Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Malo berlinskog streetart-a [emoji16]
Mavic Air.
8f0efde897cb08f0b340e3218032adcd.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni sa mavic air, bas se lomim da ga uzmem, ali kazu da domet u urbanim delovima i nije nesto?
 
Prebaci se na FCC i antene kad se koriste pravilno može komotno da se leti do neke solidne distance, meni služi za posao koj je koncentrisan najviše u A bloku, Savada i Belvil, takodje me ima i po centru al ne toliko, bez ikakvih problema letim spolja ( do 500m isao bez problema ) i unutra.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako ste zadovoljni sa mavic air, bas se lomim da ga uzmem, ali kazu da domet u urbanim delovima i nije nesto?
Vrlo sam zadovoljan sa Air-om, kao što je Sava napisao, prebaciš na FCC mod i domet tj signal je dosta dobar.
Jedina zamerka mi je što je bučniji (u odnosu na mavic pro) i što češće moram da kalibrišem kompas. Ovo poslednje me baš nervira.



Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Dragi forumasi , interesuje me nabavka ,,jjrc x5 epik,, narucio bih sa ovog sajta :
https://www.gearbest.com/rc-quadcopters/pp_009160268409.html?wid=1433363

Trenutno je na akciji ali me interesuje da li za fizicko lice carina Srbije dozvoljava uvoz ovakvih dronova sa kineskih sajtova.
Procitah pola stranica ali odgovor ne nadjoh kako je trenutno u vezi nabavke ovih dana, znam da su bile problematike kad je zakon stupio na snagu ranije.

Da li je sada narucivanje Ok ?

Hvala unapred.
 
Lepa slika Belvila.
Berlina takođe, smeo si da ga podigneš ? Nisi se plašio policije ili već nekog ? :)
Hajde more i plaže u nekim tamo zemljama ali grad...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
@Čkalja hvala [emoji3526]

@liverpull bila mi je malo frka ali nikakvih problema nisam imao ali nije bilo ni policije. Za novu godinu sam bio do Beča, Praga i do Berlina i puštao sam drona u svim navedenim gradovima bez problema [emoji16]

Dobro je što je Air mali pa ne deluje kao pretnja ali jedino što je bučniji...

0903a33a03cb0fcc48e56c32e9d94d59.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Sjajne fotke :) ti ga bas koristis :)

Jel se neko usudjivao da pusta iz snega ? :)

Ja danas pokupio svog novog ljubimca iz poste, rekao sam vam kad ga narucih sa GB-a :)

Zelim da podelim sa vama da nikakve dazbine nisam platio, platio sam apsolutno samo ono sto su mi skinuli sa kartice, znaci ni PDV ni carina, apsolutno nista, a kostao je 50 i neki dolar, sad preostaje ucenje :)

Inace moji kucni ljubimci su zbunjeno gledali, bucan je pa im je bilo zanimljivo kako leti tolika buba ;)
 
Jel imao neko iskustva sa Hobbyking-om. Prosle nedelje narucih neku bateriju i punjac iz eu skladista pa me interesuje koliko se obicno ceka? I da li donosi neka kurirska sluzba ili posta..
 
Jel imao neko iskustva sa Hobbyking-om. Prosle nedelje narucih neku bateriju i punjac iz eu skladista pa me interesuje koliko se obicno ceka? I da li donosi neka kurirska sluzba ili posta..

Ja sam uzimao neke stvari ali je to bilo jako davno pa nije relevantno više.

Sad sam pogledao, ako si izabrao bez praćenja onda stiže običnom poštom od 3-14 dana...
 
To sam i ja video al mi posle u porudzbenici nije nista pisalo, pa nzm da li postuju to vreme..
 
Evo samo da javim da mi je stigla roba sa hobbyking-a za nekih 20 dana od porucivanja doduse sigurno je nekoliko dana bilo na carini jer su mi nakacili pdv..
 
Moze preporuka za (jeftini) ipad/tablet sa kojim bi provereno radio dji spark. Imam mi note 3 ali povremeno gubi konekciju a ne bih menjao telefon.
 
Ili ga voziš sa tabletom, bez kontrolera ?

Nisam video dole da si menjao kabal ili smo kucali istovremeno. Ja sam vozio dron i slabijim telefonima ali ga nisam gubio zbog toga.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vozim kontrolerom a telefon je kablom vezan na kontroler. Kontroler ne gubi konekciju. Gubi konekciju telefon sa kontrolerom.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Jel imas da probas sa nekim drugim telefonom, ako nije do kabla, da vidimo jel do telefona ili do rc-a.

Takodje, probaj na onaj dodnji usb da nakacis, ako si vec menjao kabl na bocnom.

Usput, uzeh Air-a, totalno luda igracka :)
 
Poslednja izmena:
Da li imaš sliku gde se bolje vidi palata Golubacke tvrđave (ovo na dnu sa narađastim krovom) ?
Bas me zanima sta su tu uradili. Bila je neka priča da će to zastakliti, što je van svake pameti.
 
Poslednja izmena:
Da li imaš sliku gde se bolje vidi palata Golubacke tvrđave (ovo na dnu sa narađastim krovom) ?
Bas me zanima sta su tu uradili. Bila je neka priča da će to zastakliti, što je van svake pameti.
Ovo je najbliže što sam bio, sa dronom [emoji16]
45ef4a7a3b2194238f521c54de65e4f8.jpg
677cf0991cb3c4a0a5fbd7d87bec8cfd.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Definitivno ce da zastakle ako vec nisu, skele su tu.
Kuglu staru 200 godina bi na livadi unakazili.

Odlicne fotografije
 
Nazad
Vrh Dno