Šta je novo?

Microsoft Lumia 540 DS

DJura01

Poštovan
Učlanjen(a)
02.07.2015
Poruke
22
Poena
54
be2cd96136a48561d3c13658b94aec45.jpg


Microsoft je danas oficijelno predstavio novi model Lumia serije, Lumia 540. Najveći adut ovog telefona je niska cijena, po pisanju Microsoft-a ovaj telefon će koštati ispod 150$ (142€ po trenutnom tečaju). Pored toga Lumia 540 se pozicionira sa Windows Phone 8.1 i 1GB RAM i 5“ zaslonom sa dobrom rezolucijom od 1280x720 i 294PPI u sami vrh low end uređaja.




Ostale specifikacije uređaja:
Windows Phone 8.1 Lumia Denim
Spreman za Windows 10 (ali Microsoft napominje da unaprijed korisnici znaju da neke funkcije koje zahtijevaju određeni hardver neće biti dostupne u Windows 10)
5“ HD 1280x720 zaslon sa 294 PPI (IPS LCD)
1.2 GHz četvero jezgreni procesor Qualcomm Snapdragon 200
1GB RAM, 8GB interne memorije
microSD utor za proširenje memorije d o128GB
8mpx autofokus kamera sa LED blicem
5mpx prednja kamera
15 GB OneDrive spremišta i dodatnih 15GB ako korisnik aktivira automatsko podizanje fotografija na OneDrive sa telefona.
2200 mAh izmjenjiva baterija
Dual SIM
Bluetooth 4.0
Dimenzije 11 x 73.69 x 9.35mm
Težina 152g


Microsoft Lumia 540 bitno je napomenuti da nema „info zaslon“ (glance). U prodaju dolazi početkom maja na indijsko, arapsko tržište kao i Italiju.

Izvor: Microsoft
 
Koliko vidim unapredjenja u odnosu na Lumia 535 su 720p ekran, 300mAh veca baterija i 3mp bolja kamera.
 
Meni ovo dodje Lumia 640 maltene ista??
 
Nema Glance i verovatno Clearblack u odnosu na L640.
 
Nisam potpuno siguran, ali ima više nedostataka koji se ne vide na prvi pogled.

Eto, taj nedostatak Glance screen-a, Snapdragon 200 naspram Snap 400 u 640, a posebno softversko ograničavanje kamere da snima maksimalno u 800x480 (čak i sa glavnom).

Clearblack navodno poseduje.

Ovo pišem po sećanju što sam čitao pre par dana na netu. Ne znači da su informacije tačne. :)
 
Nisam potpuno siguran, ali ima više nedostataka koji se ne vide na prvi pogled.

Eto, taj nedostatak Glance screen-a, Snapdragon 200 naspram Snap 400 u 640, a posebno softversko ograničavanje kamere da snima maksimalno u 800x480 (čak i sa glavnom).

Clearblack navodno poseduje.

Ovo pišem po sećanju što sam čitao pre par dana na netu. Ne znači da su informacije tačne. :)

To sa 480p snimanjem se desava skoro sa svim Snapdragon 200 telefonima.
 
Cekaj, cekaj... Ima clear black??? Ako ovo cudo ima clear black progledacu im kroz prste za 480p. :D ...a zrtvovacu se i sa 5". Posto ne igram igrice ni chipset ne predstavlja problem. :d

Samo jos i da vidim cene kad stigne kod ovih nasih lopuza. :d
 
Poslednja izmena:
Sto ti toliko znaci Clear Black? Sta je zapravo to?
 
Imam ga na 630ki i majke mi ne uzimam telefon bez ClearBlack displeja... osim mozda nekog sa AMOLED-om. :d



To je koliko sam skapirao neki Nokijin coating koji stavljaju preko displeja i dobijas dosta duboke crne boje i veoma dobru vidljivost na suncu. Drzao sam moju 630ku pored 535 i do tada nosam ni kontao koliko ClearBlack doprinosi prikazu slike. :)



Inace i sa dizajnerske strane ima dobrih strana. Kad je iskljucen ekran totalno je crn i skoro uopste se ne razaznaje displej od ostatka telefona. Jedino pod jakim svetlom se presijava plavocasto. :)







Ma ovaj uredjaj bi meni izgleda bio vrhunski ako ne bude problema sa touchom kao kod 535. Jeste da sam alergican na 5", ali HD ekran, 8Mpix + 5Mpix kamere, ClearBlack, Tap to wake... Jos gledam bas i neki Dual SIM... Sasvim dobar upgrade sa 630ke ako bude osetno jeftiniji od 640. :d
 
Poslednja izmena:
Na pocetku nece biti nesto koliko jeftiniji od L640. Najvise 20-ak €. Posle ce biti oko 120€ u oglasima
 
Pozdrav svima. Potrebno mi je da saznam viewport rezoluciju za telefone: Lumia 530, 540 i 550.
Ako bi neko od vas vlasnika nekog od ovih telefona bio ljubazan, da sa telefona ode na sajt: http://mydevice.io/
i procita koje su dimenzije CSS device-width i CSS device-height . I naravno da mi napise ovde, bio bih mu veoma zahvalan.

Unapred hvala na razumevanju.

Poz
 
Nazad
Vrh Dno