Šta je novo?

Koliko je RAM-a danas dovoljno?

Imam ukupno 8 GB rama DDR3,dvamodula od po 4GB obican transcend .133MHZ.Da li da prodam pa da menjam za breze memorije ili da dodam jos neki modul da imma vise rama?Sta mi predlazete?
 
Veci kapacitet, dodaj naravno. Brzina ti je nebitna.
 
Da, dodaj sta nadjes 1333 ili 1600, posto ce ti ionako sve raditi na 1333Mhz.
 
Imam ukupno 8 GB rama DDR3,dvamodula od po 4GB obican transcend .133MHZ.Da li da prodam pa da menjam za breze memorije ili da dodam jos neki modul da imma vise rama?Sta mi predlazete?

Ovu sam muku i ja mucio.. Srecom dosle pare nekako pa sam narucio za sutra 2x8gb 1866mhz. Brzina ti je totalno nebitna, 1fps razlike u igrama ako primetis. Gurao bih i ja 12-16gb na 1333mhz ovako. Medjutim u igrama imam neki fps shuttering cak i sa novim ssd-om tako da cu utvrditi da li je nekim slucajem do rama sutra. Tako vec godinama unazad, a uvek mislio hdd. Ali da je 8gb doonja granica ako neko igra igre i jos radi render pogotovo sa 2 monitora multitasking vala jest, nebitno da li je to samo browser, photoshop, premiere ili neki drugi softver.
 
Poslednja izmena:
Slazem se da je 4GB minimum, a 8Gb optimalna kolicina memorije. Ja na lapi imao 4Gb i nije mi trebalo vise ... Kad budem budzio makinu, planiram da imam 8 ... vise ne treba ...
 
Slazem se da je 4GB minimum, a 8Gb optimalna kolicina memorije. Ja na lapi imao 4Gb i nije mi trebalo vise ... Kad budem budzio makinu, planiram da imam 8 ... vise ne treba ...

Ako budes budzio makinu trebace ti vise (naravno ako ides u smislu high-end racunara sa gejmingom). Rade igre fluidno i na 8gb rama medjutim dobijas memory leak, errore pa cak i drop fps-a. Govorim iz gejmerske perspektive. A opet kao sto kazem ako startujes photoshop na par sati i otvoris chrome par taba i imas alt/tabovanu igru lako ubijes 7gb+, a od skupljeg pc-a se to i ocekuje.
 
Ja recimo nikakve fps dropove nisam osetio sa 8gb...
 
Ovu sam muku i ja mucio.. Srecom dosle pare nekako pa sam narucio za sutra 2x8gb 1866mhz. Brzina ti je totalno nebitna, 1fps razlike u igrama ako primetis. Gurao bih i ja 12-16gb na 1333mhz ovako. Medjutim u igrama imam neki fps shuttering cak i sa novim ssd-om tako da cu utvrditi da li je nekim slucajem do rama sutra. Tako vec godinama unazad, a uvek mislio hdd. Ali da je 8gb doonja granica ako neko igra igre i jos radi render pogotovo sa 2 monitora multitasking vala jest, nebitno da li je to samo browser, photoshop, premiere ili neki drugi softver.

Mikro trzanje ti je ili do drajvera graficke ili do samog endzina igre koju igras.
 
Ili mozda cak do nekog programa/aplikacije/procesa u pozadini...?
 
Imam 4Gb rama, da li da dokupim dodatna 4 ili 8 giga?
Desktop komp sa ati radeon r7 (valjda) i osmojezgarnim AMD-om... Koci po malo kad igram igrice
 
Sreca tvoja pa imas pagefile na disku da pripomogne.
2 GB je knap za neke osnove, tvrditi da je 1 GB dovoljno za Win7 je cicijasko inadzisanje

Pa i nije. Za neke najosnovnije stvari (mjuzika, filmovi, YT....) može se sa 1GB terati 7-ica.
A ako hoćeš i FB.....treba ti 2GB.

Iako je u ovoj temi već sve rečeno, evo jedan mali SS sa posla danas, koji ilustruje da postoje poslovi gde treba mnogo rama... btw, meni kući 8Gb završava posao.
Pogledajte prilog 189229

Da li ja to dobro vidim ili ti to imaš nekoliko desetina gigabajta rama???

Mislio sam da se ovakve stvari viđaju samo u GINIS-u. :D hhahahha
 
Može se terati nije isto što i normalna upotreba :) Imajuću i vidu kakav je web sadržaj, 2GB je otprilike minimum. Čak su i telefone počeli da prave sa 3 i 4GB. Doduše, to više govori o kvalitetu aplikacija
 
Win7 32bit u leru zauzima oko 600mb rama, tako da za neku najosnovniju upotrebu gde ti nije otvoreno vise od 2 taba istovremeno, 1gb rama jeste dovoljno. Naravno bez antivirusa, bez ikakvih dodatnih programa u startup itd...
 
Komp bez svega toga dodatnog je danas nerealan.

2GB minimum, 4GB optimum.

Za zahtevnije korisnike 4GB minimum.

Toeto.
 
Poslednja izmena:
Za komotnu office upotrebu 4gb taman na win7....imamo i par xp kompova sa E8400 i 2gb rama, vuku se ko prebijene macke u poredjenju sa ostalima
 
Nakanjujem se godinu dana da uzmem još 4 gb i dok se nakanjujem provalim da mi 4 ustvari nikad nije ni bilo malo. Standarno win 10 bez problem radi, za Linux( Fedoru koju sam koristio sve do juče, od sinoć Arch) i više nego dovoljno.
 
Onda dodati u naslov teme 2015/2016 ili je zakljucati. :d Pa da se za ~5 godina prisecamo.
 
Odgovor je lak što više rama to bolje.
 
Baš... kad sam radio upgrade računara i prešao na sadašnju konfu, pre 2-3 godine, platio sam 8Gb DD3 ~8000din; pre 15ak dana sam kupio još 8 za ~4000 na nekoj akciji. I očekujem da će da poskupi, što se više bude prelazilo na DDR4 tako će DDR3 da poskupljuje.
 
Baš... kad sam radio upgrade računara i prešao na sadašnju konfu, pre 2-3 godine, platio sam 8Gb DD3 ~8000din; pre 15ak dana sam kupio još 8 za ~4000 na nekoj akciji. I očekujem da će da poskupi, što se više bude prelazilo na DDR4 tako će DDR3 da poskupljuje.

Gde je bila ta akcija ako nije tajna? Dobra je cena. :)
 
Odgovor je lak što više rama to bolje.
To je tačno, ali je s druge strane retko kome potrebno više od 4GB (mislim na one "standardne" PC korisnike, koji svoj komp koriste za Fejs i slične mreže, YT, multimediju i pomalo Word).
 
Nazad
Vrh Dno