Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Fino deluje ovaj Xiaomi fimi a3 sto liverpoll spomenu. Jedini problem sto mora da se narucuje pa se ne isplati kad prodje kroz carinu+PDV.
 
Hubsan se još ne prodaje, ovo je predprodukcijski review. Mali Xiaomi takođe. Videćemo u svakom slučaju kada počne isporuka i prvi pravi testovi.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Mavic Pro :)
238e0bd93f622a352caeb04e7682cf3d.jpg
e969b5c4604e8bc12e899fc97775e480.jpg
52e2352b7966d98341fe9d4b27454e22.jpg
2f80d594e653dca5c6c5531f985dc719.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Evo jedna od letos, u stvari mislim da mi je to bio prvi let dronom u životu [emoji849]
cbf7794922c296f73278ef557f6d8da7.jpg
 
Uhvatih malo sunca :)
ae7202bf51705146160d18e1f7e50942.jpg
0875e032589fc4633d378706256e2335.jpg
1ddc862c268f8e72a81cb1fe5b17f04d.jpg


Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Trebao si izbeliti sneg na slikama gore. Zbunilo ga par sijalica.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ja narucih ovo cudo sa GB-a pa cemo da vidimo kako cu proci sa carinom i ostalim.... wish me luck :wave:
 
Manhattan je ok, ali oni isto samo pošalju Vladi iz Bele Crkve (već navedeni Kopteršop).
 
Pitanja za one koji imaju DJI Tello dron. Koja je najveća visina na koju se može podići dron? Kakav je kvalitet slika?
Hvala unapred.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Pozdrav, dajte neku preporuku za dron, oko 150 dolara sa Alija? Bilo bi super ako moze slanje iz eu.
 
Poslednja izmena:
Nema za te novce da valja tako da preporuke nema. Najmanje što zadovoljava minimum kvaliteta je DJI Spark i ovi novi klonovi, Hubsan Zino i Xiaomi Fimi ali i oni su preko cene koje si naveo. Minimum potrebnog je GPS i solidan senzor stabilisan u dve ili bolje tri ose. Ako nađeš takav, to ti je preporuka.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Uzmi polovnog sparka i vozi.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pozdrav, dajte neku preporuku za dron, oko 150 dolara sa Alija? Bilo bi super ako moze slanje iz eu.

Imaš veći broj dobrih do 150$ ali pogledaj najbolje na YT, samo tražiš "best drone for 150$" i pogledaš koji ima najviše opisa...
Ovde preporuku nećeš dobiti (ako ne dodaš jednu nulu na svoj budžet) :d
 
Hvala za brze odgovore. Nisam se susretao sa dronovima pa je bzv davati neku vecu cifru za pocetnika kao sto sam ja. Guglacemo dalje, hvala svima.
 
Hvala za brze odgovore. Nisam se susretao sa dronovima pa je bzv davati neku vecu cifru za pocetnika kao sto sam ja. Guglacemo dalje, hvala svima.

Jos gore je dati 150 eura za losu stvar s kojom neces biti zadovoljan nakon par meseci pa shvatis da si se zeznuo i da si trebao da uzmes pravu stvar.............
 
Upravo tako. Ali svaka se škola plaća. Ispod onog gore što sam napisao, nema drona. GPS i stabilisan gimbal. I bez GPS će da leti ali kako on hoće i bez svrhe. Bez dobre kamere, džabe si leteo.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Hvala za brze odgovore. Nisam se susretao sa dronovima pa je bzv davati neku vecu cifru za pocetnika kao sto sam ja. Guglacemo dalje, hvala svima.

Zavisi šta hoćeš od drona.

DJI dronovi ne zantevaju nikakvo učenje ili obuku, sedneš, stisneš dugme i dron sam leti, tvoje je da ga pomeriš napred, podigneš gore a vrhunac akrobacija je zaokret ulevo ili udesno, kad treba da se vrati stisneš dugme i čekaš ga. To je sve što je potrebno za osnovnu upotrebu. Oni su više za snimanje videa.

Ali ako hođeš brzu vožnju, fpv, zezanje sa akrobacijama za to već treba dosta vežbanja ali je zabava 200 puta bolja + sasvim OK "trkački" dronovi mogu da se nađu za 150€ a uz malo čitanja možeš i sam da sastaviš drona, jedino što malo povećava investiciju su FPV naočare, to ti je oko 100€ dodatno za neki osnovni ali sasvim upotrebljiv model, uz par ne tako skupih dodataka (diversiti modula, par boljih antenica) može extra da se zabavlja samo ti za ovo treba otvoren prostor bez ljudi u blizini, ili objekata jer ovi dronovi idu i do 70km/h, prave su zujalice :D Problem je što za ovakvo letenje treba vežbati redovno jedno 6 meseci da bi postao dobar letač.

 
Poslednja izmena:
Jedino što je tema... za snimanje iz vazduha...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Zavisi šta hoćeš od drona.

DJI dronovi ne zantevaju nikakvo učenje ili obuku, sedneš, stisneš dugme i dron sam leti, tvoje je da ga pomeriš napred, podigneš gore a vrhunac akrobacija je zaokret ulevo ili udesno, kad treba da se vrati stisneš dugme i čekaš ga. To je sve što je potrebno za osnovnu upotrebu. Oni su više za snimanje videa.

Ali ako hođeš brzu vožnju, fpv, zezanje sa akrobacijama za to već treba dosta vežbanja ali je zabava 200 puta bolja + sasvim OK "trkački" dronovi mogu da se nađu za 150€ a uz malo čitanja možeš i sam da sastaviš drona, jedino što malo povećava investiciju su FPV naočare, to ti je oko 100€ dodatno za neki osnovni ali sasvim upotrebljiv model, uz par ne tako skupih dodataka (diversiti modula, par boljih antenica) može extra da se zabavlja samo ti za ovo treba otvoren prostor bez ljudi u blizini, ili objekata jer ovi dronovi idu i do 70km/h, prave su zujalice :D Problem je što za ovakvo letenje treba vežbati redovno jedno 6 meseci da bi postao dobar letač.

Moj Mavic Air isto leti 70km/h a nije racing drone [emoji854]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da mi ne treba za video/photo da, ovako za te pare nema bolje.

Svakako 70km/h nije ništa za racing dronove, bez 100+ ga ne računam [emoji14]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno