Šta je novo?

visoka temperatura na i7 4970k ili nije?

bolje i to nego da mi dize u nebesa moj komp je retko u idle, i kad nisam tu ja pustam neke konverzije x264...stavicu onda core 1.1 tako to mi je je najlakse pa da probavam na dalje i dalje dok ne bude stabilan, za pocetak..na ovom bious i podesavanja za memoriju imaju 1000 parametara :( cak i za core ima 2 polja...
 
Poslednja izmena:
Jedino neko preko skype( vivera) da ti namesti setovanja..koliko vidimo ti se neces snaci druze...
 
Poslednja izmena:
a kako da mi namesti u biosu preko skype/viber ili bilo cega?
 
HAHAHA,pa uperis kameru i govoriti sta treba da radis,ti samo klikces...:)
 
aha a kako ce da me dobije na skype kada je meni komp u biosu????
 
BTW privremenu meru sam u bios iskljucio intel turbo on ochudo neke silne c3/c5/c6 i eist sve sto smanjuje voltazu itd kada se ne koristi i samo sam ostavio ono thermal monitor ostalo sve na auto osim sto sam core voltage stavio na normal umesto auto, xmp nisam dirao i dalje stoji profile 1, sada mi je cpu na 4000mhz i pod istim opterecenjem stress test temperature nisu presle 65 stepeni, eto pomaka, da li to govori mozda da je kuler ipak dobro namesten?
 
To ti upravo govorimo,sve power funkcije iskljucis,setujes manual napon,1.1 ko sto ti napisao Erik,izgleda da je dobro culer,samo jos setuj ram i CPU manual i eto te ispod 60C...
 
sve sam iskljucio u bios te power cak sam iskljucio i turbo mod taj, memoriju nisam dirao stoji xmp profil on podesi tako i ima milion opcija nisam dirao, pustio sam intel burn test i posle nekih 5-10 minuta ovo je stanje temperatura:



intel burn test daje nekih 15-20 stepeni vise od aide...
 
Poslednja izmena:
To je to, sada ti max dize ploca voltazu na 1.16V, sto je sasvim ok. Nista ne fali cooleru, dobro je postavljen, mozda si preterao sa pastom, ali to ne mozemo da znamo bez da znamo ambientalnu temperaturu itd.
S obzirom da je prilicno toplo, mislim da je sve ok.

Jedino sto je trebalo je da ugasis turbo i resio si problem, ako ne zelis vec da manualno setujes voltazu. Mada i dalje ce ti ploca davati vecu voltazu nego sto je potrebno jer ploca ne zna koliko procesoru treba, to mozes jedino ti ako fino tuniras u biosu. Ali to ako te bude zanimalo sedi par dana i nauci kako se radi. Tema ima na pretek.
 
Poslednja izmena:
To je to, sada ti max dize ploca voltazu na 1.16V, sto je sasvim ok. Nista ne fali cooleru, dobro je postavljen, mozda si preterao sa pastom, ali to ne mozemo da znamo bez da znamo ambientalnu temperaturu itd.
S obzirom da je prilicno toplo, mislim da je sve ok.

Jedino sto je trebalo je da ugasis turbo i resio si problem, ako ne zelis vec da manualno setujes voltazu. Mada i dalje ce ti ploca davati vecu voltazu nego sto je potrebno jer ploca ne zna koliko procesoru treba, to mozes jedino ti ako fino tuniras u biosu. Ali to ako te bude zanimalo sedi par dana i nauci kako se radi. Tema ima na pretek.

hvala svima na savetima, razlog sto preterano ne citam po forumima je to sto radim skoro od 6 do 18h pa nemam mnogo vremena bas, stavio sam normal voltazu za procesor umesto auto pa valjda nece preterivati, ima u opcijama cpu upgrade isto da odaberem i7 4790l 4.6ghz i 4.8ghz verovatno neki profili za tu plocu ko ce ga znati, u sustini iskljuucio sam turbo mod ionako mi nece nesto preterano znaciti, rekao sam da je sobna temperatura oko 24 stepena i da radi klima. sa pastom valjda nisam preterao stavio sam malu tackicu, mozda nisam dobro razmazao.
 
^
+1 :)
Kada iscitas teme onda "kolji"i eto jos 15C dole:D
 
Jesam li ja to namirisao još jednog pripadnika sekte :d
 
Evo ga javlja se i Bakin Koljač :D
 
aha a kako ce da me dobije na skype kada je meni komp u biosu????

Pazi sad, neces mi verovati kada ovo procitas, ovo saznanje ce ti otvoriti nove horizonte kada su tehnologije u pitanju.
Postoji nesto sto se zove smartphone i gle cuda, podrzava i Skype i Viber. :D
 
ja koristim dumb telefone tako da...
 
Nazad
Vrh Dno