Šta je novo?

Dishonored 2

Slazem se, odlicna grafika, odmah upada u oko, ali meni se nije svideo prvi deo, nije moj tip igre, te cu ovo preskociti, ili probati samo malo, samo zbog grafike.
 
Imam neki cudan osecaj da ce ovog puta kraj da bude malo mracniji ako se izabere korvo kao glavni lik. Nekako mislim da nece biti bas skroz happy jer njega mora da prati tragedija.
Za onu klinku ce da bude sve super i bez problema.
 
prvi bio odlican i ovo se cini da verno prati sve sto je krasilo prvi deo.
 
Nadam se da ce ispostovati keca u pogledu price.. Takodje bi mislim bilo zanimljivo da imas 4 glavna endinga (2 za Corva i 2 za Emily) i naravno finese u njima u zavisnosti koliko si bio, khm, dishonorable :D

Jedina igra (za sad) ove godine koju uopste iscekujem :D
 
Ovo ce imati jos bolji replay value od keca.

[YOUTUBE]deSTHVZmFAQ[/YOUTUBE]
 
Igra li neko kakva je? Sigurno je odlicna bar ja tako mislim.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Igra li neko kakva je? Sigurno je odlicna bar ja tako mislim.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока

Ja počinjem za oko 2 sata pa ću javiti utiske, mada ja nisam power gamer i strog na review.
 
Većina komentara na Steam stranici igre. (i neki postavili spec svojih zveri od PC-a).

I can assure you, my hardware isn't the issue. Your poorly optimized game is.
...
Especially with Bethesda's notoriously bad track record for patch optimization. For this reason - I cannot recommend this game.
...
It's sad, because the gameplay and story are top shelf.

This is a great example what is wrong with the gaming industry today.
Obvious graphics and audio bugs, low framerate on high end pc's and a pre-order bonus.

pls bethesda don't join ea

But 18 fps with a gtx 1080 on medium settings when looking at Dunwall?
No thank you, I'll wait for the updates to come.

So I wouldn't recommend buying this game now, you're better off waiting a little longer.

Postavljeni release date je jedna stvar.
Znati 3-5 meseci da neće tim uspeti da sredi igru da to pristojno radi je skroz drug stvar, tj. manargersko (seratori) ubeđivanje.
Kontam da iz menadžmeta neko nadobijao maluse zbog ovoga, jer svi koji su preordovali/kupili na day one svojim ocenama zaustavili dalju prodaju.
 
Poslednja izmena:
Većina komentara na Steam stranici igre. (i neki postavili spec svojih zveri od PC-a).







Postavljeni release date je jedna stvar.
Znati 3-5 meseci da neće tim uspeti da sredi igru da to pristojno radi je skroz drug stvar, tj. manargersko (seratori) ubeđivanje.
Kontam da iz menadžmeta neko nadobijao maluse zbog ovoga, jer svi koji su preordovali/kupili na day one svojim ocenama zaustavili dalju prodaju.

Upravo to. Sve je vise ovakvih primera, ja nzm samo kuda oni jure i sta jure, ocigledno da su napravili dobru igru koja realno kako izgleda(ako uporedimo sa nekim drugim) treba da radi na GTX 1060/RX 480 na high u 60fps na 1080p ili cak blizu max-a. Ovako dobili smo neupotrebljiv naslov.
 
Najmanje sam ocekivao da nije dobro optimizovana. Kec je radio fenomenalno mislim da sam tada imao gts 450 ili 660 ne secam se bas.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Jos jedna u nizu PC igra koja je portovana sa konzola i lose optimizovana. Grafika je ******, prica tu i tamo. Mozda se i odigra za dz zbog keca, ali kad izbace par patcheva.

PC tone. :D
 
Upravo to. Sve je vise ovakvih primera, ja nzm samo kuda oni jure i sta jure, ocigledno da su napravili dobru igru koja realno kako izgleda(ako uporedimo sa nekim drugim) treba da radi na GTX 1060/RX 480 na high u 60fps na 1080p ili cak blizu max-a. Ovako dobili smo neupotrebljiv naslov.

Mogu da ti objasnim, jer bavim se razvojem sw-a, pa znam koje su tu menadžerske fore i fazoni.
Fazon je što igra verovano nema game breaking bugs, tipa oružje koje ne radi, AI koji je ultra retardiran u nekim situacijama, questovi koji stopiraju progess, to su najlakše zakrpili.
Majgore moguće je da izabace proizvod sa ovakvim greškama.

Ali mnogo teže je zakrpiti performanse, često je i ne moguće bez fundamentalnih izmena koje su mnogo skupe i zahtevaju mnogo više razumevanja kako to radi a i fundamentalno mora sve od početka biti napravljeno kako treba. Razvoj softvera je vrlo dinamičan i recimo ovde gde su performanse engine-a problem nešto još davno je od samog početka loše urađeno i to se sad samo pod tepih gura i krpi, jer ili je taj inženjer otišao i nema ko to vremena da istraži i preradi, tj. glavnim ljudima se ne isplatilo da to urade ponovo jer nemaju dovoljno $, pa guraju dalje taj haos i kleme samo.
Ali ovako bar igra radi, kako tako, možeš da igraš ali nije to to, recimo i Windows kad izađe ima gomilu baguva i perf. issues ale recimo kod takvog tipa softvera 95% ljudi to ne primeti.

Mnogo gora stvar je što lepo PR neće da prizna da tipa par nedelja pred izlazak igre biće perf. problema i da su angažovali 50% inžinjera koji su radili na igri da to srede u sledeća 2-4 meseca.
I da igrači mogu da povuku preorder, ali da znaju da tim parama i te popravke će biti finansirane, ali u 100% slučaja deo razvoja je finansiran iz preordera pa ne smeju takav rizik da obećaju jer pred glavnima tamo su već debelo sasrali i njih baš briga za potrošače, samo "kad će biti gotovo, i ajde novi projekat da obrnemo".
Ovako povuci potegni možda srede igru (kao Eidos sa Dues Ex MD) a verovatno samo malo.

Mnogo bolja stvar je kad i odlože igru za 6 meseci zbog bugova, nego da sebi posle za sve ostalo naprave negativni marketing, gde zdravi marketing. crpi dosta $ a gde kad stalno ujebavajuu stvar iznova, ovako bar kupe 2. šansu.

Recimo od CD Projekt Red-a da recimo preorderujem Cyberpunk 2077 i da recimo 4 meseca pred izlazak igre kažu da odlažu izlazak za 9 meseci ja bi rekao super, odradite to kako treba, niste na zeznuli ni jednom.
A ovim iz Bethesde gde igrač pokazao da je Skyrim.exe neoptimizovan (debug) i da ima neki krš u njemu koji kvari perfomanse gde ne treba i tek posle izbacili ispravku toga inače ne bi nikad, ne treba verovati i preorderovati, kad izađe igra i bude OK onda može €.
 
Jos jedna u nizu PC igra koja je portovana sa konzola i lose optimizovana. Grafika je ******, prica tu i tamo. Mozda se i odigra za dz zbog keca, ali kad izbace par patcheva.

PC tone. :D

Mislim da portovanjem, više nije toliki problem ako u doba PS3 i XB360. Nego nešto drugo je u pitanju, jer i na konzolama uglavnom loše igre rade.
 
Steta za ovu igru igracu je sigurno mozda ce za jedno 2 ili 3 meseca da je srede.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja igram vec par sati i nemam nekih velikih problema. Igra automatski nudi low settings za 7950 i tu pristojno radi. Da je moglo bolje, moglo je definitivno, ali daleko od toga da ne moze da se igra. Artwork je takav da ne zahteva preveliku kolicinu detalja i realizma.
Imao sam par padova fps, ali nije mi upropastilo dozivljaj.
Po ko zna koji put, problem prave samo ovi sto su preplatili karte pa sve hoce na max i na ultra, a igre ih ne zanimaju. Opet se u temi o igri raspravlja samo o performansama.

Evo kacim log iz afterburnera gde se vidi fps u par sati igre.
 

Prilozi

  • HardwareMonitoring.zip
    96.8 KB · Pregleda: 31
Poslednja izmena:
Ovo je jedna od onih igara za koju me zabole da igram na max detaljima,mozda samo teksture na high i to je to.
 
Po ko zna koji put, problem prave samo ovi sto su preplatili karte pa sve hoce na max i na ultra, a igre ih ne zanimaju. Opet se u temi o igri raspravlja samo o performansama.

Secam se pojedinaca koji su isto pricali za Arkham Knight.
Pitam se hoce li vama true fanovima/gamerima ikada doci uz dupeta u glavu da nije u redu postavljati sve nize i nize standarde oko toga u kakvom je stanju ok izbaciti igru.
 
Ja igram za razonodu. Gluposti o kojima se prica po temama ni ne primecujem. uzivim se u igru, koncetrisem se na zadatke i grafiku ni ne vidim. Secam se kako su ljudi pricali o teksturama zgrada u crysisu. Ko da idem kroz igru gledajuci u prozore umesto ispred sebe.
 
Pa meni koliko je jasno grafika je sastavni deo igre, ne mozes da igras igru a da ne gledas grafiku? To je kao da jedes krompir zatvorenih ociju a zamisljas meso. Nejde nikako ta tvoja logika.
 
To znaci da su half life igre danas neigrive? Bolje danisu ni postojale. Minecraft treba zabraniti takodje.
Performanse su jedno, a grafika drugo. Lepo je kad igra super izgleda, ali ne treba sebe uskratiti od dobre igre samo zato sto ne izgleda vrhunski. Uostalom, pricamo o optimizaciji i performansama. Potpuno je tacno da su usrali stvar sto su izmisljali toplu vodu ummesto da su nastavili tamo gde je prva igra stala. To niko ne spori, ali shitstorm na racun igre je nerealan. Igra je igriva i lepo izgleda. Ko je upalio zbog same igre, nece ostati razocaran.
 
I mene nervira kad uđem na temu i čitam samo o performansama. Kad je Mad Max izašao, ljudi su 5 strana ispisali kako je igra odlična, a jedino su pominjali dobar FPS na high :d Mada, mogu i da razumem da, ako je neko dao 1500 eura i više na komp, pa upali igru i ona ne radi onako kako bi to trebalo na tom kompu. Da ne ulazim sad u priču plaćanja preko 1000eura za komp da bi se igrale igrice koje dobro sijaju.
 
Mad Max je izuzetak zato sto je igra radila jako dobro na prosecnim masinama.
 
Od diskusiju o optimizaciji i performansama predjoste na to kako igra izgleda na ultra ili low ? Sta se desava danas sa ljudima ? Nedelja ?

I mene boli za grafiku ali o optimizaciji cu prvo da napisem jer posle sat vremena jos nisam kompetentan da sudim o prici ili gameplay-u, logicno. Slazem se za Mad Max, ali je na kraju i doslo sve na svoje nakon par stranica kada je ustanovljeno da je igra repetitivna. Zato je i pocela prica o onome "nemoj pre-purchase" samo su sada sve prebacili na No Man Sky.
 
Jesu li ispeglali igru u ovih nedelju dana? Svrbi me da je kupim ali bojim se da se ne razočaram ako mi se vuče kao prebijena mačka.
 
Nista nemoj da se sekiras, ici ce to glatko na 1070, al ne moras da se izivljavas sa detaljima, 4k itd...
 
Ljudi, sta bi sa ovom igrom? Svi zivi zacutali. :) Ispeglase li je? :)
 
Poslednja izmena:
Ja cekam narodnu verziju [emoji4]

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja hocu da uzmem original, samo sto mi na pamet ne pada da dajem kintu za poluzavrsen proizvod. Upravo zato me interesuje da li su uradili sta po pitanju peglanja. :)
 
Nazad
Vrh Dno