Šta je novo?

Rocket League

Ima, i to više prodavnica, nude po različitim cenama kredite, ali su priblizne.

Večeras sam probao da kupim kredite i nažalost, da bih primio kredite, morao sam da ispunim uslov da sam lvl XP 30, a ja sam 24. Probao sam preko RL exchange da ostvarim kupoprodaju, ali me uglavnom ovo muci. Inace, uslovi su sledeci:

You need to unlock trading in Rocket League

There are few requirements to unlock trade:
  • Buy a Starter pack or 500+ credits pack directly from the IN-GAME store.
  • Account level 30 or greater
  • 50 minutes in online matches on the platform that you are trading
  • Verified email on your EPIC account
  • Enabled 2fa on your EPIC account

Uglavnom, nakon sto mi nije ovo prošlo iako sam kupio taj famozni Starter pack za 4.1€, dobijes u njemu nesto kozmetike i 500 kredita, rekao sam im da mi odrade refund kupovine, i za nepuna 2 sata meni je legao kompletan refund (iako podrška iz prodavnice je pisla da može da potraje refund do 30 dana).

Posle sam kupio jednostavno kredite in-game, jos 500 i 1100 kredita, 4.1€+8.2€ i onda sam mogao da kupim ovaj F1 paket.

Meni se sviđa, ne izgleda Alpine A521 loše :).

Ko želi, neka me doda za prijatelja, pa da igramo ovako.
Steam: https://steamcommunity.com/profiles/76561198082854441/
Epic: zezam_krizu (za cross play platforme)
 

Prilozi

  • RL F1.png
    RL F1.png
    2.5 MB · Pregleda: 44
Namuči se ti baš. Ali bitno da si uspeo. Ja sam isto kupio taj formula paket još kada je prvi put izašao ali sam kratko igrao sa njim. Uvek se vratim na Fenec,Octane i Nisan.
Fenec nemam, vrtim isto skyline, octane, slabije dominus i najvise auto sa twitcha, ne mogu nikako naziv da mu zapamtim.

Dingo bih voleo da probam, vidim da ga hajpuju

Nego ima li ovde champ+ igraca? Treba mi savet kako da OSTANEM u champu, u par navrata svratio, trenutno imam 6/10 pobeda.
 
Fenec nemam, vrtim isto skyline, octane, slabije dominus i najvise auto sa twitcha, ne mogu nikako naziv da mu zapamtim.

Dingo bih voleo da probam, vidim da ga hajpuju

Nego ima li ovde champ+ igraca? Treba mi savet kako da OSTANEM u champu, u par navrata svratio, trenutno imam 6/10 pobeda.
C1/c2 u dvojkama, trojke slabo igram, mislim da nisam nikad usao u c1. Recept za ostanak je da igras sa nekim u paru i obavezno sa voice chatom.
Opet ponavljam, uzasno mnogo strumfova ima, ali se i oni mogu pobediti. Dosta ljudi ima odlicnu mehaniku, ali katastrofalno pozicioniranje, mislim da je u tome kljuc napretka za vecinu igraca...
 
Definitivno moramo skupiti ekipicu/timove jer dobijam nervne slomove sa randomima.
Kakav C1, jedva doguram do D4 u duo i zaredja mi se 10+ beskorisnih krelosa i padam na platinum... uopste mi nije jasan mm, sta takvi likovi traze u D4.
Nije mi jasno kako vi stizete do c1.
Najvise volim kada imam tipa 800 poena a saigrac 70, kao zadnja sada i izgubimo naravno.
 
Diamond
 
Ima samo do 3 :)
Salu na stranu, ima dosta ljudi koji samo jure loptu i igraju mnogo partija i imaju srece, pa dodju do nekog odredjenog ranka. Nama se desava da cela sesija bude 5-0 za nas, pa nas strunfovi ojade 5-0, i tako u krug...
 
Da, u pravu si, D3, mada ja ne pratim te rankove vec vidim kada mi naleti fina serija likova odkocim jedva gore, posle lose serije se drasticno srozavam...
Nego hocemo li igrati ili samo pricati u prazno? :)
 
C1/C2? D3?
Ajme mene nooba... - cries in Platinum I -
 
D3 i u duos i trios. Duos sa drugarom pikam, trios sa randomima.

Da bih napredovao morao bih da uletim u treninge i neke mehanike bolje da savladam, sto mi se ne da jer Rocket League igram iskljucivo iz zabave.

Redovno se rotiram i trudim se da ne ballchaseujem i mislim da je to jako bitno, sopstvena igra, a ne saigraci. Defence is key
 
Treba igrati treninge, pogotovo ove custom. Neke situacije su mi tu postale jasne i otvara potpuno nov pogled na igru. 15 minuta zezanja po custom treningu daje vise zabave kasnije.
Svakako je najzabavnije kad igramo private 2v2.
Prijavljujte se dalje, treba nam kriticna masa za neki diskord server ili nesto..
 
Imas Bench diskord server sa RL sobom, ne treba kriticna masa :)



Redovno se rotiram i trudim se da ne ballchaseujem i mislim da je to jako bitno, sopstvena igra, a ne saigraci. Defence is key
Dzabe ti igras odlicno protiv uigranog tima sa krelosom koji misli da igra solo tj hoce sve sam. Tu je nemoguca pobeda, pa ne znam sta da radis...
Moze se napredovati sa takvima ali te toliko zna "umoriti" jer dajes 200% od sebe i jurcas napred-nazad jer krele cuo nije za rotaciju i poziciju i to vise nije zabava vec smara. Najvise volim kada gubimo 4:0 i imas minut do kraja, cak i protivnici digli ruke a tvoj mate bezglavno ballchase-uje udarajuci loptu bez smisla do zadnje sekunde i nece ff...

Defence je nesto najlosije sto mozes da radis, jer kako god da si dobar u tome, pre ili kasnije primas gol.
Ne moras uopste biti pro da bi pobedjivao, samo treba da si svestan par stvari:
  • lopta je uvek brza od tebe, te se tako pozicioniras da mozes da reagujes na sve, koliko toliko. Ako stojis na polovini dok ti teammate napada ispred protivnickog i blenes, pravi sut ka tvom golu je neodbranjiv za tebe. Znaci pozicioniranje i PROCENA situacije. Samo pozicioniranje ne znaci nista. Bolje 5 propustenih prilika nego 1 primljen gol.
  • onog momenta kada je lopta iza tebe u liniji pravca ka protivnickom golu, momentalno se vracas na svoj gol aka rotacija. Usput cuknes/gurnes nekog, nervira ih i moraju reposition. Vracas se sa pogledom na loptu a ne free look, nauci da uvek znas gde si. Cesta greska je free look, gde likovi rotiraju ali pojma nemaju sta se desava oko njih tipa vraca se, usput pokupi full boost a enemy u full napadu na metar iza njega i prolaze pored njega, ovaj pojma nema sta se desava. To je beskorisna rotacija.
  • Push, najbitnija stvar u RL koja lomi i najjace timove ako je dovoljno jak i konstantan a 90% ljudi ne zna sta je to. Konstantno bombardivanje ka protivnickom golu unosi pometnju, haos i demotivise protivnika, najcesce predju u defence mode tj to pokaze koliko je jak protivnik. Uopste ne treba ciljati gol, samo gruvas jake lopte ka golu i najmanji haos kod enemy ti stvara prilike. Izvodljivo samo ako imas krstenijeg pajtosa u timu koji to kapira, ne solira i nije mu svaka lopta direkt sut ka golu. Juce sam gubio 0:4 u duo, rekoh liku samo gruvaj sto jace napred, ne gledaj gde. Posle minut push-a enemy popusta, na kraju pobedili sa 7:4. Raspali su se pod pritiskom.
  • ako nisi "letac", nemoj gledati kako igraju pro igraci. Prvo moras nauciti da "hodas" tj primenis gore navedene principe pa tek onda da letis, jer isti vaze i u vazduhu. Push i lov sitnih rupica u odbrani su glavni u pro air mecevima. Primetices da solo letenje sa ball tapping ka golu je uvek blokirano u takvim mecevima, vise sluzi da izvuce odbranu iz pozicije nego za davanje gola.
  • trening je odlicna stvar, sto vise to bolje ali ako ne znas da primenis timski, ne vredi nista...
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko da igra casual ili se samo tucete u competitive? 😂

Mene je bratanac naterao da skinem na PS4 i sada umesto da igram AAA igrice zbog kojih sam uzeo PS, igram Rocket League (solo, sa bratancem igram kada dodje) 🤦‍♂️
 
Naravno, sto ne bi igrali... cak cesce imam kvalitetnije meceve u casual nego u ranked :)
 
@DukeLander potpisujem sve sto si naveo. Dodao bih na to jos i pozicioniranje pri prelasku iz odbrane u napad. Sa dobrom procenom da li mate stize prvi do lopte, i uz mateov dobar pas, otvaraju se lake kontre/redirekti/pas igra koja dovodi situaciju u +2 sansu, koja posebno demoralise protivnike. U trojkama je to i lakse, ali slabo ljudi ja ovom nivou (ispod c2-c3) imaju taj pregled i viziju igre.
Naglasio bih da je uglavnom najgora stvar koju moze igrac da uradi je da sutne loptu direktno na gol. To je 99% odbrana i gorepomenuta laka kontra. Treba uvek traziti sansu za pas, ili kontrolisano voditi/ispucati loptu tako da protivnik ima najmanju sansu da uradi ono sto on zeli, sto na kraju vodi do toga da igra iz nepovoljne pozicije sto u 99% slucajeva dovodi do greske...
 
Nije naucna osnova vec iskustvo :)
Takodje treninge ne igram, nemam vremena za njih.
Igra jeste dobra, uvek se unesem u dobru partiju i nema cheatera.
 
Al vi analizirate jednu običnu igru. Svaka čast na živcima. Meni je skroz cool igra, ali nemam vremena da se toliko posvetim nečemu. Jednostavno odvalim sat do dva posle posla ili koji sat vikendom i to je to. :)

Noobčić... :ROFLMAO:

RL_pshnd.jpg
 
Poslednja izmena:
Nisam mislio nista negativno kada sam napisao na naucnoj bazi. Vec pohvalno. Tesko da imas vise iskustva od mene :)
Jeste, bas te shvatam negativno... Ne vidis smajli na kraju recenice?
Pojma nemam moj stats, nikada nisam gledao, niti me zanima neciji, bitno je dobro zezanje.
Evo @zezam krizu i ja smo vec cepali par veceri zajedno.
Kada je video da manje zna tj ima manje iskustva, odmah krenuo sa idem na gol da branim.
E pa neces, mars od gola, napadaj, drugacije nauciti neces.
I super smo se proveli.
Da frendovima mi uopste nije bitan rezultat vec zezanje, mene samo randomi nerviraju :)
 
Super zezanje u svakom slučaju ;). Ako budete hteli, da napravimo neku partiju da nas se skupi za neki 3vs3 neko veče, pa da cepamo jedno sat vremena, pa da vidimo "ko živ ko mrtav" :ROFLMAO:.
A evo i moje skromne statistike.
Rocket League stats.PNG
 
Poslednja izmena:
06DD09721C377AB8BD9F61B92548248F17AB7CE6

HOWDY
 
Je l' moguće nekako napraviti dva naloga za RL na jednom kompu? Žena dosta igra na mom nalogu (doduše isključivo treninge), pa hoće da napravi svoj da krene polako i ona u samu igru. :)
 
@streets_fan E vrh! Probaću večeras kad dođem s posla. Hvala puno! 😁
 
Nazad
Vrh Dno