Šta je novo?

Koliko je RAM-a danas dovoljno?

Realno gledano Ram memorije nikad dosta... ali sa druge strane za standardnog korisnika PC od 4-8GB sad nije skupa DDR3 tako da ako se razmisljas izmedju 4-8 uzmi 8.
 
Sad da se kupi 16gb ddr3 dok je ovako jeftinA..sad je pravi trenutak..
 
8GB je minimum a i maximum,po meni.
Vrlo retko neka igrica i non stop surf,malcice Photoshopa..to je to.
 
Sad mi dođe da prodam 8GB koje sam kupio pre mesec dana i uzmem ovaj Savage što je u Bench-u na akciji, jer Patriot može "samo" na 1866MHz. Ali pošto ne koristim IGP, a planiram na DDR4 za koji mesec, mrzi me da se cimam.

A što se količine tiče, više ne razmišljam da uzimam manje od 16GB. Čak sam planirao i 32GB pa da pravim RAM Disk :)
 
Ja imam 2+2+4gb rama 1600mhz cl9. 1.65v radi na 1600mhzDa li da dodam jos jedan modul od 8gb ili od 4gb da bi imao dual chanel? I koju bi mi meroriju preporucili da kupim. Do sada sam kupovao samo kingstone
 
Kupi od 8GB, a mogao bi i da prodaš te raspar i kupiš drugi od 8GB.
 
Moze li mi neko reci koju memoriju mogu da stavim? Trenutno je 256 m ddr400 dimm 2533. Da li postoji zamena za to? barem 1g.I koliko kosta? Hvala
 
to je ddr1,predpostavljam da imas 2 ili 4 slota i 32bitni sistem samim tim neki maksimum je 2gb.trebalo bi da su moduli od 1gb ddr1 rama oko 1500din ako se nije nesto znacajno promenila cena skoro.moj savet ti je da polako razmisljas da skupis za novo kuciste ili ozbiljan apgrejd istog,jer je racunar sa ddr1 danas vec jako zastareo i sa apgrejdom ram memorije.trebalo bi da neki dualkor 775 komplet sa 4gb ram-a te izadje oko 40tak evra,za surf,ofis,muziku i filmove to je sasvim adekvatno.
 
Hvala. Ali to mi je stari racunar na kome mi radi majka. Njoj to sluzi samo za internet. Htela sam malo dajoj ubrzam. Njoj ne treba nista bolje. Neko mi je reko da se te ddr1 memorije tesko nalaze i da su skupe. Racunar ima 2,4 intel celeron rekla bih da mu je samo RAM problem. posto je XP a razmisljam o Ubuntu pa se pitam da li bi moglo da sa 1gb rama da se radi na ubuntu. Uglavnom za internet. Svejedno hvala!
 
uh,to je znacajno poskupljenje.po meni je ono sto sam napisao neki minimum za 2016tu.

edit: ne isplati se da budzis tu masinu.neki linux sa minimalnim okruzenjem (tipa mint sa xfce-om,puppy linux...) i tim ram-om mozda bude brzi nego postojeci xp,ali to je za danasnje potrebe stvarno prevazidjeno.obraduj gospodju mamu sa dualkorom i 4gb ram-a na nekom malom jeftinom ssd-u. :)
 
Poslednja izmena:
Jedino da se kupi polovna memorija za nesto manje od 1000 dinara. Nikako novu jer je ultra preskupa. Za tih 5000 koliko kosta nova ddr1 moze da se kupi polukonfiguracija sa najmanje 2GB ddr2 memorije i dual core procesorom koji ce mnogo brze da radi nego taj trenutni stari kompjuter.

Slazem se sa umartom da se ne isplati ulagati u taj stari komp vec da se uzme nesto novije.
 
Nikakvo budženje te kante, rupa bez dna. Nego se lepo za ~50e kupi fina Core 2 Duo mašinica na KP-u koja je svemirski brod za to.
 
uh,to je znacajno poskupljenje.po meni je ono sto sam napisao neki minimum za 2016tu.

edit: ne isplati se da budzis tu masinu.neki linux sa minimalnim okruzenjem (tipa mint sa xfce-om,puppy linux...) i tim ram-om mozda bude brzi nego postojeci xp,ali to je za danasnje potrebe stvarno prevazidjeno.obraduj gospodju mamu sa dualkorom i 4gb ram-a na nekom malom jeftinom ssd-u. :)

Hvala u svakom slucaju.
 
Ma ne treba to njoj. Ipak ima ovih memorija za 1000 dinara. Za internet njoj ni ne treba nista vise.
 
onda obavezno probaj neki laksi distro linux-a.mint xfce se meni najbolje pokazao.
 
Ka bih dodao još rama, ali ploča ima samo 2 slota, ostalo ne bih menjao.
 
Jedno pitanje za forumase, koliko svrhe ima stavljati u racunar danas vise od 8 gb.
Gledam i neke novije igrice na visokim podesavanjima u 99% slucajeva ne prelaze 8 gb rama, ima li neko da posedije 15, 20gb i za koju namenu se stavlja ova kolicina memorije.:) Video da neke maticne ploce imaju slotove za preko 100 gb rama.
Dovoljan mu je jedan Rama! [emoji2]

Послато са m2 note уз помоћ Тапатока
 
Najbolje je uzeti kombinaciju 8+4 jer za 10 giga rama imamo samo kombinaciju 4+4+2 ili 8+2 a 2gb ram je glupo uzimati prvo jer ce posle tesko da se proda jer vecina uzima 8gb ili 4gb ram-a drugo sama cena rama je trenutno niska tako da je najbolja kombinacija 8+4 gb :) naravno ko ima para moze odmah da uzme 2*8 i tako se obezbedi za narednih par godina...
 
nema poente uzimati 8 + 4 kada je razlika između 8 i 4 mala. 8+8 i ne misliti više o ramu..
 
Naravno. Nisam govorio sta je racionalna kupovina, vec sta je optimalno za igre. ;)
 
Nikakvih problema ne bi imao sa 8-10-12 gb. Ali, kad vec kupujes, idi na 2x8, sto je vise nego dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Imam masinu iz potpisa. Hteo bih da dodam jos malo RAM-a. Trenutno imam para za dodatnih 8GB, pa me interesuje da li je pametnije da uzmem jedan modul od 8GB ili 2X4GB. Ploca prima maksimalno 32GB(8X4), pa bi u nekoj perspektivi taj modul od 8GB bio primenljiv dok bih ove od 4GB morao menjati. U ovom trenutku me interesuje da li ce bolje raditi 1X8 ili 2X4GB, kada se doda na vec postojecih 2X4GB RAM-a.
Hvala unapred na savetu.
 
Nazad
Vrh Dno