Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Prvo naduvao si cene Mi-a za 200$, drugo naravno da neću plaćati carinu i pdv, cena 4k verzije je 525$. Drugo, naravno da ga nećeš baciti, zamisli Mi je firma ozbiljna kao i Apple, DJI, Samsung i slične (apropo softvera i svega), proizvode telefone, dronove, action kamere, trotinet skutere, slušalice i još što šta. U svemu su sam vrh. Baš bih voleo da vidim tvoje iskustvo sa reklamacijom drona u Computerland-u, oni ni miša i zvučnike ne mogu da ti reše bez da te zajebavaju. Ostvarićeš popravku o njihovom trošku tipa samo ako ti je dron stajao na polici kao ukras i crkao sam od sebe... Mi je bratu popravio telefon i vratio, a za kevin sam ekran naručio za 20$ i zamenio ga je prvi servis kod nas. Tako i za dron imaš da naručiš bilo koji njegov deo.

Ponavljam, drug ima DJI P3 S i znam koliki mu je range iz prve ruke, ne trebaju mi klipovi sa youtube-a, a i specifikacija kaže ovo što pričam.

A kako ga onda narucis? Ako stize postom carine ga, ako ga svercujes, onda mozes svercovati i DJI pa gledaj tako cene. Kada ti crkne saljes ga u Kinu - odakle ga saljes ako ne iz Srbije i opet ti ga vraca u Srbiju - i pogodi sta - ako nisi papirologiju sredio da saljes na servis taj dron se opet carini i pdv kada se vrati. Papirologija bese oko 5k za to.

Dakle sto se tice uvoza ne siri dezinformacije po forumu - ako ti je tata, teca ili neko u carinskoj ok, ti mozda ne platis (ili ako prosvercujes) ali gledamo legalnu robu. Takodje, slobodno mi pokazi online gde ima jeftinije da se kupi i po kojoj ceni sa garancijom da mi vracaju pare istog trenutka ako ne stigne u propisanom roku?

Sto se tice garancije - opet ne siri dezinformacije - ako ti ne znas da se pozoves na zakon o zastiti potrosaca to je tvoj problem. Stvar je vrlo prosta - fizicko ostecenje je najcesce greska korisnika i ne uvazava se garancija, a za sve ostalo mozes da se pozoves na istu. Imao sam gomilu stvari koje sam reklamirao svuda i nikada nisam imao problem.
Lepo kada nesto nece da prihvate trazis da ispisu reklamacioni list - ako odbijaju zoves inspekciju jer krse zakon i ako odbiju ored inspekcijom odmah im lupaju kaznu (sto naravno ni ***** od prodavca u tom trenutku ne bi odbio da ispise istu). Ima zakonski rok za resavanje garancije - ako isti probiju - inspekcija. Ako vracaju bez popravke, a znas da je sj opet inspekcija. Zasticen si ko beli medved...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nikakva inspekcija ne moze pomoci prilikom resavanja garancije. Kupoprodaja je ugovor izmedju dva lica i neslaganje sa uslovima ugovora ne moze resiti inspekcija.
 
Jel ovo razlog za brigu, ili ne? Nadula se baterija, tj. kao da se naduvala kesica u kojoj je baterija, ne znam kako da objasnim. Ima li negde da se nabavi ovo po pristojnoj ceni?
IMG_20170617_200427.jpg
 
Jel ovo razlog za brigu, ili ne? Nadula se baterija, tj. kao da se naduvala kesica u kojoj je baterija, ne znam kako da objasnim. Ima li negde da se nabavi ovo po pristojnoj ceni?
Pogledajte prilog 231694

aliexpress
mozda nije los trenutak da uzmes brdo baterija :D

imas sigurno i za manje para pojedinacno ako ti ne treba bas 5kom. samo obrati paznju na konektor da se poklapa
 
Nije problematicna isporuka baterija u Srbiju?
 
Nije problematicna isporuka baterija u Srbiju?

nije isporuka i nije zbog nas. neke avio kompanije prave probleme.
Ja sam porucio i prodavac mi se javio i rekao da ima problem sa slanjem pa mu je trebalo nedelju dana da nadje preko koje sluzbe da posalje. Jednom kada je poslato, stiglo bez problema.
Generalno, prodavac je taj koji mora da se snadje. cim prodaje baterije, pretpostavljam da ima neku semu da moze da salje.
 
Da li moze neko da me posavetuje?

Prijatelj (Amerikanac) dolazi u Srbiju pa sam ga pitao da mi ponese DJI Spark fly more combo. Kutije nece vuci vec samo ce sve staviti u torbicu koja ide u pakovanju.

S obzirom da je ovo nenormalna zemlja, da li je potrebna neka posebna dozvola da dron prenese kroz aerodromsku carinu?

Hvala na savetima.
 
Po ovome http://www.elitesecurity.org/p3695080 posto mu je flight time manji od 30 min ne treba dozvola za uvoz.

E sad, pitanje je kako ce oni to da ocene jer dokumentaciju neces imati plus realno ovde si pitao za sverc (prolazak kroz nothing to declare).

Ako ces da budes 100% siguran ostavis ga u kutiji i amer ga prijavi. Platis carinu i pdv.
 
Hvala na komentaru.

Dazbine svakako ne planiram da platim ukoliko je moguce. U najgorem slucaju mogu da mu kazem da ako ga budu cimali kaze da je dron njegov za licnu upotrebu na putovanju jer nakon BG-a idemo zajedno dalje ka Spaniji i dalje...
 
Neće ga smarati najverovatnije pošto je strani državljanin. Mogu da mu traže da ga samo prijavi, da bi ga pri izlasku iz zemlje odjavio. U tom slučaju ti imaš pokušaj broj dva kad se budeš vraćao iz Španije :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videcemo. Opcija je ili da kaze da je njegov za licnu upotrebu ili da ga nosi kao poklon iznenadjenja. Sta god treba samo da ga ne smaraju.

A pravo da ti kazem, sramota me da mu kazem koja je procedura ovde. Covek proputovao pola sveta sa dronom (Phantom) i nikad ga nigde nije smarao, sad ne donosi jer cemo spark koristiti. Spark ili Mavic (ako naletim na dobru cenu).

Ili da vidim da sledi na aerodrom u Budimpesti :).
 
Poslednja izmena:
Ne cimaj coveka da slece u Budimpestu, nije bas tako da cimaju za sve zivo, nece ga ni pogledati, dzabe nabijate tenziju. Ako ga neko i pita, kaze njegov i to je to.
Opustite se malo.
 
Poslednja izmena:
@Dakii mislim da se čovek našalio za Budimpeštu.

Što se tiče tenzije, pre nedelju dana sam sleteo na surčinski aerodrom, carinici du bili postrojeni jedan pored drugog i 90% ljudi je moralo da provuče kofere kroz skener. Ne preuveličavam, veruj mi


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma ne zezam se za Budimpestu. Svejedno hoce da ode na 1 dan do tamo tako da eto prilike ;).

Rekao sam mu da kaze da je njegov. Svejedno posle Srbije obilazi 10ak zemalja, 3 sa mnom tako da mu ne bi trebali praviti problem. Valjda ce se ponasati normalno kad vide americki pasos. Cini mi se da samo nasu raju zezaju.
 
Sad je poostrena kontrola na skeneru zbog terorizma, nismo to mi izmislili i da se nama digao i ajd da se cima narod, ameri su to trazili inace bi se izgubila dozvola za let.
Nece niko da cima i da te davi za jedan, dva proizvoda, ako pita zasta je kazes licna upotreba i to je to. Naravno ne mozes da vuces 5 i vise proizvoda i da kazes pa za mene, niko nije sisao vesla.
Nego ljudi su bezobrazni, puste ih da par puta prodju sa par proizvoda i jednom ih ne puste, odmah dizu dzevu, bezobrazni smo mi malo kao nacija.
Tako da opusteno, nemoj bezveze da se covek cima dal ce mu neko nesto reci ili da pomisli da ce imati nekih problema.
 
Istina. I za ovaj dron sam jedva skupio snage da ga pitam iako me je pitao jel treba sta da se donese. Ne volim nikoga da cimam. Ali krastavac, ispod 2kg torbica i 150 do 200e ustede, pod uslovom da se dazbine ne plate.

A i forum je tu da pitam, ne kosta nista. Kad god su me cimali na carini, uglavnom su to bile zene ;). Muskarci samo kazu extra i vozi dalje.
 
Nije problem ni u originalnoj ambalazi da se donese, malo cepnes kutiju na par mesta ako je nova u pitanju, kod stare ne moras jer se vidi da je pohabana, normalno je da ces skupe stvari nositi u org ambalazi da ih ne bi ostetio tokom transporta i to svi znaju. Naravno ne vazi za mobilne :) al do 3 kom se mogu i oni uneti neotpakovani, poklon ocu, bratu, sestri....al vise od toga ne pije vodu, realno.
 
Quadcopteri (u prevodu: dronovi) za snimanje iz vazduha

Dakii, širiš dezinformacije. Kakav bre terorizam kad je u pitanju DOLAZNI let? Lično ja platio carinu na dron koji je bio raspakovan i prethodno korišćen. Malo je falilo da mi naplate carinu na DSLR aparat star 3 godine. I ko još nosi proizvod u originalnoj ambalaži, majke ti? Prosto ne mogu da verujem šta sve ovde ljudi pišu. I te fore, poklon babi, dedi to ne pije vodu. Uzmi malo pročitaj carinsku regulativu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Proizvod u originalnoj ambalazi sa racunom nosi onaj ko ide na "declare" i plati dazbine regularno.
 
Kakve veze ima dal je dolazni ili odlazni let, tako je receno i gotovo.
To sto si naleteo na nekog duduka to je tvoj problem al se sve da objasniti recima, tako da smiri strasti.
Ti ces meni da pricas, ja radim na aerodromu i znam kako je i njima, al uvek se javi tako jedan pametnjakovic koji sve zna, sobzirom koliko neki znaju da budu bezobrazni treba im naplatiti sve zivo.
Neke polovne uredjaje mozes u org ambalazi, neces sigurno u celefonu upakovanee i da kazes polovan je.
 
Poslednja izmena:
Dakii, širiš dezinformacije. Kakav bre terorizam kad je u pitanju DOLAZNI let? Lično ja platio carinu na dron koji je bio raspakovan i prethodno korišćen. Malo je falilo da mi naplate carinu na DSLR aparat star 3 godine. I ko još nosi proizvod u originalnoj ambalaži, majke ti? Prosto ne mogu da verujem šta sve ovde ljudi pišu. I te fore, poklon babi, dedi to ne pije vodu. Uzmi malo pročitaj carinsku regulativu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ti izgleda da bas nemas srece. Zena i ja kad idemo na duze od 10 dana nosimo dosta opreme (po 2 telefona, dslr sa 2 objektiva, akciona kamera sa opremom, 2 laptopa, dji osmo mobile gimbal, externe baterije i slicno). Sve sto je islo u kofer je prolazilo na keca. U torbu od laptopa skoro ubacim DJI osmo mobile gimbal (kupljen preko, kutiju bacio). Otvorili torbu, ja im pokazao sta je i kako radi, malo se odusevili gluposcu i sve proslo ok. Ortak uzeo 5 6 telefona nekih, raspakovao sve i sve proslo uredno.

Kontam da je za dron malo drugacije zbog svega sto se desavalo kod nas. Kutiju kao kutiju nece nositi jer je neopotrebna i glomazna a i ide pod licnu upotrebu.


Na kraju ce se sve svoditi na carinika. Ako on veze nema o dronovima, imajuci u vidu velicinu Sparka, moze da mu kaze da leti do 10m u visinu i da je igracka... Karikiram ali nekom prodje, nekom ne prodje...
 
Nije Spark, Mavic je u pitanju.

Ljudi, sve što ima vrednost preko 150€, a prethodno nije prijavljeno na izlazu iz zemlje ili nemate dokaz o kupovini u Republici Srbiji može da podleže carini i tačka. Sve ostalo je šverc. Carinik nije bio duduk, šta više bio je skroz ok i rekao je donesi račun i oslobodjen si dažbina. Problem je u tome što je dron kupljen preko KP, pa račun ili fiskalni nisam mogao nikako da dostavim.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To se zove losa sreca. Apsolutno nikad nisam platio na carinu na nesto sto sam izneo a iznosio sam mekbukove po 2k evra i tuce druge opreme. Zamisli kakav bi haos nastao na npr aerodromima ili granicnim prelazima kad bi svako prijavljivao.

Ovde je poenta da dron u tvom slucaju mavic nije svakodnevna 'roba' i to je donekle razumljivo, zato sam i pitao u prvoj poruci za Spark.
 
Rekao sam ili prijavljivanje ili dokaz o kupovini


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav za sve pilote. :wave: Narucih sa Alija svog prvog drona, da se na njemu vezbam. Izabrah Symu X5C-1 sa pet baterija. Drugi na listi bio je JJRC H31. Nadam se da nisam pogresio ? Cena je 52.6$. Jel ce da ga carine posto je 52.6$ ipak manje od 50 eura ? Sta da ocekujem na carini jel ce da traze neke papire izjave, dozvole ?
 
Jel moze neko da preporuci firmu kod nas ili mozda iz HU da prodaje DJI refresh?
 
Izgleda tema zamrla ovde a ja hocu malo kasno da se ukljucim u ovo zezanje.

Imate li preporuku za nesto osrednje, brusheless koji moze da ponese kameru, Bugs 3 na primer, Bayangtoys 16x ili slicno. I naravno, kako i gde nabaviti ? :)
 
Pozdrav za sve pilote. :wave: Narucih sa Alija svog prvog drona, da se na njemu vezbam. Izabrah Symu X5C-1 sa pet baterija. Drugi na listi bio je JJRC H31. Nadam se da nisam pogresio ? Cena je 52.6$. Jel ce da ga carine posto je 52.6$ ipak manje od 50 eura ? Sta da ocekujem na carini jel ce da traze neke papire izjave, dozvole ?

Javi kako si prosao :)
 
Ipak sam rekao drugu da vrati dron Amazonu. Bitnu stvar nisam znao a to je CE standard koji ogranicava Sparka na max 500m daljine u savrsenim uslovima.

Mozda i ne bih leteo dalje od 500m ali 600 evra je previse za to ogranicenje.
 
Pa otprilike koliko ja gledam, proučavam i učim o dronovima, koliko evara, toliko metara. :) Manje, više. A 500 metara nije baš ni malo, zavisi za šta ti treba.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno