Šta je novo?

Icinga

neutral

Slavan
Učlanjen(a)
14.07.2005
Poruke
83
Poena
310
Poz ljudi, da li je neko imao iskustva sa Icinga2/Icingaweb2 monitoring sistemom?
Potrebni su mi saveti, manje vise oko osnovnog setup-a.
Instalirao sam Icinga2 i icingaweb2 (i sve prethodno sto je bilo potrebno), zatim u icinga2.conf definisao jedan host i komandu "hostalive", medjutim u icingaweb2 se nista ne prikazuje... :wall:

p.s.Nadam se da sam potrefio podforum.
 
Hvala za link. Problem sam resio malopre...
Sada cu i malo opsirnije napisati sta sam radio:
Prvo sam instalirao icinga2 prateci zvanicnu dokumentaciju. Enable-ovao potrebne module, i bacio se na Icingaweb2, tu nema mnogo filozofije, jednostavno je, ali opet, ima i za to neki guide sa github-a. Medjutim, kada se ulogujem u webgui dobijam porukice svuda da nemam setup-ovanih hostova koje nadgledam, a po defaultu bi morala da vidi localhost... Tu sam pokusao da se konsultujem i sa ljudima sa icinga irc kanala ali pomoci bez. I dalje kada odem na System>Monitoring Health imam samo poruku "icinga is currently not up and running" a servis je running, moduli takodje... Ispostavilo se da je problem u konfiguracionom fajlu IDO modula jer su parametri bili zakomentarisani.
Putanja do fajla je: /etc/icinga2/features-enabled/ido-mysql.conf Nakon sto sam odkomentarisao parametre i restartovao servis pojavio se localhost... Sada teram dalje u konfigurisanje hostova...
 
Ja koristim icinga sa icingaweb2 interfejsom, ali sa jednom (velikom) razlikom, sa check_mk. Check_MK je savršen sistem koji ima automatski inventory servisa i milion pluginova, a integriše se u Icingu pa možeš pisati i custom checkove itd. Pogledaj malo više o njemu, mi smo sa Nagiosa prešli na stack Icinga (obavezno 1.x, ne radi Check_MK sa Icinga2) + Icingaweb2 + Check_MK i veoma smo zadovoljni. Ako treba pomoć oko ovog stacka, pitaj, pošto sam već to implementirao.
 
Hvala! Hocu, za sada sam to odlozio jer nije hitno... Prihvatam predlog, pa ako zapnem prilikom setup-a - kuckam.
 
Ako ti ne treba idoutils (a verovatno ti ne treba), najlakše je da skineš paket sa check_mk sajta (kapiram da ćeš koristiti neki CentOS/Debian) koji ima sve integrisano. Samo ga instaliraš preko rpm ili dpkg i onda ideš sudo omd create imeinstance i vozi.

Tu sam ako treba nešto.
 
Ovo i meni izgleda zanimljivo za neke nase Linux servere.
 
A jel nekom pao na pamet observium? Vidim jako detaljnu konzolu, + inventoring.
 
Observium koristim dodatno za SNMP monitoring. Za ostalo je poprilično bezvezan.
 
Nazad
Vrh Dno