Šta je novo?

car:go - novi servis u Srbiji nalik uberu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зет ме сваки пут тера да радим код њих али нисам баш спреман да проведем дневно 12 сати у градској вожњи и пређем 200-300км.

A gde radis sada ako nije tajna :)
 
33% sada uzima CarGo? To se povecalo od 20%?
Sta ja rekoh pre koji mesec?

Uber biznis - udjes da razbijes postojece trziste, tako sto drugi imaju sve troskove, i odgovornost, ti samo uzimas kajmak.
 
A gde radis sada ako nije tajna :)
Нигде, на бироу сам, нико неће маторе. Мада је и то питање, сутра решавам неке искрсле проблеме после којих могу да останем и без социјале и без статуса на бироу. Дуга прича.
 
E *mjau**mjau**mjau*, koje si god? Dugo se znamo i sa ES, al sam te uvek računao da si oko 1980 god :)
Pa što ne zagrizeš ta taxi, ako već nemaš ništa aktuelno (bar dok ne iskoči šta bolje)?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Лоше си рачунао, те године сам већ почео да радим. :( Сад чекам расплет једне чудне приче па после ње морам да размислим како даље. До сада сам се сналазио како тако, а проблем ми праве рачуни који сваког месеца стижу. Таксирање је увек могућа опција, то неће да побегне, али увек покушавам да смислим лакше начине. ;)
 
До сада сам се сналазио како тако, а проблем ми праве рачуни који сваког месеца стижу. Таксирање је увек могућа опција, то неће да побегне, али увек покушавам да смислим лакше начине. ;)
Mislim da bi u tvojim godinama ovo bilo zdravije i isplativije - http://frame.goglasi.com/frame?eid=178820680&q=potreban cobanin plata po dogovoru
 
Cargo.png Zanimljivo, da li ne radi sa Dinom ili samo sa Postanskom stedionicom je pitanje..
 
Pise da je podrzana. Mozda imas neku blokadu za koriscenje na netu i sl?
 
Mozda je drzava krenula da zateze sa Dinom, ko zna. Ipak je to premijerkin brat u pitanju.

Tapatalk from Poco loco
 
Da, onome ko zaradjuje kao od Dine se bas isplati da taksistima se placa u kesu, umesto kroz Dinu?
:)
 
Komplikovana prica sa tom dinom, primoran sam da drzim taj racun otvoren jos neko vreme, pomislio bih da je zabrana a ali je uredno rezervisao onih pocetnih euro kada sam ubacio. Zato sad i ne znam sta je tacno, od postanske me ne bi cudilo da imaju neko retardirano ogranicenje, kao sto je 20k na ATM dnevno...

Mada ovo je bilo ni celih 300 dinara, al opet.
 
Poslednja izmena:
Da, sa PoSted previse stvari nema smisla. Prilicno je sigurno da je do njih nesto (ili trenutna greska), a ne do iPay/CarGo-a.
 
Откуд таксисти знају које је car:go возило а ко је довезао пријатеље негде? Постоје ознаке?

Neko od njih ti naruči vožnju i odveze te u sačekušu. Eto recimo jednog primera.
 
Ау, то код вас дошло до крими приче. :) Сами сте криви кад трпите такве таксисте, личе ми на ове наше дивча таксисте који чекају у заседи код бус станице и код аеродрома. Овде све питоми и нормални таксисти тј виђао сам неке који баш и нису по овом опису али су ретки. Срећом или несрећом, car:go не може овде да ради па нећу да сазнам како би гледали на њих.
 
Komplikovana prica sa tom dinom, primoran sam da drzim taj racun otvoren jos neko vreme, pomislio bih da je zabrana a ali je uredno rezervisao onih pocetnih euro kada sam ubacio. Zato sad i ne znam sta je tacno, od postanske me ne bi cudilo da imaju neko retardirano ogranicenje, kao sto je 20k na ATM dnevno...

Mada ovo je bilo ni celih 300 dinara, al opet.

Po nekada ako je iznos mali Banka može da odbije transakciju...to nigde ne piše niti će da priznaju ali je tako...
 
To nije banka to je komunisticki monstrum.

Izbrisao sam tu karticu i platio onom iz normalne banke a uskoro cu i taj racun te nije problem. Inace kartica normalno radi na automatu.

Sto se same naknadne uplate tice iskocilo mi je obavestenje da nije placeno i da mogu sada rucno, to sam potvrdio i sve je proslo kako treba, sa normalnim sredstvom placanja.
 
Poslednja izmena:
da li je kartica jedini način da se plati car go vožnja? trebalo bi neki faq napraviti čini mi se...
 
^TF?
da li je kartica jedini način da se plati car go vožnja? trebalo bi neki faq napraviti čini mi se...
Trenutno, da. Zbog cega, samo oni znaju.
Moglo je i direkt preko Telenor Banke, PayPal, iPay i MTS kredita.
 
Moglo ali dzaba. Kredit je uplacen a oni pare ne vracaju i dalje. Malo kasnije cu da ih namazem zbog toga, pocinju opasno da me nerviraju.

Tapatalk from Poco loco
 
Ako sam ja dobro shvatio, taj servis ima svoje vozace, odnosno radi u saradnji sa nekim vehicle servisom. To znaci da nije bas kao uber. Otud I nema toliko vozila dostupnih. Ja sam pokusao u standard navrata I samo sam jednom video da ima 3 dostupna vozila.
Na kraju aplikacija mi je od Vozdovca do Centra predvidela cenu od 480 dinara sto se ne moze reci da je mnogo jeftinije od taksija.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako sam ja dobro shvatio, taj servis ima svoje vozace, odnosno radi u saradnji sa nekim vehicle servisom. To znaci da nije bas kao uber. Otud I nema toliko vozila dostupnih. Ja sam pokusao u standard navrata I samo sam jednom video da ima 3 dostupna vozila. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fme.cookitNa kraju aplikacija mi je od Vozdovca do Centra predvidela cenu od 480 dinara sto se ne moze reci da je mnogo jeftinije od taksija.

Zavisi odakle sa Vozdovca i gde do centra.
CarGo ima dve vrste ponude, kao obican auto i lux,
ti koji nisu lux jeftiniji su stotinjak din od lux.
MOzda si proveravao za lux.

A i nije samo to problem, taksistu niko ne kontrolise ,moze da ima turbo na taksimetru i da ti lupi cenu.
Kao sto se meni desilo, 3-4 puta ista voznja mi ispadne 700 din , onda dodje jedan i kao otkuca mu 1100 din.
Kod Car go to ne moze.
 
Ja sam juče za ovu relaciju koristio pink taksi, jer mi CarGo ne dozvoljava da potrošim kredit koji imam, i platio sam vožnju 920 dinara i to u mercedesu E klase, i to žutom trakom.
Tako da nevezano što mi ne dozvoljavaju da koristim kredit koji sam uplatio, postaje upitno koliko je CarGo isplativ preko dana.
P. S.
U aplikaciji odabrano mini vozilo
cca38c8fa7ae9844e11a6f62653754b0.jpg
 
Istina, u standardnim turama nije car:go mnogo jeftiniji. Ali u nestandardno vreme postoji fina razlika. Sada posle 3 nedelje aktivnog koriscenja, istakao bih jednostavnost koriscenja kao primarnu prednost. Mana i to dosta velika, je sto vozaci stvarno jako slabo znaju grad. U 9 od 10 slucajeva moram ja da ih navodim kako stici na lokaciju, smerove ulica itd.

Meni ne smeta, ali ko ne poznaje grad moze biti u zanimljivom problemu.
 
Poslednja izmena:
Nocu je drasticna razlika u korist car go. Danju i nije tolika ali je opet razlika. Vozaci voze po navigaciji ili po usmerenjima klijenta i to je politika firme. I taksisti isto kazes vozi ovuda ili onuda...

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Ja sam juče za ovu relaciju koristio pink taksi, jer mi CarGo ne dozvoljava da potrošim kredit koji imam, i platio sam vožnju 920 dinara i to u mercedesu E klase, i to žutom trakom.
Tako da nevezano što mi ne dozvoljavaju da koristim kredit koji sam uplatio, postaje upitno koliko je CarGo isplativ preko dana.
P. S.
U aplikaciji odabrano mini vozilo
cca38c8fa7ae9844e11a6f62653754b0.jpg
Ne znam jel tih 920din dobro ili loše pošto si mogao da platis svega 660din ona skuplja cena je najdužom rutom ako ide.
Čak je i sa eko klasom jeftinije od 920din.

Mada ne reče kuda te je taxista vozio?
Ako je autoputem nije mnogo, ali čisto sumnjam.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Niko ne primeti da je novajlija ubacio bljutavu reklamu kroz link, i da je Moderated post odobren?:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno