Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Moram i ja da dodam da za 30$ ne mozes ni da uzmes nesto ni sto ce da leti po kuci kako treba.
 
Ja sam krenuo sa 40$ i držalo me oko 5 dana, iako je bio zabavan za vožnju po kući i napolju, ali kamera je bila očajna. Sad koristim Sparka :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam sad na air-u, a imao sam one sume od 20$ jos pre 5 godina...
 
Kakav je ovaj model, recenzije kupaca su pomesane, lep popust...
eb0453701596fc780e0ec0580d94761b.jpg


TuturuTu on 6X
0c55b27389a0754a0f8054952747434c.jpg
 
Poslednja izmena:
Postavio si dva modela. Ni jedan nije nešto. Nema gimbal, samo elektronsku stabilizaciju, kažu ume da poludi a košta koliko Hubsan na primer ili Xiaomi Fimi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi,
Nov sam u ovom svetu ali sam dosta procitao na forumu o regulativama vezanim za ovu tematiku. Uzimam dji p3pro pa me interesuje gde u okolini beograda moze da se ode cisto da se proba??
 
Pozdrav svima,
Citao sam po forumu o problematici registracije cak sam i kontaktirao osiguranje koje mi je reklo da je osiguranje prema trecem licu 190e sto je previse, da li je neko malo vise upucen?
 
Uzeo pre par dana Mavic Pro Fly More Combo.
Hteo sam prvobitno da uzmem Air, ali niko od Suboticana ga nije imao na stanju, a meni je trebao bas na frku, pa sam uzeo Pro sa KP.
Koristio sam ga za mapiranje pomocu Dronedeploy i odradio je posao vrhunski.
Posle sam malo snimao sa njim i bas sam odusevljen sa "learning curve" i mogucnostima samog drona.
Nisam bio siguran da cu ga zadrzati, ali mi se sve vise svidja...
 
Nabavio neko ili testirao igrom slicaja Xiaomi Fimi X8 SE? Košta koliko I polovan Spark a kidaxsa specifikacijama.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Delete
 
Poslednja izmena:
Nabavio neko ili testirao igrom slucaja Xiaomi Fimi X8 SE? Košta koliko I polovan Spark a kida sa specifikacijama.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Ja sam imao i pre jedan Hubsan dron, nije nepoznata firma a Hubsan Zino je još jeftiniji od Xiaomi drona i isto ima gimbal stabilisan u tri ose. Ne znam da li ih neko ima u Srbiji ali ja bi pored Phantoma voleo da imam i jedan mali i uzeću ga, pitanje trenutka. Ili Hubsan Zino ili Xiaomi Fimi.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Pozdrav svima.

Razmatran kupovinu nekog boljeg drona, DJI Mavic Air ili Mavic 2 Zoom. Jedino što me trenutno koči u kupovini jeste naš glup zakon o bespilotnim letelicama.
Zanimaju me vaša iskustva, da li ste išli na polaganje, da li ste registrovali svog drona i da li prijavljujete svaki let i tražite dozvolu za snimanje iz vazduha?
Samo da naglasim da bi drona koristio isključivo u privatne svrhe. Ljubitelj sam dobre fotografije i ovo bi koristio isključivo za hobi.
Takođe, da li je neko od vas imao problema sa policijom / zakonom zbog upravljanja dronom?

Hvala
 
Može predlog za dron, koristio bi ga moj klinac, 8 godina.

Zanimaju ga te stvari, pa da krene od nečega a da nije smeće. :)
 
Tello.
BTW. postoji mnooooogo pametnijih stvari koje možeš uzeti klincu od 8 godina za 1000€
 
Hvala Sv. Oče, nisam te prepoznao.

Tello naručen.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 


Snimano sa Phantom 3 Advanced i Osmo Pocket-om

Inace, preporuka za destinaciju, pravo je osvezenje za beg od civilizacije.
 
malo se igrao sa ortografskim mapiranjem
DJI Mavic Pro Platinum
let planiran sa Pix4D klijentom za android
ukupno 44 slike
renderovano sa WebODM (može i bolji kvalitet. treba još malo vežbanja i strpljenja za čekanje rezultata)
prikaz sa OpenStreetMap overlay urađen u QGIS-u

obzirom da je sve navedeno od softvera freeware, meni su ovo odlični rezultati

orthographic mapping.jpg
 

Prilozi

  • d1.jpg
    d1.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 182
Poslednja izmena:
Imao sam želju već neko vreme da kupim jedan dron i evo danas naručih Visuo XS816 za početak.
Nije ništa specijalno, ali za početak u ovom hobiju nadam se da će biti okej. Gledao sam strane recenzije i nekako sam stekao utisak da je za taj novac koji sam hteo da izdvojim ovaj model jedan od boljih.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ima li neko da mi pomogne oko prebacivanja sparka u fcc? Nesto nece.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Gledao sam uputstva ali kad se upare daljinac i dron ja sa telefona vise ne mogu da se nakacim ni na jedan.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Pogledaj po YouTube, ja sam ispratio neki od tutorijala, ali sam zaboravio tačan redosled koraka.
 
Gledao nekoliko i jasan je princip, otkace se promene lokaciju negde u usa zakaceo opet i app pita jel da promeni wifi podesavanja. Kod mene ja ne mogu da se zakacim uopste.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Cao svima, hteo sam malo da se zabavim, snimim po koji odmor i klince i malo ubijem vreme, buzet nije problem. Nisam siguran da li Spark, Air ili Mavic pro? Dva druga me ubedjuju za pro-a ali nekako mi je preveliki za moje potrebe. Tako da pitanje moje je da li vredi 300e razlike za Air-a umesto Sparka? Pricam o fly more combo i cenama na KP.

Ceo dan gledam review-ove i nekako se Air izdvaja kao best buy, ali cisto da cujem i vase misljenje.

Da kazem da sam dan poceo sa idejom da kupim RC Buggy a zavrsio na dronu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno