Šta je novo?

AMD Radeon R9 390/390X tema

Pa džabe oc kad je temperatura tako visoka, a i trotluje karta verovatno . Probaj onda memoriju, digni onu treću voltazu, stao mi mozak kako se zove, digni +30, memorija bi trebalo da može više. Meni ide preko 1600 na R9 290

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk
 
Koji program koristis za oc? Msi Afterburner?

Sent from my SM-G930F
 
Probaj HIS iTurbo, pa vidi kako se ponasa, mozda on moze da kontrolise napone, kao i Sapphire Trixx. Bez napona nema leba od overkloka na Hawaii kartama, bar sto se tice losijih primeraka i pri tome sam skoro siguran da je zakljucan napon na tvojoj karti u biosu, pored toga sto ces morati da pojacas hladjenje. Temperatura mora da ide ispod 80C u load ako zelis iole stabilan OC. Kod 390 karti nije nesto raspolozena memoriaj da se overklokuje bez dizanja napona na +100mV i AuX napona na +100mV. Ako to dvoje ne moze da se podigne, nista od overkloka.
 
U igrama je na 73-74c max, preko 80c je u 3D Marku i ostalim testovima. Drzim je sad na 1070/1500 nema veze, radi odlicno i ovako :) Mada probacu sa drugim programima, cisto znatizelje radi, da vidim joj krajnje domete...
 
A pa mnogo vise od 1070/1500 tesko da moze...neki realni domet koliko je vidim za gpu je do 1150. Dakle, mozda 5% mozes da izvuces iz nje. I fabricki su dosta zategnute sto se voltaze i power limita tice. Ja se ne bih igrao klokovanja sa tom kartom uopste.
 
Ta G1 nije bas krstena za klokovanje, to nikako, mrsav hladnjak previse. Bez otkljucanog napona i jakog hladjenja nema preko 1150 za jezgro osim ako je bas fin primerak, pa da bez podizanja power limita i napona cepa 1200Mhz. Bez cackanja napona vecina hoce da radi oko 1050-1100. Za vise opet napon, isto vazi i za memoriju, da ne tupim dalje.
 
Nazad
Vrh Dno