Šta je novo?

AMD Radeon R9 390/390X tema

Pa imaju li sa cim da popune to ? Jedino da izbace Tonga chip sa 2048 shadera i da je nazovu 380X. da po trreci put prekrste Tahiti bilo bi blesavo, a nemaju kud vise da osakate Hawaii ?
 
Ma nek izbace sta hoce, samo da bude bolje od 380... da imam za sta da zamenim :D
 
Aha, zanimljivo :) I ima li neke razlike u odnosu na 285/380 ? E sad hoce li to izaći kao kartica to je pitanje ?
 
Isto 8 ace-a, samo je broj šejdera veći. Magistrala 256bit. Trebalo bi da je malo bolja od 280x u dx12
 
Mozda izbace R9 380X zajedno sa Omega driverima malo se razmrdao AMD ako bude do 250$ a ja ocekujem da ce u taj segment uletiti malo jos sredjivanje driverima i super kartica za jedan segment u kome realno nemamo sta uzeti.
Gtx 960 je dosta slabija i jeftinija dok je GTX970 skuplja i vjerovatno dosta brza znaci karta gadja tamo gdje konkurencija nema jos nista (vjerovatno cim izadje Nv ce odgovorit sa GTX960Ti ili necim sto ce biti u tom rangu oko 250$).
 
Drzimo palceve da bude best buy - ispod 35 hiljada.
 
Sto je G1 Gaming 390-ka toliko jeftinija od ostalih? Vidim da je sa 2 venta,a ne sa 3 kao kod ranijih windforce kulera... Ali sto je bas ona najjeftinija, uvek su g1 bile dobre karte.
 
Ne kod AMD-a, ni stapom ne bih pipnuo Gigu. Pitanje je na stock clocku kako ce se izbori, a ne pod OC-om.
 
Ne kod AMD-a, ni stapom ne bih pipnuo Gigu. Pitanje je na stock clocku kako ce se izbori, a ne pod OC-om.

znao sam da postoji neka kvaka... ove ostale su dosta skuplje...

evo sad listam malo po netu... prvo sam mislio da se greje kao luda,ali nije to slucaj,ok je sa temperaturama. nego joj je voltaza zakljucana,a drugima nije... verovatno je zato jeftinija...
 
Poslednja izmena:
MSI verzija R9 390 se klokuje kao blesava na vazduhu i hladi se odlicno, kao Nitro verzija od Sapphire-a. R9 390 bez dva ventilatora od 100mm i masivnog hladnjaka ili 3 ventialtora i jos veceg hladnjaka ne treba razmatrati jer im to realno treba za tih rad sa dobrim temp, a i da moze da se klokne ako ustreba. ASUS je naravno opet u**ao motku sa svojm StriX hladnjakom, jer opet ne pravi lep kontakt i fuseri sa hladjenjem za VRM i ram, kao po obicaju.
 
Da, MSI i Sapphire Nitro deluju najbolje. Cak bih najradije uzeo Nitro da nema samo 2 god garancije.
 
Nema veze što ima samo dve godine garancije, Sapphire je odradio Nitro kartu valjano, isto kao i Tri verziju za R9 290. Jedino sto moze riknuti je vent do duše :/ MSI ovaj put kapa dole, hladi kao i Nitro karta, klokuje se i izgleda bolesno.
 
Kako se pokazao Sapphire 390X Tri-X u radu, nema dotičnih problema kao G1?
 
Kad vec pomenuste Gigabyte G1 390x, ugradio sam je kod ortaka, karta uopste ne deluje kao da je 390X odnosno hi-end vec kao neka mid range karta tipa gtx760 i sl, temperature nisu kriticno velike ali jesu dooosta vece od npr moje 290x iz potpisa a koliko vidim i od ostalih 390X... Mnogo su stedeli na hladjenju, vrlo skromno deluje ovako na pogled, voltaza joj jeste zakljucana, a temperature tek uz pojacan fan profil ne prelaze 74-5c, ovako cenim da bi bez problema isla i u 80c sto opet nije opasno ali ja licno ne volim da prelazi ni 70c... Tako da oc na vazduhu sa ovom kartom nije ni za pokusati... Po meni promasaj totalni, s obzirom na odlicne GTX970 koje imaju, pa i druge modele...
 
Poslednja izmena:
Dva ventilatora, manja povrsina, nisam siguran kakav kontakt pravi sa cipom, zakljucan napon naravno da ne bi spalio tu saku jada. S druge strane, GTX 970 je odlicno odradjena i pretstavlja jednu od boljih opcija sto se tice 970-ki. ASUS DC II, DCIII i MSI Twin Frozr verzije R9 290X i 390X imaju istu sudbinu kao i ta verzija od Gigabyte-a. Jedino nova MSi 390X, Sapphire Nitro, VaporX, Tri-X, PowerColor i Club3D valjaju sto se tice 390/X karti.
 
Ova MSI R9 390/X Gaming 8G. Gledajuci recenzije, odlicn oradi posao, tiha, niske temperature u nivou sa Tri-X hladnjacima od Sapphire. Bili pametni ljudi, ubacili gomilu toplotnih cevi, ali ovaj put stavili plocu pa onda cevi na njih i tako ostvarili odlican kontakt sa cipom. Jos stavili dva ventialtora od 100mm, ima silent mode kada gasi ventilatore, ima cak i backplate i hladnjake na svemu preko unisink-a koji jos i deluje kao brace da se karta ne bi savijala. E sad, gledajuci recenzije, deluje kao da se dobro klokuje. JayzTwoCents je uspeo da nagura svoju na 1200MHz na jezgru, na vazduhu.
 
amd zna da napravi odlican hw ali uvek useru sa driverima
[YOUTUBE]15wOp7_dD8E[/YOUTUBE]
 
klasika,navikli smo mi sa amd kartama da cekamo mesecima dok ovi ispeglaju sve sto zeleni odrade da igra lose radi na amd-u.narocito sto je bethesdina igra,svakako ce trebati meseci dok je dovedu u igrivo stanje. :)

edit:

sad videh da je fo4 gameworks naslov. :'(
 
Poslednja izmena:
Iskreno sumnjam da je do drivera. Prvo sto su u zadnje vreme sjajni driveri. - primer: http://wccftech.com/amd-r9-fury-x-performance-ahead-nvidia-980-ti-latest-drivers/

Drugo sto mi bode oci jeste da na 1440p R9 390 ima veci framerate nego na 1080p. To je nesto do developera i same optimizacije igre, ako su ovi benchovali kako treba uopste. 390 bi trebalo da gubi manje fps prelaskom sa 1080p na 1440p u odnosu na 970, ali da ima vise fps u 1440p je izuzetno nelogicno i prikazuje problem pri merenju ili sa igrom. Fallout je nova igra i tek ce da budu patchevi i optimizacije.
 
amd zna da napravi odlican hw ali uvek useru sa driverima
[YOUTUBE]15wOp7_dD8E[/YOUTUBE]

Mislim da nisu ni izbacili driver za Nv sponzorirani naslov, Nv ce gurati GW gdje god mogne sa druge strane AMD nije uopste zainteresovan za te naslove nece cak da poprave ono sto se moze popraviti.
Losa ce stvar biti ako amd-e udari kontru Nvidiji i njihovom GW, onda cemo imati ovako igre koje kriminalno rade na AMD-u i obratno.
 
Zanima me jel' se vredi igrati s Sapphire Trixx podešavanjima (za 390X Tri-X)? I koliko bih eventualno smeo da podignem cpu/memory clock, a da se karta ne pregreva? I koliko stepeni karta ne bi trebala da prelazi, 80-85°C?
 
Gledaj da GPU ne ide preko 80C za stabilnost na vazduhu. Odvrni napon na +100mV i power na +50% i polako dizi klok na jezgru za po 10MHz dok ne zabode negde. Ako je tada sa nekim fan speed od oko 50-60% budes imao 70C, imas prostora da jos odvrces napon u Strixx, ali onda vent mora na 100% da ide, zbog VRM1 najvise. Za VRM gledaj isto da budu oko 80-85C najvise, ali nista nece faliti i do 90C, ali ne na duze staze. Kvalitetno napjanje je broj jedan i da imas odlican protok vazduha u kucistu. Moj sistem kada se klokne, zna da pojede do 560W.
 
Fino su im pale cene, naručio sam Tri-X verziju, videću kako će se pokazati.
 
Zezas da ides na "upgrade" sa GTX970 na R9 390(X)?! To cak nema smisla ni za 1440p.
 
Zezas da ides na "upgrade" sa GTX970 na R9 390(X)?! To cak nema smisla ni za 1440p.
Nemoj tako, ja sam zbog slicnih izjava proglasen za coveka koji se ne razume.
Sad ako kazem da za iste performanse imas i dvostruko vecu potrosnju opet rizikujem da
budem okacen na stub srama.
 
Hteo da uzmem gtx980ti pa se popišmanio - Pascal će do juna/jula a sa 980ti bih izgubio praktično 300€ na vrednosti do leta.
 
A ovako si sada doplatio 100-150 evra za, u najboljem slucaju, zanemarljivih ~5% poboljsanja. :)
 
Nazad
Vrh Dno