Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Da li imaš sliku gde se bolje vidi palata Golubacke tvrđave (ovo na dnu sa narađastim krovom) ?
Bas me zanima sta su tu uradili. Bila je neka priča da će to zastakliti, što je van svake pameti.
Van pameti je bilo sto je knez Milos naredio da se sruse svi turski objekti, a Srblji mislili da je i tvrdjava turska, pa se malo zaneli...

Bolje je sto su je obnovili bilo kako, nego da je sve do kraja propalo...

IMG_9938-.jpg


IMG_9938-.jpg
 
Golubacku tvrđavu smo dobili 7 godina nakon smrti Kneza Miloša, tako da to nije izvodljivo.
Naravno trebalo je obnoviti, ali ne da prave staklenu fasadu na srednjevekovnoj tvrđavi. Po originalnom projektu tog stakla nije bilo, ali se neko kasnije setio da upropasti dobar projekat.
0f65748f992ec77468fdc03d10a01ebf.jpg
80241262054cc1323d1544ec6532b1da.jpg
 
Golubacku tvrđavu smo dobili 7 godina nakon smrti Kneza Miloša, tako da to nije izvodljivo.
Naredba vastodrzca ne prestaje da vazi kad vlastodrzac umre, kao sto ni zakon ne prestaje da vazi kad umru poslanici koji su ga izglasali. Doduse, u Srbiji, bez obzira na propise i zakone, postoji "praksa" ponasanja - jednostavno se pljackalo i unistavalo sve sto je podsecalo na Tursku, i to ti je to.
 
Da li moze neko da mi kaze, ko je isao na polaganje u DCV, pise nakon dobijanja resenja potvrditi dolazak. U resenju ne pise datum i vreme. Ima svakog meseca polaganja ok, ali da li sam biram datum i vreme ili treba da zovem? Nije mi bas jasno, nigde ne pise tacno.
 
Poslednja izmena:
Moze li neka preporuka za video editor hobi varijantu? Da moze barem da se malo poboljsaju boje i da se sa 30fps prebaci na 60?
A da se ne uci godinu dana.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Da li moze neko da mi kaze, ko je isao na polaganje u DCV, pise nakon dobijanja resenja potvrditi dolazak. U resenju ne pise datum i vreme. Ima svakog meseca polaganja ok, ali da li sam biram datum i vreme ili treba da zovem? Nije mi bas jasno, nigde ne pise tacno.
Pa treba mislim za ovaj mesec do 18-og da se prijavis na taj mail koji dan ces da dodjes na polaganje, mislim da ima od ponedeljka do srede ili cetvtrka, imas u kalendaru. Samo pustis u mejlu kad dilazis i to je to. Ne odgovarju ti na taj mail, to samo portir proverava. I ja sam tamo verovatno jedan od tih dana :)
 
Da to je jasno, od ponedeljka do cetvrtka ali tacno vreme polaganja u danu nema? Moze ko kada hoce??
 
Zeleo bih da narucim dron za poklon do nekih 30-35$ sa Alija, da li imate neki predlog? Kamera je plus, prihvatio bih i sto bolji dron bez kamere ako moze sa se uklopi u budzet
 
Ako planiras FPV moja preporuka je Eachine E013, poseduje fpv kameru koja je solidna za uvod u FPV svet (trkacki dronovi).

Sa druge strane VISUO XS809HW. Poseduje Wifi kameru pa se moze voziti preko kontrolera ili mobilnog telefona. Moze se koristiti za forkanje i snimanje video klipova.

Posedovao sam oba modela, sasvim su ok za pocetnike, samo je pitanje kojim putem zeli da krene. FPV i Wifi dronovi su dva razlicita sveta.
 
Poslednja izmena:
Ja sam imao Visuo i super je za pocetak, pod uslovom da nema vetra.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ako nekog interesuje Hubson je na popustu ($160 je bila najniza cena):

Hubsan H501S X4 Drone Standard Black na BG
Cena: $138.58
Kupon: 1a68fd
 
Vidim na prethodnoj strani preporuke za 2 drona za poklon. Slično i meni treba za neku rodbinu (klinci 5, 8, 12 godina). Kakva je situacija kod nas da se kupi u prodavnici da ne bi čekali dok stigne itd? Budžet do 10 hiljada, ali eto ako ima nešto ok i za manje para naravno. Nek ima i kameru sigurno će im to biti zanimljivije.
Ako može preporuka?
 
Hvala za predlog, taj bih sebi naručio :)
Vidim da je njima logika ako daju toliko para da bi hteli odmah da kupe ovde negde kod nas, a da se naručuje i čeka nešto do oko 50-ak dolara.
 
Meni je trebalo punih nedelju dana od kupovine malog Parrot Mini drona do ozbiljne zavisnosti :D
A kad smo kod zavisnosti, da li je neko probao NLD ili neki drugi način za povećanje dometa? :)
 
Zavisnost obicno pocne i pre kupovine, kad kupis tad si vec zavisnik, sreca pa lecenje jeftino :)
 
Parrot je posle nedelju dana završio u fioci, sad se igram sa Sparkom :D
 
Pozdrav svima,

Nov sam na ovom forumu a i tek sam posto vlasnik drona mavic air.
Ukoliko ima neko ko već poseduje mavic air, trebala bi mi pomoć.
U principu želeo bih da se nađem sa nekim ko može malo praktično da me uputi u korišćenje ovog čuda.
Jutros probao sam da povežem sa daljinskim ali nešto nije htelo...
Ja sam Milan, hobi mi je ribolov pa ponekad snimim i neko pecanje kad imam vremena.
Uzeh dron da snimcima dam neku novu dimenziju ali nekako mi bolje ide pecanje nego tehnologija :)))
Ako može neko da mi pomogne, molim da se javi.

Pozdrav,
 
Air + a7iii ...doduše više nemam air sledeći dan ga potopio u reku [emoji28]

P.s. skroz sam zadovoljan bio Airom...vrv ću ga opet uzeti da premosti do mp2 pro, i njega sam leteo ipak je znatno ozbiljnija i bolja sprava.

https://youtu.be/rHHCiBi9Vak

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno