Šta je novo?

AMD Radeon Fury X zvanicna tema!

Pixell ne zezaj coveka, vest izasla pre 3h ;)

A sto se tice polemike, gubite energiju na oldtimer-e. Ne kapiram poentu uopste.
FuryX koji je prodat u "100" primeraka, karta koja sluzi samo za pregled performansi i GTX 980 Ti koja jeste bila u vrhuncu slave svojevremeno ali vec polako odlazi u proslost, a ako cemo po serijama, Maxwell je vec odavno proslost.

Ima li kakvih vesti o VEGA-i i da li ce se ispuniti predvidjanje da ce biti brza od Titan X. Koliko si ono rekao u procentima? ;)

@reviewsrb

Ostris li noz? :d

Znači u listu "da ga merimo" ubacujemo i koliko se prodalo čega :)

A za Vegu pročitaj lepo šta sam napisao, i da li sam procente spominjao ;) opet troluješ ili zezaš druga % reviewsrb?
To je moje mišljenje, ako i ne budem u pravu lepo ću priznati da sam pogrešio u proceni kao i svaki put, fer. Da očekujem to i od drugih? :)

Neki su ovde predviđali propast AMD pa su i dalje živi. Živ čovek pogreši :p
Papir i tastatura trpe svašta :)

Ali nije ovo Vega tema već Fury X
 
Poslednja izmena:
@nenad 970

Malo sale kada nam se vec namestio povod, mada obojica insistirate na tom kolega. Da li treba da shvatim ovo kao pretnju? :d

I sta bi na kraju? Jel brzi FuryX ili nije? :p:d

@Pixell

Ostro samo ostro, ne daj se ;) Postavio sam pitanje posto sam negde uz put zakacio tvoj komentar, sad da li si zaista pominjao procente ili si se izrazio drugacije ne znam.
Ocekuj svakako. Razume se.

A tema mi je jos aktuelna nadajmo se da ce moci da ide u istoriju, dugo je potrajala :D

Zeleo sam malo da vam ustedim energije, zato sam pomenuo VEGA, na kraju ispadoh ja los. Ccccc. Sto covek bolji vise nastrada :d
 
Poslednja izmena:
Evo opet ko o čemu baba o kolačima. Lepo sam napisao overklokuje najviše i postavio link.

Čekaj, koliko se više klokuje Asus Matrix testiran pola godine kasnije? Neverovatnih 2 MHz više!? :)

Posmatraj performanse, ta vrednost za klokove ne znači puno, zavisi kako se klok kretao tokom gaminga:

Palit Jetstream:

perf_oc.gif

133fps

Asus Matrix:

perf_oc.png

137fps

MSI Lightning:

perf_oc.png

138fps

Nije to 2Mhz razlike nego malo više ;)

Ovo boldovano moj prethodni post pod 2. i 3.

2. U vreme Fury X review-a nije postojao software za OC HBM koji sada donosi 200-400MHz plus (5-10%), znači možda još koji procenat bolje performanse
3. Test je star godinu i po dana i testirani su inicijalni drajveri a Fury X je dobio jako lep boost pogotovo u većim rezolucijama, to je još koji pocenat.

Prvo, pod stavkom 2 si mislio 20-40Mhz (osnova HBM1 kod Fury X-a je 500Mhz). Drugo, tih 8% oc memorije je već uračunato u testu koji si okačio:

With both the memory and the GPU core overclocked by 8% we see a performance improvement of roughly 7% on average

Za stavku 3. - pa ja i rekoh da sam pošao od toga da su karte izjednačene u najnovijem TPU testu:

I ako uzmemo u obzir da je dobitak Fury X-a sa oc ~7% (sa tvog linka), dalje pod pretpostavkom da GTX 980Ti i Fury X imaju jednake performanse u 1440P (što i potvrđuje rezultat najnovijih testova sa TPU) dolazimo do zaključka da kad se obe karte klokuju do maksimuma, 980Ti ima prednost od barem 25%.

a zatim na to dodao boost od oc-a sa TPU-a I testa koji si ti linkovao.

I onda nakon toliko udaranja u procente izađe ovakav neki tekst pre dva dana sa novijim igrama i novijim drajverima da ti pokvari raspoloženje:

http://www.techspot.com/review/1329-buying-gpu-radeon-fury-geforce-980/

Oh, referentna...
 
Poslednja izmena:
Posmatraj performanse, ta vrednost za klokove ne znači puno, zavisi kako se klok kretao tokom gaminga:

Palit Jetstream:
133fps

Asus Matrix:
137fps

MSI Lightning:
138fps

Nije to 2Mhz razlike nego malo više ;)


Razlika (3% ?!) ili deo razlike u performansama je najverovatnije do drajvera posto su druge dve kartice testirane kasnije, razlika u taktu minimalna, pogledaj ostale grafike, TITAN X na primer.

Prvo, pod stavkom 2 si mislio 20-40Mhz (osnova HBM1 kod Fury X-a je 500Mhz). Drugo, tih 8% oc memorije je već uračunato u testu koji si okačio:

Mislio sam na 50-100 MHz, od kraja dec 2015. i AB unofficial OC verzije. U prvom testu nije bilo oc.
Za stavku 3. - pa ja i rekoh da sam pošao od toga da su karte izjednačene u najnovijem TPU testu:

a zatim na to dodao boost od oc-a sa TPU-a I testa koji si ti linkovao.

Ako cemo samo da gledamo TPU tu su negde. Mada je po poslednjem testu AMD Fury X brzi u proseku oko 3% u i ukupno odneo pobedu u 17 od 22 igara.
Potencirao bih najveću razliku od 5 igara u kojima je bolji GTX980 Ti a koja odlazi na Anno 2205 (23%) sa nekome neigrivih 25-33 FPS i pominjani zderac memorije Dishonored (17%).
A recimo nije uleteo novi Sniper Elite 4.

Tako da je polazna baza malo nesigurna jer ako ti imaš 100 evra a ja 0 u proseku imamo 50 evra obojica pa možemo u grad :)
Dalje, koliko ce OC u svakoj igri na svakoj od kartica u svakoj rezoluciji doneti to je pogotovo misaona imenica jer nemamo na TPU test sa tim rezutatima.

Ti kažeš bar 25%, ja kažem do 25%. Bitno je da smo tu negde :)

Oh, referentna...

Sto Oh? Najskuplja verzija danas. Pa kod NV kvalitet moras uvek da platis. I nakon toga osecas vrednost u rukama.
 
Poslednja izmena:
Razlika (3% ?!) ili deo razlike u performansama je najverovatnije do drajvera posto su druge dve kartice testirane kasnije, razlika u taktu minimalna, pogledaj ostale grafike, TITAN X na primer.

Nije do drajvera jer bi onda u kasnijim testovima i referentna 980Ti imala boost a nema.

Mislio sam na 50-100 MHz, od kraja dec 2015. i AB unofficial OC verzije. U prvom testu nije bilo oc.

Ajde opet - kako nije oc memorija u testu koji si okačio kada u tabeli lepo stoji šta je i koliko klokovano i koliko je to boost-a donelo. Što se tiče oc 'potencijala' Fury X-a ako to može tako da se kaže:

FuryXtesting.png


Dobitak je minimalan, a povećanje voltaže povlači pad performansi. Karta je nategnuta do krajnjih granica i oc praktično nema smisla.

Ti kažeš bar 25%, ja kažem do 25%. Bitno je da smo tu negde :)

Ništa ja ne kažem, ja samo računam procente sa TPU-a ;)

Dalje, koliko ce OC u svakoj igri na svakoj od kartica u svakoj rezoluciji doneti to je pogotovo misaona imenica jer nemamo na TPU test sa tim rezutatima.

Imaš za svaku igru i rezoluciju koliko donosi nereferentna karta koja je u stvari oc-ovana a klokove možeš da joj pratiš u ovoj tabeli:

clock_vs_voltage.jpg


Pa te klokove uporediš sa referentom i gledaš da li se to poklapa sa boost-om u igrama.

Sto Oh? Najskuplja verzija danas. Pa kod NV kvalitet moras uvek da platis. I nakon toga osecas vrednost u rukama.

Plaćaš igranje a da ne brineš da će da ti pukne igra, ploča itd..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno