Šta je novo?

ELEX (Piranha Bytes)

Didi, sad ste me nahajpovali da skinem igru.
 
i meni je W3 postao dosadan i repetativan posle nekog vremena.
Gothic je uvek imao atmosferu, pricu i neku surovu realnost, koju sam bas puno cenio, radujem se ovoj igri, nadam se da su je dovoljno ispacovali do sad.
 
Dobra je igra i u ljudi su u pravu da je veoma teška kad kreneš. Svi te kidaju sa dva-tri udarca. Kasnije... ide mnogo lakše. Quest-ovi su zaista raznovrsni i svet je prijatan (nije detaljan kao Witcher 3, ali završava posao).

Must za svakoga ko voli rpg igre.
 
Upravo takav je bio i Gothic.
Osecaj progresije je neverovatan.
 
Ovde je čini mi se slabiji osećaj napredovanja nego u Gothic-u. Do kraja sam ginuo dok u Gothic-u ako baš rešavaš sve mogao bi armije da sravniš :).

Kriv je ovaj čudan sistem napredovanja koji je uz slabo nagrađivanje za istraživanje (u vidu loot-a) ujedno i moja najveća zamerka.
 
Ovde je čini mi se slabiji osećaj napredovanja nego u Gothic-u. Do kraja sam ginuo dok u Gothic-u ako baš rešavaš sve mogao bi armije da sravniš :).

Kriv je ovaj čudan sistem napredovanja koji je uz slabo nagrađivanje za istraživanje (u vidu loot-a) ujedno i moja najveća zamerka.

Jeste, sitem daje na kasicicu i do kraja, ali samog kraja, mora da se ekonomise...to se meni svidelo - igra te ne napusta i ne dozvoljava ti da se rasipas...krastavac pre samog kraja sam obilazio tradere da pokupujem natural elex i nekako levelujem jos malo jer nema tog osecaja nadmoci cak i kad sam imao sve sto sam hteo i sto sam prvih 30 sati samo merkao...opet cak su me 3 bitera koji su skoro pa low level protivnici skenjali na kraju jer sam ono kao klik klik po njima dok palim cigaru a armor strengt paladin melee atack sve napucano do kraja...ono jest nisam potegao par spelova ali fckn biteri :zgran:...spavao sam duplo vise nego u gothic-u....bilo jer i teleportovanja samo da bih dremnuo dok sam bio nejak...ono kao 15 nivo i tako to...a sadzaja ima do besvesti...svakako predlazem da se vode zabeleske jer prvi 30-tak sati gameplaaya nailazi se na svasta a necete moci ni da primirisete...posle se zaboravi gde i sta...pa onda one fore kad ima 5-6 neprijatelja a ti slab za jednog a kamoli sest pa onda obleces okolo da privuces jednog iz grupe a da drugi ne polete za tobom pa se peglas sa njim zajedno sa kompanjonom i popijes par potiona ili trazis neki exploit sa vrha ili iz ugla da ga pumpas...i na kraju zbog tog nekog wasteland smeka ulazak u objekte, rupe i slicna zdanja su imala nevidjen smek...i loot toliko loota jer se osecas slabo do kraja da nisam ni toilet papir propustao da uzmeme i prevrnem detaljno sve jer svaki elex je zlatan vredan...
 
Ja nisam daleko odmakao, još uvek bauljam po Goliatu, ali prvo što sam naučio je džeparenje... pun sam elexita :p
 
Ja nisam daleko odmakao, još uvek bauljam po Goliatu, ali prvo što sam naučio je džeparenje... pun sam elexita :p

to samo mislis da imas puno...kad izadjes iz sigurnosti goliata videces kako se trose elelxi;) sokirao sam se kad sam dobio mogucnost da uzmem prvi oybiljniji armor...mnogo kume:D btv ima onaj skil adventurer da se otvore teleportovi, odnosno da se prikazu ali nisu otvoreni dok ne stanes na njega on foot...nije losa opcija ko hoce da istrazi mapu do poslednjeg kutka...na kraju sam ga uzeo jer sam imao viska skill poena i imao sam 3 teleporta na kojima nisam bio a kraj igre...
 
Poslednja izmena:
Nasao sam neke patch-eve ali kad kliknem dva puta na neki od njih uvek ista poruka: game installation not found, please reinstall.

Moguce da ja nesto ne radim kako treba, a stvarno sa onom pink vodom mi se ne igra.
 
Nasao sam neke patch-eve ali kad kliknem dva puta na neki od njih uvek ista poruka: game installation not found, please reinstall.

Moguce da ja nesto ne radim kako treba, a stvarno sa onom pink vodom mi se ne igra.

skini je, promeni se ini fajl jedna vrednost....ja sam tako igrao..nema vode ali generalno ostaju teksture tako da ne remeti puno ugodjaj i moze da se igra normalno...

1. Go to ELEX directory, then open folders data/ini
2. You need to edit 2 files with WordPad: ConfigDefault.xml and ConfigDefaultNew.xml
3. Seek for the "OceanMaterial=" (or simply Ctrl+F)
4. Delete [ WT_Ocean_1._xmat ]
5. So finally you must have only [ OceanMaterial="" ] with empty space between "".
 
mislim da je od 23. dec. već upačovana full gog verzija: elex_1.0.2946.0_cn_(17315)
 
Hvala ljudi, odstrani sam vodu na nacin kao sto je opisao exste. Sad na moju staru konfu pici bez problema.

Hvala jos jedanput i sve najbolje u novoj (jos puno ovakvih naslova :d )
 
Nazad
Vrh Dno