Šta je novo?

6850 overklok

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,153
Poena
210
Pozdrav svima

Evo resih prvi put ikad da klokujem graficku.Citao sam negde kad sam je kupio da kad se klokuje moze da dodje na nivo 6870.Pa posto je vec prastara svaki fps mi je bitan:d.

Ovako ovo su pocetne vrednosti

Core clock 775mhz
Memory clock 1000 mhz

Ja sam to nasvirao na

Core clock 850 mhz
Memory clock 1200 mhz

Voltaze nisam dirao,e sad me zanima,ako ne diram voltaze trebalo bi da imam iste temperature kao i na stock?Posto sam testirao nekoliko puta i cini mi se da pod load da se temp nisu menjale oko 75-77c pod loadom.
Takodje sam pustio 1h unique heaven i sve proslo bez greske,sad da li bi trebao jos necim da testiram?
 
Pa podizi za po 10mhz i po krug Heaven-a, sve dok ne pocne da
pucaju drajveri, izbaci artifacts ili glitcheve, Heaven pukne...
Nema potrebe da podizes napon i onako je toplo vreme.
Podizi mhz za clock koliko moze, memorije ne moras vise nema neke dobiti.
Kada stane i ne moze vise, vrati za 10 mhz i kreni da igras.
 
Poslednja izmena:
Ja ga nasvirao do max koliko moze.Ostalo mi je zakljucano jer nisam otkljucao voltaze.
Jedino me nervira sto sam primetio da su temperature dosta vece nego kad sam je kupio(sto je i nomalno)..Ali npr dok idluje je na 55c..A pod load je skoro 80c
A pre koji dan sam je izduvao nema ni traga prasine a i pastu sam promenio pre koji mesec..Bas me cude ove temperature.

Uglavnom za sad guram

Core clock 850 mhz
Memory clock 1200 mhz

dalje nece bez otkljucavanja voltaza.

Ako moze neki trenutni ili bivsi vlasnik a da je klokovao da vidim kako je bilo kod njega.
 
Pa to je bas los rezultat. Ja sam sa Asus DCU V2 vozio 940 za jezgro a za memoriju se ne secam. A i temperature mi nikada nisu prelazile 70C.
 
Kako mislis ne moze vise? puca ili na skali ne moze dalje?
Sta koristis za OC msi afterburner?
Imas opciju u settings extend official overclocking limits.
Ukljuci i moras da restartujes PC da setuje.
 
Poslednja izmena:
Ahaaaa:dkazem ti da sam njabina sto se tice oc graficke..Sad cemo to podesimo..Uglavnom morao sam memoriju sa 1200 da spustim na 1100 jer mi je tokom igranja dying light prepolovilo ekran na pola,jos sam dobio linije po ekranu.
Tako da sad cu da dizem jezgro po malo.

Jedino me brinu temperature.krastavac 85 tokom dying light.Nije mi jasno sto to.
 
Poslednja izmena:
Mozda ti je pretoplo u prostoriji? kako je provetreno kuciste?
Da ti neki od ventilatora u kucistu ne guse kartu?
 
Ne vredi.

Jezgro sam uspeo na 940 ali memorija ne moze i 50 mhz preko stock bez dizanja voltaze.Dok igram dying light cim pomerim memoriju pocinje da se prelama slika ili da se vide neke zelene mrlje:d..A 940 je maksimalno za jezgro bez pojave nestabilnosti.

A sto se tice provetrenosti mislim da je ok,imam sa strane neki krs vent koji bije u graficku..Ali mi nenormalno da tokom igranja igre ode na 86c
 
Pa mozda ti bas taj vent sa strane pravi pometnju sa strujanjem
vazduga koji remeti rad ventilatora na grafickoj.
I 940 je dobar OC za tu kartu bez podiznja napona.
I sa podizanjem napona sa stok hladjenjem ne moze preko 960.
 
Poslednja izmena:
Aj kad sam vec otvorio temu.Imam uzas problem sa ventilatorom na grafickoj.Uzaaaas me nervira koliko krci.Ima zvuk kao mlin za kafu cim predje 43% brzinu ventilatora.
Ocistio sam graficku detaljno,promenio pastu,produvao.Ali graficka cim malo ima veci broj obrtaja uzas krci.I kvari mi tisinu jer ostatak ventilatora mi je veoma tih.
E sad nikad nisam menjao ventilator niti sam podmazivao niti znam sta mi treba za to ili kako se radi.
Imam ovu graficku

http://www.itsvet.com/proizvod/powe...-gddr5-ax6850-1gbd5-dh/comp_comp_vga/260/3108

Pa ako moze mala pomoc/
 
Ja imam 924/1200 bez dizanja voltaže.
 
Mani heaven,pusti bf4 pa vidi na koliko radi,meni u heavenu moja pici 1145/1800 u bf4 max 1110/1700 :)
 
Ovo za BF 4 potvrdjujem. U Heaven moja ide do 1180/1550, ali u Metro 2033 i BF 4 to mora na 1160/1500.
 
Evo, verovatno može još malo d se protegne al neka ga za sad tako.

v8z7ewk.jpg
 
Jel moze opet pomoc.

Postavio sam 930 za core i 1000 za mem u Msi Afterburneru.Ali svaki put kad restartujem komp vrati mi na 775/1000.
Kako to da namestim da mi ne menja?

Nasaoooo njab:d.Zanemarite pitanje
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno