Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Kakvo vam je vreme leta sa tello? Meni u kuci 9-10 minuta, napolju jos manje (vrv zbog hladnog vremena), sa novom baterijom.
 
s obzirom da je klincu sutra rodjendan morao je da padne tello boost :D ni u ludilu ne bih dao pare koje trenutno traze, tako da sam uspeo da nadjem na kp nesto sto mi odgovara. mislim da mi je 2 baterije dosta, tako da ce mozda uskoro biti baterija i punjac za 3 baterije na prodaju, videcemo :D porucio sam xiaomi extender a mozda nateram nekoga da za rodjendan uzme i daljinac :)

da li je neko koristio TelloFPV aplikaciju? Ovo sto sam video na YT deluje sjajno.
Ja sam koristio tellm fpv. Bolja je od obicne. Imas demo verziju, pa mozes probati.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pitanje za upucene:

Uzeo bih u Americi uskoro Mavic Mini, i pokusao bih da ga unesem u Srbiju (letim iz US do Londona, pa za Bg - dron bi naravno bio u koferu koji je u hold-u).

Ne bih vadio nikakve papire, dozvole, nista. I, ako mi uzmu i skeniraju veliki kofer, i vide Mavic Mini u njemu, da li ce mi ga oduzeti, ili ce mi samo naplatiti carinu za njega?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Ako ne bi bio u fabričkoj kutiji, ja se ne bi plašio ničega a on je tako mali i baš turistički. Klinac mi se vratio skoro sa dva laptopa u ličnom prtljagu, poneo svoj preko i uvek ga nosi a zadužio preko drugi i ništa. Inače DJI ima dobra cene ovde, ne znam koliko štediš kupovinom preko.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Mislim da Mavic Mini još uvek ne može da se prebaci na FCC, jedino rešenje za veći domet je kupovina u USA.
 
Mislim da Mavic Mini još uvek ne može da se prebaci na FCC, jedino rešenje za veći domet je kupovina u USA.
Nema veze gde kupiš dron automatski čim upališ u srbiji izbacice da prebaci region na evropu.
Cene su ti slične kod nas i u USA sem što ćeš ovde imati domaću garanciju.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Zapravo, to sto sam nasao (kanadski e-bay) je 559 CAD, dakle oko 385 EUR, a imam nekoga ko bi mi iz Kanade doneo u Ameriku pre povratka vamo. Radi se fly more combo opciji, koja je u Srbiji na KP nekih 475e (najnize sto sam nasao), dok je sam dron 370e. Dakle, ima neke razlike, samo je pitanje da li je vredno rizika...

Hvala u svakom slucaju, praticu i dok sam tamo cene kod nas, pa prelomiti na licu mesta. :)
 
To ti je odlicna cena u Srb za Fly More Combo, niza nego na zapadu.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
juce sam se malo igrao sa tello i tellofpv aplikacijom.
tello je vrlo stabilan (probao samo u zatvorenom), slike totalno ok.
a aplikacija... aplikacija je fantazija. ima sve sto mi treba, bukvalno mi nista dodatno ne pada na pamet :) ono sto je sjajno, uspeo sam povezati xbox one controller (bt verziju) sa njom i stavio da je telefon master a controller student. remapirao sam dugmice tako da se na gamepadu moze voziti, snimati i slikati. tako da ce za klinca ovo biti super. u najavi vidim da cu upariti 2 gamepada na jedan staviti telefon da se vidi feed, a sa drugim samo vrsiti kontrolu i prebacivati u sport mode za neko izvlacenje ili stop ako klinac uradi nesto cudno :) osim te fantasticne fore sa gamepadima, jako mi se svidja kako je implementirano poletanje, sletanje, return to home i headless mod. nekako, iako je igrackica ove mogucnosti daju osecaj voznje vecih i skupljih dji dronova tako da je sjajno za ucenje. uz to, jos nisam probao, ali vidim da ima podrsku prikaza slike za fpv pa cu i to probati i javiti jer imam neke jeftine cvike u koje ide telefon. sve u svemu - ja zadovoljan :)
 
Stigao Mavic Mini. Imao sam Phantom 3, tačno 3 godine i mogu reći da je Mini zaista zaista dobar dron! Upravljanje je dosta jednostavnije od P3, nema driftovanja i ostalih gluposti, mali je može u džep i baterija duže traje. Jako zadovoljan za sada.
 
Koju trojku ? Kako ti se čini kvalitet videa u odnosu trojku ?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Koju trojku ? Kako ti se čini kvalitet videa u odnosu trojku ?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

P3 Standard.

Vreme mi ne dozvoljava da ga testiram po sunčanom vremenu, ali kvalitet videa je isti po oblačnom vremenu kao i trojka S. Čekam sunčano vreme i lokaciju na kojoj sam stalno pa da uporedim.
 
Što je bila dobra ponuda na KP za Tello... 65e sa dodatnom baterijom... Ponudio 7000... Sad imam 2. [emoji23]



Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
5b226d83f533adaf271e1732b84e0173.jpg
 
Poslednja izmena:
Stigao i prop cage. Za klinca u stanu odlično.

d21a3e5fddf2a17e764849fa5496b687.jpg


Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Evo i ja da se pohvalim, stigao žuti oklop (4.5€ na AE), uzeo kontroler i setio se da imam VR naočare koje dve godine čame u ormanu:

up1.jpg
up2.jpg

Za VR osećaj je mnogo dobar, samo nije za unutra, nemam baš osećaj koliko je blizu zid bočno. Jedva čekam vikend da letim napolju.

Za kontroler, namerno sam uzeo Gamesir G4s (kao nov, 2500din na KP), a ne T1d - radi i savršeno je podržan, ali za razliku od T1d koji radi samo preko BT, može da radi i preko OTG kabla i smanji smetnje koje su bitne za Tello kada se juri maksimalan domet. Takođe T1d može da se koristi isključivo samo za Tello, a G4s radi i za Android i za Windows kao BT gamepad, pa je dosta univerzalniji.
 
Eh kako nisam znao to za kontroler. Ja kupio ovaj drugi za 4k[emoji52]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Mene je to jako odbijalo od T1d, što je namenski samo za Tello i bez upotrebe za bilo šta drugo. Onda sam našao u temi za TelloFPV na TelloPilots forumu da su i ostali Gamesir kontroleri uglavnom podržani, video šta ima jeftino po KP, proverio kako radi prilikom kupovine i to je to. Prilično zadovoljan, samo još da vidim kako da najbolje izmapiram kontroler da mogu da ga koristim naslepo sa VR naočarama.
 
Dobro izgleda žut. Ja sam poručio onu tamno sivo providnu. Nešto sam mislio da će s tim izgledati dobro. Videćemo kad stigne.

Sent from my Mi Max 3 using Tapatalk
 
Za vlasnike Mavic Minija, danas sam video da postoje dva različita modela Minija MT1SS5 za US/China/Rest of the world i MT1SD25 koji je za EU/Japan.

Za razliku od Sparka, koliko vidim FCC / CE modovi su harverski određeni, ne mogu da se menjaju već zavise od modela i razlikuju im se kontroleri.

Ovo su razlike između modela, EU model ima značajno manju snagu predajnika:

https://www.gearbest.com/blog/how-t...are&siteID=TnL5HPStwNw-kwA5paUCnGucWk6TlTlrSg

Ako je neko kupio drona kod nas, koji je tačno model u prodaji, jer ako je ovo tačno, Spark ili švercovani Mini iz USA mi deluju kao bolji izbor.

A za vikend sam testirao Tello malo u prirodi, krajnji domet 240m sa Xiaomi repeaterom, do 160m i 30m visine imam dobar video signal, sličice se prenose bez problena i sl,
Za igračku solidan domet:

tello-test.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne, 30m mu je limit u FW. Ali računa od početne tačke, ako kreneš s krova zgrade od 20m, onda može 50 :)
 
Neko je pominjao da će od februara da se olakša letenje, bez dozvola i sličnih čuda, ili sam ja nešto pogrešno razumeo?
 
Ameri obustavili upotrebu svih kineskih dronova u vojne svrhe, usled "rizika od cyber-spijunaze".

Da li bi moglo da spusti cene DJI i ostalih brendova, sta mislite..?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Mislim da ne. Nisu to isti dronovi. I ovako su ovi jeftini, za cenu pola premium telefona dobiješ letelicu koja leti dvadeset minuta, nekoliko Km u daljinu, nekoliko stotina metara u visinu koja snima u 4K...

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne pokusavajte unutra bez zastitnika, uspeo sam da ga zabijem u ormar nakon 5 minuta bez zastitnika. Dosta je robustan, iako ne izgleda tako. Samo malo okrznuti propeleri.

Sa zastitnikom se samo odbije, komotno i bezbedno.

Napolju se odlicno nosi sa malo jacim vetrom, ali kada bas pocne jako, izbaci upozorenje.

I pocetak je dosta tezi nego sto se cinio :)
59b8c1ce19c62f4d62b50347cdbe26c3.jpg


Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Matori... Ovo je ozbiljno dobra fotka.

Gde je to, inace..?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Kako ste zadovoljni sa dometom na mavic mini, meni deluje da po gradu ima uzasno los domet, kao i mavic air?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Matori... Ovo je ozbiljno dobra fotka.

Gde je to, inace..?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk


Krupajsko vrelo kod Zagubice. Evo i na brzinu editovanog od danas


Sto se tice dometa, nisam ga testirao nesto preterano, nekih 200 m u visinu i 400 m u daljinu, ali pravim DIY booster signala i vise cu reci o tome naradnih dana.
 
Poslednja izmena:
Hehe, bio sam tamo, ali nisam prepoznao mesto. :)

Inace, za slicne akcije prevashodno i sam planiram da koristim Mini-a. Narednih dana pada kupovina.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno