Šta je novo?

AMD Radeon R9 390/390X tema

E i ti ga sada pretera, 5%...
 
Poenta je da poboljsanje, u igrama, koje je manje od 10% apsolutno nikako ne moze biti vredno 100-150 evra doplate. ;) Prakticno bacene pare.
 
Poslednja izmena:
Kako vam se ponaša grafička posle instalacije poslednjih Crimson driver-a?
 
Ponaša se R9 290 odlicno, nisam instalirao Crimson dok se ne ispegla situacija :D
 
A jok, nemam ja poverenja jos uvek. Jeste da je kod mene grafa na vodi, pa me ova situacija sa fan na 20% ne pogadja, vise me brine black screen koji se javlja kod overklokovanja ,gde ga ranije nije bilo, i gde samo vadjenje grafe iz slota i premestanje u drugi ili sveza reinstalacija sistema pomaze :/ tako da cu da se strpim jos neko vreme. Ranije sam vozio 13.12. bez problema, sve do izlaska 14.12. i posle sam tek na 15.7. presao. Imam strpljenja :)
 
nemam pojma o cemu pricas,kod mene se i na prvom krimsonu i na hofiksu karta ponasa najnormalnije,klokujem iz OC programa ne prihvatam eulu u overdrajvu i nikakvih problema nema.
 
Nema vise problema ni kad prihvatis eulu, nakon hotfiksa od ponedeljka rade najnormalnije overdrive i afterburner simultano.
 
to ne bih znao,nisam nikad ni koristio overdrajv u katalistu.
 
I kod mene je ista situacija sto se tice prve verzije Crimson i beta drajvera.Sve radi normalno,stim sto prva verzija daje malo bolji skor u 3dmark.Preko AB testiram kartu dokle moze da ide i to je to sto se tice koriscenja ,dok ne dodje druga karta koristim samo overdrive , koji radi savrseno.
 
Aj videcu da probam :D
 
Mozda moze i bolje .100% stabilno
eabe742d0dd5b89f99de30dd5f92de60.jpg
 
Kako vam radi crimson, da li neko ima sličan problem, pre update na crimson je radilo normalno, uradio sam i clean install sa DDU I ne vredi... Problem je u fallout botom map je kao isprekidan na trenutke se samo povrati u celini evo kako izgleda :
a2748091ac8fd733f883fe310a52abb1.jpg

R9 390 gigabyte, Windows 8.1
 
poznat problem sa havajcankama (290/290x/390/390x),koliko se secam zadnji drajver koji nije imao taj problem je obicna 15.11.1 beta koju mozes naci na guru3d sajtu.licno posto koristim pretezno pipboy app za navigaciju meni i ne smeta,a odokativno igra bolje radi na crimson-u nego na starijim betama,doduse nisam svaki od peceva testirao tako da moze biti da je do peceva...

edit: slican problem je bio na 1080p i gtaV,koji 1440p VSR resava,mozes probati i tako,trebalo bi da imas konja da to izvuces u 1440p,u kojem ti i ne treba antialliasing.

edit2: probao sad,kod mene VSR ne resava nista,1.2 je verzija igre... :'( ali u powerarmor modu i nije toliko izrazen problem...
 
Poslednja izmena:
Ok već sam pomislio da je do grafičke, koristiću onda pip boy ali me nervira sto ova mapica ne može da se skloni.. još jedan problem u igrama koji ne mogu da rešim ni jednom kombinacijom podešavanja isključim i vsync i sve živo i prepuno je artifactsa, u pitanju je wolfenstein the old blood..
 
za old blood nemam pojma,te cartoon sutere ne igram,sestric je otpikao kad je izaslo i nije mi se zalio na probleme,a i on je na radeonu.da sam na tvom mestu pobrisao bih sve dravere za grafiku sa Display Driver Uninstaller-om,probao bih prvo sa 15.11.1 catalyst betom,ako ne onda bi isao na predhodni whql,ako se dobro secam to je 15.8 catalyst,ranije od toga ne bih isao zbog novijih nalova ili u najgorem slucaju da probas sa 14.12 omega drajverima.

edit: sad kad rece da kompas nemere se makne iz HUD-a,setih se da ima "HUD opacity" opcija unutar igre koja nazalost nije selektivna i da mozes sa njom da biras sta ces iz HUD-a da uklonis,mora i HP i AP i kompas i restlo ili nista,ali kad sam pomerio slajder da jedva bude vidljiv HUD i kompas mapa ne bi li ublazio problem skapirah da glicovanja vise nema,cak i kad sam posle slajder vratio na maks.VSR mi je bio upaljen,pa isprobaj i vidi dal' ce nesto od ovoga da ti sljaka.
 
Poslednja izmena:
Vratio na 15.11 i rešili stvar, sad sve radi bez greške.
Hvala!
 
Radi se o MSI r9 390 gaming. Gpu usage ide od 100 do 0 i tako na par sekundi. Jel ovo nešto nije u redu sa grafičkom ili šta je već problem? Svež win 10 je instaliran, najnoviji drajveri a grafička je nova.

gpu usage.png

Vidim da ima još ljudi na net-u koji imaju ovaj problem ali rešenje nisam našao. Dal sam tolki baksuz da je grafa nešto neispravna. PC je fx8350, 8gb ram, CM v700.
 
Poslednja izmena:
ja bih to cesljao antivirusima,mbamom itd.nije zgoreg staviti fresko drajvere opet.
 
Jel normalno da gpu usage bude takav dok igram igru (ova gore slika je dok sam u cs:go ? Pored cs:go sam i fallout 4 probao ista je situacija sa gpu usage.
 
Drhti mi slika (i na monitoru i na TVu) kad kloniram sliku. Kad puštam samo na jedan izvor nema problema.

Šta li može biti? Nije sigurno do kablova, jer je sve radilo bez problema dok sam bio u zelenom taboru.
 
Jel normalno da gpu usage bude takav dok igram igru (ova gore slika je dok sam u cs:go ? Pored cs:go sam i fallout 4 probao ista je situacija sa gpu usage.

Imam isti problem, jedini nacin da ocitas gpu usage precizno je pomocu hwinfo alata. Ukljucis d3dusage graph, odigras par minuta i vidis kako ti se krece gpu usage. Direktno ocitavanje u igri preko msi afterburnera ne funkcionise kako treba.
 
Imam isti problem, jedini nacin da ocitas gpu usage precizno je pomocu hwinfo alata. Ukljucis d3dusage graph, odigras par minuta i vidis kako ti se krece gpu usage. Direktno ocitavanje u igri preko msi afterburnera ne funkcionise kako treba.

Hvala ti brate, toliko živaca sam izgubio oko ovoga. Vidim d3dusage graph lepo očitava.
 
Ima li ikakvog smisla da menjam gtx 970 za r9 390?
 
Poslednja izmena:
Drhti mi slika (i na monitoru i na TVu) kad kloniram sliku. Kad puštam samo na jedan izvor nema problema.

Šta li može biti? Nije sigurno do kablova, jer je sve radilo bez problema dok sam bio u zelenom taboru.

mora da je do karte,ja nemam tih problema cak i na tri displeja (dva monitora i TV).ocisti DDU-om pa vidi dal' ima pomaka.
 
Nema smisla ici na 390 ako vec imas 970, drzi se do izlaska novih karti od nVidie. Sinoc mi je tokom klokovanja karte, potrosnja izasla na 600W iz zida, dok sistem samo sa klokovanim procesorom i kartom na stock vuce max 360W. Ja sam nasvirao bio napon na +320mV, i ostalo sve na otpanj u HIS iTurbo, ali opet blesava potrosnja od jedne karte, koja ima samo 8+6 pin konektore, znaci da debelo vuce vise od ATX specifikacija :d
 
Radi se o MSI r9 390 gaming. Gpu usage ide od 100 do 0 i tako na par sekundi. Jel ovo nešto nije u redu sa grafičkom ili šta je već problem? Svež win 10 je instaliran, najnoviji drajveri a grafička je nova.

Pogledajte prilog 187536

Vidim da ima još ljudi na net-u koji imaju ovaj problem ali rešenje nisam našao. Dal sam tolki baksuz da je grafa nešto neispravna. PC je fx8350, 8gb ram, CM v700.

Svidjaju mi se temperature, brutalno dobra karta :)
 
Nazad
Vrh Dno