Šta je novo?

Koliko je RAM-a danas dovoljno?

Trenutno imam 6gb rama, I to je dovoljno za vecinu igara, ali dal da ulazem novac u vecu kolicinu (8gb stap je oko 40eur), tj da li cu osetiti poboljsanje u fps-u? Znam da sto veca kolicina bolji multitasking, ali mene konkretno zanimaju igre, tj da li se resava stuttering (koliko toliko) sa vecom kolicinom rama? Ili je stuttering uglavnom zbog manjka vrama? Ja igram na niskoj HD ready rez, pa sam misljenja da mi I ne treba grafika sa vecom kolicinom vrama (Unity ubogi radi u konzolnom fps-u na konfi iz potpisa) :)
 
@ivicanikolic34 znaci da uzmem jos jedan stap sa 4gb? Sto je najgore imam u ormaru jedan od 2gb, ali ploca sugava ima samo dva slota :p Pa ako neko hoce da se menja, ja njemu dva stapa od po 2gb patriot na 1333mhz, a on meni jedan od 4? Mislim ako ima neko takav na forumu, haha :)
 
U principu 6GB rama je sasvim ok ali ako nekog nadjes za menjazu (2x2 za 1x4) nece nista da skodi.
 
Uzmi 8GB sada, dok je jos jeftino. Pa cak i polovno za 30-35 evra.

Taman ces imati 12GB i biti miran duze vreme.
 
Poslednja izmena:
i ja sam trazio nekog da se menjamo moj 1x8gb stap za 2x4gb,jer ja imam slotova na pretek,ali niko nece. :)
 
i ja sam trazio nekog da se menjamo moj 1x8gb stap za 2x4gb,jer ja imam slotova na pretek,ali niko nece. :)
Uzmi jos jedan stap od 8GB i problem resen :)
Sta se tice teme,iako je 8GB trenutno dovoljno da ne secka,ono mikro seckanje u nekim novim naslovima nestaje tek sa 16GB ram-a,meni je 8GB sasvim dovoljno neko vreme.
 
ja jos nisam video osmi gigabajt uposlen kod sebe,a i na krdu drugih racunara.a pricamo o ultramodovanom skajrimu kod sestrica,CoD-u i ostalim kerefekama.pro potrebe i slucajeve iskljucujem,oni svakako znaju tacno koliko i kakvog rama im treba.dok mi je dualchannel itekako trebao kad sam ostao na integrusi,tacno je on falio da izgura unity igre kako treba. :)
 
Jel koristi ko od vas ramdisk?
 
ja jos nisam video osmi gigabajt uposlen kod sebe,a i na krdu drugih racunara.a pricamo o ultramodovanom skajrimu kod sestrica,CoD-u i ostalim kerefekama.pro potrebe i slucajeve iskljucujem,oni svakako znaju tacno koliko i kakvog rama im treba.dok mi je dualchannel itekako trebao kad sam ostao na integrusi,tacno je on falio da izgura unity igre kako treba. :)

Probaj Planetside 2. Pa onda napisi ovo :)
 
mislim da sam to probao prosle ili pretprosle godine,nije bilo frke sa 8gb.sad,dal' su u medjuvremenu nesto dobudzili nem' pojma.okaci SS ako ti nije tesko.
 
ja jos nisam video osmi gigabajt uposlen kod sebe,a i na krdu drugih racunara.a pricamo o ultramodovanom skajrimu kod sestrica,CoD-u i ostalim kerefekama.pro potrebe i slucajeve iskljucujem,oni svakako znaju tacno koliko i kakvog rama im treba.dok mi je dualchannel itekako trebao kad sam ostao na integrusi,tacno je on falio da izgura unity igre kako treba. :)

Probaj COD: Black Ops 3 :-devil-:
 
sestric pika,nije se zalio,kod njega su 2x4gb na 2133 predatori.kao sto rekoh,okaci SS sa task manager-om,ako ti nije tesko.
 
A kakva je situacija recimo sa programiranjem, web dizajnom, grafickim dizajnom? koliko takvi procesi jedu rama?
 
Te stvari već jedu RAM...ako se baviš nečim od toga, preporuč5ivo je bar 16GB. Sve preko toga je dobrodošlo, neće da se baci...
 
Za prva dva je 8GB dovoljno, a za graficki dizajn moze i 16GB biti malo (u zavisnosti sta podrazumevas pod njim).
 
upravo tako,bolje okaci tacno koji softver hoces da koristis pa ces dobiti precizniji odgovor.
 
Не знам да ли је ово право место да питам, али треба ми савет око паковања меморије. У
рачунару тренутно имам 3 ГБ ( 2 ГБ Кингстон 800 мхз + Трансценд 667 мхз) и другар треба да ми пошаље 2х2 ГБ OCZ Titanium DDR2 800мхз.
Оно што сам планирао то је да избацим овог Трансценда, и на матичној да остане Кингстон и да напакујем и овај ОЦЗ.
Да ли би оваква конфигурација правила неки проблем (знам, модули не би радили у dualchannel моду), матична ми је МСИ К9н Нео в2. Знам, цело комп је стари и оно да не може од бабе девојка, али тренутно се трудим да исцедим последње кванте снаге.
 
Ako su im voltaze iste, sigurno nece biti problema.
 
na papiru i da ostavis tog transenda bi trebao automatski da ocita SPD i da setuje prema sporijoj.eventualno da ides po parovima i da u cpu id-u ocitas napone i da predupredis neku nekompatibilnost po tom osnovu.ali,ja da sam na tvom mestu bi prvo probao na divlje,pa ako ne bude htelo,da se bakces sta i kako dalje.sama ploca ne bi trebalo da pravi probleme,podrzava do 8gb i podrzava i 667 i 800.
 
Dakle za neku masinu koja treba dosta toga da zadovolji ipak je pametnije ici na 16GB i miran si neko vreme
 
ne funkcionise to tako.zavisi od potreba i od softvera koji planira da se vrti.nekom zvrji prazno 4gb,nekom je i 32gb malo.
 
U principu, memorije nikad dosta. Stvar je sve sa koliko budzet raspolaze i koje su ti potrebe. 8GB je neki standrard, kao sto je do skoro bilo 4GB itd. kada to kazem prvenstveno mislim na neki gejming. A sa 16GB bi trebalo da si miran na malo duze staze.
 
Dok ja prosečno koristim 6GB...
Danas se veoma lako popuni RAM pri bilo kakvom multitasking-u.
Ako otvaraš do dva taba, i imaš eventualno player u pozadini možeš da prođeš s tim.
Ja imam 3GB RAM-a na telefonu poređenja radi.
 
Dva taba retko ;) Obično 10-20 u Firefoxu, poneki u SlimJetu, a foobar2000 je skoro neosetan. Uz to, na poslu mi obično radi i neki od programa iz Officea (Word, Excel...) plus Thunderbird i gomila koječega u tray-u :)

Na telefonu i tabletu imam po 1GB i sve je ok, imho.
 
Iskoristiću ovu temu sa svojim pitanjem tj. problemom oko RAM memorije

Imam 8 GB Silicon power CL 11 1600 mhz (4x2) RAM memorije.

Do nedavno je prepoznavao svih 8 GB (Win 7 Ultimate 64bit), a evo već par dana prepoznaje samo 4 GB.

CPU Z vidi oba modula po 4 GB.

Šta da radim ? U čemu je problem ?

Hvala unapred na odgovorima.
 
Nazad
Vrh Dno