Šta je novo?

Koji Cloud sa podrškom za FTP Totalcmd

vladat1

Čuven
Učlanjen(a)
26.11.2004
Poruke
7,273
Poena
765
Moja oprema  
CPU & Cooler
NH-C12P SE14 , Ryzen 7 3800X
Matična ploča
MSI B450 Gaming plus
RAM
Kingston Fury Renegade 2 x 16 GB - 3600Mhz
GPU
GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB
Zvuk
S.M.L.S 8A
PSU
Seasonic Focus Plus 750w 80+ platinum
Kućište
HAF 912 PLUS
Miš & tastatura
Logitech G610 , LOGITECH G403 HERO
Ostale periferije
Blue Snowball Ice
Pristup internetu
  1. Optički internet
Zdravo drugari,

zanima me da li neki Claud ima podršku za FTP Totalcmd, t.j. da mogu preko Total Comandera, da pristupam Claud u ?
 
@mrle

kako radi ovo. Instalirao sam, ali ništa se ne dešava ?
 
Кликни на network икону па погледај да ли имаш нешто ново.
 
To ti je File system plugin (.WFX). Odličan je.
Radi bez instaliranja Google Drive itd. aplikacija u Windows ... dakle možeš, npr, da ga koristiš u portable TC-u sa USB stick-a isl. u bilo kom Win-u.

Kao što ti calexx reče, klikni na "Network Neighborhood" ikonu u button bar-u ili u combobox-u, pa dalje na "Cloud" ikonicu i onda F7 (NewFolder) ...
Daj "folderu" neko ime (možeš praviti više account-a u jednom istom servisu) i nakon toga ćeš dobiti dijalog box u kome ćeš izabrati servis, upisati svoj User name, Proxy ako želiš itd.

Password ćeš upisivati svaki put kada se loguješ za određeni servis ... ili možeš napraviti samo jedan Master Password za TC, a TC će onda sve ostale password-e (raznih servisa i raznih account-a u tim servisima) da zapamti.

Dalje se panel, u kome je otvoren neki tvoj cloud, ponaša kao folder na HD-u - pišeš, brišeš, kopiraš itd.
 
@mrle

ti si car. Ovo stvarno super radi. Ovo je po meni bolje nego iz brauzera, sam Claud.

Još jednom hvala
 
Sad sam ovde nešto pisao, pa se setih ove teme. Možda će nekom da bude od koristi...

Šteta što nema neki tako dobar na engleskom.


Za Windows desktop i ko koristi Total Commander-a, a što se tiče MailRu Cloud-a (ne Mail-a), ovde imate više nego odličan WFX plugin --> https://github.com/pozitronik/CloudMailRu (i forum temu ovde --> http://forum.wincmd.ru/viewtopic.php?t=16041 ).

Plugin je otvorenog koda, default interfejs je engleski, aktivno se razvija... Koristim ga od početka i nikada mi se nije desila nikakva greška.

Mali je, UPX-ovan 32-bitni WFX (DLL) je manji od megabajta.
Portable je. Ako u TC-ovom folderu već imate SSL DLL-ove (libeay32.dll i ssleay32.dll), onda je WFX plugin, pored dva INI fajla koja će on da napravi u svom folderu, sve.

Moguće je dodavanje više account-a, uz podešavanja za svaki posebno, je li... pa onda, na primer, copy/move fajlova i foldera iz jednog u drugi, kroz dva Total Commander-ova panela.
Password-e može da čuva i TC, pa je onda za pristupanje dovoljno upisivanje onog jednog TC-ovog master password-a (ta sesija se važi do restarta TC-a).

Pa onda pravljenje public linkova za fajlove i foldere, ili menjanje čitavog account-a u public, pražnjenje kante za đubre, splitovanje velikih fajlova na 2 GB (za besplatne naloge)... pa je u trenutno poslednjoj verziji od pre neki dan uvedeno i (de)kriptovanje "u letu", i fajlova i imena...

Pa pravljenje foldera za šerovanje samo određenim članovima/email-ovima, pa onda ko od njih ima samo read prava, a ko i write... pa proxy, ako treba... pa descript.ion fajlovi...

Sve u svemu - prevrh... i sva manipulacija fajlovima iz fajl menadžera - Total Commander-a, a ne iz web browser-a.

---

Uzgred... da li bi možda neko od vas, koji imate po 50 MailRu naloga sa po 1TB , menjao sa mnom jedan taj nalog za jedan doživotno besplatni SIP Sorcery nalog?
 
Nazad
Vrh Dno