Šta je novo?

YouTube, "uništen" fajl

Preoccupation

Slavan
Učlanjen(a)
01.11.2004
Poruke
2,142
Poena
405
MediaInfo log fajl: http://pastebin.com/8Ndf9geS

Onog trenutka kada se video uploaduje na YouTube, postaje 4:3 i audio je katastrofalno loš (pucketa, "cepa" se...). Nisam baš mnogo uploadovao na YouTube, nisam siguran koja su najbolja setovanja za video fajl.
 
Koji program mi preporučuješ za konvertovanje? Ima ih mnogo...
 
To nije rezolucija koju YT prepoznaje kao 16:9, znaci da bi ti YT prikazao u 16:9 idi na 854x480 upscale videa ili na 640x360.
Za program imas recimo vidcoder koji je dobar ako ti ne trebaju opcije za montiranje videa i dodavanje efekata.
 
Hvala vam na pomoći, uspeo sam sve da uradim. Međutim, imam novi problem.

Video koji pravim je, zapravo, jedan chapter muzičkog DVD-a. Kako nisam imao ideju kako da "ekstraktujem" taj video, pustio sam DVD u VLC Player-u, i kliknuo "record" na početku i na kraju. Dobio sam video, identičnog kvaliteta kao sam DVD, ali je problem početak fajla. Audio ne postoji prvih 20-ak sekundi. Postoji li neki "elegantniji" način da "iščupam" taj video? Ako ne, secnuću tih 20-ak sekundi videa, ionako su tranzicija između dve pesme (DJ mix je u pitanju).
 
Taj biltrejt ti je preteran za tu rezoluciju :)
 
Pa polako sada, tek sam naučio da koristim taj software. Daj mi neko vreme da savladam sve parametre, da nađem optimalne konfiguracije... :D
 
Evo ti neka brza podesavanja (i laka) za dobar odnos velicina kvalitet :)
Capture.PNG
 
Odlično, poslužiće. Veliki bitrate neka bude inat YouTube-u. :)
 
U inat ce ga smanjiti ko i svaki drugi ;)
 
Jedva sam nasao temu, ne bi da otvaram novu zbog jednog pitanja. Snimak aplodujem na yt u 4k, pusta mi u 1080p. Pre kad sam stavio snimak u 4k, mogao sam i da ga gledam u 4k, sad vise ne mogu. Koji mu je sad? Ima neko slican problem?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Daj link da vidimo da li je do tebe, možda se kod ostalih može pustiti 4k.
 
Ja kad sam uploadovao(citavih par klipova) trebalo je vreme da bi proradila veca rez.

Bili su 1080P 60 fps, a kad su izasli na YT 360p 30fps.
Tek posle nekog vremena su se prebacili na 1080p 60fps, u toku dana.
 
@suboticanin

Mozda si preterao sa bitrate-om, pa im treba dosta vremena da konvertuju. Pogotovo ako je video od 10+min trajanja.
Za 4K nema potrebe (za YouTube) da ides na vise od 30Mb/s bez obzira koji fps je u pitanju.
 
Jel neko aplodovao video u 4k? Eo ja juce stavio jos jedan i opet je u 1080p
 
Sigurno nesto ne radis kako treba. Daj da vidimo MediaInfo tog fajla.
 
Stavio sam dvadesetak snimaka, sad nije moguce da sam zaboravio kako se stavlja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa ako ti svih 20ak "nisu 4K" na youtube, onda nesto ne radis kako treba. Zato rekoh da okacis MediaInfo tog fajla.
 
Pa ako imas HD monitor, YT će da ti servira HD verziju videa. Moraš eksplicitno da izabereš 4k... Ako je reprodukcija uopšte deo problema, jer je Subotičanin škrt na rečima.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A neee. Svi su u 4k, ali ovi noviji nisu. Imam 4k tv. Evo ako na ovo mislis
b94e075b9fcd3e5d0c5a8ef164c64961.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne, nego na MediaInfo program.

Nema veze, sad vidim da ti izgleda direktno prebacujes fajl sa kamere/telefona na youtube. Mozda zato nesto zeza.
Gledaj da ga konvertujes/obradis u nekom programu za video obradu, postujuci ovo: https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=en

Prilikom export-a stavis level High 5.1 a bitrate, kao sto rekoh, mozes constant na nekih 20 do 30Mb/s.
 
Pa da, tako mi je najlakse, kad se nakacim na wifi. Koji program za obradu preporucujes?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Svaki bi trebalo da ima te opcije.

Premiere i HandBrake.
 
Poslednja izmena:
Evo danas sam postavio video koji sam prebacio u komp i preko njega sam aplodovao i opet je u 1080p. . Mislio sam da je zbog telefona, ali dzaba i preko kompa je isto

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Provuci video kroz Premiere/HandBrake/ili sta vec (uz ona podesavanja) pa vidi da li ce onda biti ok. ;)
 
Nazad
Vrh Dno