Šta je novo?

Problem sa Asus H81m-c

gaggy

Cenjen
Učlanjen(a)
17.05.2011
Poruke
10
Poena
154
Pozdrav, imam problem sa novom konfiguracijom
Matična ploča : ASUS H81M-C
Procesor : INTEL Pentium G3250 2-Core 3.2GHz Box
Windovs 7
Problem je sto nemogu da se konektujem na internet. pri pokusaju instalacije kartice, izbaci poruku da je kartica nepoznata. Dali treba podesiti nesto u biosu, neznam sta ?
Ako neko moze da pomogne , hvala unapred.
 
Mislim da instliras pogresan drajver probaj sa oficijalni drajver od sajta
 
Kao što reče kolega, probaj oficijalni. I proveri da li je taj drajver za tvoju verziju Windows-a, kao i da li je 32-bitni ili 64-bitni.
Ako to ne pomogne, onda skini online verziju drp.su i instaliraj onaj koji ti ponudi za tu karticu.
 
Nista nije pomoglo. Idem na reinstalaciju Windovsa.
 
Mogao si sam da obnovis drajver za mreznu al ajde...
 
Smece od cipseta. Po instalaciji drajvera(zvanicnih) na svezem originalu win7 nastao potpuni haos. Nekad pomaze brisanje svih drajvera iz safe moda.
 
Ubaci bios H81M-C BIOS 2401 , imaj na umu da novije ploce imaju noviji LAN cip pa moze biti problema na Windows 7 koji je star 5 godina!
 
U pitanju je bila pc-kartica za internet sa RPSMA konektorom. Nije pomoglo brisanje drajvera. Prodavac kompjutera je pri instalaciji sistema instalira neke svoje drajvere.Deinstalirani su i nije pomoglo. Sa novom instalacijom je proradilo samo.
 
Muci me ista ploca pa da ne otvaram novu temu. Ne radi mi kako treba hard disk na drugom konektoru. Na prvom konektoru je vezan sistemski SSD, a na ostala tri konektora su klasicni hard diskovi. Prethodnih sedmica mi se desavalo da se hard disk na drugom konektoru jednostavno izgubi - nema ga u My Computer i Device Manager-u. Posle restarta bude normalno. Cesto se desavaju usporenja u radu sa tim hardom. Posle je poceo da prilikom startovanja (Win 7 64bit) izbacuje gresku da treba da skenira hard disk na tom konektoru i pronadje neke greske koje ispravi. Probao sam zamenu kablova za podatke i kabla za napajanje, ali bez uspeha. Kako bih otklonio sumnju u hard disk, zamenio sam mesta diskovima na prikljucima 2 i 3. Sada imam problema sa tim hardom koji sam vezao za konektor 2 - znaci nije do harda. Napajanje je Raidmax 500W, i ne verujem da je do njega. Flesovao sam poslednji BIOS.
Da li moze nesto da se proba ili da reklamiram plocu?
 
Poslednja izmena:
Reklamiraj,jer si vec sve probao...
 
Reklamirao sam plocu. Vratili mi je uz obrazlozenje da je prosla testiranje i da je ispravna. Dok je bila na reklamaciji, diskove sam koristio na drugom kompu bez ikakvih problema.
Postoji li nekakav program kojim je moguce testirati ispravnost SATA kontrolera? Nesto tipa - posalje podatke na disk, pa ih iscita i uporedi sa pocetnim?
 
Nazad
Vrh Dno