Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Zbog takvih sr@nja na kraju će zabraniti sve dronove i kompletno RC igračke :mad:

Nego, na temu samogradnje, onaj lik što ga pomenuo na prethodnoj stranici, izbacio update video, dron od 99$ (zapravo malo više)...
 
Poslednja izmena:
To je za one u kampu na Zlatiboru, koliko ti imaš godina ? Ja moju decu nisam tako vaspitao. Jel ti znaju roditelji šta ti radiš na kompu ?

Neka neko obriše ovo a i onaj njegov link.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Šta li su vam stavili u taj sendvič da si se tako "zapalio"?

Prvo, grešiš ako misliš da tehnologija u ovom trenutku nije dovoljno zrela za ovako nešto - problem je što je dostupna samo "odabranima", a oni će je svakako i dalje usavršavati.

Drugo, ako su tebi prvo na pamet pali "kamperi" sa Zlatibora, a ne neki drugi bez kojih bi ovaj svet bio mnogo bolje mesto nakon naleta par rojeva, onda nemam reči...


Za sve ostale, uopšte nemojte imati iluzija da su face recognition na mobilnim telefonima i ostale "pogodnosti" i tehnologija kojom smo okruženi tu da bi koristile običnom čoveku.

Koga zanima pravi DIY a ne sastavljanje kitova, možda će vam ove ideje biti interesantne (meni je najinteresantnija letelica @ 1:50).

 
"u prevodu Dronovi za snimanje iz vazduha"

Onaj link koji si ti postavio, nije za ovu temu i bolestan je.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
"Ma super je to, al' ovo je ono sto nam treba"

Tebi treba, meni ne treba. U ovoj temi ne treba.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Pitanje jedno: manje - vise sam se odlucio za DJI Spark fly more combo. Moze da se pronadje na KP za oko 500 evra.

Da li u dogledno vreme postoji mogucnost da mu opadne cena jos, ili je to sada dobra cena za taj paket?
 
Pitanje jedno: manje - vise sam se odlucio za DJI Spark fly more combo. Moze da se pronadje na KP za oko 500 evra.

Da li u dogledno vreme postoji mogucnost da mu opadne cena jos, ili je to sada dobra cena za taj paket?
Cena mu je gotovo takva od kad je izašao...takva će i ostati dok ne izadje novi ili dok se uvoznici ne krenu nadmetati ko je jeftiniji. Najbolje ti da ih redom pitaš da ti daju za 30-50€ manje pa će valjda jedan hteti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako ima za 450,00, dogovaraj dva. I ja bih uzeo. :) Ali teško. :(

Mislim da će pre izaći Spark II nego ovaj pojeftiniti. Baš sam razmišljao o njemu kao drugom dronu pored Phantom - a i video sam da je izašao pre više od godinu dana. Verovatno će na zimu novi model a do tada nije daleko. Samo za ove novce da ubace treću osu i gimbal da ide do 90° dole, verovatno i par senzora negde i dajem 500 a neće biti više pošto je tu blizu Mavic Air.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hoce Gimbal kod Sparka da ide prakticno do 90° dole, kod mene sada stoji na -5° podesavanje gimbala. Izgubio sam da mi horizont bude na sredini, ali realno mnogo mi cesce treba top down snimak.
 
Poslednja izmena:
To je onda Ok. Dobra caka. Nisam koristio Spark ali čisto mi se čini da su to namerno uradili. :)

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Moj drugar je uzeo upravo kod Madjara taj Fly more Combo i odusevljen je (prvi dron naravno), dao je 475e ako se ne varam , ako ti bas treba info koji je prodavac pitacu ga....

Meni ubrzo ide neka kombinacija sa USA pa razmisljam da li da mi neko donese odatle, bio je fly more combo oko 500$ poslednji put kad sam gledao, e sad, aerodrom, carina, pdv.....moze da me izadje mnogo skuplje....
 
Ipak mislim da nije Spark dobra kupovina trenutno. I za 475 e. Bar za mene koji imam jedan već, ko hoće da uđe u svet dronova, dobar je za početak. Ja ću sačekati proleće,novi Spark ili možda Mavic Air.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Da li dron treba da se prijavi na aerodromu kad se ulazi u Srbiju?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Iskoristih lepo vreme za vikend na Zlatiboru i uhvatih par lepih kadrova po veoma jakom vetru. Phantom 3 Standard i dalje služi perfektno i nemam još uvek potrebe za nadogradnju (sem portabilnosti).

 
Dolaziš kao stranac ili se vracaš ? :) U svakom slučaju roba preko xxx evra mora da se prijavi, mada mislim da mali dron bez kutije, Spark na primer može da prođe bez problema.

Sent from my AGS-L09 using Tapatalk
 
Živim napolju i doneo bih ga u Srbiju za vreme odmora. Znam za carinske propise, više me zanima zakon. Mavic Air je u pitanju.

Recimo u SAD treba da se registruje i plati neka simbolična taksa.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa taj drug, kao i ja, tek je usao u celu pricu i deluje u neku ruku pristojno sta se dobija za novac koji se da....

@liverpoll , mislis da bi prosao na aerodromu da se spakuje u torbicu onu njegovu i ostale zezancije u koferu?
 
Ja mogu da mislim ali ti moraš da odlučiš. Nije carina što je nekada bila. Mislim da bez kutije Air prolazi glatko. Laptop, jedan DSLR itd...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ne znam da li rizikovati, ima na kp za malo vece novce, a ne razmisljam o carini....

Ako carina odvali na aerodromu moracu da doplatim jos 150$, a onda propada dil, onda se u potpunosti ne isplati....

Naravno da je opcija bez kutija za upravo tako nesto poput dslr-a ili drona...
 
Evo još jedan all in one trkački dron za samogradnju, razlika od prethodnih je što sve već dolazi u kutiji, ne mora se posebno poručivati, i sve to za 99US$
 
da li neko ima sparka i probao je foru povecanog dometa sa wifi repeaterom?

 
Pozdrav,

imam DJI Spark vec oko mesec dana a juce sam kupio Remote Controller. Uopste ne mogu da ih povezem. Na telefonu vidim signal i drona i kontrolera i povezujem sa telefonom ali dron i RC se ne povezuju.

Da li neko ima iskustva sa ovim problemom?
 
Pozdrav,

imam DJI Spark vec oko mesec dana a juce sam kupio Remote Controller. Uopste ne mogu da ih povezem. Na telefonu vidim signal i drona i kontrolera i povezujem sa telefonom ali dron i RC se ne povezuju.

Da li neko ima iskustva sa ovim problemom?




Moraš prebaciti Dron da se povezuje sa RC, imaš nazad dugme na sparku ...drži ga 3 sec dok ne čuješ "beep" onda na joystic drži PAUSE+ FN + Custom dugme skroz desno ispod shutter dugmeta.

To bi trebalo da je to Samo povežeš posle spark na telefon preko wi-fi

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To sam uradio. Nakon toga RC krene da pisti i da blinka zeleni LED. Prodje tih 60 sekundi ali se ne povezu.
 
Pozdrav,
ako može neka preporuka za psolutnog početnika. Inače, dron bi koristio isključivo za razonodu i fotografiju za svoje potrebe.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno