Šta je novo?

Dark Souls 3

Bice modova, kao sto ima za DS2 i DS3. Problem je sto postoji opasnost od banovanja naloga ako se igra online.
 
Igram DS3 već treći dan, naravno na nagovor i preporuku kolega sa foruma, pogotovo druga @lepi kokan , kojem se i javno zahvaljujem na preporuci.

Posle početne obeshrabljenosti, čak i jednog anistaliranja igre, sad sam nakupio 11 sati za tri dana i počinjem da uživam.

Sviđa mi se što nikad nemaš demigod osećaj, štaviše preporučljivo je biti oprezan, jer npr. i tri random glupa pacovčića mogu solidno da ti se us.ru u health, ako im priđeš sa "kako ćemo, lako ćemo" maksimom...

Sviđa mi se što se broj i raspored neprijatelja ponekad neznatno promeni čisto da unese neizvesnost i faktor iznanađenja.

Za sad mi se ne sviđa što:
  • ne postavljaju bonefire ispred boss lair pa ako se zagine, ponekad moraš čistiti pola table da dođeš do tog mesta, pokupiš soul, i kreneš ponovo u bitku sa bossom.
  • mi us.rani Lothric Knight-ovi bacaju stotu rukavicu i peti šlem, a ja hoću štit...Pa sam vrlo blizu da odlučim da jedno sat-dva posvetim samo klanju tih idiota, pogotovo što imam plan za kraftovanje jednog greatsworda, da malo odmorim od Uchi katane i prilično sam frustriran što sam je u ranoj fazi igre nabudžio na +3, a sad nisam siguran da li želim da je koristim i u budućnosti (mislim neću je sigurno prodati, ali koristim maks 2 melee oružja),
  • sam i dalje noobina i ponekad zabagujem i ne predvidim napad pa ne stignem da rolam i dignem štit, iako znam da treba, jednostavno ne regujem adekvatno i pravovremeno.
  • animacija pijenja estus flask traje dve sekunde, a to je večnost kad ti je agresivni boss za vratom, a prostorija je mala i nemaš gde da mu pobegneš. Mogli su bar uvesti iframe za vreme pijenja estus flask,
  • ću verovatno morati da izaberem mesto i posvetim par sati famanju duša, jer ima toliko toga da se kupi, a sve košta...
  • su luk i strela potpuno beskorisni, mehanika je potpuno idiotska i služi mi samo za lurovanje protivnika i izdvajanje jednog po jednog iz grupe (mada su mi i za tu svrhu bolji throwing knives).

Ono što nisam skontao je da li gubiš dropped soul ako se transportuješ na drugi bonfire bliže mestu gde si poginuo, ili ga gubiš samo ako pogineš pre nego što ga pokupiš, a obzirom da sam štekara za sad hodam pola nivo da bih pokupio soul i ne rizikujem sa teleportacijom.
Takođe nisam skontao gde da nabavim life ring, i psujem sebe što ga nisam uzeo kao burial gift na početku, već uzeh onaj fire infusion shard koja sam našao još tri u međuvremenu.


U svakom slučaju bez obzira što sam napisao brdo "ne svđa mi se" igra mi se ustvari sviđa i jedva čekam vikend da iznolajfujem kako zapovedaju Lords of Cinder. :)
 
Da vidiš tek kako su nezgodni runovi do bossa u Dark Souls 2, heh...Elden Ring je mnogo lakši po tom pitanju.

Luk je veoma koristan, čak sam ubijao svašta njim jer bi nadrljao na nekim mestima bez njega...

Mislim da duše ostaju dok ne pogineš opet ili izađeš iz igre.

Mislim da je taj fire infusion najbolji starting gift jer možeš već na početku igre da napraviš fire oružje i olakšaš early game, dok još nemaš jaka oružja i dovoljno statova za pristojno skaliranje...
 
...

Mislim da je taj fire infusion najbolji starting gift jer možeš već na početku igre da napraviš fire oružje i olakšaš early game, dok još nemaš jaka oružja i dovoljno statova za pristojno skaliranje...
I ja sam tako mislio, ali sada ne mislim.

I to iz tri razloga:
  • prvi Uchi katana se može pokupiti u prvih pola sata igre, a kad kreneš sa Knightom zahteva samo dva dodatna poena u Dex, a longsword svakako ne možeš infusovati dok ne dođeš do Shrine pa od njega nemaš nikakve koristi, a do tada već imaš katanu, naravno ako Mastera navučeš da padne sa litice (što je fakat i jedini način da ga pobediš kad si lvl 1),
  • fire infusion se takođe može naći u prvih par sati igre i to na više mesta, pa nema potrebe da se burial gift koristi za gem koji se posle lako nalazi, tim pre
  • što se life ring se ne može naći, i ako ga ne uzmeš kao gift, mora se kupiti (a to je moguće tek dosta kasnije u igri).

Kad sam odlučivao šta ću uzeti kao početni gift, bilo mi je premalo uvećanje health-a za 7%, ali sad tek shvatam da je tih 7% ustvari solidna ušteda levela vigora.
Sad kad sam nabudžio vigor na 27 poena što je oko 1100 healtha, vidim da svi preporučuju da se tu stane sa levelovanjem vigor, jer svaki naredni poen u vigor donosi malo unapređenje health-a (samo 13 poean po levelu) a puno košta, pa tu life ring igra ulogu jer ti da boost 7% što je 77 poena health, tj. ušteda od 6 levela vigor.

Znam da zvuči da nije bitno, ali svaki poen health-a je bitan.

EDIT: Ne mogu reći da su mi jasne specifikacije oklopa. Mislim jasne su mi na papiru, ali u praksi ne vidim neku razliku između npr. Knight (heavy) i npr. Mirrah Set koji bi u rezistenciji na raw tipove štete trebao biti dosta bolji od Mirrah, a u praksi ne vidim da jeste, samo je puno teži.
 
Poslednja izmena:
Ovih dana nisam stigao mnogo da igram, a kad igram, igram polako, studiozno, bez jurcanja.
Nemam nešto šlifa i talenta (ni blizu kao oni kinezi što u gaćama lvl 1 prelaze igru)...

I dalje se (verovatno) i prečesto oslanjam na štit umesto dodge, dok određene napredne mehanike, tipa parry ni ne koristim, osim kad se sprdam sa nekim nesrećnicima.
Takođe hvatam sebe da postajem R1 spamer, jer sam se na kraju odlučio za sharp Lothric mač (koji je trenutno +4) uparen sa +4 Lothric štitom.
Mač baš brzo dejstvuje, sviđa mi se i što ima širok zamah pri udarcu pa može zahvatiti i dva-tri neprijatelja, a trenutno imam endurance za pet udaraca i backstep ili da primim dva-tri udarca pa sa dva-tri završim borbu, što je manje-više dovoljno za svakog regularnog neprijatelja. Ponekad krenem u panic roll, ali sreća imam dovoljno endurance, pa me uglavnom ne kazne.

Upravo sam prešao Abyss Watcher-e iz jedno desetog ili petnaestog pokušaja :mad:. Mrzim ih. Na kraju sam morao summonovati fantoma, jer uopšte nisam uspevao da im provalim pokrete pa se u nekom momentu borbe unervozim "zanemarim taktiku i završim u nižerazrednom Vratniku" (što kaže Nele :(). Pogotovo me je živcirao onaj Watcher u drugom krugu sa upgredovanim vatrenim mačem, jer sva ta vatra po ekranu meni otežava sagledavanje i učenje nejgovih pokreta i izaziva mi nervozu i paniku, pogotovo kada veže seriju i uopšte nemaš pojma šta se dešava.

Nervira me što je backstab mehanika totalno random, i kad misliš da si sve savršeno uradio - zašao iza leđa, štiti dole, R1 - usledi običan udarac umesto kritikala. ;)

Mislim da ću uložiti par poena u int i faith čisto da mogu da kastujem ona najjednostavnije Miracle spellove - onaj heal i blessed spell na oružje...

NEGO: imam drugi problem. Kada igram u full window modu igra je počela da mi minimizuje prozor sa igorm svakih 5-10 min, a pošto nema pauze, svašta može da se desi dok vratim prozor...
Kada stavim window mod, ne minimizuje, ali nema borderless window i rezolucija ne može biti 4k...
Zna li neko šta bi moglo uzrokovati ovu pojavu random minimizacije prozora igre?
 
Da ti nije ukljucen neki program kome stizu notifikacije? Mada verujem da bi primetio to do sada...
 
Da ti nije ukljucen neki program kome stizu notifikacije? Mada verujem da bi primetio to do sada...
Ne nema nikakve notifikacije... Sad sam skinuo neki borderless.dll za DS III sa nexusa, radi ok, kreira borderles window pa više ne minimizuje.
 
Da apdejtujem status.

Imao sam ekstremno malo vremena za igranje prethodna dva meseca, ali eto večeras konačno pređoh DS3 i oba DLC.

Igrao sam quality (40 str / 40 dex) fate knight build, a čari sam koristio većinom za buff oružja, malo gnaw.

Naravno na početku sam levelovao end i vit.

I pored brda oklopa najduže sam se zadržao na katedral knight oklopu, black knight štitu, i naravno rafined lotrick knight straightswordu, bafovanom vatrom, dark magijom ili munjom, situaciono po potrebi. Od prstenja RoF, Chlory, Prisoners chain i situaciono estus ring ili neki od damage resistance prstenova.

Što se tiče dizajna nivoa i većine neprijatelja u orgonalnoj igri uživao sam i većinu sam ih našao za peavedne, bez trikova i shitstrike poteza. DLC-ovi su tu mnogo lošiji i težina se svodi na to da se na malom prostoru nabaca što više neprijatelja (dakle oko osmišljavanja nivoa se i nisu baš nešto potrudili).

Najslabiji deo igre su po menu bossovi.
Odmah da kažem da sam najviše problema imao sa bossovima koji prave svetlosne efekte dok napadaju pa "sakriju" napad (Watchers, Cinder) ili nepravednim shitstrike bossovima kao npr. Gaael koji ima nepredvidiv patern sa udarcima slona, tonom health-a i kojekakvim svetlosnim efektima i magijama od kojih se dobro ne vidi osnovni udarac. Mrzim tog tipa.

Što se tiče svih ostalih bossova 80% njih sam prešao iz prvog pokušaja i nalazim ih razočaravajućim, dok sam preostalih 20% prešao u do 4-5 pokušaja maksimalno...

Jedini kojeg nisam prešao je Midir, prosto iz razloga što nemam staminu i koncenteaciju da se borim sa njim 30 minuta, non-stop izbegavajući njegove serije napada posle kojih me nagradi jednom do dve sekunde da mu plasiram udarac (i tako milion puta jer ina nenormalan health pool). To sve plus očajna kamera zbog njegovih dimenzija me je navela da ga batalim posle petog pokušaja.

Na kraju od mene 8/10 (grafika 8/10, borba generalno 8/10, bossovi 6/10, dizajn nivoa i neprijatelja 9/10, muzika 10/10, radnja 4/10), prva From igra i lepo iskustvo, probaću i DS1 jer DS3 često upućuje na radnju iz DS1 pa imam utisak da sam dosta toga propustio.
 
DS3 je omaž prethodnim Souls igrama u neku ruku, svuda imaš reference na njih, čak i Demon's Souls.

Drugi, manje laskav, način gledanja na to je da su reciklirali gomilu stvari iz prethodnih igara, u lošem smislu. Yhorm fight je kopija gimmick fajta sa Storm Kingom iz DeS, recimo, i ima mnogo sličnih primera. Dosta toga zbunjuje jer deluje da nema mnogo smisla i da je ubačeno čisto kao fanservice ili filler.
Neki to gotive, neki ne...The German Spy i ENB, par likova koji su među najpoznatijim content kreatorima Souls igara (ENB je bio moja kapija ka From Softu) i koje je From angažovao na izradi zvaničnih vodiča za neke od igara, uopšte nisu gotivili DS3, najviše zbog toga. Prešli po jednom, osvrnuli se na neke stvari i batalili. Da se zamisli čovek...

Ni ja nisam bio preterano oduševljen. Bilo je dosta toga dobrog, naravno, Dancer/Watchers/Twin Princes bossovi su mi se svideli, ali i meni je smetao taj sveprisutni fan service utisak i borba koju su lepo opisali kao "Bloodborne enemies, Dark Souls character". DS3 mi je najmanje omiljena Souls igra posle SotFS...
 
@jurodivi Slažem se. Nisam imao osećaj ponavljanja i taj DS1 eho, jer ga prosto nisam igrao, ali i pored toga osetio sam praznine u DS3 radnji i nedorečenosti, osećaj kao da u tom momentu nešto trebam da znam, ali ne znam jer nisam igrao prethodne delove.

Kažem dizajnerski i vizuelno kao i sa aspekta osmišljavanja arhitekture i rasporeda neprijatelja pojedini nivoi su mi bili savršenstvo Irithyll of the Boreal Valley, Cathedral, pa i Lotrick wall i Lotrick Castle npr. dok sam pojedine mrzeo, npr. Consumed king močvaru.

Na blic sam juče počeo DS1, trenutno mi sve deluje usporeno kao da sam Neo, jer su oni početni protivnici pa i Demon užasno spori i daju ti tonu vremena da reaguješ...
Malo me zeza tajming za dodge jer je dosta drugačije nego DS3.
Kad to malo uvezbam mislim da ću probati sa nekim manje tank karakterom, iako mi suštinski takav tank način igre leži i najviše u njemu uživam, pa ću se verovatno i predomisliti.

Međutim DS1 priča je već sad bolja nego ceo DS3... :)
 
predlažem vam da probate dex ili int. (pure luck je možda i ponajbolji)
ako ste se držali paladin kombinacije (str+fth) razumljivo je što vam je igra dosadna.

a postoji i...
ovo
 
Pojavio se mod koji izgleda fantastično i obećava puno, Dark Souls: Archthrones:



DS3 engine ali su ripovali i iskombinovali mnogo toga iz ostalih From Soft igara.
Avaj, mislim da je još uvek u razvoju...
 
Nazad
Vrh Dno