Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Izdvojih nekoliko dana da pročitam sve od prve stranice, gotovo i da nemam dodatnih pitanja, samo sam napravio spisak šta bih eventualno mogao da kupim :)
Ali primetio sam da je najveći problem (osim papirologije) pad i lom drona. Zar niko nije kupovao padobrane za dronove? Npr. ovakav https://www.aliexpress.com/item/Upgraded-4KG-Parachute-Ejection-Umbrella-For-FPV-RC-Airplane-Drone-Outdoor-Flying-Shooting/32835074378.html?spm=2114.search0204.3.2.58386339Y5tqqH&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_10698_10697_5722615_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_5711215_10059_5723015_10534_308_100031_10103_441_10624_10623_10622_5711315_5722515_10621_10620,searchweb201603_25,ppcSwitch_5_ppcChannel&algo_expid=5cb3ebbf-7891-48c4-b7ff-267808eafe33-0&algo_pvid=5cb3ebbf-7891-48c4-b7ff-267808eafe33&transAbTest=ae803_1&priceBeautifyAB=0

Možda nije zgodan kad duva neki vetar jer će ga tek onda oduvati daleko, ali pretpostavljam da bi mogao da bude zgodan u većini slučajeva.
 
Upravo suprotno, dronovi se lome od granje, bandere, žice, stene a tu padobrani ne pomažu. A opet ne kažem da je preskupa investicija ali ne da bi sačuvao dron nego ne daj bože da padne nekom na glavu ili pričini neku drugu štetu a što se dešava kada su loše baterije ili ih cediš do kraja mada na YT može da se vidi i dosta poludelih dronova. Kako padobran reaguje u tom slučaju ne znam.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ako vas interesuje profesionalna upotreba dronova za potrebe gis-a, biće ove godine organizovan dron fest u Beogradu. Više info ima na www.dronfest.rs

Sent from mTalk
 
pitanje za dji srbija vlasnike. kakve restrikcije dji enforce-uje za letenje u srbiji? opasno se dvoumum oko air-a, finansijski sam prelomio, ali me plaši da ću slupati tolike pare i onda videti da ne mogu da poletim tu i tu, ili da ne mogu ići više od x metara. ok, jasno mi je da mi neće dati da letim na 5km od aerodroma, to je ok, ali da li ću moći u centru grada (znam, znam, ali zaboravite na naše regulative, interesuju me samo dji restrikcije), ili da li ću moći na nekoj planini od 1km da ga dignem još jedan km u visinu... bilo kakve restrikcije koje dji softverski enforce-uje za letenje iznad srbije me interesuju... hvala!
 
Poslednja izmena:
hvala.
nadao sam se 1km za ultra spektakularne fotke s'vremena na vreme, ali ok, i 500m je ok.
u daljinu nema restrikcija?

hvala!
 
Za daljinu je vidno polje restrikcija. Po zakonu.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Ko o čemu, ja o sigurnosti :) Dakle, osim lomova drona, najveći problem jeste da ga vetar oduva. Em ode dron, em recimo kamera (ako je dodatna). Pa nešto glasno razmišljam - da li bi na njega mogla da se zakači neka jaka pecaroška struna, od jedno 100-200 metara? Neće biti moguće akrobacije, ali za foto/video snimanje akrobacije i tako nisu potrebne. I ako ga vetar negde oduva, neće dalje od dužine strune, posle je samo ispratimo i dođemo do drona.
 
[emoji23][emoji23][emoji23]

Patentiraj... Ali onda to nije dron. To je zmaj. I za njega ne važe zakoni za dronove... [emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Kolika je težine te strune od 200m? Plus kas duva vetar i na nju deluje sila. Ima da ti se muči dron da vuče taj najlon. Mada ako upadne u reku možda nahvataš nekog šarana. [emoji23][emoji23][emoji23]
 
Kolika je težine te strune od 200m? Plus kas duva vetar i na nju deluje sila. Ima da ti se muči dron da vuče taj najlon. Mada ako upadne u reku možda nahvataš nekog šarana. [emoji23][emoji23][emoji23]

Razmišljao sam i ja o tome. Kao što rekoh - samo razrađujem temu sigurnosti :) A sviđaju mi se ideje o patentu zmajodrona & hvatača šarana :D
 
Mislim da i jeste poenta 'vatanje sarana , hahahaha :D Sta je trenutno best buy do 50 $ ? Jel pravi carina nasa problem kad se naruci sa GB , Ali-ja i to ?
 
Ja gledam da uzmem XS809HW Visuo . Nesto malo sam pretrazivao po netu i on mi se najvise
svideo . Lepo izgleda , nije prevelik (moze da stane u manju torbu ) , ima ok kameru za tu cenu , ok je za
upravljanje . Moze veoma lako da se poveca domet drona . Samo da se uzme sa vise baterija .
 
Lepo izgleda , nema sta , verovatno ima i onaj lik sto testira sve dronove na yt pa cu da potrazim ovaj bas da vidim :)
 
Cena izuzetno pristupacna , videcemo ga na nekom testu i slicno , deluje bas bas zanimljivo :)
 
A zasto? Baš danas je bio na 300m opusteno, zajedno sa startnom nadmorskpm visinom verovatno i preko 1km, nikakav problem.

Nije problem, može da se leti na tu nadmorsku visinu, ali je problem sto ga ti na toj visini ne vidiš i samim tim ne znaš šta se dešava gore. Pre godinu dana mi je na Rajcu ptica napala dron i jedva sam pobegao od nje. Imao sam sreće pa se to desilo na mestu gde nema ljudi, a ne smem ni da zamislim šta bi bilo da je pao na nekoga. Takođe možeš doći u situaciju da ti otkaže kompas npr. Na toj visini možeš da se pozdraviš sa njim jer će on otići u ko zna koju stranu bez mogućnosti da odreaguješ i vratiš ga. Moram da pominjem samo najgore scene, jer ipak je totehnika kojoj čovek ne može verovati 100%. A takođe zbog tog postupka rizikuješ da mi koji letimo nisko i poštujemo pravilnik budemo sanckionisani zbog nekog ko je leteo blizu aviona, helihoptera, etc. nemoj pogrešno da me shvatiš.
 
Ok, razumem tvoj post. Mada, sve preko 100m je jednako nesigurno kao i na 300m:
U slobodnom padu dobili su max ubrzanje.
Air se ne vidi na 100m.
Meni je prica napala dron više puta na 100m.
Šansa da udariš avion je fantastika, a heli koliko i da te spiči grom.

Ja letim 3 godine, i padali su mi 3 puta, doduše jeftina smeća, ali iz toga sam naučio sledeće: Ne iznad gomile.
A kada sam na nekim čukama bogu iza nogu, teram ga kako želim.
 
pozdrav, ocu da uzmem bugs mjx 3 za malo igranja sa go pro, interesuje me da li mogu da ga namestim go pro u 180 stepeni, da snima tacno ispod njega? gledao sam na netu ali nema nigde ta info.
 
Prijatelju, ja sam sve akcione kamere stavljao na sve dronove koje imam/imao uz pomoć "štapa i kanapa", a konkretno baš tvoju ideju uz pomoć dosta gumica i malo one plastične pene. Pogotovo što bugs3 ima ravno dno ispod baterije, ne bi to bio nikakav problem.

Pogledaj malo Tigger's RC YT channel, čovek obožava kombinaciju: Bugs3 + akcione + gumice + plastična pena.
To sam od njega naučio, i lično preneo gomilu puta na moj ex Bugs3.
 
Imaš i od mene gratis platformu sa gumicama pa nju vežeš vezicama a kameru na nju.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno