Šta je novo?

Radeon HD 5970 pomoć ?

zmaj.od.ochaja

Poštovan
Učlanjen(a)
11.02.2015
Poruke
22
Poena
54
Skoro sam dobio VTX RADEON HD 5970 2Gb GDDR5 512Bit. :cigar: znam da je radila jer sam se igrao na njoj.
e problem je nastao dobijanjem te karte... :smoke:
morao sam da nadjem jače napajanje što sam i uradio... stavio LCI 1000W
promenio kućište jer je moje bilo malo... uzeo chieftek dragon
nakon ova dva koraka krenuo sam u kačenje "zverke"
u početku sve normalno, komp radi i sve je prikačeno kako i gde treba, grafa radi i daje sliku i sve normalno...
ne igram igrice osim war thundera i sa ovom grafikom to ne mogu da igram jer mi izbacuje freez detected i forcing one gpu... neznam sta da radim. :mad:
instalirao sam novi win7 ultimate, poslednji catalist i drajvere sa amd sajta, directX takodje...
nakon toga sam nasao neki sajt gde sam video da moja MSI ploča "nije kompatibilna sa grafikom" pa sam promenio i ploču... trenutno je asus P5N D sa dva PCIe slota i podržava crossfire... procesor je intel E8400 DC,memorija 4GB RAM (2x2Gb PC2-6400)
da nedužim više,
sve je radilo na hd5670 2Gb GDDR3 128Bit ali kad sam prešao na 5970 problemi... furmark sam radio i nema gresaka, hoće povremeno da mi izbaci display driver has stopped working and has recovered...
drajvere sam instalirao vise puta i svaki put sam brisao prethodne i čistio repove od njih pre instalacija novih ili drugih, windows sam reinstalirao vise puta za ovih par dana nego ukupno za zadnje 3 godine :S:
nije mi jasno šta se dešava

zahvalan sam na svakom vidu pomoći
 
Na tom windowsu7 imas li Microsoft .NET4 Framework instaliran?
 
Probaj da oboris malo klok karte, kolike temperature dostize?
 
pa iskreno to mi je malo i cudno.... treba da bude 725 a meni stoji 400 kad udjem na gpu-z prvi cip mi daje 400 mhz a na drugom lepo stoji 725... ajde uslikacu danas pa ću okačiti slike
 
CF ti je mozda igasen..
 
sta je cf i kako da proverim
mislis na crossfire?
pokusao sam i sa on i sa off
 
Poslednja izmena:
E ovako,
Radio sam sve sto sam mogao i zakljucak je da mi puca drajver na grafickoj, razlog neznam jer sam promenio vise drajvera i vise verzija katalista. Komp radi sve normalno do ulaska u igrice gde zakuca i izbaci gresku - display driver has stoped and has recovered...
isto se desava kad pokrenem 3Dmark... ucita ga i krene, nakon par sekundi zacrni ekran i izbaci istu gresku. Kad dodjem kući slikaću i postaviti slike... ako neko ima ideju šta može da bude molim da postavi post... hvala
 
Nije ni slicno 5970 je 2 x 5870, a 6970 trosi oko 250 W max sto je ohoho
Preporucujem Omega Catalyst 14.12 a darjvere 14.501 za pomenute VLW 5 i 4, uzgred slab je CPU za 2 x 5870
 
Tipično pregrevanje i trotl. Treba da edituješ bios i da oboriš klokove za gpu(e) i ram.

Pre svega toga da skineš hladnjak i da zameniš termalnu pastu na gpu-ima novom.
 
auh...
 
Slike cega ? Zamene paste, mozda ?
 
E ovako,
Radio sam sve sto sam mogao i zakljucak je da mi puca drajver na grafickoj, razlog neznam jer sam promenio vise drajvera i vise verzija katalista. Komp radi sve normalno do ulaska u igrice gde zakuca i izbaci gresku - display driver has stoped and has recovered...
isto se desava kad pokrenem 3Dmark... ucita ga i krene, nakon par sekundi zacrni ekran i izbaci istu gresku. Kad dodjem kući slikaću i postaviti slike... ako neko ima ideju šta može da bude molim da postavi post... hvala

slike :)
 
Nazad
Vrh Dno