Šta je novo?

Razlika izmedju Intel CPU-a sa oznakom K i bez oznake K

djavolcici imaju,stariji ne,dakle 4670k i 4770k.
 
Не, старији имају виртуализацију, а новији - ђаволи немају.
Ма наравно, што зезате човека и измишљате неких 12%, мислим немам речи. :p
 
Da, da ja se uhvatio za imaginarnih 12%. I ne umem da citiram sa prethodne strane :sceptic:

Pogledajte prilog 172438

Nismo se dzabe nas 10 smejali i krstili.


@DeRaddici
Ima i virtualizaciju 4690k/4790k. Nisam 100% siguran, ali nekih 95%, mrzi me sad da proveravam.

Darkodar me je pitao zbog samog posta tj zbog promene komponeti koliko sam FPS dobio... Nije sigurno zbog PCI 3.0, a pre toga je neki lik pomenuo da PCI 3.0 nista mi nece doneti nasta sam mu ja odgovorio nece sad ali u buducnosti oce i da je dobrodoso (maltene). Nigde ne vidim da sam reko " E dobio sam 30+ fps zbog PCI 3.0" i naravno da mozete da tumacite kako ocete a i svako normalan bi provalio da ne pricam o PCI 3.0 (u temi vezanoj za Intel) kada dole pominjem renderovanje a i pre toga sam isto to napisao (jedino da ako kod tebe PCI doprinosi bolji rezultat u renderovanju ako uopste znas i sta je renderovanje)... Znam da sam pre toga u duzem opisu prelaska sa AMD na Intel pomenu sta sam sve dobio tim prelaskom i tu spoenuo PCI 3.0 i odatle su se svi uhvatili ono kao za PCI 3.0 i onda nastala ova dramturgija... Ja sam samo zastupao stranu da je bolje biti up-to-date (ali ocigledno da niko nije to provalio) nego cekati totalnu primenu PCI 3.0 (pa onda prelaziti na plocu sa podrskom za PCI 3.0) za kojim za sada uopste nema potrebe i nigde nisam reko da sam zahvaljujuci njemu dobio perfo. kao sto se tamo i sama tema zove "Prelazak na intela zboga GTA V, koju maticnu/cpu" podrazumeva se da sam te perfo. dobio zbog Intela a kao sto rekoh od PCI 3.0 je nastala pozorisna predstava zbog same pomene toga...
I da predajem se... Posto po vama ispada da su budale i same kompanije koje prave PCI 3.0 komponete (i to ce sada citav zivot da bude ne iskorisceno itd.) :Klanjanje
Nemam vremena za raspravu vi zadrzite vase misljenje ja cu moje i nema problema ;)
 
Poslednja izmena:
Не, старији имају виртуализацију, а новији - ђаволи немају.
Ма наравно, што зезате човека и измишљате неких 12%, мислим немам речи. :p

mislimo li na isto? na vt-d?
 
ahahahah mislimo na isto, ali ja sam pobrkao lončiće :)
Đavoli imaju, a haski nemaju virtuelizaciju, nešto sam zabo danas :D
 
kao i TSX-NI.stariji zakljucani imaju td-d,ali nemaju TSX-NI.nije to sad toliko bitna stvar realno,ali kad smo vec detaljni,da budemo do kraja.
 
Да да, ја сам о овоме 'давно' читао, још када је изашао haswell refresh, и зато сам ваљда то побркао :)
 
Posto po vama ispada da su budale i same kompanije koje prave PCI 3.0 komponete (i to ce sada citav zivot da bude ne iskorisceno itd.) :Klanjanje
Nemam vremena za raspravu vi zadrzite vase misljenje ja cu moje i nema problema ;)

Ja igram na PCIe 1.x i da stvar bude jos i gora, u 99% igara koje sam probao (gpu limit) sam imao cak i veci fps od ovih sa sajtova cak i do 10% vise. npr, DA:I 33 fps (cak i na 4gb ram) na sajtovima sa 270x je 30, tomb raider 79, guru3d 72 (ne secam se sta jos ima in-game bench)
Cak ni Titan ne pokazuje nikakve razlike izmedju PCIe gen3 16x i PCIe gen2 8x (PCIe gen1.X 16x). Sve ove razliku su prakticno marginalne
Titan PCIe

Zasto prave PCIe3? Nisu oni budale, oni sa manje utrosenog materijala, ne mislim na plastiku. daju istu brzinu (x8 PCIe 3 slot ima istu brzinu kao i PCIe 2 x16) i zato ih i prave.


Posto vidim da i intel i AMD (bar za ove kaveri APU) stavljaju K za otkljucane mnozioce, zna li neko sta im to "K" uopste znaci? Kills CPU faster?! :D
 
Mnogo misle da su k za klok:

Clock

Jesu za klok ali procesori za klokovanje ne moraju da imaju K na kraju , primer i7 5960x.

The K on the Intel® Core™ processors is used to show that the processor has an unlocked multiplier. By unlocking the multiplier it allows easy overclocking of the processor. Since overclocking is generally through to be an enthusiast feature we have disabled some features on the Intel Core i5-2500K and Intel Core i7-2600K.

Dakle K je otprilike oznaka za lakse klokovanje.
 
Nije za lakse klokovanje nego za ikakvo. Oni bez su zakucani na propisanoj frekvenciji. U svsl za npr. 2500k je oc ghz, sto uopste nije zanemarljivo, tako da ako je neko u dilemi k je way to go, pogotovo zbog razlike u ceni od ~15€ u odnosu na referentni model... sa hazvelom je situacija malo drugacija zbog toplote, ali i tu se uzima k procesor.
 
X je kod 2011-3 socketa cini mi se na nekim modelima CPU-a :)
 
Nazad
Vrh Dno