Šta je novo?

LG 2015 series

Dakle boja slova u prevodu filmova sa usb fleske se moze menjati ako su smart-tv, dakle svi LF630V, LF632V, LF650V, LF652V modeli LG tv mogu da menjaju boju slova u prevodu filmova?

Da li se to podesi jednom i tv zapamti pa uvek pusta tako promenjenu boju, u zutu recimo ili se za svaki film, seriju, svaki prevedeni sadrzaj sa fleske, mora ponovo ukljucizi druga boja sem one osnovne (podrazumevane)?
 
Gledam neko vreme UF8507 i UF8517 u 55"...jel ima neko iskustva sa ovim televizorom ?
Probavao sam ga u jednoj radnji i zakacio sam ga preko mog Hotspot-a na wifi i pustio nesto na youtube ...cini mi se kao da ima opasan pad FPS-a ...odnosno nema one dropove nego je konstantno nizak ...
Da li je to bilo do kvaliteta wifi mreze ili cega nemam pojma, ali to me bas zakolebalo ...
 
Svaka cast na ovome, potvrdjuje moje "sumnje" da moj TV ima IPS panel iako to na kutiji nigde nije pisalo ali po karakteristikama (uglovi gledanja, boje) sam sumnjao da jeste IPS. Inace, tacna oznaka je 32LB5610-ZC.BEEWLJP
Da dodam posto je neko pitao - moj ne cita titlove koji su integrisani u mkv fajlove, samo eksterne. Ja to resavam pomocu ovog programa - http://www.faasoft.com/video-converter.html
Trial verzija je dovoljna za cupanje titlova.
 
Poslednja izmena:
Imam taj program, ali koliko se secam nije hteo da izdvoji same titlove u srt formatu.
 
Pitanje za vlasnike LG 42LF652V da li tv ima problem - global dimming?

Da li neko poseduje lg 43LF510V , utisci obzirom da je tv bas povoljan ?

Hvala
 
Dakle boja slova u prevodu filmova sa usb fleske se moze menjati ako su smart-tv, dakle svi LF630V, LF632V, LF650V, LF652V modeli LG tv mogu da menjaju boju slova u prevodu filmova?

Da li se to podesi jednom i tv zapamti pa uvek pusta tako promenjenu boju, u zutu recimo ili se za svaki film, seriju, svaki prevedeni sadrzaj sa fleske, mora ponovo ukljucizi druga boja sem one osnovne (podrazumevane)?
Pamti tv svaku promenu (boju, veličinu), jedino sinhronizaciju vraća na nulu u slučaju da si na prethodnom filmu podešavao prikaz prevoda usled kašnjenja, žurenja.
 
Jel mogu kanali na 42lf652v da se sortiraju po abecednom redu? Nije valjda da ne moze, nikako ne mogu da nadjem?
 
Pozdrav.
Da li je neko uzeo TV LG 32LF650V ( 3D Smart ) ? Interesuje me kakva iskustva ima sa njim, da li je ok za filmove, vidim da se pominje promena boje titlova u ovoj temi pa da li moze da se na njemu promeni, kakava mu je slika, da li povezivanje preko WiFi sa mobilnim ( android ) radi ok ? Da li je neko primetio neke bitne mane na njemu ? 3D mi nije toliko bitan ali interesuje me kakav je 3D ? Posto planiram da ga uzmem u Madjarskoj ( vidim da ne ide uz njega magicni daljinski ) da li neko zna kojinkodel odgovara pa da uzmem odmah i njega ?
Hvala na odgovoru unapred.
 
Uzeh 50LF561V, prvenstveno zbog dobre cijene koju sam imao. Prethodno sam imao LM649s, 3D i Smart nisam dva put koristio, pa ovaj put na ustrb toga razlika ode na vecu dijagonalu :smoke: E sad, nigdje ne mogu da nadjem na netu kalibraciju za ovaj model? Da nije ko mozda iskopao postavke, ili moze i od nekog drugog LG-a, koji je slican?
 
Šta će ti to? Uzmeš i podesiš kako ti se vizuelno čini da je najbolje i kako ti najviše odgovara i završena priča. Nikad mi nisu bile jasne te opsesije oko kalibracije i nekog ekstra podešavanja.
 
Ne mislim na pravu kalibraciju, kako se inace radi, nego na picture settings samo. Po defaultu je slika uzas bila i na prethodnom tv-u koji sam imao. A da sam krenem da podesavam, cini mi se nikad mi ne bi valjalo. Stvar psihe :D
 
Ja sam kod mene (2014 model) promenio podesavanja na expert, smanjio osvetljenje na 50, kontrast na 80, gamu na 2.4 i worm 2. Puno bolji prikaz kad se malo naviknes.

Nek ti ovo bude osnova.
 
Razmatram kupovinu lf652 modela, najverovatnije u veličini 50“ali imam dva pitanja.
Da li je moguće povezati računar koji nema hdmi izlaz tako da se i zvuk čuje preko TVa? Sada koristim DVI to HDMI kabl, ali zvuk prenosim preko posebnog audio kabla koji ulazi u PC audio in. Na prošlogodišnjim LG modelima je na lg sajtu nacrtan dijagram za HDMI i poseban za DVI gde se vidi gde treba povezati audio kabl. Na uputstvu za LF seriju piše da može da se poveže komp koji ima DVI prema dijagramu ali nema dijagrama. Da li je neko probao takvo povezivanje?
Drugo pitanje je kako izgleda fudbal, posebno panovanje kamere? Ima li zamućenja?
U odnosu na matoru plazmu, moj matori LG LCD je primetno lošiji iako plazma prikazuje analogni signal a LG digitalni. Kod tenisa, gde se kreće samo loptica, LCD je bolji i tu se vidi prednost digitalnog signala, a hd signal je već značajno bolji.
 
Jel neko zna kako se menjaju imena kanalima i.kako se menja redosled.
Hvala

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Svaka cast na ovome, potvrdjuje moje "sumnje" da moj TV ima IPS panel iako to na kutiji nigde nije pisalo ali po karakteristikama (uglovi gledanja, boje) sam sumnjao da jeste IPS. Inace, tacna oznaka je 32LB5610-ZC.BEEWLJP Da dodam posto je neko pitao - moj ne cita titlove koji su integrisani u mkv fajlove, samo eksterne. Ja to resavam pomocu ovog programa - http://www.convertmxffiles.com/
Trial verzija je dovoljna za cupanje titlova.
 
Imam problem sa televizorom LG 42LF561V ... Posle dve i kusur godina, počeo je povremeno da gubi memoriju. Ujutru kada se uključi, sačeka te meni za izbor jezika, resetuje se i sat, a posle mora da se isprogramiraju svi kanali..... Šta bi moglo biti u pitanju?
 
Baterija na ploci?

Nagadjam ali verujem da je ima, to je neka glupost u pitanju.
 
Mozda je vec bilo negde ali ne mogu da nadjem ...
Koje je najbolje baterije koristiti za magic remote ?
Bas se opasno nerviram uglavnom uzimam neke obicne vartine alkalne, ali relativno brzo se potrose...citam po netu da kao ove punjive nisu neko idealno resenje za daljinske upravljace ...ne znam sto...
 
Ja koristim par godina punjive baterije na magic remote isprazne se posle 2-3 meseca mada ja ne koristim puno tv.
A problem imam sa daljinskim poceli polako da otkazuju dugmici a nema to ko da popravi nazalost...
 
Našao sam račun, TV kupljen u junu 2016, naručen online u Gigatronu tako da nisam ništa potpisao, ali kontam da garancija pokriva dve godine. Sutra ću zvati njihov servis
 
Nazad
Vrh Dno