Šta je novo?

Quadcopteri (dronovi) za snimanje iz vazduha

Pa kako Savo ? [emoji848]

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
Snimao neku fabriku nešto poslovno, završio sve reko aj'd još 1 kadar i gotovo što se tiče drona leteo u stranu iza fabrike na 12m i paf u grane od oraha, zavrte se ( nogica se vrv sklopila ) i pade u reku. Sreća imao sam od kolege isti pa nije propao posao.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Šteta. Treba obračunati i naplatiti i koeficijent sigurnosti.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Gotovo sad, mislim kontam da nmg sad ništa povodom toga.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nije puno doluboka ...bar ne tu gde je upao al je brza. Teško je to izvodljivo. Videću pitacu ih dal su u fazonu nešto da "časte" za gubitak drona.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ako voda nije toliko brza da bi odnela dron nizvodno, stap za pecanje i velika trokraka udica bi ga mozda zakacili. Ako znas neke pecarose, ponudis recimo neku nagradu onom ko ga izvuce - ipak ti u reku nije upala neka trica i kucina da bi tek tako digao ruke - treba uvek probati :trust:
 
Jedan od radnika koji je "video" da je dron tačno spucao u drvo v.s. šta mi mapa pokazuje ( bio sam iza fabrike nisam video ) me ubeđivao da nema šanse da je u vodi, sem toga 2x su se penjali i tražili ga bez uspeha, elem za vreme drugog penjanja kada su bili "sigurni" da je on na drvetu ispostavilo se da je "gnezdo " elem tada sam se popeo na neki bunker oko 25m udaljen od drveta i slikao telefonom drvo u nadi da ga možda ipak spazim ( jeste glup sam što nisam sa kamerom ...bila gore u fabrici na slideru a žurili smo da završimo snimanje )

Kako god evo slike drveta i šta ja mislim da je dron, inače dron je Mavic Air crne boje sa Polar Pro filterom na njemu. Kako god željan sam mišljenja jer ja možda tripujem zbog nade da je on.

1. Mapa gde se završila putanja:
( takodje zavrsna visina 5m, leteo je na 12m pre sudara ) ovih "5"m je bitno jer kada poletim sa planine recimo krece uvek sa 0m kad odem u visinu ide normalno u + kad odem ispod tacke poletanja ide u minus, zato je ovih 5m jako sumnjivo.


2. Cela slika ( zoom max sa telefona )

1&2 by Sava Milakov, on Flickr

3. Šta ja mislim da je drone ( prednji senzori + kamera, levo jedan od propelera )

1&2 by Sava Milakov, on Flickr[

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jedan od radnika koji je "video" da je dron tačno spucao u drvo v.s. šta mi mapa pokazuje ( bio sam iza fabrike nisam video ) me ubeđivao da nema šanse da je u vodi, sem toga 2x su se penjali i tražili ga bez uspeha, elem za vreme drugog penjanja kada su bili "sigurni" da je on na drvetu ispostavilo se da je "gnezdo " elem tada sam se popeo na neki bunker oko 25m udaljen od drveta i slikao telefonom drvo u nadi da ga možda ipak spazim ( jeste glup sam što nisam sa kamerom ...bila gore u fabrici na slideru a žurili smo da završimo snimanje )
Sa slike koju vidim, meni lici na ovo sto sam obelezio. Definitivno probaj sa boljom optikom pre nego sto drvo skroz ozeleni.

Proveri-sa-boljom-optikom.jpg
 
Rešio problem [emoji28]
0518f60ccd812f5c5042544ac88804d2.jpg


Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Gde je na kraju bio? Ili si kupio novi?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Ma kupio novi. Onaj negde gnjura po limu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
E *mjau**mjau**mjau*

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Zato sam ja kupio crveni da ga bolje vidim, mada tesko da cu da ga izgubim kada mi je stalno u ormanu :D
 
Ljudi kiji dron valja kupiti za neko amatersko snimanje? I da to bude upotrebljivo.. ne mislim na decije zezancije vec na upotrebljivu spravu sa kvalitetnim snimanjem.. i upotrebljivim kontrolorom da moze i telefon da se koristi kao monitor. Nisam uopste upucen u trziste. Jel ima kod nas neki da se kupi i koje su cene?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je spark kao prvi dron sasvim ok uz sve njegove nedostatke. Poslusao sam coveka koji se duze vremena bavi time, odgovorio me je od velikih i skupljih dronova kada sam objasnio da mi treba za poneki snimak sa odmora i kao ajd da kazem zanimacija i igracka. Na vetru je sasvim ok za moje neko poimanje, snimak iako je samo 1080p, sto mu se stavlja kao velika zamerka, je odlican, jedino vreme leta od 12-13 minuta je mozda kratko. Kada sam kupovao uzeo sam fly more combo sa dve baterije, a gledam da uzmem i trecu. Kontroler je odlican u kombinaciji sa telefonom i otg kablom mada je pozeljno imati odvojen nosac za telefon. Barem je meni to zgodnije jer imam sony xz2 koji je malo deblji. Sa tri baterije skoro 45min leta, domet uopste nije los pogotovo u fcc rezimu. Vise modovanih verzija aplikacije za android imas. Vidim ima ga po prodavnicama racunarske opreme i kod madjara na kp. Pa ko gde voli da pazari.
Sve u svemu za amaterske potrebe snimanja vise nego dovoljno, od kvaliteta snimka, jednostavnosti koriscenja i malih dimenzija odlican dron iako je model iz 2017. Skoro sam negde procitao da se vise ne proizvodi.
 
Poslednja izmena:
Gde si ga kupio?

Neka ti je sa srećom i da te služi dok ga ne prodas [emoji16]

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
Hvala, od kolege, faktički nov sa par letova.
Ljudi kiji dron valja kupiti za neko amatersko snimanje? I da to bude upotrebljivo.. ne mislim na decije zezancije vec na upotrebljivu spravu sa kvalitetnim snimanjem.. i upotrebljivim kontrolorom da moze i telefon da se koristi kao monitor. Nisam uopste upucen u trziste. Jel ima kod nas neki da se kupi i koje su cene?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Spark nije loš elem ako novac nije veliki problem best buy ti je mavic air, zlatna sredina izmedju mp2 i sparka. Ja sam baš skoro spucao jedan air sad imam drugi iako sam planirao mp2 da uzmem ipak odlučio za Air ne zbog viška opreme xD nego jer mi ne treba bolji, inače koristim ga poslovno i za to što radim je i više nego dovoljan.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Air je ipak malo skuplji.. s obzirom da nece zaraditi ni 1 euro ne isplati se :)
Sad cu bas baciti pogled na sparka.. i na dodarne baterije, hvala puno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na drugoj temi sam dobio preporuku za H36 dron. Tražim neki za početnika, za po kući i eventualno malo napolju. Nešto jeftinije, da vidim kako to ide...

Da li je ovo ok i gde uzeti?
Ili imate neku drugu preporuku?
 
Tako sam ja poceo od gledanja tih minijaturnih, pa neki mjx, pa na kraju zavrsio sa sparkom. Od malih mi se vise dopao H56 jer ima bar nesto od korisnih olaksavajucih stvari kao sto je altitude hold. Mislim da su slicni sa cenom?
 
Tako sam ja poceo od gledanja tih minijaturnih, pa neki mjx, pa na kraju zavrsio sa sparkom. Od malih mi se vise dopao H56 jer ima bar nesto od korisnih olaksavajucih stvari kao sto je altitude hold. Mislim da su slicni sa cenom?
Nije mnogo skuplji, može i taj :)

Samo da mi neko potvrdi da nema neke mane u odnosu na H36 i/ili da nema neki sa boljim odnosom cena/dobijeno za ovo sto tražim :)
 
Predlogu u duhu ove teme: izdvojiš 30$ ovog meseca i 30$ sledećeg meseca i tako još 14 meseci i uzmeš dji spark :d
 
Predlogu u duhu ove teme: izdvojiš 30$ ovog meseca i 30$ sledećeg meseca i tako još 14 meseci i uzmeš dji spark :d

Ovo je najbolji predlog :)
Salu na stranu, ako ti se iole dopadne neka od tih jeftinijih igracki, posle 5 dana ces vec ozbiljno razmisljati o necemu konkretnijem, pogotovo jer ce te brzo smoriti ogranicenost letenja po kuci
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno