno donesen zakon koje izjednačuju ovakve organizacije poput Ubera sa Taksijem, gde oni imaju iste obaveze prema državi kao i taksisti. Ako taksi stiže do tebe u razumnom vremenskog opsegu to znači da ih ima dovoljno na ulicama.

Dok u pojedinim Nemačkim gradovima razmatraju kako da izbace i izmeste privatna vozila iz najužih delova gradova, ostali gledaju kako saobraćaj još više da se zaguši.

Opšte javno dobro i interes je razvoj i forsiranje vidova javnog prevoza, a tu spadaju metro, autobusi, tramvaji, a ne komfor pojedinca koji bi se vozio sam od tačka "A" do tačke "B" za najmanje novca.

Naravno nema preke potrebe diskutovati o ovim stvarima. Ući će se uskoro i tu EU, a tamo zasad još uvek ima onih koji razmišljaju o javnim interesima. A potom će i AI doći na zavidan nivo da zameni vozače, što će kroz neki malo duži period značiti i kraj posedovanja i korišćenja privatnih vozila u gradskim sredinama, već će prevoz biti automatizovan i podređen realnim potrebama.
        Menjao rAMA : 09.10.2019. u 09:02
        ▒▓██ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A█ N ██▓▒Mi ćemo stvarati, drugi neka ruše, mi ćemo ulepšavati, drugi neka ruže▒▓██ █ █ ██▓▒

Member
        Na forumu od
        Nov 2008
        Poruka
        542
      9. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-9600K
        • MoBo: Apple iMac19.1
        • RAM: 24GB DDR4-2666
        • VGA: Radeon Pro 580X 8GB
        • MON: Apple iMac Retina 27"
        • HDD: APPLE SSD SM0512L 512GB
        • OPT: n/a
        • Case: Apple iMac 27" 2019
        • SND: Musical Fidelity V90-AMP
        • LAP: Apple MacBook Air
      10. Citat Citiram korisnika: rAMA Pogledaj poruku
        @marantz
        Ako taksi stiže do tebe u razumnom vremenskog opsegu to znači da ih ima dovoljno na ulicama.
        Upravo je ovo problem. Taksi više ne stiže na vreme i mnogo češće "nema slobodnih vozila". Poslednjih par meseci mi se dva puta desilo da iman problem sa odlaskom na aerodrom nedeljom, jer "nema slobodnih vozila". Jednom sam uzeo Cammeo, drugi put i svaki naredni od tada - Car:Go.

Javni interes je i razvoj drugih privrednih grana kao npr. turizma, a to nije moguće sa ovakvom taksi službom. Npr. čak je praktično zabranjen autobuski prevoz sa aerodroma zbog taksista, a i dalje nisu sposobni da pruže odgovarajući nivo usluge. To je neprihvatljivo.

Razumem šta želiš da kažeš i ja se slažem sa tobom potpuno po pitanju metroa i EU, ali živimo u sadašnjosti. Ne može da se dopusti da taksi nastavi da rovari po gradu na ovaj način, dok ne uđemo u EU ili se izgradi metro. Jednostavno, na delu je zloupotreba privilegija koje su im date, a to trpe korisnici usluga.

U attachu je jedna od mnogih sličnih slika sa socijalnih mreža.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
        Menjao marantz : 09.10.2019. u 09:43

Member Avatar korisnika forum1nick
        Na forumu od
        Feb 2011
        Poruka
        2.197
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3750k
        • MoBo: ASrock Z77 Extreme4
        • RAM: Kingston 2x8GB kit
        • VGA: ASUS Radeon HD 6850
        • MON: Acer H233H
        • HDD: Samsung 830 128 GB, Seagate Barracuda 500GB, Western Digital Red 3TB
        • Case: MS Black Widow
        • SND: Realtek 7.1 CH HD Audio
        • LAP: HP 850 G3
      13. Citat Citiram korisnika: SuperStarr Pogledaj poruku
        Itekako je normalno. Sedi ti pa vozi 15 sati po gradu, bez da napraviš neki prekršaj, pa onda komentariši kako je to lako.
        Uopšte me ne zanima da li im je lako da voze po gradu. I ne treba da im bude lako. Mnogo je i težih poslova od taxiranja a tu su zarade višestruko manje. To koliko je teško raditi taj posao najbolje im demonstriraju "nesposobni" Car:go vozači koji za manji novac rade pristojnije od taxi sekte.
        Imali su priliku 25 godina života da izbjegnu tu "taxi" sudbinu i nisu je koristili. Sada samo treba da ubiru svoje zaslužene plodove tog perioda. Tu mogućnost im i treba ostaviti, a ne opciju daljeg mafijanja i reketiranja turista koji sjednu u njihovo vozilo.
        Zemlja u kojoj taxista zarađuje više zaslužuje da se posjećuje kao turistička deatinacija, recimo nešto kao zoološki vrt.
        Za kernel je najbolje da malo odstoji, da se slegne!

Moderator Avatar korisnika nickname
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        2.494
        Ako mogu da zamolim samo da se vratite na temu, a to je Car:Go.

Taksisti jesu aktuelna tema, usko povezani sa Car:Go, ali opet, ovo je Car:Go tema i na ovom je forumu pre svega zbog tehnološkog aspekta koji jeste tema foruma.

Opšte teme vezane za javni prevoz to ipak, nisu.
        Kome ima smisla objašnjavati, njemu nema potrebe
        Kome ima potrebe... njemu nema smisla...

Member Avatar korisnika okmijun
        Na forumu od
        Sep 2004
        Poruka
        3.009
      16. Moja mašina
        • CPU: Xeon E5-2670....LC 120
        • MoBo: Intel DX79TO
        • RAM: 64GB Kingstone
        • VGA: GTX 760 4GB
        • MON: Samsung 245B
        • HDD: Hitachi 3GB....Kingstone 128GB
      17. Citat Citiram korisnika: nickname Pogledaj poruku
        Ako mogu da zamolim samo da se vratite na temu, a to je Car:Go.

Taksisti jesu aktuelna tema, usko povezani sa Car:Go, ali opet, ovo je Car:Go tema i na ovom je forumu pre svega zbog tehnološkog aspekta koji jeste tema foruma.

Opšte teme vezane za javni prevoz to ipak, nisu.

Priča se o taksistima na ovoj temi jer su povezani itekako sa CARGO, tj CARGO i postoji zahvaljujući taxistima, da su oni normalniji, i jeftiniji, CARGO ne bi ni postojao.
        Kad taxisti budu prestali da ugrožavaju bezbednost Beograda i Beogradjana svojim blokiranjem saobraćaja, prestaće i potreba da se uopšte i pominju....
        Ne pričamo o vodopadima po ulicama Dorćola ili žičarama, već o nečemu što je trenutno deo priče o CARGOu.
        .....
        ....ili je zabranjeno je da se kritikuju taksisti možda?

Moderator Avatar korisnika nickname
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        2.494
        Jel neko obrisao 80+ strana kritikovanja taksija?

Ili je možda zabranjeno da se zamoli da se smanji offtopic?
        Ili će još 80 strana na IT forumu promeniti taksi u ovoj zemlji?
        Kome ima smisla objašnjavati, njemu nema potrebe
        Kome ima potrebe... njemu nema smisla...

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        17.313
      20. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • Ostalo: 25 cm

21. Vezano za taksi servise i CarGo, sve što imam da kažem već je rečeno od strane sudije u presudi u Njujorku kada su Credit Unions koji su pozajmili novac Njujorškom kralju taksija tužili Uber.
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Member Avatar korisnika kibicer
        Na forumu od
        May 2004
        Poruka
        4.397
        Jel ovo bio tvoj tvit danas?

Member
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        7.754
      24. Moja mašina
        • CPU: G3220
        • MoBo: Gigabyte GA-H81M-HD3
        • RAM: Corsair XMS CL9 4GB 1600MHz
        • VGA: Intel HD интегруша
        • MON: Dell U2312HM
        • HDD: Seagate ST3000DM008 i ST1000DM003
        • OPT: LiteOn iHAS324
        • Case: Chieftec Matrix MX-01WD-D
        • SND: Realtek ALC892 High Definition 7.1-channel интегруша
        • LAP: HP ProBook 4710s
      25. Citat Citiram korisnika: SuperStarr Pogledaj poruku
        Da li ste nekad pomislili na to da su ti isti taksi vozači prošli svašta (preglede, komisije, testove) da bi postali to što jesu?
        Da li shvatate da su oni sve uradili po zakonu? Inače ne bi bili legalni, bili bi "divljaci" a takvih je sve manje, iz raznih razloga.
        Da li shvatate da voziti auto (koji moraš da otplatiš ili si ga već platio - dakle uložio si a niko te ne pita ima li posla dovoljno ili ne), paziti na saobraćaj, na stanje na putevima, na zakonske propise, na tehničku i estetsku ispravnost vozila ... da to profesionalno raditi (5 dana u nedelji / 8 sati dnevno) - da to uopšte nije lako i kakve god zarade da imaju - a nemaju takve da bi se mogli nazivati kartelima (vlasnike taksi udruženja stavite po strani, to je i ovako 20ak ljudi) da li uopšte razmislite pre nego što nešto kažete / napišete ili samo otkucate nešto što vam u trenutku padne na pamet (gore pominjani tviter i čekate da se neko upeca na vaš "komentar"?
        Чини ми се да си закључио да критикујем таксисте и браним c:g. Не, само сам написао да они први траже (ако сам добро запамтио неке наслове) да сви који се баве превозом путника буду регистровани за тај посао и испуне оно што каже закон о превозу. Кога занима, све пише на https://www.paragraf.rs/propisi/zako...aobracaju.html и ту могу да се виде многи занимљиви детаљи.
        Смешно ми је кад прочитам да је c:g удружење IT корисника и само се међусобно развозе, а то није превоз путника. ОК, ајде да буде тако али онда да не наплаћују.

Што се зарада тиче, сви и даље заборављају да зарада није оно што се наплати после вожње него ту мора да се обрачунају и трошкови. Није ми јасан онај детаљ око c:g понуде таксистима са платом од 150к, да ли је то чиста зарада која се добија вожњом c:g аутомобила при чему c:g плаћа гориво, све оправке, сервисе, регистрацију возила, доприносе, оправке, свој проценат и шта све буде?

И да, ово јесте c:g тема али је тренутно актуелна прича о штрајку и c:g понуди баш таксистима што значи да је кренуло са преплитањем и да ће таксисти са дозволом тј лиценцом да буду део c:g. И ове теме.

Е да, таксисти (бар овде где је све апсолутно супротно него у бг) не раде 5 дана по 8 сати него углавном 6 дана по 12 сати. То је још гора варијанта. Нажалост, такси услуга у другим градовима је тема која је овде непожељна, иначе би се видело да је све много другачије. Зато не би требало писати као таксисти према c:g него бг таксисти и c:g.

Member Avatar korisnika bakara
        Na forumu od
        Jan 2005
        Poruka
        5.378
        Ja sam zakljucio da ovde nije dozvoljeno pisati o zaradama u cargo jer to svaki put neko obrise.

U svakom slucaju cargo ne placa gorivo ni u jednom slucaju.

Member
        Na forumu od
        Mar 2003
        Poruka
        267
        Kutija, u filozofskom smislu čovek je potpuno u pravu, ali u praktičnom nije. Nije prepoznao dobro tehnološki značaj pozivanja taksija, i nije ga razdvojio od same vožnje. Zaboravio je da je u tom lancu još uvek potreban čovek koji vozi i zarađuje od vožnje, potpuno isto kao pre, zovimo ga i dalje taksista.
        Zato je po meni suprotan stav EU ispravniji.
        Kada budu zaživeli samovozeci automobili a taksisti se bunili, tek tada će biti aktuelno ovo što je rekao. I tada će oni biti uporedivi sa ludistima koji razbijaju masine i poštarima koji štrajkuju protiv emaila, što su neki od glavnih prljavo marketinških aduta u ovom sukobu.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
        We don't stop playing because we get old!
        We get old because we stop playing!!

Member Avatar korisnika radashin
        Na forumu od
        Aug 2010
        Poruka
        1.264
        Citat Citiram korisnika: bakara Pogledaj poruku
        Ja sam zakljucio da ovde nije dozvoljeno pisati o zaradama u cargo jer to svaki put neko obrise.

U svakom slucaju cargo ne placa gorivo ni u jednom slucaju.
        Zar nije fiksna plata od 100k ako praviš 260k mesečno ČISTA? Tj, zar CarGo u tom slučaju ne plaća i gorivo i doprinose? Ili sam ja pogrešno shvatio...

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока

Member Avatar korisnika mr008
        Na forumu od
        Oct 2007
        Poruka
        911
        Najavio je i da u kompaniji već mesecima spremaju "CarGo freš" koji će omogućiti i druge vrste usluga putem aplikacije kao što je naručivanje hrane i plaćanje računa.
        Bice jos usluga od car go ekipe.

Strana 87 od 110 PrvaPrva ... 377783848586878889909197 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •