Šta je novo?

Koliko je RAM-a danas dovoljno?

to mozes na 4gb ko od sale pa i na 3gb bi islo...virtuelizacija zahteva dosta memorije pa iako imam 256gb 840 pro ssd opet rama nikad dosta :) za igrice 8gb puna kapa ali za neki ozbiljniji rad, video encoding, remastering itd 32gb ume da bude malo.
Zato i kažem. Ipak te mininalne potrebe rama zavise i od korisnika i od posla koji obavlja.
 
Ne razumem te. Ako ti treba više memorije, kupi je. Ako ti ne treba nemoj :D Jedino ako se plašiš da će DDR3 da poskupi dogodine

Ja na kućnom PC-u imam 8GB. Kada sam kupovao, dvoumio sam se da li da idem na 16, ali mislim da mi je ovo dovoljno za sada. Par puta se desilo da mi ovo bude malo, ali nije strašno. Na poslovnom imam 16GB, i tu malo češće prelazim preko 8GB, ali do sada nisam zauzeo sve.
 
Ne razumem te. Ako ti treba više memorije, kupi je. Ako ti ne treba nemoj :D Jedino ako se plašiš da će DDR3 da poskupi dogodine

Ja na kućnom PC-u imam 8GB. Kada sam kupovao, dvoumio sam se da li da idem na 16, ali mislim da mi je ovo dovoljno za sada. Par puta se desilo da mi ovo bude malo, ali nije strašno. Na poslovnom imam 16GB, i tu malo češće prelazim preko 8GB, ali do sada nisam zauzeo sve.

Ja kad sma kupovao pre par godina nadogradio 4 na 8 ..... onda shvatio da je 16GB kit (4x4) ... 7000din u emmiju .... prodao moj odmah sledeci dan i kupio 16GB .... da ne pricam kako sad to vredi vise nego sto sam tad platio :) a i realno arci se siroko :)
 
Ne razumem te. Ako ti treba više memorije, kupi je. Ako ti ne treba nemoj :D Jedino ako se plašiš da će DDR3 da poskupi dogodine.

Gledam za neki malo dalji period, jer ne verujem da cu na ddr4 sledece godine sigurno, treba da se slegne cela situacija na trzistu, a i konacno je posle duzeg vremena cena ddr3 stabilizovana koliko toliko. ;)
Uvek sam kuburio sa ram memorijom i u najgorem trenutku davao pare, kad je bila najskuplja, a bila mi je najpotrebnija. Pa ono sta znam, igre (pogotovo naredne godine), photoshop, net, lako se nadje namena. :)
 
Gledam za neki malo dalji period, jer ne verujem da cu na ddr4 sledece godine sigurno, treba da se slegne cela situacija na trzistu, a i konacno je posle duzeg vremena cena ddr3 stabilizovana koliko toliko. ;)
Uvek sam kuburio sa ram memorijom i u najgorem trenutku davao pare, kad je bila najskuplja, a bila mi je najpotrebnija. Pa ono sta znam, igre (pogotovo naredne godine), photoshop, net, lako se nadje namena. :)

+1
Takodje ne planiram prelazak na ddr4 u skorije vreme tako da razmisljam o dodavanju jos jednog modula od 8gb. Najvise zbog igrica, iako ovih 8gb bi trebalo da bude dovoljno...
 
Meni samo jos jedna plava HyperX od 8GB i to je to :)
 
Ne može se ostati bez memorije kad OS kreće da swapuje na 60% :D (linux, ne znam kako tačno win funkcioniše). Ako imaš SSD, ne primećuje se toliko, ali ako imaš klasičan HDD, onda zna bude zeznuto.

Ja kad pravim pauzu u poslu, i hoću da odigram nešto, ne gasim ništa od programa u kojima radim. Ostaju otvoreni mail klijent, borwseri, CAD program(i), office, nekad pustim AV/AM scan za to vreme.
 
Minimum 4GB sa obicnog korisnika, za virtualne masine ispod 8 GB ne vredi ni podizati.
 
ja sam se pitao bas ovo skoro i reko ajde malo da testiram... swap fajl ne koristim vec godinama tako da je iskljucen...

loadoavao sam mechwarrior online, heroes of newerth i hearthstone zajedno i sve je radilo... pokrenuo i photoshop i krenuo da otvaram manje slike... puko je na 3. slici :) sa 8gb, bez swapa, pa vi vidite

preporucio bih svakome da odradi isto ovo, pokrenite nerealno veliki broj stvari i pratite zauzece memorije, dodajte polako dok ne prokljuca :) tada znate koliko vam je memorije "dovoljno"
 
16GB memorije minimum je dosta. Imam 8 GB i kažem malo je.
 
Kad vidim da su pale cene, razmšljam da li da dupliram ovo što imam. Iako znam da mi ne treba :D

Ma dupliraj :) Zato kada sam skoro sastavljao konf. uzeo sam jedan modul. Taman mi sada ostaje lufta za jos jedan od 8gb :D Ko zna mozda cene opet povilene sa ddr3.
 
Samo u sintetici i kod integrisanih grafickih kartica.
 
Probaj na 1333 pa na 1600 i reci mi ima li razlike. :)
 
ja imam na 2400 i ja u svemu osetim razliku.
 
pa pustim encoding x264/x265 na 3 masine i vidim, pustim video rendering itd...razlika uvek je vidljiva u utrosenom vremenu za isti materijal na primer.
 
Nazad
Vrh Dno