Šta je novo?

Tesla L7 Quad

dobro istina je da kad sam video da je intelov procesor uticalo je na odluku sta cu da uzmem, ali kao sto Corvus kaze nit se razumem nit me zanima preterano sta je u tabletima, zelim samo da radi kako treba, da pusta 720p video, da se ne koci browser, drugim recima jednostavno da mogu da ga koristim kako treba :p
 
da se ne koci browser
ovo ne moze NI JEDAN android ili ios tablet na svetu! NI JEDAN!!!!!

ja sam prodao svoj high end android tablet, doplatio za windows tablet sa i5 procesorom, pa i on JEDVA, ali JEDVA da ispunjava taj zahtev. prosto mi dodje da kukam kad ustanem sa desktopa, prosto mi dodje kao kazna da koristim bilo koji tablet -.-
 
pa za 1 tab ovaj radi posao nisam osetio kocenje, dok na telefonu ocu da poludim kada browsujem bilo sta preko bilo kog browsera.
 
telefon je zato telefon. namenjen da pozoves i posaljes sms. nije namenjen da browseujes internet. osim kad ti je preko potrebno, a ti nisi u mogucnosti da drugacije pristupis internetu,
 
Inace "testirao" sam opet tablet, 10tak min mu je trebalo danas po ovoj "hladnoci" da smanji osvetljenje, temperatura procesora je bila 40c baterije takodje 40c ako program cita kako treba. Ne razumem se u tablete al za komp to bi bile smesne temperature da se preduzimaju bilo kakve mere. Jel gresim ili tih 40c nije neka temperatura za drndanje u nekoj igrici i da zbog toga spusta osvetljenje? stvarno me zbunjuje u kojim temperaturama je problem tacno
 
i ja bih tako rekao, ali mozda temperatura neke druge komponente je problem? ja se stvarno ne razumem sta bi moglo jos da se greje u tabletu, eto za bateriju i cpu sam proverio u trenutku kada je android izbacio poruku da ce kako on kaze na fin nacin "due to thermal event" smanjiti osvetljenje ekrana... kapiram da kad zamenim sledeci ima da testiram na licu mesta 15tak min da vidim da se ne desava isto
 
pokreni antutu ili nesto slicno i drndaj ga tako sat vremena u radnji.
 
Hmm trazeci po netu neki ljudi tvrde da taj problem sa skidanjem osvetljenja imaju samo na kitkat android verziji, al ako je to istina kako onda nema vise korisnika sa istim problemom, il kako se drugi tesla l7 quad uredjaji ne ponasaju tako
 
nije tvoje da lupas glavu oko toga. tvoje je da trazis nov uredjaj...
 
Ljudi moji ko sve radi u ovom telekomu to je sramota, otisao sam jutros da odnesem tablet na reklamaciju, objasnio "operateru" sve itd i morao bukvalno rec po rec da mu diktiram sta da napise u reklamaciji, i to iako sam insistirao da spomene i recenicu koju android izbacuje tj "throttling brightness due to thermal event" on to nije znao kako da napise i tako... Objasnio sam da ne dolazi u obzir da preuzmem popravljan uredjaj, iskljucivo nov ja licno da ga odpakujem u poslovnici i testiram na licu mesta.
"sredice u najkracem mogucem roku" sto kod telekoma ne znaci apsolutno nista... Gledano da sam 3 meseca cekao da mi provere liniju za 20mbps...
 
valjda si shvatio da kod operatera ne rade ljudi koji su iz struke telekomunikacija, it, racunarstva i ostalih struka vezanih za to
kod operatera su radnici uglavnom sa poslovih skola i ekonomije

za vip to znam provereno, jer imaju onaj program "budi vip studnet" gde su na pocetku primali ljude sa adekvatnom strukom, ali su od jedne godine uveli da primaju i one sa poslovnih i ekonomskih studija i vrlo brzo su svi zaposleni postali ljudi te struke
 
Evo da javim da I ja imam taj problem na svom tabletu,jednostavno se posle par minuta rada smanji osvetljenje zbog temperature
 
Sto se temperature procesora tice, bar u mom slucaju kada izbaci tu poruku da zatamnjuje ekran, temperatura bude 40c sto nije nista specijalno, niti tablet bude vreo, daleko od toga da je vreo, mlak eventualno
 
Ja sam pitao isto da li je ima,pa mi rekoše ovde da nema,međutim ja pre neki dan nožem prođem po ivici ekrana,kad se ono odlepi folija.

pa sto ne kazes, nisam znao da je takva situacija, ja se vec pomirio da je los ekran. kad sam ga izvukao iz kutije, skinuo sam prvu foliju i mislio da je to sve.

sad cu da uzmem noz cim se vratim kuci. ima diskasapim macetom ako treba.

pozdrav za teslinu tehnicku podrsku. "reklamiraj ako ti se ne svidja", vrlo dobro.
 
Govedihno nema potrebe za nozem, ima sigurno negde uz ivice gde sa noktom mozes da ga razdzaras bez problema, ja kada sam izvalio da ima druga folija trebalo mi je 10sec da je skinem
 
Zdravo svima,

Što se tiče problema sa pregrejavanjem i osvetljenjem, savetujem vas da odnesete uređaj u servis kako bi utvrdili u čemu je problem jer je Tesla L7 Quad predviđen i testiran da radi bez potrebe da sistem smanjuje osvetljenje ekrana.
Stojim vam na raspolaganju za dodatna pitanja.

Pozdrav,
Nina
 
Zdravo svima,

Što se tiče problema sa pregrejavanjem i osvetljenjem, savetujem vas da odnesete uređaj u servis kako bi utvrdili u čemu je problem jer je Tesla L7 Quad predviđen i testiran da radi bez potrebe da sistem smanjuje osvetljenje ekrana.
Stojim vam na raspolaganju za dodatna pitanja.

Pozdrav,
Nina
To sam i uradio, jos cekam da vidim sta ce iz servisa da poruce, ocekujem nov uredjaj u svakom slucaju.


A sto se tice osetljivosti tj ne osetljivosti touch screena u vasem servis centru ( Pro mobi ) su mi licno rekli da se musterije redovno zale na losu osetljivost ekrana i da je razlog tome los kvalitet istog i da oni nazalost ne mogu nista da ucine povodom toga, tako da ne morate da se opravdavate jasno nam je mora tu i tamo da se ustedi ako ocete uredjaj za sitne pare
 
Poslednja izmena:
Govedihno nema potrebe za nozem, ima sigurno negde uz ivice gde sa noktom mozes da ga razdzaras bez problema, ja kada sam izvalio da ima druga folija trebalo mi je 10sec da je skinem

kolega, ovo je bio pokusaj sale. nisam mislio ni da uzmem macetu da iskasapim.
takodje, zaboravio sam sinoc ovo da uradim, tako da cu rezultate skidanja druge folije javiti naknadno.

a tehnicka podrska vec pocinje da zvuci kao bot. samo jos da kaze "for communication in english, please press nine"
 
dakle skinuo sam drugu foliju danas (noktom, ne hladnim oruzjem) i osetio sam se malo "muuuuu".
sad je osetljivost na dodir OK, kao i svi drugi uredjaji koje sam koristio, nista gore. da li je sada ekran vise glossy i da li je to dobro ili lose, u to ne ulazim.
po meni, ovo je sada sasvim dobar uredjaj za 10k i preporucujem ga uprkos porukama koje salje tehnicka podrska.

a da radim u ct servisu i da mi se stalno javljaju ljudi sa ovim problemom prvo sto bih uradio je da skinem pred njima foliju za sekund i rekao "izvolte, popravljeno". bilo bi mnogo muuuuu izraza lica.
 
slazem se da je uredjaj sasvim uredu ako bih izuzeo kvar koji ja licno imam :p
 
ljudi nije to nikakvo muuuu. ekran treba da ima foliju na sebi, i jako je dobro sto je dosla fabricki zalepljena, to je meni veliki plus. ne bih je skidao. sad sto je problem pa je ekran los to je druga stvar, ja na svim uredjajima koje imam imam foliju. doduse nemam na tabletu, ali on se svakako sklapa i ne treba mu.
 
Nazad
Vrh Dno