Šta je novo?

POMOC OKO H105 HITNO !

noobPCbuilder

Poštovan
Učlanjen(a)
17.06.2015
Poruke
7
Poena
51
POSTOVANI RADNI I NE RADNI NARODE :D

ovo je moj prvi built nakon jedno 10 godina.
mobo ASUS MAXIMUS VII GENE
cpu cooler: CORSAIR H105

mozete li mi pomoc gdje da ubacin pumpu i 2 sp120 fan-a

ispravite me ako grijesim, procitao sam tone i tone teksta i tone i tone videa i vise ne znam sto da mislim a ni da radim....

da li da pumpu spucam u:
1. cpu fan header 1,a 2 fan-a sa y splitterom u cpu opt
2. u fan chassie 1, a 2 fan-a sa y splitterom u cpu fan header 1
3. cpu header, a 2 fan-a sa y splitterom u chassie fan 1

vise ne znam jesam li dobro i napisao koliko mi se sve pomijesalo....

sve spremno za build smao ocekujem odgovor na ovo...
Hvala :)
 
ventove na cpu fan header,a pumpu u cha fan,pa posle u biosu namesti fiksno na koliko posto da radi ako bude trebalo da se obara voltaza pumpi zbog buke.ne kapiram sto su izbacili opt fan sa mogucnoscu sa fiksnim procentom koji je bio idealan header za pumpe...
 
bas zbog obog sam vise spizden nemilo jedni jedno drugi drugo pisu izgoria sam nemilo XD

ako stavim pumpu na cpu header 1 a fanove sa spliterom na cpu opt na englesim forumima pise da onda jedno radi na 100 posto drugo na manje ovo ono vise neman pojma....

hvala Vam na info :D
 
Poslednja izmena:
nisam siguran da ce tako pumpa imati dovoljno struje,ja sam tako imao problema sa mojim seidonom kad sam ga nabacao na pwm.a i prvo treba probati sa 100 posto tj 12v pa onda tek ako se pumpa cuje gledati da se obara.
 
Ako h105 ima pwm pumpu stavi u cpu_opt, a preko y splittera stavi ventove na cpu fan 1. Ako nema pwm pumpu, rokni je na bilo koji chassis fan i stavi fixnu voltazu.

@umart to je zato sto seidon nema pwm pumpu, nije dizajnirana da radi tako.
 
Poslednja izmena:
a inace smo vidoviti i mozemo da predvidimo sta je njega zapalo,pa je pametnije da se eksperimentise prvo pa da se utvrdi sta moze a sta ne,nego obratno.stvarno ne razumem zasto mora pa i na silu da se kontrira...
 
Znaci nema, stavljaj kao sto ti je umart rekao na chassis fan onda.
 
Ako pumpu stavi na CPU_OPT, softver kao npr. HWMonitor će mu očitavati brzinu pumpe, a ne rpm ventova. Pumpa CPU_FAN, ventovi CPU_OPT sa Y kablićem.

Edit:

Ako je 3-pin, onda na neki CHA. :)
 
Poslednja izmena:
Da.
 
Ventovi bez splitera u CPU_OPT i CPU_FAN, a pumpa u CHA. :)
 
aaaaaaaaaaaaaaaa eto ga na XD
cpu opt je preslika cpu head 1 ? koliko se jedan vrti toliko i drugi ?
 
Poslednja izmena:
Cpu opt(optional) ti je isto sto i cpu fan. Oba sluze za pwm kontrolu i mozes sam da napravis krivu za obrtaje u odnosu na temperature.
 
odna da ovaj splitter ne koristim ne go stavin dva fana jedan na cpu fan drugi na cpu opt, pumpu na fan chassie 1 i ovaj splitter spojin sa prednja dva fana za intake
 
Apsolutno je sve jedno, nema nikakve razlike da li spojio oba na jedan, ili jedan na svaki. Iskljucivo ako trose preko 0.5 ampera iliti 6w svaki (a ne trose) bi trebalo da ih odvojis.
 
zbunjujes coveka.ventove na cpu i cpu _opt,pumpa na cha pa ako se bude previse cula da se igras da joj obaras voltazu.sve je jasno kao dan.
 
Ja? Sta sam ja sad uradio? :D
 
krenuo sa miliamperima na header-u ko zna sta ce sad da pomisli.jos u drugom postu je dobio tacnu i preciznu instrukciju a ovo je 22gi post,sad ce da sanja o miliamperima i dal' ce da isisa plocu i ko zna sta jos. :d
 
krastavac, nekad odem preterano u detalje. Pokusao da mu objasnim da je sve jedno kako prikljuci, i onda je sve otislo nizbrdo...
 
Nazad
Vrh Dno