Šta je novo?

Koliko je RAM-a danas dovoljno?

[/QUOTE]

Probaj da menjas mesta modulima. Mada ti je to svakako nebitno jer ne dobijas nista na 800Mhz.[/QUOTE]
Vec sam menjao...nista. Pa kako ne dobijam nista,zar nije brze na 800 nego na 667?
 
Pitao sam jer mi je palo na pamet da tu mozda pise default vrednost koju imas kad bocnes ram u plocu, a tu pokazuje bas tu vrednost.

Meni je 1333 bila def.vrednost, na 1600MHz je podesen multiplier, a do 1920 je fsb doterao.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Imam jedan problem.... dodao sam u racunar (stariji malo) 4x 1gb ddr2 posto sam skoro instalirao windows 10, pa se mucio na 2gb ram-a. Sve su 6400, znaci rade na 800mhz. Odnosno sve bi trebalo da rade na 800....al u mojem kompu nece... Pogledajte prilog 229770

Pa možda ti ploča i procesor ne podržavaju 800MHz? Tako je i kod mene na starom kompu, za matičnu piše da je maksimum 667MHz memorija i to će tako i biti stavio ti na nju 10000MHz ili 800, ona će da spusti klok na kom može da radi, kao i sada sa KabyLake i SkyLake, kupiš 2400MHz, a ono ti spusti na 2133MHz za SkyLake. To što piše 333 to ide puta 2, pošto je ddr2 i dobiješ 666 (667), lepo napišeš koja je matična ili sam odeš na njen sajt i vidiš koje memorije podržava i mirna bačka.
 
Poslednja izmena:
Pa možda ti ploča i procesor ne podržavaju 800MHz? Tako je i kod mene na starom kompu, za matičnu piše da je maksimum 667MHz memorija i to će tako i biti stavio ti na nju 10000MHz ili 800, ona će da spusti klok na kom može da radi, kao i sada sa KabyLake i SkyLake, kupiš 2400MHz, a ono ti spusti na 2133MHz za SkyLake. To što piše 333 to ide puta 2, pošto je ddr2 i dobiješ 666 (667), lepo napišeš koja je matična ili sam odeš na njen sajt i vidiš koje memorije podržava i mirna bačka.

Proverio sam to vec...podrzava procesor, podrzava ploca na 800... e mozda je ovo problem, ali ja ne znam sta to znaci...
Na tri memorije stoji broj 5 (zaokruzeno je na slikama) , a na cetvrtoj broj 6.ddr2prva slika.JPG ddr2druga slika.JPG
 
Udji u BIOS i stavi da radi na 800MHz a latence stavi 6-6-6-18-24 i to je to.
 
Moras onda da procackas u BIOSu i da uneses 6-6-6-18-24 i da stavis 800MHz. Tu je negde gde se podesava 800MHz. Koji je naziv ploce?
 
I šta to znači? Da ne kupujemo brži RAM jer će raditi na 2133? :D Hoće...dok ne učitaš XMP.

Ne znam šta znači, ja kad sam kupovao bila je ista cena za 2133 i 2400, ja uzeo 2400 iako imam skylake i radi mi na 2133, xmp stoji na disable i jedina je opcija disable u biosu. Bios neću da nadograđujem samo zbog toga, dok radi, radi. Ne radi mi ni asusov aisuite 3, ne mogu da menjam boju led, zato sam je i isključio u biosu pošto mrzim narandžastu boju, ne mogu ništa od te šminke ali zato komp leti, prelazak sa athlona 4800+ i 2 gb rama pravi ogromnu razliku.
 
Moras onda da procackas u BIOSu i da uneses 6-6-6-18-24 i da stavis 800MHz. Tu je negde gde se podesava 800MHz. Koji je naziv ploce?

Na prvoj slici se vidi kako je bilo pre 20170526_171415.jpg
na drugoj sta sam promenio 20170526_171427.jpg
i na trecoj sta sada kaze cpu z ram4.JPG
Moze li na nekom drugom mestu da se promeni to 6-6-18-24 il mora samo u bios-u?
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta znači, ja kad sam kupovao bila je ista cena za 2133 i 2400, ja uzeo 2400 iako imam skylake i radi mi na 2133, xmp stoji na disable i jedina je opcija disable u biosu. Bios neću da nadograđujem samo zbog toga, dok radi, radi. Ne radi mi ni asusov aisuite 3, ne mogu da menjam boju led, zato sam je i isključio u biosu pošto mrzim narandžastu boju, ne mogu ništa od te šminke ali zato komp leti, prelazak sa athlona 4800+ i 2 gb rama pravi ogromnu razliku.

Pa znaci ti to da ti maticna ne vidi nista brze od te brzine. Napisi koja je maticna cisto da se bude 100% sigurno da li ti maticna podrzava brze od 2133 ili ne. Jer ako ti sa ddr4 ne mozes brze pa ja sa mojom matorom plocom i ddr3 idem na 2133 memoriju.
 
Već se pitam da li je 8gb rama dovoljno za neki ozbiljniji gaming, pošto me uzbacuje od kad instalirah Windows 10 kako nemam dovoljno memorije a i posle odredjenog vremena kreće malo da se muči i laguje? :(
mada sam cepao fifu 17 i Pes 17 dok god Witchera 3 je sve bilo smooth. Podesavanja su na ultra/high
 
Ja sam ostao kratak za ram memoriju, sve drugo sam kupio. Za 8 bi i skupio nekako, ali sam odlučio da je 16 za mene taman! Cekam lovu i kupujem 16 cim skupim..

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Već se pitam da li je 8gb rama dovoljno za neki ozbiljniji gaming, pošto me uzbacuje od kad instalirah Windows 10 kako nemam dovoljno memorije a i posle odredjenog vremena kreće malo da se muči i laguje? :(
mada sam cepao fifu 17 i Pes 17 dok god Witchera 3 je sve bilo smooth. Podesavanja su na ultra/high
Tebe nešto drugi zeza.
Verovatno neki windows bag ili Spyware i tome slično. Pogledaj kad se napuni memorija šta je u njoj, mada bolje piši h nekoj drugoj temi.

Sa ovim 6/8 jezgralnim procesorima I najavljenim grafičkim kartama mislim da će relativno brzo 8gb biti malo iako to trenutno nije.
 
Tebe nešto drugi zeza.
Verovatno neki windows bag ili Spyware i tome slično. Pogledaj kad se napuni memorija šta je u njoj, mada bolje piši h nekoj drugoj temi.

Sa ovim 6/8 jezgralnim procesorima I najavljenim grafičkim kartama mislim da će relativno brzo 8gb biti malo iako to trenutno nije.

Malo sam optimizovao Windows i očistio, uzeo Fifu 18, 3 sata na ultra radi kao sat. Ram tera do 6,5 gb-a, tako da je za sada 8gb sasvim dovoljno.
 
Mozda bi fifara uzela i više rama, al' nema [emoji28] ne moze da pise 9 kad imas 8, plus od tih 8 malo za win i ostale pozadinske zezancjje, to je moje neko razmišljanje, da ti je povukla maks rama što moze da povuce.. a to je tih 6.5

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
^(N)
8GB za vecinu sasvim dovoljno. Kome treba vise za posao nema problema da kupi i 32GB :)
 
Kod mene na Win 10 je trenutno stanje 6855 MB in use, ~4500 stand by i ~4700 free tako da je 16 GB dovoljno i da preliva za Win 10, 8 GB bi bilo optimalno.
 
Po sadasnjim cenama ne vredi kupovati niti jedan ram. Prosle i pocetkom ove godine su cene bile u redu. U odnosu na sadasnje, odlicne. Ali to je davno proslo vreme s obzirom na ovo bujanje za koje kazu da nece stati. Secam se Cruciala koji je kostao 3980 dinara (8gb) 2133 ddr4. Cena istog modula sada prelazi devet i po hiljada. Kajem se sto tada nisam kupio Kingston Savage 2x8 ili 4x8.
 
Poslednja izmena:
@AleksandarNS
u pravu si...

Nego dali se zna kad ce poceti cena da pada, dali ima neko informaciju
 
Priča se da će nestašica potrajati do prve četrtine 2018te a da će od polovine početi polako da padaju.
 
Jedno pitanjce, da li memorija kingston hyperx fury Black 2400MHz 8GB DDR4 može da se potera vise od 2400 i ako može koliko. Hvala

Sent from mTalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno