Šta je novo?

Logitech Set Point 6.65.62 stvara PROBLEM

Zeha

... ispod radara ...
Učlanjen(a)
01.09.2007
Poruke
12,331
Poena
785
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 13600K, Deepcool AG620 - CPU hladnjak
Matična ploča
Asus ROG MAXIMUS Z790 HERO
RAM
Kingston DDR5 32GB (2x16GB) Fury Renegade KF564C32RSK2-32
GPU
Asus TUF-RTX3070-O8G-V2-GAMING
Storage
Sasmung NVME 990PRO 1TB, Sasmung NVME 970EVO plus 2TB, Seagate hdd 16TB IronWolf Pro, Seagate Archive HDD 8TB
Zvuk
Sound Blaster Z, Sennheiser HD 599SE, Logitech X-230
PSU
FSP Hydro PTM PRO Platinum 1000W
Kućište
Fractal Design Define 7, 4x Be Quiet SILENT WINGS 4 140mm PWM high-speed
Monitor
Dell Alienware AW2723DF
Miš & tastatura
Logitech MX Master, Logitech Illumimated K800
Ostale periferije
HP LaserJet P1006
Laptop
Lenovo Legion 5 (82JN003EYA)
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S21 Ultra
Pametni uređaji
LG 43UM7600PLB LED
Pristup internetu
  1. Optički internet
Da obavestim kolege forumase o losem iskustvu koje sam imao sa Logitech SetPoint 6.65.62 drajverom za miša i tastaturu.

Po svemu sudeci SetPoint 6.65.62 kada je instaliran, pobrljavio mi je instalaciju Photpshop 5.5. Nije se mogao pokrenuti PS5.5 , podizao se delimicno prozor pri pokretanju i zaglavljivao se pri ucitavanje...
Nakon deinstaliranja Photoshop 5.5 nije ga bilo moguce ponovo instalirati. Deinstalirao sam ga nekako pomocu Revo Uninstaller-a misleci da je problem do samog fotosopa...
Kasnije sam primetio da se nije mogla instalirati ni igra Shogun Warlord (jeste stara ali je najbolja sto se mene tice :)).

Kako fotosop koristim da bi pokrenuo skener a Shogun volim da igram i mozak odmaram, morao sam problem da resim...

Vise dana sam se mucio sa instalacijama w7, drajvera, programa, win update itd i konacno sam okrio da Logitech SetPoint 6.65.62 drajveri za miša i tastaturu sve u stvari kvare.
Nisam siguran da li to cine u nekoj "saradnji" sa nvidia drajverima za graficku (vrlo moguce) ali dok nisam instalirao Logitech SetPoint 6.65.62 sve je bilo normalno, sve je radilo kako treba na poslednjoj experimentalnoj instalaciji w7.
Na prethodnoj experimentalnoj instalaciji w7 od pre 2 dana sam prvo instalirao Logitech SetPoint 6.32 , radio windows update i tu je moguce povukao update na Logitech SetPoint 6.65.62 , a dosta kasnije sam instalirao poslednji nvidia drajver... Pomalo sam neorganizovano to sve radio, ali dok je bio instaliran Logitech SetPoint 6.65.62 sa MS-ovim grafickim drajverima nista se nije desilo.
Zato i govorim da ima neke veze izmedju Logitech SetPoint 6.65.62 i Nvidia drajvera za graficku.
Na poslednjoj experimetalnoj W7 instalaciji sam graficke drajvere instalirao odma nakon svih drajvera za plocu, onda instalirao Photospo 5.5 (da vidim da li radi i kad prestaje da radi) i nakon toga sam radio widows update, u manjim grupama ili pojedinacno. Tako sam otkrio da kad je povukao i instalirao update logitec drajvera za misa i tastaturu sa 6.32 na 6.65.62 i da je prestao raditi fotosop.

Ako neko bude imao problem neka samo deinstalira Logitech SetPoint 6.65.62 , stavi neki stariji kao sto je 6.32 i neka iskljuci update Logitech softvera i drajvera i nastavi sa radom normalno.

p.s. Jesam li ga zakomplikovao? :d
 
Zakomplikovali oni tebi, pre ih rekao. Trebalo je da vidiš šta e meni SMBUS drajver radio na Ga-790 ploči, i na 7mici i na 8mici. Nije ni čudo onda što MS insistira na potpisanim drajverima za 10ku.
 
Barem sam se malo "zabavljao", radio nesto sto nisam mnogo godina (vise puta sve brze i brze instalirao win, drajvere, programe...) i apstinirao od wot-a.
Kad se vratim ima da me izprozivaju ili jednostavno izbace iz kalana... :d

Nego kao sto sam obecao podigao sam W8.1 , drjvaeri vec svi izuzev jednog za "pomocne" sata3 nonektore bili dobri, a sa cd-a nisu dali da se instaliraju.
Nakon toga sam instalirao fotosop, uradio backup, a nakon toga svecano ucitao Logitech SetPoint 6.65.62 i on je odma zabagovao fotosop. Zanimljivo da je drajver za graficku isti onaj ms-ov kao i u W7. Definitivno ovo njasre od Logitech SetPoint 6.65.62 pravi ovaj problem.
Zanimljivo je da sam poucen iskustvom i sve ostale drajvere instalirao pojedinacno, temeljno i otkrio da drajveri i softver za Logitech Webcam C500 pod oznakom lsw 2.10.1224.0 (Logitech Webcam Software with Vid HD) od 11-29-2010 , istina namenjeni za W7, odma ukoce i onemoguce pokretanje IE (internet explorer), sto je jos jedna zanimljiva manifestacije istok "kvara" samo na drugom softveru...
Logitech ce dobiti jedno "fino" pismo od mene, koje znam da nece ama bas nista promeniti...
 
Poslednja izmena:
Ovi programeri u Logitech-u zaista su bezobzirna samoziva djubrad.
Ako nisu to onda su nesposobne dileje.
Otkrio sam da mi SetPoint OPET pravi probleme.
Sada mi on blokira pristup i koriscenje instalacionog cd sa drajverima i softverom od ploce za Asus Maximus VIII Hero.
Poslednja verzija SetPoint 6.67.83 za W10 skinuta i instalirana i opet TUKI .i. .i. .i. tri puta u 00
Ima li neko slicno iskustvo?
 
Nazad
Vrh Dno