Šta je novo?

AMD Radeon Fury X zvanicna tema!

Borat

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
25.09.2009
Poruke
4,015
Poena
290
AMD-Furyevent-3.jpgAMD-Furyevent-4.jpg The big news well Radeon R9 Fury (Fiji Pro air cooled), Fury X (Fiji XT Liquid cooled) and Nano (small form factor Fiji based graphics card air cooled) have been announced. The 28nm based Fiji will have 4096 shader processors - offers up-to 8.6 Tflops performance and the GPU has 8.9 billion transistors. these cards will get 4096 MB HBM memory running at 500 GBps. The Fury X will be available for 649 USD the 'regular' air-cooled model Fury will be available for 549 USD. :-devil-::-devil-::-devil-: R9 Nano is also announced, a small form factor Fiji and thus HBM enabled based air cooled product at 19cm in length, offers 2x the perf of the 290X at half the power - will be available this summer.

http://www.guru3d.com/news-story/amd-e3-live-stream-commentary-on-radeon-series-300.html
http://fudzilla.com/news/graphics/38013-amd-announces-fiji-based-radeon-fury-lineup
http://www.benchmark.rs/vesti/12_zanimljivosti_o_radeon_fury_x_i_nano_kartama-57926
 
Poslednja izmena:
sto fail? svaki iole normalan monitor ima DP slot .... moj Dell P2414H ni nema HDMI .... sta sad ... jel i on fail ?
 
10. Radeon Fury X zbog upotrebe vodenog hlađenja tokom tipične gejming sesije radi u okvirima od 50 stepeni Celzijusove skale i tada proizvodi manje od 32 dBA buke.

A ova moja przi na 92 pre neki dan kada su bile vrucine :D
Nego zasto bi 390 imao 8gb, a fury 4gb?
 
@smarac
4K monitori imaju DP, ali 4K televizori uglavnom nemaju (iako ja lično ne mogu da igram na TV-u, ali nekima to treba :D )

@MPM
Zato što u ovom trenutku ne može da se stavi više od 4GB HBM-a za jedan čip
 
DP-HDMI adapter?

Da li se moze preneti zvuk na taj nacin?
 
DisplayPort nema problem da prenese audio na HDMI i to i radi, ali problem može da bude ako proizvodjač ploče/karte ne predvidi da DP bude audio out.
 
Razumem zasto su izbacili DVI, veliki je, ali ne razumem zasto onda nisu stavili HDMI 2.0 ako im je prioritet 4k. Zbog takvih sinticarenja AMD ce na kraju i propasti. Ako taj dan i dodje, nadam se da ce intel da preuze GPU odeljenje jer nVidia u mom kompu nikad vise nakon 196.75 drivera.
 
Poslednja izmena:
Razumem zasto su izbacili DVI, veliki je, ali ne razumem zasto onda nisu stavili HDMI 2.0 ako im je prioritet 4k. Zbog takvih sinticarenja AMD ce na kraju i propasti. Ako taj dan i dodje, nadam se da ce intel da preuze GPU odeljenje jer nVidia u mom kompu nikad vise nakon 196.75 drivera.

e ako zbog toga propadnu ... onda neka ... i treba lol
 
Realno, meni to nista ne znaci (jer ne planiram da je kupim) ali kad vec traze ~650 dolara/evra, sta stede na sitnicama, samo daju nV fanovima izgovor za pljuvanje kako onda performanse nece biti bitne (pogotovo ako budu broj1) bez HDMI 2.0. Ionako citajuci postove na guru3D i techpowerup, svaka "mana" koju AMD napravi, ma koliko sitna ona bila, prodje kao da je ceo proizvod djubre, sto ce na kraju ako AMD nastavi da "stedi" na takvim strarima garantovano propasti. Ljudi ionako ne vole AMD (mozda treba da promene ime, ne znam), stalno kukaju kako nemaju nov WHQL driver (a nV 196.75 je bio WHQL driver pa je garant ubio dovoljno kartica da bi fanovi kupili nove i pokrili minus u zaradi), kukaju na withcer perf naravno ali niko ne pominje tu nV7xx seriju koja je potputno podbacila u witcheru. I citajuci postove, nigde ne vide da to neko pominje, ali evo, fury nema HDMI 2.0 i odmah se dize galama.

Jednostavno, ljudi od AMD-a ocekuju samo perfektan proizvod, sve ispod tog kriterijuma je "djubre". Zato i treba da propadnu, jer ne mogu da nauce da ih ne tretiraju kao nV ili intel, mada se treba diviti intelu i njihovom predvidjanju sta i kad treba da naprave (kao da gledaju u pasulj :D).
 
Poslednja izmena:
R9 Nano is also announced, a small form factor Fiji and thus HBM enabled based air cooled product at 19cm in length, offers 2x the perf of the 290X at half the power

Ovo ne razumem al to je verovatno x2 na papiru a ne u realnosti gde 290x ima 40 fps nano bi imao 80 fps!?
 
Ne radi se brzini, nego o duplo manjoj potrosnji, ali oni su to lepo napisali....
 
I ja mislim da AMD ne bi smeo da na sitnicama gubi simpatije neodređenih/neutralnih kupaca...oni svakako već duže imaju imidž drugoklasne kompanije što i market share koji opada, potvrđuje ;)....nekako su majstori da skoro pa savršen proizvod zbog gluposti "unazade", kao što su čuveni fejlovi sa sjajnim kartama 4850 koje su se maltene topile od s*it kulera, i to su naravno ponovili i sa 290/x pre godinu i po.
Naravno ne mislim da je ovo sa HDMI 2.0 neka veoma bitna stavka za prodaju novih Fury karti, ali opet dovoljno da se priča o tome u negativnom kontekstu...
 
I ja mislim da AMD ne bi smeo da na sitnicama gubi simpatije neodređenih/neutralnih kupaca...oni svakako već duže imaju imidž drugoklasne kompanije što i market share koji opada, potvrđuje ;)....nekako su majstori da skoro pa savršen proizvod zbog gluposti "unazade", kao što su čuveni fejlovi sa sjajnim kartama 4850 koje su se maltene topile od s*it kulera, i to su naravno ponovili i sa 290/x pre godinu i po.
Naravno ne mislim da je ovo sa HDMI 2.0 neka veoma bitna stavka za prodaju novih Fury karti, ali opet dovoljno da se priča o tome u negativnom kontekstu...

Upravo tako, pogotovo zato sto oni moraju i od nV da ukradu kupce ako misle da opstanu jer realno, od intela ne mogu za najvisi segment. Jos je gore kad neko drzi 650+ evra u rukama i bira izmedju 980 i fury al' ne zna koju i pita prodavca koji se razume isto kao i on (veci broj=bolje). Odmah ce HDMI 2.0 da se proda iako je pitanje dal ce kupac ikad da ga koristi...
 
Poslednja izmena:
Kao i svaka kompanija na svetu danas, mora naprosto ostaviti nešto za "kasnije", koliko god to smehotresno zvučalo. HDMI 2.0 će, pretpostavljam, biti u (nekoj) generaciji karti, danas je to HBM1.
 
@smarac
4K monitori imaju DP, ali 4K televizori uglavnom nemaju (iako ja lično ne mogu da igram na TV-u, ali nekima to treba :D )

@MPM
Zato što u ovom trenutku ne može da se stavi više od 4GB HBM-a za jedan čip

Nisam bas upucen, kako onda moze na 390 8gb ili na onom najnovijem titanu 6gb?
 
Nisam bas upucen, kako onda moze na 390 8gb ili na onom najnovijem titanu 6gb?

ma gde moze :) preslabe karte ... mozda 908Ti moze, ali nisam video da se kurce kako moze ;) , a i Nvidia je u zaostatku sa konfiguracijama visestrukih ekrana, Eyefinity objasnjava na tom polju
 
Nisam bas upucen, kako onda moze na 390 8gb ili na onom najnovijem titanu 6gb?

To nisu memorijski čipovi koji idu na Fury, to je GDDR5 a ovo je nova tehnologija tzv HBM...i tek u sledećoj verziji, sa HBM 2 će moći više od 4 giga da se stavi.
 
R9 Fury X Review

R9 Fury X Review:

techPowerUp, Guru3D, Tom's Hardware, Hardware Canucks, Overclock3D


perfrel_2560.gif
perfrel_3840.gif


power_peak.gif
 
Poslednja izmena:
Suma sumarum (my 2 cents):

Fury XT veoma dobra karta.
Da li je bolja kupovina od GTX 980 Ti? U ovom trenutku ne. Pogotovo uzimajući u obzir nereferentne, overklokovane modele GTX 980 Ti i zrelost nVidia drajvera i arhitekture.


Šta je AMD uradio Fiji-jem a što je od strane navijača iz suprotnog tabora bilo predviđivano kao nemoguće:

- napravi "monolitan" GPU. Najveći do sada u svojoj ponudi.
- taj isti GPU napravi u istom proizvodnom procesu (28nm)
- potrošnjom (perf/wat) uspe da konkuriše legendarnom Maxwell-u (ne i da ga sustigne)
- spakuje više tranzistora i SP od konkurencije u nešto manjem pakovanju.
- zagrevanje spusti na decenijski minimum (koristeći svoje referentno hlađenje)


Citat koji najbolje opisuje Fury X:

There, sitting alongside Nvidia’s gaming champion, Radeon R9 Fury X now shares the throne. It’s not faster, it’s not cheaper and it’s certainly not any more elegant. The card is just enough to yield a bit of parity. And for the AMD faithful, that’s enough to warrant a purchase. We have to wonder if the company stopped just short of the gold, though. More speed, a lower price, some sort of game bundle—it could have gone in several directions, really, to convince enthusiasts that Fury X is the better buy.

Čekamo compute performanse.
 
[YOUTUBE]9l-7kFsqNjU[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]YZ3co5a-k1s[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]-CDFNOTZy8o[/YOUTUBE]

[YOUTUBE]rfCb6oiJ6EI[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
U sustini, ista cena kao 980ti, malo slabije performanse, bolje hladjenje, manja je i tisa. Ako nekom znaci manja karta i nize temperature onda je fury x za njih... Ja licno ne bih dao 10-ak fps-a za izgled karte. Treba cekati srednju klasu r9 3xx serije jer znamo da AMD tu caruje zbog cene.
 
Srednju klasi su već izbacili (rebrendirali) :), misliš Fury sa vazdušnim hladnjem za 550$ i Fury Nano kasnije...te karte će biti interesantne.
 
Evo i kod nas ima da se "kupi za 10 dana" i to za ispod 100K dinara :)


EDIT:
Fury X me podseća na GTX 960 po pitanju peformansi u svojoj klasi.
Zafalilo "ono nešto" da bude esktra kartica. Ono malo...

Ovako, meh.
 
Poslednja izmena:
Uzevsi u obzir fantasticne OC mogucnosti Maxwell-a, furu x se smesta izmedju 980 i 980 Ti sto je po meni lose buduci da ima jaku cenu a da pritom AMD nije okrenut i nadjacan marketingski.

Dobro je da su se pomakli malo napred, kao sto pixell rece i drzim im palceve za narednu generaciju, buduci da im je start linija sa ovom generacijom blizu sa zelenima.

Furu X bi trebao da bude ~$549 ako uzmemo sve faktore.
 
Sad je nadam se svima jasno zašto su išli na vodu sa Fury X. Morali su je naterati do samih limita da bi kako tako bili konkurentni, što pokazuje i OC potencijal od nekih 5% i pored toga što je karta pod vodom, iznad toga ne može, a ono što bude ispod nakupiće se za nano na jesen.
 
Nazad
Vrh Dno