Šta je novo?

Exchange problem

hogarnp

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.01.2014
Poruke
845
Poena
70
Drugari, priča kaže sledeće

Podešen exchange, sve radi bez problema...od jednom zakuca servis (nisam zapisao tačno koji), mrtav totalno, niti može da se startuje automatski, niti ručno, nikako. Posle par restarta, čitanja, guglanja, i svega što uz to ide, odlučimo da ga odradimo od nule. Kolega je marljivo prethodnu instalaciju, izmene i podešavanja zapisivao, tako da je novi exchange apsolutno isto podešen kao i prethodni. Isti computer name, isti domen, ista ip adresa, i sve ostalo isto. Jedini je problem što ne možemo nikako da namestimo da se korisnici, čija podešavanja apsolutno nisu dirana, uspeju da se povežu na taj isti exchange, odnosno ne mogu da urade sinhronizaciju. Radi se o MS serveru 2012 R2. Da li neko ima ideju gde da gvirnem i čačnem kako bih uspeo da rešim problem ?
 
Pa jel ti je sertifikat dobar?
 
Da, jer outlook @anywhere radi bez ikakvih problema. Problem mi je outlook aplikacija koja ne vidi exchange, ama baš nikako...

Probao da kreiraš test usera na exchange serveru i da kreiraš u Outlook-u njegov profil? Samo za test.

A radili ste reinstalaciju na živo, u produkciji? Nema bekapa?
 
Otvorim test usera na exchangeu, krenem da kreiram novi mailbox u outlooku, medjutim kaže mi da ne može da se poveže na exchange...nije na živo naravno, radio je kolega u nemačkoj dok ja ovde treba da ugasim vatru nekako...
 
Otvorim test usera na exchangeu, krenem da kreiram novi mailbox u outlooku, medjutim kaže mi da ne može da se poveže na exchange...nije na živo naravno, radio je kolega u nemačkoj dok ja ovde treba da ugasim vatru nekako...

E, lude li stvari... Ajd' baci grešku koju izbaci, molim te. Server se sa mreže vidi, naravno?
 
Sad trenutno ne radi vpn sbb-ov ka nemačkoj, tako da sam za taj info uskraćen, ali čim proradi, biće slikica... Inače mu se pristupa najnormalnije ;)
 
Sad trenutno ne radi vpn sbb-ov ka nemačkoj, tako da sam za taj info uskraćen, ali čim proradi, biće slikica... Inače mu se pristupa najnormalnije ;)

A jesi probao sa ovim možda? Ume neki put da pomogne. Ajd' da sumiramo: Exchange (2010, 2013?) dignut na hotovanom Win2012 serveru. Klijent Outlook 2010/13? OWA radi. Sertifikat OK. Jel ima još nešto?
 
Glupo pitanje ali... Da li im je uključen cached mod i outlook anywhere (+ basic auth.)?
 
Exchange na Serveru 2012 R2. Outlook 13, OWA radi. Nisam pokušavao sa tim microsoftovim alatom, za to bih se morao konsultovati sa kolegom, iako mi deluje bezazleno.
Ne znam da li je ukljucen cached mod, niti imam predstavu kako to da proverim, jer mi je kompletan interfejs na nemačkom...

Edit : Uključen je cached mode, sad sam skontao guglajući.
 
Poslednja izmena:
Exchange na Serveru 2012 R2. Outlook 13, OWA radi. Nisam pokušavao sa tim microsoftovim alatom, za to bih se morao konsultovati sa kolegom, iako mi deluje bezazleno.
Ne znam da li je ukljucen cached mod, niti imam predstavu kako to da proverim, jer mi je kompletan interfejs na nemačkom...

Edit : Uključen je cached mode, sad sam skontao guglajući.

Pusti test, samo prvi i treci.
 
Da li izbaci gresku odmah ili prodje establish network i search settings pa zabode na logon?
Probaj recimo sa get-outlookprovider da vidis koji ti je CertPrincipalName na EXPR, trebao bi da bude u formi msstd:subjectname_na_sertifikatu
Trebalo bi da pustis i autodiscovery test iz samog outlooka pa da vidis sta ti vraca server.
Ako su Exchange i Outlook 2013 SP1 eventualno probati mapi/https konekciju.
 
Poslednja izmena:
Ma momentalno izbacuje gresku. Proveravao sam sertifikate, svi su validni do 2019 godine, tako da nije do sertifikata.
U međuvremenu sam otkrio da servis Microsoft Exchange RPC Client Access koji bi trebao biti startovan automatski, je manuelno ugašen...btw, nekako samo od sebe, par korisnika je dobilo pristup svojim mejlovima, ali posle startovanja navedenog servisa...e sad, koliko to ima veze jedno sa drugim, nisam siguran...
 
Od juče do sad sam ustanovio da sa admin nalogom mogu da se konektujem na bilo koji nalog na exchangeu, dok sa klasičnim terminal userom to ne mogu da uradim nikako. Jel ima tu neka caka ?
 
Nazad
Vrh Dno