Šta je novo?

Tesla L7 Quad

ljudi nije to nikakvo muuuu. ekran treba da ima foliju na sebi, i jako je dobro sto je dosla fabricki zalepljena, to je meni veliki plus. ne bih je skidao. sad sto je problem pa je ekran los to je druga stvar, ja na svim uredjajima koje imam imam foliju. doduse nemam na tabletu, ali on se svakako sklapa i ne treba mu.

koji ljudi? nas ovde ima jedan.
ne znam sta pokusavas da mi objasnis, ova fabricka folija je kvarila osetljivost. ne znam da li je bila dobra za nesto drugo, to cemo da vidimo.
ti slobodno stavljaj sta hoces na svoje uredjaje. jel imas uopste teslu quad?
 
ma treba da kupim tog teslu, zato sam u ovoj temi. ja imam i5 tablet
 
Vratili su mi tablet sa servisa sa objasnjenjem da je ispravan i da nisu uoceni navedeni problemi (koje da su pokusali da uoce mogli su za ~5-10min rada bilo kakvog, tipa video, igrica, antutu ma bilo sta "zahtevno) i reinstalirali su mu sistem!?
Na licu mesta sam testirao sa antutu benchmarkom i posle nekih 10min je opet failovao, pokazao sam i sluzbenicima telekoma. Popizdeo sam i raspravljao se sa sefom dobrih 1.5h. Ne vredi oni su tako dobro ogradjeni od svega jel su jbni gigant i moze im se, ni ugovor ne mogu da ponistim jel navodno oni su meni isporucili uslugu tj internet i dobicu ispravan uredjaj!?. Uredjaj je opet poslat na servis ovaj put sa mega detaljnim objasnjenjima.

Inace sef poslovnice na terazijama ne zna engleski! posto sam mu ja diktirao sta da pise. na "Due to thermal event brightness will throttle down" covek je napisao "Do too termal ivent, (tu me je pitao da li se event pise ivent i od te tacke sam mu ja diktirao, ne smem da zamislim kako bi izgledao ostatak recenice na engleskom. Katastrofa kako se ovde dobijaju poslovi na "polozaju" ej MTS ima sta mozda 7-8 poslovnica u celom BGu? znaci 7-8 sefova poslovnica i eto kakav papak radi na terazijama. Da kazes da je mator pa ono, nego mlad ima mozda 35god. Trazio sam raskid ugovora, kaze moze al da platim 24x 1700rsd tj ono sto sam bio duzan u ugovoru kroz 2 godine.

Zahtev da pricam sa nekim ko moze da utice na celu situaciju je odgovoren sa ne postoji takva mogucnost sem da saljem mail na [email protected] i cekam od 8 do 10 radnih dana na odgovor. Inace jos uvek cekam odgovor na prvu zalbu sa te mail adrese sada vec jedno 25 dana..... UZAS kakav je MTS ako vam se zatrefi neki problem ne postoji nikakava mogucnost napustanja njihovog veoma linearnog pravilnika, nikakvi dogovori nista jednostavno ste u q.

Sad moram da cekam opet nedelju dana da vidim sta ce biti u servisu. Inace imam prava na nov uredjaj samo ako sam doneo na reklamaciju do 72h od preuzimanja istog, hvala bogu pa jesam inace mogli bi da me vuku i za to posto odbijam da preuzmem tablet koji je hardverski popravljan, nedolazi u obzir da mi umesto novog uredjaja popravljaju "nov" uredjaj.

Uglavnom odvratno iskustvo sa telekomom koje traje vec duze od 3 meseca, prvo za dobijanje uslova za vecu brzinu neta koja je odobrena 3x i odbijena 4x u toku ta 3 meseca, 3 tableta koja su mi izmakli (rasprodato) iako sam se prijavio za iste, kad odes u poslovnicu kazu ti krastavac nema vise, mozete da se prijavite za drugi uredjaj i onda opet ide provera linije itd itd sto traje oko 7 dana.

Kazem slatko bih ponistio ugovor i presao na sbb 25/2mbps za 1500 rsd

I najveca sam ****** ispao kada su mi ponudili samsung al uz doplatu 3000rsd vs tesla za 1 dinar, da sam znao da nasi nesposobnjakovici iz komtrade sklapaju nebih se tako zajebao. Al dobro iz greska se uci.... valjda..


--
 
Poslednja izmena:
zahladnelo sinoc, reko daj da vidim, pustio seriju 720p 5min mu je trebalo da potamni ekran... poludecu, poslao sam mail tehnickoj podrsci i zvacu danas servis da pitam, to nije normalno. Inace ako me ne lazu softweri za indetifikaciju procesora itd, on radi na 1.83 a stock je 1.3 AKO je to istina ovi iz komtrade su takva stoka da nemam reci, overklokovali procesor da se bolje prodaje... mene su tako i kupili, i ogradili se sa cinjenicom DO 1.83ghz pise. Posle ce da izbace fix koji ce da ga spusti na ~1.4-1.5 i eto... Mozda gresim i lupetam al tako vidim to iskreno.

Mogao sam da biram izmedju lenovo istih specs samo cpu na 1.3 vs ovaj na 1.83. Eto sta sam izabrao, doduse nisam znao da je "Tesla" nas, tek kada sam dosao kuci sam video da komtrade sklapa i odma sam se facepalmovao al sta je tu je..

Druze imam istu ponudu i ne znam koji do 2 da odaberem. Ali tvoj komentar me je tako iskreno nasmejao da ti se zahvaljujem na tome :D
 
Konacno uz dosta cimanja sa servisom su mi odobrili nov uredjaj, zvao poslovnicu posto imam broj od sefa jel me sa njega zvao vec, nece da se javi 10x na kraju se javio, reko sefe imali smo podugacak razgovor pre nekih nedelju dana siguran sam da me se secate. Reko odobren mi je nov uredjaj, hteo bih da rezervisem da kad dodjem da me ceka, proverio nemaju crni, samo beli. Sad cekam da iz magacina donesu crni pa da ga preuzmem. Ima na licu mesta jos sa folijom itd da ga testiram nema leba da podpisem da sam preuzeo arapat pre nego sto se uverim da i sledeci nije isti ko predhodni.

Druze imam istu ponudu i ne znam koji do 2 da odaberem. Ali tvoj komentar me je tako iskreno nasmejao da ti se zahvaljujem na tome :D

Iskreno ako bi Tesla radio kako treba, ako se samo meni uvalio los komad, uzeo bih Teslu, ako to nije slucaj uzeo bi bilo sta sem Tesle. Znam da nije neka pomoc al barem testiraj na licu mesta 10tak minuta, ponesi usb sa antutu benchmarkom APK skini preko neta na komp, tamo uz telefon (tesla) dobijas usb kablic uz pomoc kog mozes da prikacis usb na telefon, instaliraj aplikaciju i pusti da runnuje performance test do kraja ako ti zatamni ekran sa porukom znas sta ti je ciniti...
 
Poslednja izmena:
Dobio sam novi tablet, zapakovan itd. Ista prica kao sa predhodnim, na antutu je uspeo da throttluje osvetljenje vec posle 6-7min, na video za sada nije, mada nisam mnogo testirao, na angry birds trke neke posle 10tak min, na instaliranje aplikacija, podesavanje telefona itd isto... Jako sam razocaran, ne znam da li vredi zaliti se telekomu kad je ocigledno da su im svi tableti isti, ili cela serija. Zanimljivo je da sam dobio tablet kom je serijski broj xxxxxxxxxx2778 a sad novi je isti brojevi samo 2779. Postoji mogucnost da je problem i u verziji androida itd al takodje sumnjam da ce komtrade da izbaci update na lolipop ili bilo kakve fixove... Posto oni tvrde da je sve super i bajno. 2 uredjaja za redom isti problem, ili su telekomu uvalili fail seriju ili su im svi takvi.
Preporucujem da izbegavate uredjaj ako ne zelite da vam svaki 10min skida osvetljenje progresivno, sve dok ne ostavite tablet da se ohladi...
Sto se mene tice zvacu sutra sefa poslovnice u nadi da posto se isti problem ponovo manifestuje itd da zamenim za drugi uredjaj samsung po mogucnosti i doplatim, videcemo sumnjam da ce mi dati..
Ako nista drugo barem sam naucio iz ovoga da nikad vise u zivotu ne kupujem random shabanske marke uredjaja samo zato sto "daju vise" za isto para od proverenih proizvodjaca...


Btw na oba tableta sam imao neku Intelovu aplikaciju koja ima gomile podesavanja, nazalost iz nekog samo Komtrade-u poznatih razloga aplikacija je cela na KINESKOM jeziku koji nazalost ne razumem tako da dzaba mi sve, cak je i naziv aplikacije na kineskom, pomislio sam da mozda tu moze negde da se nesto vezano za procesor, grejanje ili osvetljenje podesi ali dzaba mi kad nisam kinez..
 
Poslednja izmena:
vrati ga odmah. zar nisi rekao da ces da ga probas odmah u poslovnici? za update se ne nadaj. zar mislis da ce comtrade da arci dragocene strucnjake koji rade na razvoju sledeceg uredjaja tako sto ce da ih uposli da prave update za postojece uredjaje? pobogu, pa ko ce da vrsi rigoroznu kontrolu kvaliteta u kineskim fabrikama, da se ne bi desile takve stvari koje su se desile tebi? jer pobogu tesla nije rebrandovani kineski uredjaj, svi tesla uredjaji prolaze vrhunsku kontrolu kvaliteta koju vrse nasi strucnjaci koji su naravno ucestvovali i u razvoju. zato je tesla srpski brend.

i ta intelova aplikacija sto se potkrala nasim strucnjacima koji su ucestvovali u razvoju, ostala je na kineskom jer oni znaju kineski, pa su zaboravili da prevedu.

nina, oglasi se. objasni coveku sta znaci comtrade kvalitet i zasto na 100% srpskom tabletu postoji kineska aplikacija? to zbog ovih silnih kineza koji rade kod nas, da se osecaju kao kod kuce?
 
Probao sam u poslovnici, nazalost stigao sam tamo oko 20h, rade do 21, dok sam stigao na red, imao sam vremena samo da testiram sa antutu i pomislio sam mozda je zbog vestackog forsiranja, mozda nece u realnim uslovima, posto druga opcija je bila da ga ne uzmem al onda kao ne znaju sta, dodjite sutra kao pricajte sa sefom, al isto vam dodje. Drugo nemaju vise ovaj su 1 porucili, ma sta da kazem ne znam vise ni sam.

Zovem sutra sefa da vidim sta moze da se uradi jel ovo je uzas, kad kazem uzas, punjac je crkao, dok sam drndao tablet baterija ode na 15% i reko aj da ga zakacim na punjac, sve cool puni, sednem za komp, vratim se posle 30min on stoji na 33% napunjen i ne puni vise, odkacim, zakacim, promenim uticnicu, zamenim usb kabl, ma jok ne jbe 2% uopste ne registruje. Zakacim moj punjac od telefona i puni... Znaci punjac (adapter) je crkao za 15tak min rada?!?!? sta reci? kvalitet na nivou.... Kineski izmet i to tezak, pazi imam smrdljivi ZTE telefon koji je cist kinez budzetni pa nikad problema sa njim imao nisam...

Inace ja kolko znam Komtrade je manje vise samo kao ucestvovao u tome, inace tablet pravi Yuko kineska firma http://www.sc-digital.cn/ . Doduse nisam siguran za te informacije al to sam procitao na SK

Sad proces, vracam uredjaj oni opet moraju da salju u servis da servis potvrdi da uredjaju nesto fali kako bih dobio mogucnost zamene za novi al opet isti uredjaj, moracu da vidim da li su sposobni da naprave izuzetak i da doplatim za Samsung, ma makar i lenovo sta god samo ne ovu ubagovanu krsinu.

Najveci problem u svemu je sto sa Telekomom nema kome da se obratite, tipa ko manje firme odes trazis da pricas sa nekim ko moze da donese odluke itd na svoju ruku, ovde toga nema, i ovaj sef poslovnice je niko i nista tamo, nista on ne moze da preduzme. Jedini koji mogu su na [email protected] gde cekas odgovor na mail od 8-10 radnih dana, inace ja cekam evo vec 3-4 nedelje na odgovor sa istog, a primili su mail za to sam obavesten al odgovora nigde. Znaci nepostoji mogucnost da se na normalan nacin zalis nekome ko moze da ti izadje u susret i promeni bilo sta, ovi pajseri samo vicu nemamo mi takva ovlascenja, takve su procedure tralalalalala..

Ista prica je i sa komtrade, jedini nacin da ih kontaktiras je na njihovom sajtu da popunis formular ko mail i posaljes, i botovi ti odgovore one klasicne price " po nasim vrhunskim standardima sve je tiptop, vas uredjaj je izuzetak molim vas obratite se servisu tralalalaala"
 
Poslednja izmena:
ja stvarno verujem da su ti u mts zapali neki felericni uredjaji

imao sam taj model na testu, nije imao problema
ima ga par poznanika i ni oni nemaju problema

ali je stvarno sramotno to sto si dobio takav primerak u mts i sto si posle zamene opet dobio primerak sa istim problemom
 
Ali je problem sto skoro svi modeli imaju mnogoooo felericnih tableta, izgleda da smanjili broj ljudi koji kontrolisu kvalitet sa 5-6 na 2-3 ccc.
 
to je istina sto se tice felericnih

za sada mi se cini da nije bilo zalbi jedino na m8 i m8wk
i mozda na h785
 
ja stvarno verujem da su ti u mts zapali neki felericni uredjaji

imao sam taj model na testu, nije imao problema
ima ga par poznanika i ni oni nemaju problema

ali je stvarno sramotno to sto si dobio takav primerak u mts i sto si posle zamene opet dobio primerak sa istim problemom

ne znam da li racunas I mene u poznanike, ali ni ja nemam problema.

stillonja, to sto pokusavas da pokazes provajderu da je neispravnost je opipljivo pitanje. pregrevanje nije bas jednoznacna stvar, meni se javlja s vremena na vreme "...due to thermal event" ali to je I normalno kada ga koristim I drzim u ruci (tablet prim. aut.)
za ovu cenu mislim da je uredjaj ok.
 
Pisao sam ponovo i Komtrade-u, dobio sam odgovor ali nazalost sam pogresio tj zamenio redosled pocetka serijskog broja tako da nisu nasli nikakve informacije o istim. Poslao sam im sada ispravne serijske brojeve pa se nadam da ce mozda moci nesto da urade povodom toga.

Govedihno ja ni sa jednim uredjajem do sada nisam imao takve probleme, neki su se grejali ali nije im to ometalo rad, doduse iskreno telefon ZTE je imao probleme da se gasi od pregrejavanja pa su fixovali tako sto su 1.3 procesor smanjili na 1.0...
Iskreno istina je da meni lakse zasmetaju stvari nego prosecnom korisniku, ali da li bi voleo da svaki put posle koriscenja tableta za gledanje videa, igrica, cackanje aplikacija, koriscenja browsera moras da cekas da se ohladi da povrati osvetljenje koje uzgred receno moram rucno da vratim smanjivanjem skale brightness pa dizanjem na max opet jel ona ostane na max posle due to thermal event ali osvetljenje padne, kada problem prodje osvetljenje stoji na navodnih 100% a ustvari je na npr 20% na skali od 1 do 100%, te moras rucno svaki put da vracas to....

Ja idalje imam sumnje da je problem softverske prirode i previse rigoroznim anti overheating podesavanjima ( skoro sam siguran da na 40c na procesoru je trigger da pocne da zatamnjuje ekran) do kojih ja bez rootovanja i dubokog cackanja androida ne mogu nista. Cak mislim da kada bih uspeo da ga prebacim na 5.0 android da bi problem nestao, nazalost ne postoji update za teslu.


Takodje sam se cuo sa sefom poslovnice MTSa na terazijama koji je upoznat sa celom pricom, nista ne vredi njihova procedura ostaje ista bez izuzetaka, tacno da vam je 15ti uredjaj neispravan po redu ponovo mora ista prica, prigovor, slanje uredjaja u servis da serviser potvrdi i izda nalog za drugi, ali mogucnost zamene za drugu marku ne postoji sem da probam da pisem molbu na mail na koji se ceka odgovor nedeljama da se raskine ugovor i ponovo napravi novi sa drugim uredjajem... Telekomove procedure i pravila su uzas zivi...

A za punjac mi kaze dodji ako oces dacemo ti od predhonog tableta, posto je ovaj crkao... Dobro da barem za to ne moraju da pisu zahteve i salju u servis kako bi mi u servisu odobrili novi punjac.
 
Poslednja izmena:
Pisao sam ponovo i Komtrade-u, dobio sam odgovor ali nazalost sam pogresio tj zamenio redosled pocetka serijskog broja tako da nisu nasli nikakve informacije o istim. Poslao sam im sada ispravne serijske brojeve pa se nadam da ce mozda moci nesto da urade povodom toga.

Govedihno ja ni sa jednim uredjajem do sada nisam imao takve probleme, neki su se grejali ali nije im to ometalo rad, doduse iskreno telefon ZTE je imao probleme da se gasi od pregrejavanja pa su fixovali tako sto su 1.3 procesor smanjili na 1.0...
Iskreno istina je da meni lakse zasmetaju stvari nego prosecnom korisniku, ali da li bi voleo da svaki put posle koriscenja tableta za gledanje videa, igrica, cackanje aplikacija, koriscenja browsera moras da cekas da se ohladi da povrati osvetljenje koje uzgred receno moram rucno da vratim smanjivanjem skale brightness pa dizanjem na max opet jel ona ostane na max posle due to thermal event ali osvetljenje padne, kada problem prodje osvetljenje stoji na navodnih 100% a ustvari je na npr 20% na skali od 1 do 100%, te moras rucno svaki put da vracas to....

Ja idalje imam sumnje da je problem softverske prirode i previse rigoroznim anti overheating podesavanjima ( skoro sam siguran da na 40c na procesoru je trigger da pocne da zatamnjuje ekran) do kojih ja bez rootovanja i dubokog cackanja androida ne mogu nista. Cak mislim da kada bih uspeo da ga prebacim na 5.0 android da bi problem nestao, nazalost ne postoji update za teslu.


Takodje sam se cuo sa sefom poslovnice MTSa na terazijama koji je upoznat sa celom pricom, nista ne vredi njihova procedura ostaje ista bez izuzetaka, tacno da vam je 15ti uredjaj neispravan po redu ponovo mora ista prica, prigovor, slanje uredjaja u servis da serviser potvrdi i izda nalog za drugi, ali mogucnost zamene za drugu marku ne postoji sem da probam da pisem molbu na mail na koji se ceka odgovor nedeljama da se raskine ugovor i ponovo napravi novi sa drugim uredjajem... Telekomove procedure i pravila su uzas zivi...

A za punjac mi kaze dodji ako oces dacemo ti od predhonog tableta, posto je ovaj crkao... Dobro da barem za to ne moraju da pisu zahteve i salju u servis kako bi mi u servisu odobrili novi punjac.

Poštovani,

Nakon Vašeg mail-a smo kontaktirali naš ovlašćeni servis, koji nam je našao radne naloge gde piše da Vam je predat ispravan novi uređaj a da prvi niste ni hteli da popravljate.
Opet smo testirali uređaj u skladu sa ovim što ste vi naveli da je problem i nije nam se ništa pojavilo. Molimo Vas da nam detaljnije opišete pod kojim uslovima ste testirali uređaj, kada su Vam se ovakve stvari dešavale?

Hvala unapred i pozdrav,
Nina
 
Poštovani,

Nakon Vašeg mail-a smo kontaktirali naš ovlašćeni servis, koji nam je našao radne naloge gde piše da Vam je predat ispravan novi uređaj a da prvi niste ni hteli da popravljate.
Opet smo testirali uređaj u skladu sa ovim što ste vi naveli da je problem i nije nam se ništa pojavilo. Molimo Vas da nam detaljnije opišete pod kojim uslovima ste testirali uređaj, kada su Vam se ovakve stvari dešavale?

Hvala unapred i pozdrav,
Nina

Strašno je to kako niko ne vidi gde je problem, @stillonja je potpuno upravu za ovaj problem,jednostavno se posle par minuta korišćenja pojavljuje problem,ali je vidljiv kada je osvetljenje na max.Toliko o praćenju kvaliteta
 
Strašno je to kako niko ne vidi gde je problem, @stillonja je potpuno upravu za ovaj problem,jednostavno se posle par minuta korišćenja pojavljuje problem,ali je vidljiv kada je osvetljenje na max.Toliko o praćenju kvaliteta

Poštovani,

I Vas i @stillonja sam pitala u čemu je problem sa Vašim uređajima, zatim sam sve to probala sa uređajem koji se nalazi ispred mene i nisam ih uočila. Takođe, izveštaj iz servisa mi govori da ni oni nisu mogli da detektuju sta je bilo sa uređajem.
Pitam Vas kako bih uspela da uočim u čemu je problem i kako bismo što pre rešili situaciju.

Pozdrav,
Nina
 
Hvala na odgovoru Nina, Problem se javlja kada se koriste zahtevnije aplikacije, kao sto su igrice, HD video, desavalo se da zatamni ekran cak i dok skida aplikacije sa google play. Kao sto je Markic naveo problem se desava kada brightness podignete na 100% ( ja tako drzim non stop jel mi tako odgovara) i u toku rada sa pomenutim aplikacijama izacice poruka na sredini ekrana "Due to thermal event brightness will throttle down", moram da ponovim nije ERROR nego OBAVESTENJE, on istog trenutka smanji osvetljenje za nekih 30-40% bez da se to odrazi na slajder za brightness ( na slajderu za brightness idalje stoji na 100% iako nije) a samo obavestenje nestaje u roku od 1-2sec. Osvetljenje ostaje smanjeno ili se dodatno smanjuje u zavistnosti da li nastavite da "pregrejavate" uredjaj ili ga ostavite da se hladi.

Moja preporuka je da pustite benchmark od Antutu (imate na google play) npr i kada dodje do ~80-90% progresa na opstem testu stabilnosti zatamnice ekran. ( toliko mu treba da dodje do te tacke iz licnog iskustva).

Inace poruka dolazi od samog sistema tj androida. Ali se desava cim procesor dotakne 40c sto je smesno. Zasto je tako ja ne znam, drugima sa androidom 4.4 na uredjajima drugih marki se to ne desava, evo brat ima Xperiu Z i telefon se pre uzari od vreline nego sto izbaci takvu poruku, moj telefon takodje itd..

Mozda cak resenje lezi u toj intelovoj aplikaciji koja se nalazi na svakom tesla l7 quad tabletu ali je aplikacija na kineskom tako da nemam mogucnosti da razumem ista, ali sam video da ima jako mnogo podesavanja vezanih za sistem, a gledano da je intel aplikacija i da je najverovatnije povezana sa sistemom moguce da tu ima neka overheating prevention podesavanja koja nazalost jel nismo kinezi nebih umeli da nadjemo i iskljucimo.

Ponavljam stvarno najiskrenije verujem da problem lezi u softveru a ne u hardveru. Posto sam testirao uz dosta igrica koje inace ne koristim nit me zanimaju, neke su dosta sarene i tako jako osvetljene da kada potamni ekran nije drasticna razlika ali uz film npr se to oseti dosta vise.
Takodje te promene osvetljenja nisu tako strasne u kucnim uslovima gde nemate sunce tj suncevu svetlost direktno na ekranu, ali na otvorenom kada pocne da zatamnjuje ekran uglavnom sve sto vidim je odraz svoje glave u ekranu a sve manje sam ekran i sta je na njemu.


Sto se tice servise da ja sam trazio nov uredjaj jel ako kupite nov uredjaj normalno je da ne zelite da ga otvaraju i popravljaju prvi dan... to vise nije novo.. Tako da tacno je da sam trazio zamenu, ali takodje su u servisu naveli da su uocili problem i da zato odobravaju zamenu. Problem je primecen i od strane telekomovih radnika na terazijama imam sve na papiru tj nalogu.


Reci cu jos jednom, najlakse da uocite problem je da tablet da radi antutu benchmark za generalnu stabilnost aparata, kada dodje oko ~80% progresa pocnite da gledate i videcete da pre nego sto zavrsi test izacice obavestenje.

Evo vam i link za Antutu ako zelite Antutu

--
 
Poslednja izmena:
Hvala na odgovoru Nina, Problem se javlja kada se koriste zahtevnije aplikacije, kao sto su igrice, HD video, desavalo se da zatamni ekran cak i dok skida aplikacije sa google play. Kao sto je Markic naveo problem se desava kada brightness podignete na 100% ( ja tako drzim non stop jel mi tako odgovara) i u toku rada sa pomenutim aplikacijama izacice poruka na sredini ekrana "Due to thermal event brightness will throttle down", moram da ponovim nije ERROR nego OBAVESTENJE, on istog trenutka smanji osvetljenje za nekih 30-40% bez da se to odrazi na slajder za brightness ( na slajderu za brightness idalje stoji na 100% iako nije) a samo obavestenje nestaje u roku od 1-2sec. Osvetljenje ostaje smanjeno ili se dodatno smanjuje u zavistnosti da li nastavite da "pregrejavate" uredjaj ili ga ostavite da se hladi.

Moja preporuka je da pustite benchmark od Antutu (imate na google play) npr i kada dodje do ~80-90% progresa na opstem testu stabilnosti zatamnice ekran. ( toliko mu treba da dodje do te tacke iz licnog iskustva).


Inace poruka dolazi od samog sistema tj androida. Ali se desava cim procesor dotakne 40c sto je smesno. Zasto je tako ja ne znam, drugima sa androidom 4.4 na uredjajima drugih marki se to ne desava, evo brat ima Xperiu Z i telefon se pre uzari od vreline nego sto izbaci takvu poruku, moj telefon takodje itd..

Mozda cak resenje lezi u toj intelovoj aplikaciji koja se nalazi na svakom tesla l7 quad tabletu ali je aplikacija na kineskom tako da nemam mogucnosti da razumem ista, ali sam video da ima jako mnogo podesavanja vezanih za sistem, a gledano da je intel aplikacija i da je najverovatnije povezana sa sistemom moguce da tu ima neka overheating prevention podesavanja koja nazalost jel nismo kinezi nebih umeli da nadjemo i iskljucimo.

Ponavljam stvarno najiskrenije verujem da problem lezi u softveru a ne u hardveru. Posto sam testirao uz dosta igrica koje inace ne koristim nit me zanimaju, neke su dosta sarene i tako jako osvetljene da kada potamni ekran nije drasticna razlika ali uz film npr se to oseti dosta vise.
Takodje te promene osvetljenja nisu tako strasne u kucnim uslovima gde nemate sunce tj suncevu svetlost direktno na ekranu, ali na otvorenom kada pocne da zatamnjuje ekran uglavnom sve sto vidim je odraz svoje glave u ekranu a sve manje sam ekran i sta je na njemu.


Sto se tice servise da ja sam trazio nov uredjaj jel ako kupite nov uredjaj normalno je da ne zelite da ga otvaraju i popravljaju prvi dan... to vise nije novo.. Tako da tacno je da sam trazio zamenu, ali takodje su u servisu naveli da su uocili problem i da zato odobravaju zamenu. Problem je primecen i od strane telekomovih radnika na terazijama imam sve na papiru tj nalogu.


Reci cu jos jednom, najlakse da uocite problem je da tablet da radi antutu benchmark za generalnu stabilnost aparata, kada dodje oko ~80% progresa pocnite da gledate i videcete da pre nego sto zavrsi test izacice obavestenje.

--


Poštovani,

Komunicirala sam opet sa servisom, gde mi kažu da takva vrsta problema nije uočena.
Da li bi mogao da mi pošalješ kratki video zapis gde će se videti situacija o kojoj pričamo ?
Zaista mi je žao zbog neprijatnosti koja se ponovila, potrudiću se da se ovo reši u najskorijem periodu :)

Pozdrav,
Nina
 
Ok ako oni nisu uocili zasto su napisali da je problem uocen na izjavi koja je poslata telekomu? bice zato sto serviser nije imao zivaca da sedne i 10min uradi ovo sto sam naveo u predhodnom postu nego jednostavno napisao zamena i cao zdravo... nebi bilo prvi put da takve gluposti vidjam, tako sam otisao u glavni servis ZTE od Telenora da bi mi rekli da ne moze da se popravi telefon i da jedino da platim 100e za novu maticnu plocu za telefon il da ga bacim. Klinac iz kraja je popravio telefon za 20min i telefon 2 godine kasnije radi savrseno...

Klip... znaci tesko je vama iz Komtrade da uzmete teslu i uradite ovo sto sam naveo gore 10min nego ja treba da vam snimam sad i radim vas posao za vas? super snimicu al kolko ce to da se vidi... Ja sam vam dao direktan nacin kako da reprodukujete problem, ali vase servisere to bas ne zanima preterano da rade...

U telekomu je papir od vaseg Pro mobi servisa na kome je serviser naveo da je uocen kvar i da je zato zamenjen telefon, mozda bi trebali da vidite ko je taj serviser koji tako lako daje nove uredjaje a da ne proveri prvo sam, klasicna bahatost servisera koji ne rade na procenat nego imaju fixnu platu sedeo tamo cackao nos ili popravljao isto mu dodje..
 
Evo klip,e sad kolko se vidi sta da ocekuje covek drugo kada snimas ekran od drugog uredjaja. Slika je izvrnuta pod uglom od 90c a ja nazalost nemam movie maker niti bilo koji program koji moze da rotira klip 90c trajno tako da nazalost ili u vasem playeru selektujte da rotira klip il ga gledajte sa iskrivljenom glavom sta da vam kazem sem da poruka izlazi pred kraj klipa. Klikni me
 
Poslednja izmena:
Nina trazili ste mi da Vam snimim, i sad nema odgovora dva dana?
 
Postovana Nina, ne znam da li pratite temu o modelu L7 3G, ako ne, recite vasoj podrsci da nam omoguci instaliranje Facebook aplikacije preko google play store, jer ne moze da se instalira na ovaj tablet, vise nas je probalo i ne moze cak ni kad se skine apk fajl.
 
Kako god bilo, gledano da meni uredjaj ne radi posao onako kako bih ja to zeleo, a i da ima dodatne propuste u vidu trunja/prasine pa cak i mogucnost vlage da udje u prostor izmedju touch screena i displaya jel nije izolovano od spoljnih uticaja sa gumom koja bi drzala taj prostor izmedju touch screena i displaya "hermeticki zatvorenim", a ima poveci otvor tacnije rupu napravljenu za micro SD karticu kuda predpostavljam vecina tih trunja ulazi. Vec imam trunje unutra iako sam tablet drzao u futroli a nisam ga muljao po pesku i slicno, moja predpostavka da bi vremenom bilo dosta sitnih truncica izmedju ekrana i touchscreena koje je ne moguce ocistiti a dok gledate ekran to se manifestuje skoro kao mrtvi pixeli itd... Da jasno mi je da to nebi svima smetalo ali takodje je osnovna stvar staviti kockasto parce gume koje ne kosta nista izmedju napomenutog mesta kako se nebi desavale te stvari. Unutar tableta pola stvari je samo zalepljeno nekom vrstom selotejpa pocevsi od zvucnika da stoji u mestu preko obe kamerice itd...Zadnji put kada sam imao priliku da vidim uredjaj bez toga je pre 11 godina na Nokia 3850 ako se dobro secam naziva... Uglavnom uredjaja sam se "otarasio" ne zelim da imam nista vise sa njim, nije vredan mog vremena i zivaca.
Srecno ostalima sa Teslom koji sve samo ne opravdava svoje ime.
Ja sam svoju lekciju naucio, nikada vise ne proverene proizvodjace i modele u zivotu necu uzimati.
 
Poslednja izmena:
Postovana Nina, ne znam da li pratite temu o modelu L7 3G, ako ne, recite vasoj podrsci da nam omoguci instaliranje Facebook aplikacije preko google play store, jer ne moze da se instalira na ovaj tablet, vise nas je probalo i ne moze cak ni kad se skine apk fajl.

Poštovani,

Uveliko radimo na rešavanju sporne situacije sa FB aplikacijom na ovom tabletu, čim budem imala više novosti obaveštavam vas.

Za ostala pitanja, stojim na raspolaganju.


Pozdrav,
Nina
 
nije potrebno resiti problem, vec samo utvrditi da postoji za pocetak. jos nismo ni taj stadijum presli....
 
Nazad
Vrh Dno